Ďáblův podíl

Ďáblův podíl https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380612/bmid_dabluv-podil-yaq-380612.jpg 4 153 33

Králové bourbonu série

< 3. díl

Ve třetím dílu kroniky privilegované kentucké dynastie čelí rodina slavných palírníků bourbonské whisky jednak nadcházejícímu bankrotu, jednak skandálu kolem šokujícího zatčení. Zpočátku se smrt Williama Baldwinea jeví jako sebevražda, ale při následném vyšetřování stopy neomylně vedou k jeho nejstaršímu synovi a zapřisáhlému nepříteli, Edwardovi. Ten se pod tíhou důkazů přiznává k otcovraždě a končí za mřížemi. Ve vazbě však netruchlí nad rozpadem své rodiny, ani nad ztrátou svobody, ale vyčítá si, že ublížil ženě, kterou miluje. Jeho tajná životní láska Sutton Smytheová je jediný člověk, na němž mu kdy záleželo, ovšem teď, když stanula v čele největšího konkurenta Bradfordovy bourbonské, je jakýkoli vztah mezi nimi vyloučený – nehledě na doživotí, jež Edwardovi hrozí. Řízení rodinné firmy a řešení neutěšených finančních poměrů připadne nejmladšímu Wiliamovu synovi Laneovi. Spolu se svou snoubenkou Lizzie Kingovou je přesvědčený, že Edward někoho kryje, a při snaze dokázat bratrovu nevinu odhalí jak zdrcující pravdu, tak ohromující fakta. Životy všech obyvatel Easterly jsou poznamenané lží, podvody, přetvářkou, aférami či pokulhávajícími vztahy, každý z nich prožil beznaděj, obavy i hluboký zármutek a nic už nikdy nebude takové jako dřív. Ale jedno je jisté: láska, přátelství, naděje a vzájemná sounáležitost odolají i těm nejzákeřnějším ranám osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Devil's Cut , 2017

Š.Ala
12.02.2019 5 z 5

Jsem okouzlená. Úžasné zakončení celé série. Vůbec by mi nevadilo si přečíst další díl ????

Š.Ala
12.02.2019 5 z 5

Lachtan714028
03.02.2019 5 z 5

Jako všechny předchozí knihy, i tuhle jsem přečetla takřka jedním dechem. Nejprve sem se zdráhala začít číst sérii Králové Bourbonu, ale nakonec musím uznat, že autorčin styl psaní je prostě fantastický. Už teď se těším na každou další knihu, kterou J.R.Ward vydá

LilianaFalcon
21.01.2019 3 z 5

Nejlepší díl série, i když ani tenhle mě nijak zvlášť neoslovil. Kdyby mě nezajímalo, jak to dopadne s Edwardem, a kdo vraždil, tak se do posledního dílu série ani nepouštím.
Autorce tedy musím nechat, že umí nasadit brouka do hlavy :-D

Knižní střípky
16.01.2019 3 z 5

Byli pohádkově bohatí, jedni z nejúspěšnějších palírníků bourbonské whisky, v očích veřejnosti měli vše, ale šťastní rozhodně nebyli. Nyní jim hrozí bankrot, patriarcha dynastie Baldwineů byl zavražděn, jeho žena díky zneužívání různých opiátů prakticky neví o světě, jeho nejstarší syn sedí ve vězení, jediná dcera je uvězněná v manželství bez lásky, vypadá to, že jedinou nadějí na záchranu rodinného jmění je nejmladší syn Lane....
I tento díl byl mimořádně čtivý, já mám příběhy z amerického jihu ráda, rodinné ságy rovněž, ale tato mě za srdce nechytil. Kdyby mě nezajímalo, jak vše dopadne, nejsem si jistá, zda bych knihu neodložila.

Toňula
08.01.2019 4 z 5

Zřejmě nejčtivější díl z celé série a ačkoliv konec příběhu byl až příliš optimistický, nevadilo mi to a hrdinům jsem jej přála.

xxiixxi
27.12.2018 3 z 5

Bohužel, pro mne zklamání, příliš sladce romantické. Od autorky zbožňuji Bratrstvo Černé dýky, kde je nadpřirozeno, akce a erotika, takže tam trochu přivírám oči a knihu ženou dál tyto věci. Tady to ale prostě bylo v duchu "Všechno se v dobré obrátí, všichni rebelové, lenoši i rozmazlenci se polepší a zazvoní zvonec a pohádky bude konec".
SPOILER:
Dlouho očekávané páry se hopem spárovaly až v závěru knihy, předtím to byla průměrná detektivka. Škoda.

bafuskyBaf
24.12.2018 5 z 5

Tahle série gradovala. Přečteno sakra rychle. Docela mě překvapil vrah. Jinak opět skvěle napsané. Ward je moje oblíbená autorka.

Channach
16.11.2018 4 z 5

Dynastie v přímém přenosu. Více v mé recenzi na linku v záložkách.

Lee7
31.08.2018 4 z 5

Závěrečný díl byl skvělý. Přečteno jedním dechem.

jalejale
20.08.2018 5 z 5

Kludne by som dala aj 6* Keď začnem čítať knihu od Ward viem že si ju vždy vychutnám.

keiko33
03.08.2018 5 z 5

Zboznujem Wardku a ani tentoraz nesklamala. Mozno tato zaverecna cast nebola az takym velkym prekvapenim, no jej rukopis je proste top. Vsetko dopadlo tak ako malo, zili stastne az kym nepomreli.

Ryorka
19.07.2018 5 z 5

Tak dočteno, teda spíš zhltnuto. Dostalo se mi všeho, co jsem očekávala. Napětí, odhalení ( i když přiznávám, že 80% jsem tušila ). Ale to vůbec neva, protože Wardka nám to opět proložila notnou dávkou psychologického sebezpytování, filozofických úvah a sociální sondou spolu s nezbytnou " červenou" romantikou. A závěr? No typicky wardovský, takže kapesníky a taaak.