Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439320/bmid_kralovstvi-1z4-439320.jpg 4 1369 383

Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Kongeriket , 2020

bydžounek
15.02.2021 5 z 5

Tato kniha je opravdu zajímavá. Hlavní postava celého příběhu je muž, který dokáže ochránit svého bratra až za hranici zákona a neptá se, co a jak. Autor mu život přímo neusnadnil, ale jak je vidět, dokáže zatnout zuby a pokračovat dál.

Morgenka
14.02.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od spisovatele jsem četla první teprve.. Tak se chystám na jiné od Nesbo..
Království je vystihující název této knihy.. Bratři, každý jiný, mě bavili... Jak ze všeho nakonec vybruslili.. Zbavení se lidí, až příliš lehce mi někdy přišlo komické a zarážející. Ale stránky mi mizely pod rukama.. Spokojenost..

PetrCepek
12.02.2021 2 z 5

S výjimkou Švábů mám rád celou sérii HH, moc se mi líbil sámovský diptych Krev na sněhu, s obrovskou chutí vnukovi přečtu knížky o doktoru Proktorovi a zásadnější výhrady nemám ani k Lovcům hlav či Synovi. Takže sám sebe považuji za velkého fanouška tohoto vynikajícího norského autora, kterému jsem dosud zazlíval jen pitomoučkého Macbetha. Šestisetstránkové natahované povídání Království na úrovni mexické telenovely s nevěrohodnými karikaturami namísto uvěřitelných postav, s plytkými rádoby filosofickými vsuvkami vždy víceméně stejnými bez ohledu na to, který záporák (neboť špatní jsou zde prakticky všichni) se zrovna do mudrování pustil, vše navíc s velice nijakým koncem, považuji za nejzbytečnější knihu mého oblíbeného autora. Asi musí splácet hypotéku.

astra3
11.02.2021 1 z 5

Nelíbilo se mi to.

Tyn_a
10.02.2021 4 z 5

Tak tohle byla jizda promyslenych vrazd, neskutecne poutavyho pribehu, lasky a lasky k prirode. Nesba mam mezi oblibencemi, sice v seriich o Harrym je kazde rozzuzleni zapletky stejne, ale stejne ho mam rada, i kdyz je konec vetsinou predvidatelny. Jeho styl psani je jedinecny, ma sahodlouhe nenudne popisy a prirovnani, clovek se i zasmeje. Kniha me hodne bavila, chvilemi jsem se nemohla odtrhnout a stranky utikaly jako voda, "jak se rika". Bratri me bavili, jejich povahy byly zajimave a zaroven jine, jejich laska hory prenasela, i kdyz to tak nemelo byt.

Kdo ma rad Nesba, urcite knihu oznaci za klenot. Ja mu davam pet hvezd, i kdyz me konec zklamal a nebyl dotazeny do konce. Nesbo byl muj prvni spisovatel v zanru, proto na nej nezanevru a jakmile vyjde dalsi kniha, budu se tesit, az ji budu drzet v rukou.

Kaja1
09.02.2021 3 z 5

Tak trochu jiný, ale stále dobrý Nesbø. Drsný příběh zasazený do drsné přírody severního Norska.
Jen ten konec, no nevím....v takovém království bych nechtěla žít

zuzana2599
08.02.2021 5 z 5

Neměníme se, děláme pořád ty samé rozhodnutí, opakujeme pořád ty samé chyby. Jakej otec, takovej syn.
Hrozně moc se mi líbí název knihy Království. Jak dokonale vystihuje celý obsah románu, jak podtrhuje soudržnost dvou bratrů, jak znázorňuje statek v zapadlé vsi norských hor. Každý máme své království. Království svého domova, svých myšlenek, svého vnitřního světa.
I když jsem nepřečetla všechny Nesbovy knihy s HH, tento ponurý, temný , drsný, psychologický román mě dostal. Nechybí mu nic, je mimořádný, originální, je prostě královský. Jeho autor je mistr pera. Konec mě úplně odrovnal a zamotal mi hlavu. Je možné se zamilovat do vraha ? Chci do jeho Království...Bravo !!

KattyV.
08.02.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se do knihy trochu nutila, rozjíždělo se to strašně pomalu, ale již po první třetině, možná ještě o fous dřív, to jelo teda z kopce úplně pořádně. :-)
Starší bratr získal všechny moje sympatie i přesto, co všechno vlastně způsobil.
Konec mne trochu naštval.
Nicméně jsem se utvrdila v tom, že Jo Nesbo je jeden z nejlepších spisovatelů.

Mudry
08.02.2021 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout ! Nevím, jestli bych se pustila do čtení ponurého psychologického románu dobrovolně, nebýt toho, kdo ho napsal, ale .... Nesbo prostě umí ! Harryho ani jemu nic podobného nečekejte.

mirka71
06.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Nesbo zcela jinak, než jak jsem na něj zvyklá. Nejedná se o kriminálku, ale spíš o psychologický román, který vám přivodí podivnou duševní pachuť, nevím, jak jinak bych to nazvala. Dívat se na svět pohledem ujetého chladnokrevného vraha, který posílá toho, kdo se mu znelíbí v autě do propasti, i když se jedná o vlastní rodiče...Dost děs. A navenek být vcelku za hodného kluka a starostlivého ochránce mladšího vyčůraného bratra, který spoléhá na to, že starší brácha všechno zařídí. Pan Nesbo mě opět přesvědčil, že je mistr slova a že čas strávený v jeho společnosti za to opravdu stojí....určitě doporučuji

radkanin
06.02.2021 3 z 5

Deprese na n-tou. Vydrzela jsem jen kvuli vyzve..

IvaKo
05.02.2021 3 z 5

Jo Nesbo patří k mým oblíbencům, ale tentokrát jsem na rozpacích. Ačkoliv je kniha napsána tak poutavě, že se nelze odtrhnout, mám problém s vyzněním příběhu v tom smyslu, že rodinu a její zájmy je nutné chránit jakýmikoliv prostředky, i kdyby to měla být vražda. Charaktery a jednání hlavních postav mi často připadalo nevěrohodné.

Merynkaw
04.02.2021 2 z 5

Velké zklamání z této knihy. Vraždili se tam lidi jako ma běžícím pásu, jako kdyby to byla běžná denní rutina. Kniha me vůbec nebavila, 3 hvězdičky za to, že mě udržela v pozoru a dočetla ji celou.

Val
04.02.2021 5 z 5

Myslíte si, že Nesbø už nemůže ničím překvapit ? Omyl. Psychologický román plný různorodých postav, kdy ke kladné má každá z nich pěkně daleko, je temný skoro jako jeho Macbeth. Dva bratři, spousta kostlivců ve skříni a nevyhnutelně se blížící další tragédie ... ,,Udělej , co je třeba. A udělej to teď. " Motto hlavního hrdiny , kterým se řídí celý svůj život .
Jedině Nesbø má ten dar, že čtenář fandí záporákovi a je mu to úplně jedno . Kniha se rozhodně nečte lehce a náladu vám nezvedne určitě. Každopádně je to jedna z autorových nejlepších knih .

Taloš
02.02.2021 5 z 5

Skvěle vyskládaný, nicméně temný příběh, kde není nouze o smilstvo, násilí, vraždy a nezahojené rány. Objevující se „kostlivci“ odkrývající minulost, vrství z počátku poklidný děj a psychologický přesah je kořením tohoto thrilleru. Zajímavé čtení, kdy se několikrát objevuje téma tíhy odpovědnosti, zločinu a trestu. Otázka viny se line celým příběhem a člověk by i sympatizoval se záporným hrdinou, pokud není kladnou postavou… Kniha o emocích, vztazích, nevyhnutelnosti blížící se tragédie a za mne i tom, že plány nic neznamenají a určité události nelze ohýbat, jak bychom chtěli. Drsné prostředí norských hor, ponurá atmosféra, podivné charaktery- pro někoho depresivní čtení, ale za mne spokojenost a příjemně splněné Nesbovo očekávání.
"Proč máme žít dál, když nás život omrzel?
Protože bejt mrtvej, je možná ještě horší…"

MadV
01.02.2021 4 z 5

Super kniha, která se čte jedním dechem. Na první pohled nezáživné pasáže přechází v důležité prvky příběhu a množství zvratů dodává knize spád a děj je plný překvapení.

orenao
01.02.2021 5 z 5

Příjemně překvapivé! Pro čtenáře knih s Harryho Hole, doporučuji, nenechte se odradit "neslanou anotací" a zdánlivě pomalým rozjezdem. Budete příjemně překvapeni. Naopak coby čtenář všech knih HH, přiznávajíc, že už ty poslední mi trochu splývaly, Království mě příjemně překvapilo dramatickou zápletkou, pozvolna se rozvíjející. Zapamatovalný příběh!

JustWomen
01.02.2021 5 z 5

Tak trochu jiný Nesbo. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo grády a střední část se četla sama. Prolínání dějů, postupné rozplétání a objasňování minulosti, vztahů, viny, příčin a důvodů. Neseděla mi postava Shannon. Konec byl poněkud zdlouhavý a objevovaly se opakující se situace, a tak jsem jej tak nějak předpokládala. Kniha určitě stojí za přečtení.

hroneczek
01.02.2021 5 z 5

Já se nikdy nepoučím. Vždy když čtu jakoukoli knihu od Nesbeho, tak mám v půlce jasnou představu, jak to skončí. A nikdy se ani v nejmenším netrefím. A to je na jeho knihách tak báječné! Jsou čtivé, plné informací, zápletek, zvratů. Jen mě vždy děsí chladnokrevnost některých postav a doufám, že v reálném světě to tak nefunguje.

cameronova
01.02.2021 5 z 5

Pětihvězdičkový materiál pro bratry Coeny, taková to byla jízda! Není co víc dodat, díky za tuhle lahůdku.