Kráľovstvo hriešnych

Kráľovstvo hriešnych https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491726/bmid_kralovstvo-hriesnych-aVb-491726.jpg 4 690 162

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo. Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie. Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Kingdom of the Wicked , 2020

Pollbooks
02.03.2022 5 z 5

Příběh dvou sester (dvojčat) Emilie a Vittorie mě už od prvních stránek chytl za srdce.
Prostředí Sicílie, jejich kultura, jídlo a magický systém, který sice nebyl tak detailně popsaný ale v příběhu to ničemu nevadilo.

Emílie, klidnější a rozumnější z dvojčat nalezne svoji sestru brutálně zavražděnou, započne tím kolo vyšetřování příčiny a naleznutí viníka za každou cenu, i kdyby měla obětovat svůj vlastní život.

Nešťastnou ( no možná zezačátku ) náhodou přivede do svého světa jednoho Hříšného, Pekelného prince Hněvu, Iru, který jak se zdá má informace o její sestře.

Hodnocení:

Kerri prostě umí! Už u Po stopách Jacka Rozparovače jsem hltala každou stránku a u KH tomu nebylo jinak.
Emílie mi je povahově bližší ač mi její myšlenkové pochody občas přišli nelogické a příliš unáhlené, ale nakonec to skvělé vyvážil právě Ira, přičemž jejich interakce jsem si doopravdy užívala.

Co mě trochu zklamalo je fádnost detektivní linky. Čekala jsem toho oproti minulým zkušenostem trochu víc, ale vzhledem k počtu stran a tomu co nás v příběhu čeká to dává smysl.

Všichni tři princové dokonale odpovídali hříchům, které jim byli "přidělené", sice mě trochu mrzelo že nám autorka hned nenasázela všech sedm, ale věřím tomu že se to v druhém díle zlepší.

Konec byl teda za mě tak otevřený, že teď nevím co se svým životem dokud dvojka nevyjde (snad to bude brzo!) a pokud se vám nechce čekat kupte si Kingdom of the Cursed!

Knihomolka97
02.03.2022 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední, těším se na Jacka Rozparovače. Kniha byla čtivá od úplného začátku a v pár částech se mi úplně sbíhaly sliny. Autorka do příběhu krásně zakomponovala italskou kuchyni. Příběh se tedy odehrává v Itálii, konkrétně na Sicílii, což je příjemná změna. Nechyběly i italské výrazy, které dodávaly na autenticitě.
Dvojčata Emilia a Vittoria jsou čarodějnice, každá úplně jiná. Osobně jsem měla blíž k Emilii, která byla moc sympatická, hodná, tvrdohlavá, chytrá a odvážná. Fandila jsem jí. Vittoria byla naopak pěkné kvítko, byla vtipná, plná energie, s ničím se moc nemazala. Líbila se mi! Bohužel ji ale nečekal dobrý osud...
Po její smrti se Emilia za každou cenu snaží najít vraha a svou sestru pomstít.
V průběhu jejího "vyšetřování" se setká s pekelný princem, se kterým začne chtě nechtě spolupracovat, protože mají oba stejný cíl.
O nějaké romantice tady moc řeč být nemůže, ale pekelně to mezi nimi jiskří. To teda jo!
Slovní přestřelky, sarkasmus, černý humor, to je moje.
Jediné, co mi trošku vadilo, byla Emilina naivita. Byla chytrá, ale občas "slepá"... :D
Několikrát jsem byla překvapená, co vyšlo najevo, kam se příběh ubíral, ale pár věcí jsem odhadla správně.
Samotný závěr byl naprosto strhující a doufám, že se brzo dočkáme pokračování.