Kráľovstvo hriešnych

Kráľovstvo hriešnych https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491726/bmid_kralovstvo-hriesnych-aVb-491726.jpg 4 692 162

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo. Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie. Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Kingdom of the Wicked , 2020

Blanka29
11.01.2023 5 z 5

Nalakala me obalka, mela jsem strach, aby se nejednalo o podobny styl jaky ma Amo Jones, ktera me neoslovila. Ale musim rict, ze to byla bomba. Skvele vytvoreny pribeh i postavy, uz se moc tesim az se vrhnu na pokracovani ....

PosPol
06.01.2023 5 z 5

Při čtení této knihy cítíte na jazyku chuť tymiánu a mořského vánku. Příběh se totiž odehrává v Itálii v Palermu. Rodina Emilie má rodinnou restauraci, takže při čtení o prskajícím česneku na másle, lahodných těstovinách na pancette a skvostném víně se vám bude i zdát. Emilia je neobyčejně obyčejná čarodějka. To se změní ve chvíli, kdy najde zohavené tělo svého milovaného dvojčete Vittorie. Přísáhá na svojí krev, že pachatele dopadne a potrestá....
Sledujeme tak přeměnu milé dívky na pomstychtivou čarodějnici, která jak se zdá, nezná hranice a pro svoji odplatu udělá cokoliv. Třeba i povolá pekelného prince z hlubin podsvětí. Nádherné, ale zabijácké a krvechtivé stvoření. Může se démon změnit? Nebo sleduje jen svoje zájmy a pro svůj cíl půjde klidně přes mrtvoly? Co před Emilií tajila celá rodina? Proč se o ni začne zajímat podsvětí? Autorka si pohrávala s mým srdcem i nervama, namísto zodpovězených otázek s každou další přečtenou stránkou jich jen a jen přibývalo.... Já se jdu vrhnout na druhý díl a vám knihu vřele doporučuji

knihomolkaMist
31.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo mega! Šla jsem do toho naprosto bez očekávání. Moje první okušení autorky (v knihovničce na mě čeká i její předchozí série, na kterou se velice těším) a musím říct, že takhle čtivou knížku už jsem nějakou dobu nečetla! Nebyla jsem absolutně schopna se odtrhnout a přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne a kdyby to šlo, tak i na jeden zátah! Absolutní bomba! Skvělá zápletka, uvěřitelné postavy, které ve vás zanechají nějakou stopu a to prostředí Itálie? Jako bych cítila to polední slunce na kůži a zvuk racků a šumění moře! Romantika tam byla decentní (dá-li se tak vůbec brát), ale přesto naprosto dokonalá!
Závěr? Podle tohohle mého chvalozpěvu asi můžete soudit, že knize nemám co vytknout a doporučuji ji celým svým srdcem!
Jdu se hned vrhnout na druhý díl a doufám, že ani vy nebudete se čtením téhle dokonalosti otálet :D

annettka1098
31.12.2022 2 z 5

Mrzelo mne, že autorka více nepopsala vztah dvojčat a nevěnovala na začátku větší prosto Vittorii, abych ji mohla více poznat, udělala jsem si k ní vztah a lépe chápala chuť jejího dvojčete po pomstě. Vittorie zemřela poměrně rychle, bez toho aniž by nám ji autorka přiblížila, a tak mě její smrt v podstatě nezasáhla. Následovalo hate-to-love story, které bylo zajímavé, nicméně stále mi přišlo celkem ploché a nevyvolalo ve mě až tak silné emoce jaké bych si představovala. Celý příběh na mě působil zmateně, když mi neustále přibývalo otázek, ale nedostávalo se mi odpovědí.

Co se mi na knize líbilo byly úryvky z grimoáru rodiny di Carlo, které byly na začátku některých kapitol. Autorka má podle všeho celý příběh do detailu promyšlený, jen mi tentokrát nejspíš nesedlo jeho zpracování. Nicméně jestli máte rádi čarodějky, démony a pekelné prince, dočkáte se nakonec i upíra a vlkodlaka.

HODNOCENÍ: 50 %

Majuš333
26.12.2022 5 z 5

'Peklo má mnoho podob.'

Musela som si dať repete, aby som si plnými dúškami mohla vychutnať pokračovanie :)

'Emoce umí být mocné. Lidé zabíjejí z mnohem méně závažných důvodů, než je chamtivost či žárlivost.'

JaAnička
20.12.2022 5 z 5

Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli čtu gotický nebo milostný román, fantasy YA, lehký horor nebo sicilskou kuchařku (a to vážně - nečtěte knihu, když máte hlad, jinak se asi zblázníte). A mně se to líbilo.
Námět sedmi hříšných bratrů a trochu neschopných čarodějnic - kuchařek je sexy. Jejich nucená spolupráce je sexy ještě víc a chemie mezi nimi je excelentní. Emilie je tvrdohlavá, neústupná a nenechá se od ničeho odradit (jen o malinko hloupější Audrey bez Thomase). Postava Iry je úžasná a kdykoli je na scéně, oživuje knihu. S Emílií má svatou trpělivost a chrání ji, ačkoli je to typický bad-fuck boii. Je temný, děsivý, záhadný, trochu násilnický, přesto totálně přitažlivý a klidně bych mu svěřila svůj život. Ostatní bratři (ti, které jsme poznali) jsou taktéž zajímaví, snad budou mít později víc prostoru.
Krimi zálpetka je dobrá, sice se dá celkem rychle odhalit, ale nakonec se ukáže, že je tak zamotaná a složitá, že čtenář neví vůbec nic a chce víc.

Wajny
12.12.2022 5 z 5

O Království hříšných byla slyšet všude jen samá chvála a ani já nejsem výjimkou - bylo to perfektní! Příběh je čtivý, dokáže vás pohltit a pořád se něco děje. Námět je originální - čarodějnice, peklo, hříchy, kletby, proroctví, démoni a nechybí ani zajímavé prostředí - prosluněná Itálie, která nám ukazuje svou temnou stránku. Líbí se mi, jak autorka do příběhu zakomponovala italskou kuchyni. V knize není nouze o intriky, hádky a vy do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne.

Příběh nepostrádá ani originální postavy. Hlavní postava Emilia je čarodějnice a vy si ji určitě zamilujete. Líbí se mi, jakou prošla změnou a že se snaží za každou cenu dosáhnout všeho, co si zamane. Občas působila naivně a trochu hloupě (hlavně co se týče otázek, kdy se ptala na nepodstatné věci). Ira (pekelný princ) byl fascinující - líbí se mi jeho smysl pro humor, sarkastické poznámky a jeho oslovení "čarodějnice" mě nenechalo chladnou. Klidně bych mu zaprodala duši, kdyby mě o to požádal.

V příběhu je velmi zásadní detektivní linka, která je velmi dobře zpracovaná a odkrývá nám jen určité střípky, takže já dlouho tápala, kdo je vlastně vrahem. Nechybí ani "romantická linka" nebo spíše jiskření a přitažlivost mezi Irou a Emilií.

Menší mínus vidím v tom, že mi chybí více informací. Po přečtení se objevilo ještě více otazníků. A taky jsem měla pocit, že se občas v příběhu ztrácím a objevily se i logické nesrovnalosti.

Pokud máte rádi temnější příběh se zajímavou detektivní zápletkou, tak rozhodně doporučuji!

Instagram: Nikmakbooks

Micandy
11.12.2022 5 z 5

První díl je takové nakousnutí, odkrývá se nám jen část pravdy a co je vůbec skutečné?Je Ira opravdu tak špatný démon ? Fantasy prvky se mi líbily, příběh hezky plyne.Malinko bych vytkla opakované myšlenky Emilie.Kam až daleko zajde Emilie ,aby pomstila smrt své sestry?O tom už další díl,který jsem už začala číst a začátek je naprosto skvělý. Asi začnu číst více fantasy!doporučuji.

LenkaPet
10.12.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila a s chutí budu pokračovat, ale nějak nevím co napsat. Vlastně se v ní moc nevyřešilo a nevysvětlilo. Některé věci jsem si domyslela už dřív, takže mě to nepřekvapilo. I tak doporučuji k přečtení, přeci jen je to první díl.

zsykorova
06.11.2022 5 z 5

Kerri Maniscalco je prostě bohyně a tato knížka je další mistrovské dílo. Už se nemůžu dočkat druhého dílu.

Thalin
28.10.2022 4 z 5

Líbila se mi ta odlišnost, oproti jiným knihám s čarodějnou tématikou, kde se obvykle jen prohodí pár zaříkadel nebo mává rukama. Tady je to propojené s celým životním stylem a s vařením, což se mi fakt líbilo. Škoda jen, že je to spíš zaměřené na to kuchyňské téma a nedozvíme se moc o nějaké historii rodiny a celkově tom světě. To samé o démonických princích, nějaké vnitřní informace by mě docela zajímaly. Ira neměl tolik prostoru, aby se pořádně ukázal jeho charakter, proto ani nemůžu říct, jestli mi jako jedna z hlavních postav seděl. Emilia sice ukázala odvahu, ale víceméně ji celou dobu hnala jen touha se pomstít a najít sestřina vraha. Což je logické, je to hlavní námět knihy, ale často to upozadí jakoukoliv možnost se nějak projevit. Přišla mi pořád dost vážná a prkenná. Ale jsem na jednu stranu zvědavá, jak to bude dál pokračovat, vzhledem k tomu konci.

Laf
24.10.2022 5 z 5

Od knihy jsem neměla přehnaná očekávání, ale byla jsem nakonec velmi překvapená, jak mne kniha vtáhla a bavila. Slušný začátek fantasy série, tak snad pokračování bude stejně dobré a napínavé. Mohu jen a jen doporučit :)

klarka009
23.10.2022 5 z 5

Čarodějky. Italské jídlo. Temná magie. 7 hříchů/7 pekelných princů. Démoni. Vraždy. Tajemství. Sicílie. Hate to love. To vše v této knize najdete

Od Království hříšných jsem měla velká očekávání vzhledem k těm nadšeným recenzím a přidávám se k nadšeným čtenářům také, protože to byla naprostá bomba. Měla jsem ji přečtenou asi za dva dny, protože jsem potřebovala neustále vědět jak to bude dál. Takže se připravte, je prostě neodložitelná :)
Za co jsem byla ráda, tak byl slovník na konci knihy, protože se v knize objevují italská slova. A také seznam pekelných princů a hříchů které zastávají.
Nebyla zde postava, která by mě nebavila. Líbila se mi jakou změnou prošla Emilie po vraždě své sestry. A když se na scéně objevil Ira, už jsem knihu asi nedala z ruky :D Už ani nevím kolik těch manželů mám, ale Ira se k nim rozhodně přidal :D Sexy, tajemný, nebezpečný princ pekla. No komu by se nelíbil :) Zajímavé bylo i setkání s jeho bratry, kteří už tolik fajn nebyly.. Vraha jsem odhadla dobře, takže to mě na konci nepřekvapilo. Co mě ale překvapilo byla Emilie s Irou. Ten konec mě dostal a nemůžu se dočkat druhého dílu, který už mám předobjednaný

Áža707
18.10.2022 4 z 5

V první řadě bych vám ráda řekla, ať si ke knize připravíte jídlo, protože jinak budete mít pořád na něco chuť nebo hlad Líbilo se mi propojení čarodějek a vaření.

Prostředí knihy je úžasné a právě to vytváří krásný kontrast, která knize dodává šťávu. Ocitáme se na Sicílii a máme zde propojení mluvy i pokrmů a do toho temné povídačky, které mají přimět dívky chovat se správně. Líbí se mi i magie a její použití a právě co člověk ke každé magii potřebuje. Propojení myšlenky sedm smrtelných hříchu a převedení na sedm Pekelných princů se mi hodně líbilo. Je pěkné, když někdo staví na něčem, co zná každý člověk a přitom to dokáže podat trochu jinak.

Emilia mi jako hlavní hrdinka sedla, není to žádná superžena jen obyčejná čarodějka, která chce vyřešit vraždu své sestry za každou cenu. Ano, někdy udělá hloupé rozhodnutí, ale rozhodně bych neřekla, že je hloupá.

Neřekla bych, že bych se při čtení nějak nudila, doopravdy mě bavilo zasazení a jak se děj vyvíjel. Jen ten konec, to bylo doopravdy velký WTF? Četla jsem si tu poslední kapitolu 2x a stejně jsem zírala s otevřenou pusou. Takže myslím, že se máte na co těšit, protože zvratů zde je hodně.

Pokud hledáte knihu, která se hodí na Říjnovou pošmournou atmosféru, která obsahuje magii a temnotu, tak sáhněte po této knize. Já se strašně moc těším na druhý díl.

⭐ 4/5

Denča23
11.10.2022 2 z 5

No musí se přiznat, že taky patřím k těm, co kniha neoslovila.
Přijde mi, že tam stále byly pouze domněnky a na konec vlastně nic moc nevíme.
Asi by to byl fajn příběh, kdyby to bylo lépe zpracované, určitě by to pak nadchlo více....

AloneJane
03.10.2022 5 z 5

Přečteno za den a půl. Zase trochu jiné a svým způsobem originální, za mě fajn.

knihomolkajanca
02.10.2022 5 z 5

Magie, tajemno, napětí, temná atmosféra, ale i špetka romantiky. To vše je typické pro Království hříšných z pera Kerri Maniscalco, americké autorky, jejíž jméno je u nás poslední dobou dost často skloňováno. Na kontě má dvě série a já nedokážu říct, kterou z nich mám raději. Kerri totiž v obou nastavila laťku proklatě vysoko, vytasila se s příběhem, který vás pohltí a hrdiny, jež budete milovat.

Začátek Království hříšných má trochu pozvolnější tempo, nicméně od momentu, kdy Emilia nachází svou sestru mrtvou (není spoiler), vám garantuji, že si už nebudete moct vydechnout. Ich-forma, krátké kapitoly a děj se neustále posouvající vpřed, vám zkrátka nedovolí knihu odložit. Když k tomu přidáte lehce hororovou atmosféru, hate/love romatickou linku a zajímavou detektivní zápletku napříč celou knihou, máte recept na velice návykové čtení.

Emilia je jako ústřední postava výborná, i když u ní nelze ignorovat jistou podobnost s Audry z Jacka Rozparovače. To však pro mě rozhodně nebylo mínusem, protože hrdinky, které jen tak něco nezlomí, já jednoduše můžu. Opomenout ale nemohu ani Iru, který pro mě byl velkým tahounem příběhu. Záhadný, mocný, nebezpečný, a navíc i neskutečně přitažlivý… věřím, že nejedné čtenářce se na něj budou sbíhat sliny stejně jako mně. Dohromady se s Emilií skvěle doplňují. Připravte se na spoustu slovních přestřelek, z nichž tryská ironie i vtip plným proudem.

Přestože místy vývoj příběhu dokázala odhadnout, na úplný závěr mě nedokázalo připravit nic! Zůstala jsem sedět s pusou dokořán a nevěřícně obracela poslední stránky. Lépe už snad autorka navnadit na další díl ani nemohla.

Za mě tedy velké doporučení všem, kteří hledají temnější mysteriózní fantasy s romantickou linkou. S Královstvím hříšných rozhodně vedle nešlápnete a troufnu si říct, že většina z vás propadně kouzlu pekelných princů úplně stejně jako já.

Hodnocení: 90%

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

ciaram
26.09.2022 3 z 5

Také patřím k těm, kteří mají s knihou problém. O světě se toho moc nedozvíme, vlastně jen tak mimochodem, aby se vysvětlilo chování postavy. Princové se svým vlivem působí zajímavě, ale moc prostoru nedostávají. Na můj vkus se tam opravdu moc vaří, jak už psala P-puma pode mnou, hrdinka se chová vysloveně hloupě. Asi největší problém mám s celou zápletkou. Věštba se naplňuje a mocná čarodějka, místo aby své vnučky připravovala, vypráví "mýty", které je mají přesvědčit, aby byly poslušné a bály se? Takhle to chtějí zastavit? Jooo - ale pak najednou Emilia začne kouzlit a ovládat svou magii, kruci - kde vzala zaklínadla. Kdy se je naučila? Kolik vlastně těm postavám je? Emilia je líčena jako ta klidná, poslušná a pak se "vrhne" na Iru a začne ho vášnivě líbat, protože už se předtím kvůli sázce nebo opilosti líbala. Ty jo - kde se to vzalo?
Jediné, co mě přesvědčí otevřít druhý díl, je má zvědavost, na jaké straně vůbec Ira stojí.

P-puma-
25.09.2022 2 z 5

Tak jo, to jsem teda sáhla úplně vedle. V knihkupectví mě zaujala anotace, měla jsem chuť na fantasy. Jednu věc, knížce neupřu a to je čtivost. Držela mě az do konce. Ale všechno ostatní je za mě špatně. Hlavní hrdinka je hloupá, jako vážně hloupá. Vyvozuje si výsledky bez jakýkoliv informací. Ona nic neví, jako fakt nic, ale hraje si na hroznou hrdinku. Čtenář spolu s ní taky neví zhola nic, ale na rozdíl od ní si pamatujeme co jsme četli, ale naše hrdinka než dojde domů zapomene co se stalo a jede dál ve své hlouposti. O Irovi toho nemám moc co říct, autorka mu nedala žadnou osobnost, charakter nic. Celé je to jen sled nesouvislých události. Místo aby je hrdinka pospojovala je svými dedukcemi, které jsou úplně mimo mísu, jen zamotává.

lenka8617
19.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Kniha se sice že začátku trochu vlekla, ale je mi jasné, že bylo potřeba se že začátku se vším seznámit a zjistit co a jak funguje. Emilia byla skvělá, žádná "nadupaná" superžena, ale taková "normální čarodějka". Věřím tomu, že touha po pomstě je dostatečně silná, aby člověka postupně změnila a on zvládl i nemožné... Ira byl také takový "správný zaporák". Docela jsem si ho oblíbila, neřáda. :-)
Několikrát během čtení jsem změnila svůj názor na to, kdo je vrahem čarodějek a nakonec to byl opravdu ten, koho jsem podezřívala nejvíce...
Teď jsem ale jen zklamaná, že druhý díl vyjde až v listopadu. Nevím, jestli vydržím čekat.