Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439320/bmid_kralovstvi-1z4-439320.jpg 4 1369 383

Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, kde oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Kongeriket , 2020

Regom
01.03.2021 5 z 5

Dost milý překvapení, trochu jiného rázu než Holeovky. Touto hlubokou psychologickou sondou si u mě Nesbo dost šplhnul.

Katulinka69
28.02.2021 2 z 5

Já jsem asi nahltaná Harryho, takže za mě opravdu nic moc.

Ira13
28.02.2021 4 z 5

Není to takový ten klasický Nesbo. Tak do str.130 jsem přemýšlela, jestli číst dál. Pak mě ale začínaly zajímat souvislosti. Chvíli jsem jim přála ať je nezavřoua a pak ať zase určitě ano. Vypadalo to na jiný konec. Nazvala bych to Psychohnus. Ale dala bych 4,5 hvězdy.

rodak
28.02.2021 5 z 5

Také bych pár stran ubral, hlavně v první polovině. Ale dostalo mě to. Inteligentní psychologický román, který vás jen tak nepustí.

aktak1203
28.02.2021 4 z 5

Není to Nesbo, jak ho známe. Kniha je napsaná výborně, ale je to spíš psychologický román a to není úplně můj šálek kávy. Doufám, že se vrátí zpět k psaní detektivek.

JIVaJaH
27.02.2021 5 z 5

Tato kniha byla Nesbovina jiného typu, než knihy s HH.Musím říct, že jsem mile překvapena.Sice se knížka na Nesba dost dlouho "rozjíždí", ale mysl čtenáře je i tak ve střehu!Doporučuji.

Afrovicz
27.02.2021 5 z 5

Když je člověk zvyklý na sérii s HH, asi se mu, jako mně, bude do knihy trochu hůř "začítat". Prvními stránkami jsem se prokousával, zvykal si na ich formu a záměrně "jednoduché" vyjadřování vypravěče. Pak se s tím člověk ale srovná, děj se rozjede, komplikuje se a napínavé rychlé scény střídají poklidně plynoucí, rozjímající, odhalující temné lidské stránky a pocity. Co hodně oceňuji je i to, že jde pouze o záporné postavy, kdy musím řešit, jestli je mít rád nebo jestli jde o bestie, které je třeba nenávidět. A na závěr trošku mimo - je hodně zajímavé, jak jsou nůžky hodnocení této knihy rozevřené. Průměr nikde. Buď všechno nebo nic :)

ivousekk
25.02.2021 3 z 5

Tak prehnane dlouhou a roztahanou knizku jsem uz dlouho necetla. Pribeh klidne mohl mit o 200 stran mene, spousta veci by mi vubec nechybela.
Bylo to zajimave, obcas i napinave, ale ten konec. Sakra, to vazne?

gaaabi
24.02.2021 5 z 5

Pro mě pecka... sympaťák Roy mě prostě dostal. Doufám, že bude dalších takových knížek přibývat, po Harrym se mi vůbec nestýskalo!

SugarComa
23.02.2021 2 z 5

Původně jsem byla nadšená “ich” formou, ale děj se vlekl... a závěr mě zklamal. Vůbec nerozumím kladným hodnocením. Už. Nikdy. Více.

petrarka72
21.02.2021 4 z 5

Poutavě napsáno. Zpráva o loajalitě až za hrob... těch druhých. A Roy je přímý následovník antihrdinů Pojistky smrti či Loučení s Lenoxem.

Bambulka78
21.02.2021 4 z 5

Asi do 180. stránky poměrně nuda, ale pak se děj “rozjede” a vy nebudete chtít jist ani spát :-)

Dadulina
20.02.2021 4 z 5

Jsem milovnice knih s Harrym a všechny vybočující knihy mě spíš štvaly, ale Království bylo výborné. Psychologický rozbor do poslední buňky - vražda jako něco samozřejmého - drásající konec...

jindrich5708
19.02.2021 4 z 5

Plný počet hvězdiček bych dal v případě, že by oba bratři skončili taky na dně propasti ( a první Carl ). Něco mi tam chybělo. Přistihl jsem se, že při každém pohledu z okna Hotelu jsem hledal sněhuláka, který se bude dívat směrem ke mě.

Sirael440
18.02.2021 5 z 5

Je jiná, než jsem u autora zvyklá. Nemohla jsem se ubráni rozporuplným pocitům vůči hlavnímu hrdinovi. Oblíbíte si ho i když víte....

aisha01
17.02.2021 5 z 5

Žádný krvák, ale pořádný psychothriller. Člověk má pocit, že nechce knížku zhltnout, ale pořádně si ji vychutnat.

rasken
17.02.2021 5 z 5

Dostal jsem moderní nemoc, domů a karanténa. Syn mi koupil pár knih. Nesbo... již jsem ho nechtěl číst. Mám někde v hlavě uloženy všechny jeho knihy.
Království - co dodat. Popravdě, rozjezd nic moc, ale pak. To byla jízda. Pominu-li charakteristiku postav a paměť každého jednoho z nich (já sám si nepamatuji co se stalo před 20-ti léty-mlhavě a zkresleně určitě, ale přesně, slovo od slova, mnóóó), musím uznat : velmi pěkná kniha.

Kaik
16.02.2021 5 z 5

A já už Nesba po posledním Harry Holeovi (Nůž) málem odepsal! Rozhodně jsem se pekelně spletl. Království je plnotučný promyšlený román s takovou spoustou zvratů a překvapení, že jsem nestačil valit bulvy. Nesbo v nejlepší formě. Za mě tenhle hotel září jasnejma pěti hvězdama.

Peťulka3
16.02.2021 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, v čem je vlastně pointa příběhu. Pak to ale chytlo obvyklý grády a už to jelo. Ostatně jako vždy u Nesba.

alnahu
15.02.2021 3 z 5

Příběh z drsné norské krajiny -z poklidné vesničky ,kam se vracejí bratři Opagardové. Mladší z nich má spoustu problému a tak straší z bratrů, jako vždy se mu snaží pomoct, ale i on se díky tomu dostává do velkých potíží .Příběh o cestě za snem a bratrské lásce .Kniha mě příliš neoslovila.