Kráľovstvo hriešnych

Kráľovstvo hriešnych https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491726/bmid_kralovstvo-hriesnych-aVb-491726.jpg 4 692 162

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo. Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie. Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Kingdom of the Wicked , 2020

espesita
19.10.2023 4 z 5

Styl psaní autorky mi sedl, příběh mě okamžitě vtáhl a četlo se to samo. Dějově to ale za mně není nic převratného, děj je vcelku jednoduchý a průhledný, některé myšlenky se mi zdály nedotažené a jednání hlavní hrdinky, co se "detektivní" linky týče, bylo místy zmatené a nepochopitelné. Přesto hodnotím knížku velmi kladně, rozhodně mě zajímá, jak bude příběh pokračovat, romantická linka se vyvíjí slibně :-)

Konfu97
14.10.2023 4 z 5

Prvních asi 80 stránek uteklo ani nevím jak.. Pak se bohužel moje chuť do čtení nějak zasekla a musela jsem se ke čtení trochu přemáhat. Ale posledních asi 100 stránek mě příběh zase pohltil a rozhodně jsem zvědavá jak bude vypadat další díl.

Emilia mi chvílemi lezla hrozně na nervy, zato Ira.. Ten chlap si mě získal okamžitě. :D

Celý příběh protkaný záhadnými úmrtími, princi z pekla a čarodějkami je rozhodně zajímavý a já se rozhodně brzy vrhnu na další díl.

juni
13.10.2023 5 z 5

První díl naprosto skvělý. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem ji nedočetla a hnedka se vrhla na pokračování. Příběh se mi moc líbí. Rada čtu knížky, které mají spojitost s Podsvětím. Doporučuji.

Jája92
11.10.2023 4 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě čtení této knihy tak pohltí. Svět čarodějek a Hříšných, tajemná atmosféra, nebezpečí, ale i erotické jiskření.
Autorka má vskutku zajímavou fantazii a vytvořila poutavý svět, do kterého jsem se okamžitě ponořila a nechtěla z něj odejít.
K tomu vás autorka navnadí na italská jídla, až máte pocit, že cítíte jejich vůni i chuť.

lailaj
04.10.2023 2 z 5

Líbí se mi námět a kombinace démonů s detektivkou, ale něco mi ve způsobu psaní nesedlo, nebyla jsem schopná se vcítit do hlavní hrdinky a vlastně kdybych nechtěla vědět, kdo byl vrah, tak bych to nedocetla.

mmmisulka.r
02.10.2023 5 z 5

První ze tří dílů serie Království hříšných na vezme do podmaniveho světa magie a hříchu. A také do Sicilskeho města Palerma, tak jak ho ještě nikdo nezná.
Dvě sestry, dvojčata a temný osud každé z nich. Čarodějky. Když je jedna ze sester brutálně zavražděna, tak se ta druhá rozhodné pro pátrání a odhalení viníka. Vše ji postupně dovede k tomu, aby byla nucena použít zakazanou temnou magii, jenže s tou není radno si zahravat. Má mnoho nezodpovezenych otázek a odpovědi by ji mohl poskytnout někdo z podsvětí. Proto privola démona, jenže z toho se nakonec vyklube samotný princ z pekel. Tedy jeden ze sedmi... Mnohokrát byla varovana, ale vztek a zlost byla silnější. Stojí tváří v tvář jednomu z Hříšných.
Neskutečně čtivý a poutavý první díl, který vás prevalcuje, chytne a nepustí. Prostředí Itálie, její gastronomie, smrtelné hříchy a magie. Kombinace, která překvapivě neskutecne dobře funguje! Je to fantasy příběh s detektivní zápletkou, špetkou jiskření a záhad. Vše je vyvazeno a neskutecne to baví.
Tuto sérii mám už komplet a jsem moc ráda, že jsem s jejím čtením počkala až budu mít všechny díly. Což doporučuji i vám, je to vysoce návykové a budete potřebovat ihned vědět, co bude dál.
Skvělé napsané, čtivé, zajímavé, napínavé a dost sexy, jistě víte proč. Ale nečekejte žádnou eroťárnu. K tomu se doufám dopracujeme později .
Doporučuji

annora_cte
23.09.2023 4 z 5

„Žiješ ve světě svobodné vůle. Uvědom si to a porazíš své nepřátele.Vždycky máš na výběr, i když máš omezené možnosti. Nikdy na to nezapomeň.“

U knihy mě na první pohled zaujala obálka, protože ta je zkrátka překrásná, magická a v knihkupectví vás jednoznačně trefí do tváře.
Příběh se odehrává na Sicílii po roce 1800, což jsem si musela najít, protože časové období v knize není zmíněno a já ho sama nedokázala přibližně určit.
Celý děj vidíme z pohledu hlavní hrdinky Emilie, která s rodinou žije v Palermu, kde provozují malou rodinnou restauraci. Emilia a její dvojče Vittoria patří mezi čarodějky, které všechny vědomosti o magii, démonech a peklu pochytily od své babičky.
Emilia mi přišla sympatická, byla docela jiná než její sestra. Bavil mě její zápal a odhodlání najít vraha svého dvojčete. Udělala by pro to cokoliv.
Pak je tady démonický princ Ira, který si vás získá už jen uhrančivým pohledem. Je tajemný, ďábelsky okouzlující a se svým vytříbeným chováním vás dostane do kolem a pobaví zároveň.
Tahle dvojice společně pátrá po vrahovi a je to pořádná jízda. Kniha je temná, hezky napsaná s nádechem detektivky a originálním námětem.
Co bych ráda vychválila je popis. Prostředí, příprava jídla, jehož vůně pronikla až do mého pokoje, šatstvo. Všechno se mi krásně představovalo, jako kdybych byla součástí příběhu. Ale vážně. Pokud se na knihu chystáte, doporučuji si připravit jídlo z italské kuchyně, protože jinak budete nad knihou hlady slintat.
Nemůžu jinak než doporučit, kladná hodnocení mě nezklamala. První díl série stojí za to.

Hatshepsut
18.09.2023 4 z 5

"Magie je živoucí, dýchající entita. Živí se energií, kterou jí dodáš. Jako všechny přírodní síly, není dobrá ani špatná. Závisí na záměru toho, kdo ji používá. Dodej jí lásku a ona rozkvete a poroste. Přiživ ji nenávistí a vrátí ti ji desetinásobně."

Určitě zajímavý začátek této pekelné fantazy v italském prostředí. V celku originální námět s detektivní linkou. Jsem ráda, že nemusím čekat na další díly, takže se těším na další pokračování příběhu Emilie, tentokrát pravděpodobně v "pekle"?!

Katebe
16.09.2023 5 z 5

Tuhle knihu čtu už podruhé, abych si ji oživila před dalším dílem a pořád je to pecka! Zhltla jsem ji téměř jedním dechem. Kombinace čarodějek a pekelný princů se mi moc líbila. Trochu mi vadilo, že jsem si nebyla schopná pořádně představit Silicii, protože mi tam chybělo nějaké dobové přiřazení. Ale na čtivosti tomu nijak neubralo. Hned se vrhnu na další díl.

Lestiluc
15.09.2023 2 z 5

Ze začátku se mi kniha velice líbila. S přibývajícími stránkami ale moje nadšeni opadalo. Nic moc se nedělo a stále mi tam chybělo nějaké 'TO', které by mi vrylo knihu do paměti. Bohužel se tak nestalo. Opakované 'deus ex machina' momenty také nebyly úplně ideální. Některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky mi přiváděly protáčení očí, takové to klasické klišé YA, zamilování do nepřítele a pomsta za každou cenu. Což by mi vůbec nevadilo, kdyby to ale bylo více propracované.
Paradoxně jsem měla potřebu knihu hltavě číst.

Skippi16
09.09.2023 5 z 5

Skvělá série, super hrdinové, velmi čtivý a živý příběh. U této série se mi nestalo, že bych se potkala s pasáží, kde bych si řekla, že je zbytečná. Opravdu napínavá.

LexiS
06.09.2023 4 z 5

Krev a kosti! Musím vyzdvihnout prostředí Itálie, které bylo úplně něco jiného, než na co jsme ve fantasy běžně zvyklí. Navíc tady byla tak krásně popsaná, že jsem se do ní na chvíli vrátila.
Trošičku jsem měla problém se sedmi princi, nebo spíš s jejich hříchy. Zvlášť když některé vlastnosti jdou ruku v ruce. Díky bože za slovníček vzadu!
A teď se dostáváme k tomu, co mě (a určitě ne jen mě) bavilo úplně nejvíc a to Emilia a Ira. To bylo něco. Perfektní dvojice a chemie neskutečná. Už teď jsem zvědavá na další díl, protože enemies to lovers linka... Ach ach, kdo by to nemiloval, že?
Jediné co mi kazilo příběh, byly Emiliiny dedukce. Sem tam jsem odstavec četla dvakrát a i tak nechápala, jak z toho vyvodila zrovna tohle.
Navíc na to, že do ní odmalička babča něco hustila a měla každý večer pročítat grimoáry, tak mi chvilkami přišla dokonale neinformovaná.
Nejspíš si to budu muset časem přečíst ještě jednou, až do sebe všechno zaklapne. Protože sem tam to byl trochu chaos, kdy Emilia lítala od jedné věci ke druhé a člověk by na ní v tu ránu chtěl zařvat: "Kruci, holka. Na chvíli se zastav a uvažuj."
Ale jinak mě kniha neskutečně vtáhla. Autorka píše tak svěže, že jedna stránka utíká za druhou. Nejspíš proto jsem knihu zvládla za pár hodin.
Jak já jsem ráda, jak se posunula tvorba obálek, poslední dobou je procházení knihkupectví pastva pro oči a tohle! Je jedna z nejhezčích knih, které mám. Opravdu wow, klaním se grafikovi. Ještě když jsou i další díly naprosto nádherné.
Původně to vypadalo na slibných 5 hvězd, nakonec hodnotím čtyřmi.

katerina3633
04.09.2023 5 z 5

Knihu jsem zhltla během pár dní, ačkoliv bych neřekla, že nějak z tohoto žánru vyčnívá. Hlavní hrdinka mladá, zpočátku plachá a naivní, se během chvilku promění v drsnou čarodějku, která se postaví zlu s naprostou sebedůvěrou... což není u YA literatury nic neobvyklého. Ale jinak knihu nelze odložit, italské jídlo a atmosféra, naprosto hot chemie mezi hlavními hrdiny (některé scény byly opravdu nabité) a hlavně hezky vykreslený fantasy svět (princové nazvaní dle jejich hříchu byl skvělý nápad).

Salvatoreanne
29.08.2023 5 z 5

Tohle je top....krásný příběh , krásna zápletka . Jen jsem se nemohla chytí v jakém století jsem .

Mamka_cte
20.08.2023 5 z 5

První co mě zaujalo byly obálky, jsou prostě NÁDHERNÉ! Plus přidejte pekelné prince, čarodějky a další fantasy postavy.
Pro mě knihy nakonec byly láska na první čtení a taky jsem oba díly zhltla ani ne za den a půl! Autorka píše neskutečně čtivě. Jsem ráda, že jsem se čtením počkala až do teď, protože příští měsíc vychází třetí díl a já nebudu muset čekat.

Moc se mi líbil vyobrazený svět (jak vesnice v Itálii, tak i podsvětí) a hlavně to, že každý princ měl své hříchy.

Příběhy obsahují plno fantasy postav, Italské recepty a vaření, vraždy a krev, ale i plno žhavých scén a zvratů.

Hlavní postava pekelný princ Ira - mňam! Tohle je prostě láska na první pohled. Chjo, já bych se nenechala přemlouvat do svazku jako Emília.
Emília byla nerozhodná puberťačka každým coulem, ale dohromady mi ti dva dávali smysl. Jejich chemie byla spalující.

První díl byl spíše rozjezd a seznámení s postavami a světem. Druhý díl už byla pořádná žhavá akce a zvraty. TOP

Doporučuji všem fantasy nadšencům, co mají rádi příběhy okořeněné nějakou tou erotikou.

Holubka
04.08.2023 4 z 5

Příběh Emilie mě bavil. Kniha se skvěle četla a příběh byl zajímavý. Knihu jsem začala číst po dovolené v Itálii, takže ještě plná italského jídla, jsem si ji moc užila. Ira byl velmi zajímavý, pořád nevím co od něj čekat. Další díly si moc ráda přečtu.

Klárka30
23.06.2023 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla to docela fuška něž jsem ji přečetla, byť má docela krátké kapitoly je kniha docela obsáhlá, fantasy svět velmi dobře vykreslený. Pekelní princové úplně úžasně popsáni.(alespoň za mě ) Ale opravdu to stojí za to. Už se nemohu dočkat až začnu číst další díl. Pokud máte rádi fantasy určitě jděte do toho. A obálky u této série jsou za mě užasné. Za mě doporučuji si ke knize vzít i něco malého k zakousnutí

rozaaalie_
12.06.2023 3 z 5

Emilia je klasická YA hrdinka jako každá jiná. Trochu výbušná, neuvěřitelně krásná a zároveň nesnesitelně naivní. Prostě další Mary Sue jak vyšitá. Za celý příběh jsem si o ní nezapamatovala nic zajímavého. Ve srovnání se svými pestrými kulinářskými dovednostmi byla nudná a nevýrazná. Asi tak jako týden stará houska. Místy mi přišlo, že její postava existuje jen proto, aby autorka mohla zodpovědět na otázky týkající se fungování světa.

Ráda bych vyzdvihla autorčin styl psaní, který byl i přes mé výtky barvitý, pestrý a rychle odsýpal. Líbilo se mi netradiční zasazení a především zmínky o sicilské kuchyni. Romantická linka byla pomalejšího rázu, ale neurazila. Jiskření mezi Emilií a Irou bylo už od začátku patrné a roztomilé.

Celkově tomu ale něco chybělo. Nebyl to spád ani nedostatek akce, které bylo v příběhu požehnaně. Jen to bylo pojaté... Povrchně? Jako kdybychom na svět nahlíželi skrze kukátko, které nám jej zkreslovalo. Působilo to na mě nedotaženě, i když potenciál tam určitě byl. Upřímně doufám, že se to ve druhém díle víc rozjede.

(bookstagram: @rozaaalie_)

Kate3003
25.05.2023 3 z 5

Kniha Království hříšných mě zaujala svou obálkou takže, když se objevila možnost si knihu přečíst ve štafetě neváhala jsem. Už u knihy Po stopách Jacka Rozparovače jsem zjistila, že autorka má velmi čtivý styl psaní a ani zde tomu nebylo jinak.
Po dočtení mám i podobný pocit jako u zmiňovaném Jacku rozparovači a to že kniha je fajn, ale něco tomu chybí. Nedokážu přesně říci co, ale prostě mám pocit, že nebyl plně využit potenciál příběhu a mohlo to být ještě o kousek lepší.
Zápletka příběhu byla zajimavá, ale trošku nedotažená do konce. V průběhu děje se našlo pár slabších částí, ale jinak poměrně příjemně plynul. Příběh byl jemně předvídatelný a bohužel jsme nedostali moc velkých zvratů. Líbilo se mi ovšem vystavění světa a zasazení příběhu do Itálie. Navíc jsem milovník jídla takže prostředí rodinné restaurace a zmínky o jídle bylo za mě plus, jen při čtení by si člověk rozhodně neměl zapomenout vzít něco dobrého.
Hlavní hrdinka jedná dost často velmi nelogicky a moc nedomýšlí důsledky svého jednání takže jsem si při čtení asi tak milionkrát řekla, že bych jí nejradši dala pohlavek.
Princ Ira je oproti ní celkem sympatická postava a mohl dostat trochu více prostoru.
Jako celek se mi i přes pár drobností kniha líbila a do dalšího dílu se pustím a jsem zvědavá jak se s ním autorka popasuje.

annes
13.05.2023 5 z 5

A jéje.. Na tuhle obálku jsem narážela hezkou chvíli, než sem se rozhoupala ji otevřít. Jaká škoda, že jsem čekala tak dlouho. První díl jsem zhltla rychle - sympatická hrdinka, vaření, Itálie, vražda, pakt s démonem a hodně tajemných otázek - jo bylo to super.
Druhý díl jsem málem rozečetla v angličtině, jak jsem čekala na možnost online výpůjčky, ale naštěstí jsem nemusela čekat dlouho. Upřímně doufám, že letos vyjde i trojka, protože jestli ne, tak si to možná přečtu ještě jednou :-D