Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1347 337

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

Fortuna
21.09.2015 5 z 5

A pak toho jednoho dne přišla kamarádka a vrazila mi tuhle knihu s nezajímavou obálkou a ještě podivnějším názvem do ruky a řekla čti, je to boží. A moje první myšlenka byla - šmarjá, co si to ta holka zas našla? Obrátím zvláštní úlovek v rukou a přečtu si anotaci.. A tak se to stalo.. Budoucnost? Kriminální podsvětí? JASNOVIDEC? Už jsem neváhala a začala louskat první stránky..

Tahle kniha mě prostě rozsekala! Jeden z nejoriginálnějších nápadů, jaký jsem kdy četla, skvělé charaktery postav, čtivá, stránky mi pod rukama skoro běžely... A Paige a Arcturus? Bylo už z anotace jasné, že Strážce nebude jen tak obyčejný.. Celou dobu jsem čekala, jakým směrem se jejich vztah vlastně vydá. I přestože jsem to tušila (nebo asi spíš doufala), bylo to příjemné..
Určitě je tu spoustu věcí, které by chtělo více propracovat, ale myslím, že na autorčinu prvotinu je to naprosto úžasné! Kostičas jednou z nejzajímavějších a nejoblíbenějších knih, co jsem četla. :)

FishMac
13.09.2015 4 z 5

Velká reklamní masáž, že se jedná o novou ságu řadící se po bok Harryho Pottera, přirovnání spisovatelky S.Shannon k J.K.Rowling atd, ve mě vzbuzovali spíše pochyby v podobě svezení se na úspěšném jméně.. Přesto jsem si knihu pořídil a....byl jseml mile překvapen!! :-P Rozhodně se kniha nedá srovnávat s čarodějnickým učněm, ptž příběh je naprosto o něčem jiném, žádné vykrádání ale plnohodnotný originální svět promyšlený do sebemenšího detailu... začátek je lehce chaotický ale účelně...po nějakých sto stránkách pochopíte jednotlivé výrazy a zákonitosti světa, který vás pohltí...v rámci young adult literatury je to poměrně drsný svět, kde se s postavami jedná jako se zvířaty, nasílí prováděné na lidech je zde popsáno v celku detailně a celkově syrovost sama mě docela překvapila...samozřejmě opět rámci žánru :-P je to dobře vymyšlené, chytlavě napsané, postavy jsou sympatické a chovají se ve velké většině logicky , za to velké plus! Spousta věcí byla načrtnuta a bude vyřešena dalších dílech a nebojím se říct, že tento svět bude obrovský a sedm knih nebude jen natahovaná vata :-) Jsem hodně zvědavý na filmové zpracování ! těším se na druhý díl

zuzulef
12.09.2015 5 z 5

Ze začátku jsem k tomu přistupovala trochu skepticky, ale pak jsem se začetla a nedalo se od toho odejít! Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

adelaska
07.09.2015 5 z 5

Nutně! Úplně šíleně nutně potřebuju další díl! Pro mě neskutečně parádní čtení. Ani chvíli jsem se nenudila. Ráda si nechávám komentáře až přečtu celé série, trilgoie, atd., ale vzhledem k tomu, že tento příběh bude mít sedm dílů, to bych se načekala. Paige mám ráda, má v hlavě pořádek, ví co chce, bere samu sebe takovou jaká je (až na pár výjimek), nelituje se. Líbí se mi. Strážce. Začínám si myslet, že to bude můj nejoblíbenější "zpočátku" záporák vůbec.

"Když je mysl vidoucích jako olej, tak jaká je vaše mysl?"
"Oheň"
Napadlo mě, co se stane, když se spojí olej s ohněm. Výbuch.

ElisR1
05.09.2015 5 z 5

Výborná kniha, která chytne a nepustí.

*Pájuše*
30.08.2015 5 z 5

Vůbec nechápu, jak jsem mohla tuhle tlustou bichličku přečíst za necelé dva dny. Ale je to prostě tak! Kniha je jedním slovem - úžasná. Asi do čtvrtiny knihy jsem vůbec netušila, o čem autorka píše, pak jsem na zadní straně nalezla slovníček, což mi hodně věcí usnadnilo a díky tomu jsem si už knihu mohla užít naplno.
Několik věcí mi však zůstává pořád nejasných, což si uvědomuji až teď s odstupem, kdy už mám knihu přečtenou. Je až s podivem, že se na to čtenář nemůže soustředit, protože autorka ho udržuje v neustálém napětí, které vás nutí číst prostě dál, abyste konečně zjistili, jak to dopadne a co dalšího se tam semele. Teď doufám, že v dalším díle naleznu odpovědi na některé otevřené otázky a tím je budu moct definitivně uzavřít. :-)
Každopádně kniha je na tokový počet stran překvapivě vyvážená. Rozhodně se při ní nenudíte – možná prvních pár desítek stran, ale s tím se nějak počítat musí vždy. :-) Nechybí v ní akce, napětí, humor i trocha rozvíjející se romantiky. Nejvíc jsem si užívala Paige s Aracturem. Jejich dialogy byly svěží, živé a plné jiskření. Všechny postavy byly uvěřitelné, jejich charaktery se v průběhu knihy rozvíjely až na poslední stránku knihy, kdy s epickým závěrem svůj vývoj pozastavily. Nemůžu se dočkat, až se zakousnu do druhého dílu.
Musím říct, že Kostičas nastartoval opravdu s vysokou laťkou, tak doufám, že druhý díl bude stejně skvělý, jako tento.

caroline44
25.08.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, která nezklame. Začátek je trochu složitější, ale dá se to. Jakmile se dostanete přes prvních padesát stran, začne mít kniha spád a okamžitě se začtete. U konce knihy je to tak rozjeté, že určitě sáhnu po dalším dílu.

suzuk
17.08.2015 3 z 5

Překvapuje mě, kolik lidí tu píše, že svět byl ze začátku zmatený. Podle mě byly všechny pojmy dobře vysvětlené, popř. je v knize i slovníček, kde si můžete slovíčka dohledat. Nápad je skvělý a svět propracovaný, je tam rozhodně zajímavá historie a jak se na "nemoc" všeobecně nahlíží. Poutavé psaní, které vás rozhodně vtáhne hned do děje. Ovšem příběh trochu předvídatelný a romantická zápletka mě spíš obtěžovala, než aby mi přiblížila hrdiny, přišla mi naprosto zbytečná. I přesto, že konec byl spíš zklamáním, tak 4* a jsem zvědavá na pokračování.

Adel703
08.08.2015 5 z 5

Abych řekla pravdu, knihu jsem si koupila jen kvůli všeobecnému šílenství. Neřešila jsem obsah. Myslela jsem, že to bude jen další dystopie. Ale jasnovidci? Duchové? Musím říct, že něco takového jsem nečekala a překvapilo mě to :) Kniha přesně pro mě.
Příběh Paige mě bavil ubíhal rychle a svižně, ale myslím, že by kniha mohla být tak o 60 stran kratší. Přece jen to bylo už trošku dlouhé.

janka2000
27.07.2015 5 z 5

Knížku jsem začala číst na doporučení a předčila všechna má očekávání. Příběh nic nepostrádal- propracovaný děj, tajemné postavy, chytlavý styl psaní a originální svět. Nemohla jsem přestat číst, ale zároveň jsem to nechtěla mít rychle za sebou. Jako u většiny knížek jsem se snažila s nimi příběh prožívat. Škoda jenom toho konce. Těším se na pokračování.

Pedruska01
26.07.2015 5 z 5

Pořádně jsem netušila do čeho jdu, navíc už od samého začátku mě lehce deptala ta tlouštka knihy samotné. Přiznám se, že jsem se v těch pojmech dobře ztrácela a delší dobu nevyznala. Měla jsem rozhodnuto, že jestli dočtu, kvůli tomu snížím hodnocení. Omyl.
Do knihy jsem se začetla nepopsatelným způsobem, zvykla jsem si na pojmy a nestačila jsem zírat, jak kniha ubíhá. S takovýmhle světem jsem se pořádně ještě nesetkala. Nemůže se tvrdit, že se jedná o duchařinu, tohle je něco víc.
Hrozně se mi to líbilo, Paige byla skvělá, Strážce nepředvídatelný, měla jsem tušení, že bude jiný, ale do poslední chvíle to nebylo poznat, o to milejší, když to přišlo a Nick? Ten mě ze vzpomínek Paige trochu překvapil, ale i tak - tahle věc se mi zdá "otevřená" - chyběla mi tam vysvětlující vzpomínka nebo vyprávění, proto jsem zvědavá, zda se ho dočkám třeba v pokračování, ale jinak samozřejmě báječný muž. Prostě - neměla jsem výtku. Proto plný počet hvězd!
Rozhodně nijak ohraný příběh. Hodně dobře promyšlený nový svět - klobouk dolů před autorkou. Je pravda, že mi to místy něco někde připomnělo, ale nepřišla jsem na to, co.
Tohle je prostě něco pro mě. Nebezpečí/romantika. Těším se na druhý díl a dokonce mohu doporučit. :)

tarabas
25.07.2015 5 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se ke knize dostala, Kostičas - ten název mě dost odrazoval a obálka mi taky moc neřekla. Nakonec jsem ráda, že jsem se přinutila díky readingu od Hostu si ji přečíst. Moc se mi líbila. Napětí, dobrý nápad, jen na začátku moc popisu.

KatnissLavender
13.07.2015 4 z 5

Musím přiznat, že začátek knihy mne nijak neuchvátil a opravdu jsem doufala, že se ten děj trochu vylepší a rozjede. Má přání byla vyslyšena a čím déle jsem četla, tím to bylo úžasnější! Ke konci už jsem knihu doslova hltala a nechtěla jsem ji dát z ruky. Sem tam se objevila taková hluchá místa, která by se dala proškrtat a kniha by tím získala větší spád, ale i tak jsem byla spokojená a Kostičas mohu vřele doporučit!

kendllajf
15.06.2015

Nic moc

moira2912
12.06.2015 4 z 5

Wow. Od této knihy jsem v podstatě nečekala nic, protože se mi o ní tu a tam někdo zmínil, ale já se ani neobtěžovala přečíst si anotaci a tak pro mě bylo objevení světa Kostičasu docela velkým překvapením. Dostala jsem více, než jsem čekala - originální, propracovaný svět, zvláštní systém magie, příjemné postavy...
Příběh sice je trochu předvídatelný, ale jízda to přesto byla parádní, autorčino psaní se mi líbilo a vedla děj způsobem, který mě pořád hnal dál, chtěla jsem nejen vědět, jak to bude pokračovat, ale hlavně jsem chtěla poznat více z jejího světa.
Postavy se mi líbily, chovaly se logicky a chytře, jen... kdyby ten konec byl trochu jiný. Chci říct, kdo by něco takového nečekal?

Mishak
11.06.2015 5 z 5

Z počátku se na vás navalí hromada cizích slov, pojmů a vy se v nich doopravdy ztrácíte… Stalo se to i mně… Vracela jsem se o věty, odstavce a dokonce i o stránky zpátky, abych se dokázala v Samanthině fantazijním světě zorientovat. Ano, chvíli mi to trvalo a dalo mi to i dost zabrat… Každopádně snaha se doopravdy vyplatila. A díky bohu za slovníček na konci knihy!

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! OMLOUVÁM SE....

Kniha má zajímavé a neobvyklé téma - krajina snů, duše, ale i otroctví, budoucnost. Nu, myslím, že by si v ní každý našel to své. Na mě udělala obrovský dojem a o to větší, když jsem se dozvěděla, že je to autorčina prvotina.
Každopádně co mě v ní zarazilo? V knize nejsou naprosto žádné popisy osob – mně osobně to nevadilo, sama jsem si je představila k obrazu svému. Vůbec jsem si nedokázala představit Refájce - jsou prakticky nesmrtelní a v knize jiní než smrtelníci. Nu, u nich bych za nějaký popis byla určitě ráda =).
Postavy jsem si zamilovala - hlavně tedy Strážce! Pořád jsem čekala, co se z toho jeho postoje vůči Paige a chování vlastně vyklube. Nakonec jsem valila oči a byla nadšená, potěšená a vlastně i moc smutná...
Četla jsem a četla až jsem se dostala k dlouho očekávanému konci (bohužel nebyl moc čas na čtení a knihu jsem měla hodně dlouho rozečtenou...), který mě ale dost dorazil. Liss jsem obrečela, jak taky jinak. Odjezd Paige také! A to už vůbec nemluvím o tom, jak je konec otevřený!!

Každopádně jsem si čtení opravdu užívala! Na cizí slova si zvykla a opravdu se děsila krutosti (některých) Refájců! Upřímně skoro 500 stránek mi přijde opravdu málo na to, kolik informací kniha obsahuje…

Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček a s nadšením očekávat druhý díl... =)

Barou
30.05.2015 5 z 5

Jo? Kniha sama o sobe fakt zajimava a propadla jsem ji hned od zacatku, jen me na zacatku desily sama cizi slova (slovnicku jsem si samozrejme vsimla az na konci knihy!). Moje poteseni cekat na dalsi dil a na to jak to dopadne se strazcem a Paige.

morava
16.05.2015 5 z 5

Kniha mne pohltila hned od zacatku. Svet nadprirozena , krajina snu, za mne 5 hvezdicek . Pri cteni jsem mela pocit, ze patrim do deje a strasne jsem mela snahu nekomu pomoci, ci naopak nekoho zastavit.Urcite doporucuji a tesim se na dalsi dil.

Jittyjanku
13.05.2015 4 z 5

Je to skvělá kniha. Jen z ní jde cítit autorčino mládí. Proto jsem velmi zvědavá na další díl.

DreamingAdie
10.05.2015 5 z 5

Naprosto brilantní kniha, nemohla jsem se odtrhnout!