Kráľovstvo hriešnych

Kráľovstvo hriešnych https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491726/bmid_kralovstvo-hriesnych-aVb-491726.jpg 4 692 162

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo. Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie. Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Kingdom of the Wicked , 2020

Morana107
08.05.2023 2 z 5

Děj se vlekl jak vyžvejkaná žvejkačka na podrážce.

Kniha si hraje na detektivku se slabou zápletkou. Aby to čtenáře zaujalo, tak tam dáme milostný scény, ale hlavní hrdinka musí být vypočítavá psychopatka, která lásku bere jako strategický prostředek k dosažení cíle. Vše s rozumem, srdce jí spadlo do kalhot. Celý motiv k vraždám chyběl, autorka prostě potřebovala záminku pro setkání dvou hlavních aktérů. Začala jsem číst i další díl a vše, co mě rozčilovalo v prvním díle se ještě prohloubilo, a co mi přišlo naopak pěkné, jako například prostředí italské vesnice, se vypařilo.
Takže obálka skvělá, název slibný, obsah vykradený z cizích úspěšných románů, jen bez jiskry.
Dvě hvězdy stačí.

Erika017
30.04.2023 3 z 5

Kniha jako taková byla dobrá, docela rychle se četla a prostředí i téma bylo zajímavé. Nicméně nevím jestli mě to bavilo natolik, abych se pouštěla do dalších dílů. Trochu mě totiž štvala hlavní hrdinka. Zdála se mi příliš naivní a hloupá a některým jejím rozhodnutím jsem nerozuměla. Taky se kniha mohla víc zabývat romantickou linkou. Chápu, že se jedná o sérii a pravděpodobně jí bude dán prostor v dalších dílech ale i tak, od knihy jsem asi čekala víc. I tak to byl docela zajímavý příběh. 3,5*/5*
(Bylo tam dost italských slov. Docela mi to vadilo, protože jsem nevěděla co to znamená, bohužel jsem si až po dočtení všimla na konci knihy slovníčku.)

nonameperson04
22.04.2023 4 z 5

Příběh mě bavil a hltala jsem stránku po stránce, jen ten konec byl trochu meh, ale jinak fajn počteníčko. Určitě se pustím do pokračování.

Michelleee
20.04.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Kombinace pekelných princů, magie, čarodějek a Itálie byla fajn. Neměla jsem moc času na čtení a tak jsem četla na etapy. Druhý díl určitě přečtu.

Dolikcek
11.03.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila :) zvládla bych podrobnější popis světa, ale bavilo mě to :)
Těším se na další pokračování :)

Pain
02.03.2023 5 z 5

Oba hrdinové se mi líbili. Chemie mezi nimi krásně sálala z řádků. Jen bych uvítala lepší popis doby/světa, kde se děj má odehrávat včetně nějakých pravidel okolo. To, že se jedná o italský ostrov zkrátka nestačí. Určitě by se hodil lepší prolog.
Celkově se mi kniha četla velmi dobře. Těším se na další díl.

DeathHarmony
22.02.2023 5 z 5

Tuto sérii bych považovala spíše za oddechovější, i když nějakého toho napětí, romantiky, zvratů a děje se člověk dočká. Už podle počtu stránek a dílů si člověk odvodí, že to bude asi spíše odsýpat, žádné dlouhé popisy, složité vnitřní monology a dokonalý worldbuilding...
Ale abych nekřivdila - celkový námět a prostředí se mi zamlouvá. Jsem fanoušek "temné strany", tudíž se mi uhrančiví démoni velice zamlouvají :D. Čarodějka Emilia mě tedy občas mírně vytáčela, ale možná to nebylo ani tolik její povahou, jako absencí hlubších pocitů či něčeho podobného... Vlastně sama ani nevím. Něco na té knize a postavách mi přišlo tak zvláštně plytké, i přes dobrý nápad.
Každopádně sérii plánuji dočíst už jen pro tu hlavní mužskou postavu, která je mi sympatická až až :Dd

Niu
18.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Hm.

Ira byl skvělý a brala bych ho jako hlavního hrdinu, kolem kterého se vše děje. Kladně hodnotím i detektivní linku - něco se aspoň děje a příběh by se měl někam posouvat. Italské/Sicilské dobroty, zápal pro vaření, pečení, výrobu parfémů. Vtipnost v některých pasážích.

To je tak asi všechno pozitivního. Jestli tohle má být série (a v dnešní době těžko usuzovat kolikátidílná), tak vystavění světa, popisy prostředí, charaktery postav - nic, ploché, klouže to po povrchu a nedává to smysl. Kniha v sobě kombinuje Stmívání, přes Čas čarodějnic po další díla o čarodějnicích, lovcích čarodějnic, démonech, ďáblu, upírech a jo, tady nově měňavcích, i když vlastně to jsou vlkodlaci, takže nic nového pod měsícem. Emilia strašně protivná, neustále napružená. Nonna - místo toho, aby se jejím prostřednictvím příběh na začátku krásně vysvětlil a dostal se do hloubky, to pohřbila tím, že o tom se nemluví. Rodiče? Na romantickou linku došlo, ale chtělo by to třeba rozkrýt nějaké předchozí zkušenosti, než se na Iru vrhne. Příběh byl psán zmateně, možná to bylo i překladem. Pro démony a Hříšné alias Pekelné prince se užívá výraz démon, ale už mate, o kterém se vlastně mluví. Hrdinka se pustí do boje s nějaký takovýmto démonem a komentuje to slovy "zběsile bojuji" a to je vše. Navíc, kdyby se rozhodla to zvládnou sama bez Iry, proč ho neposlala přetnutím pouta zpět? Vždyť to mohla udělat kdykoli. To byl takový guláš, že jsem posledních sto stránek obracela oči v sloup. Stále se mi potvrzuje, že velmi doporučované knihy na soc. sítích jim spíš škodí. Velmi podobně na mě působila kniha Nejchladnější dívka ve městě chladu. Jo a ještě některé do očí bijící klišoidní fráze nebyly nutné. Nemůžu doporučit. Dvě hvězdy, jedna za Iru a druhá za vtipné hlášky.

Anor505
17.02.2023 4 z 5

Knihu jsem četla podruhé, abych si osvěžila podrobnosti než se pustím do druhého dílu. Při prvním čtení jsem byla z knížky naprosto nadšená a přečetla ji jedním dechem.
Při druhém čtení už jsem věděla, co mě čeká a trochu víc si všímala podrobností... Občas jsem měla pocit, že se ztrácím v čase a nevěděla jsem jestli je den nebo noc, dnes nebo už zítra. Emilia jednala většinou naprosto bezhlavě a nedala si říct, ani když ji Ira tahal snad už z pátého maléru... Zas na druhou stranu, je jí 18. Aspoň vynikl kontrast mezi pubertálním třeštiprdlem a nesmrtelným, prohnaným démonem.
Takže mi nic z toho stejně nakonec nevadilo. U příběhu jsem se královsky bavila i podruhé a jsem moc zvědavá, jak se budou postavy dál vyvíjet.

NessaLuna
14.02.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla omylem a prostě si ji odnesla z knihovny, protože proč ne. A musím říct, že jsem byla velmi nadšená! Jasně, děj nebyl perfektní, často se mi to zdálo trochu překombinované a místy i jako velká souhra náhod, ale četlo se to samo a každá scéna mě hodně bavila.
Jen ta romantická linka podle mě nevyužila svů potenciál, ale chápu, že to všechno je tak nějak připravený na další díl, kde se to rozvine mnohem víc. Tohle vnímám jako takovou předehru. Koneckonců, tu správnou "hate to love" v rámci jedné knihy nejde napsat asi nějak přesvědčivě (podívejme se třeba na Maas, která takové věci zvládá naprosto skvělě, ale taky jí na to často nestačí čistě jedna kniha).
Všechno mě bavilo, postavy mi byly sympatický a konečně jsem u hlavní hrdinky měla pocit, že se chová tak nějak normálně a nelezla mi na nervy. U ostatních postav mi ale připadalo, že nedostaly tolik pozornosti, což je škoda.
Jinak jsem velmi spokojená a těším se, až se pustím do druhého dílu!

miskaseverliska
05.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Průměrná fantasy.. Docela pomalý začátek, ale četlo se to opravdu rychle. Romantická linka mezi Emilii a Irem mě bavila, protože se na začátku opravdu neměli rádi. Jsem ráda, že první díl nekončil happyendem, protože se aspoň máme na co těšit ve zbylých dílech. Určitě se vrhnu na další díl, protože si myslím, že bude lepší než ten první.

Marry123
04.02.2023 5 z 5

Jednoduše řečeno super. Jediná maličkost, jsem jediná která měla pocit, že i autorka se občas ztrácela kdy je noc a kdy den? Ale jinak super a jsem zvědavá na pokračování... :)

adela.hol
27.01.2023 5 z 5

Tato kniha mě neskutečně sedla do noty. Pohltila mě od první strany, četla se úplně sama a už teď se těším na druhý díl.

Emilia, která narozdíl od svého dvojčete, moc nevěřila všem těm čarodějným pověstem, které jim vyprávěla jejich babička, musela svůj názor přehodnotit bohužel poté, co našla Vittorii zavražděnou. V té chvíli začala pátrat po jejím vrahovi a síly spojila se samotným pekelným princem Irou, jedním ze sedmi bratrů pojmenovaných po sedmi smrtelných hříších. Vittoriina vraha jsem nakonec neodhalila, ale zpětně vidím, že se to vlastně nabízelo.

Mezi Emilií a Irou probíhala ta správná chemie, kterou mám ráda, a tak nějak podle konce tuším, že druhý díl se mi bude líbit ještě víc. Už jenom poslední věta knihy mě hodně navnadila.

betule3
25.01.2023 3 z 5

Velmi slibný začátek série - tak bych čtyřmi slovy popsala celou tuhle knihu. Celý příběh perfektně sedí do zajetých kolejí ya fantasy - hlavní hrdinka, která má za úkol spasit celý svět, ale vlastně vůbec neví jak a magický svět, který se na první pohled zdá úžasný, ale po lehkém zamyšlení čtenář zjišťuje, že nemá ani nejmenším ponětí o jeho fungování. Děj byl občas lehce uspěchaný, myšlenky skvělé, ale nedotažené do konce. Nejvíc mi asi vadila postava Emilie. To, že občas bude jednat bez přemýšlení, se dalo očekávat, byl to ovšem ten extrémní výskyt "náhod", nad čím mi zůstával rozum stát. Hlavní hrdinka, která se kvůli své neznalosti prostředí, ve kterém žije celý život, dostane opět do nějaké šlamastiky, je pokaždé na poslední chvíli zachráněna svým princem na bílém koni. Poté se vesele vzpamatuje a střemhlav se vrhá do další sebevražedné mise, jako by věděla, že jí stejně nic nehrozí. Poprvé bych to určitě přešla, však jsem na tento prvek v ya literatuře zvyklá a v rozumné míře mě ani nějak neuráží, ale tady to bylo prostě moc. Abych ale jen nekritizovala, musím vystihnout krásný popis prostředí. Při čtení má člověk chuť vyrazit na dovolenou do prosluněné Itálie, uvelebit se v nějaké přímořské kavárně a při vychutnávání skvělého jídla nasávat uvolněnou atmosféru. Oceňuji také vztah mezi hlavními hrdiny. Hate - love romantická linka je zde hodně pozvolná a přirozená, jeden z mála uvěřitelných prvků této knihy. Také čtivost se nedá příběhu odepřít. Jak již jsem zmínila, tohle je dle mého názoru skvělý start série, ačkoliv sama o sobě má kniha k dokonalosti hodně daleko.

Knihochod
24.01.2023 4 z 5

Toto bolo čosi perfektné!

Kúzelne prostredie talianskeho Palerma a vôňa výborného jedla vznášajúca sa vo vzduchu maskujúce existenciu čarodejníc a Pekelných princov. To všetko doplnené o nenásilnú hate-to-love romantiku s iskričkami erotického napätia medzi hlavnými postavami.

Je to magické, je to temné.

Pri čítaní som hltala jednu stránku za druhou. Napätie, ktoré pociťovali moje nervy, by sa dalo krájať a keď už som konečne získala odpoveď na nejakú z mojich vnútorných otázok, autorka prišla s niečím ďalším a tak som si už nebola istá absolútne ničím.

Postavy boli výborné, vedela som si ich dokonale predstaviť a aj sa do nich vcítiť a pochopiť, prečo sa zachovali tak či onak. Veľmi sa mi páčila premena hlavnej hrdinky z milého dievčatka na čarodejnicu túžiacu po pomste. Mrzí ma však, že nám autorka neposkytla viac informácii o dvojčati, ktorého sa takým brutálnym spôsobom zbavila. Dúfam, že v ďalšej časti by sa to mohlo zmeniť a dozviem sa viac, pretože ja potrebujem odpovede!

Celý príbeh je skrátka skvelo vystavaný, uveriteľný a ja ho môžem jedine odporučiť ďalším čitateľom, pretože toto si jednoducho potrebujete prečítať.

I tak ale nedám plný počet, pretože mám vnútorný pocit, že ďalšie časti budú ešte lepšie, takže si nechávam maličkatú rezervu.

Arwen777
20.01.2023 2 z 5

Asi bych měla víc pozornosti věnovat informaci, komu je kniha určená. Protože tato mě minula tak o 30 let...
Království hříšných je jednoduchá love-hate fantasy (jak tu už někdo napsal, dokonale to vystihuje hlavní motiv). Hlavní hrdinka rozhodně neví, co chce a ani jak toho dosáhnout. Zajímavý by byl možná magický svět, bohužel z něj víme tak málo a natolik roztříštěné informace, že mě to ani nedokázalo chytnout. Děj je příliš zjednodušený, s velkými skoky a neustálé rychlé změny místa působí chaoticky a zmatečně. Postavy jsou poměrně ploché, moc se toho o nich nedozvíme. Hlavní hrdinka je naivní a rozháraná ( to by mi vadilo nejméně, k tomu věku to patří) a úplnou náhodou se jí daří až neuvěřitelné věci. Pekelný princ je zajímavější - odtažitý, ale starostlivý, silný, ale něžný, nabubřelý, ale chápavý.
No prostě červená knihovna pro náctileté, v hávu fantasy z prostředí Sicílie. Asi tak.

pat4157
18.01.2023 4 z 5

Pomalejší start, ale ten konec... nečekala jsem. A hned jdu na další díl. Skvělé to bylo.

TVer
16.01.2023 4 z 5

Ze začátku podle mě pomalejší začátek.
Emilia je sice čarodějnice, ale přijde mi, že její schopnosti jsou trochu zbytečné. Neumí se bránit, nezná moc kouzel a mám pocit, že ty co zná tak moc nefungují. Celý život ji její rodina lže nebo neříká věci, které by rozhodně měla vědět.
Některé věci v knize mi zase připadají málo vysvětlené, uspěchané a trochu matoucí. Kdyby kniha byla o trošku delší, ale vysvětlovala by některé souvislosti tak by to nebylo na škodu.

Lavina
15.01.2023 5 z 5

Moc pěkné napsané.Velice zajímavý svět i postavy, autorka to perfektně vymyslela.Celou knihu je člověk napjatý jak to bude dál a kdy se hlavní hrdinové dají fokupy..hned jdu na další díl ..

Fortuna7
14.01.2023 3 z 5

Originální fantasy svět, skvělý překlad a hlavně silná hlavní hrdinka, která používá mozek :-D. Občas mi ale přišlo, že autorka hodně skáče a zbytečně příběh urychluje, takže já jsem se prostě někdy tak trochu ztratila... Vraha jsem odhadla a konec mi přišel hodně uspěchaný. Co mě ale neskutečně bavilo byla romantická linka a moc se mi líbilo to, jak autorka popisovala Itálii, jídlo a oblečení :-).
Do dalších dílů se pustím jsem i celkem zvědavá.