Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1349 337

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

Elmont
06.05.2015 5 z 5

No, upřímně, po přečtení dvou stránek jsem vůbec nechápala, o co tam jde, ale po postupném průběhu mě vše opravdu překvapilo. Nelze než doporučit všem milovníkům fantasy.

Chladnetka
28.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha! I když se ze začtku objevuje spousta nových slov a zvláštních postav, dokázala mě kniha absolutně strhnout a pohltit. Je skvěle napsaná, takže jen těžko ji dokážete odložit.

Kira1
26.04.2015 5 z 5

Kniha byla ze začátku trochu složitá, hodně nových pojmů a originálních názvů. Ale když jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout!!:-D tahle kniha patří mezi moje nejoblíbenější knihy! Skvěle postavy, děj prostě nemám co vytknout:-) už se nemužu dočkat dalšiho dílu a všem tuhle SUPER knihu doporučuju!!!

Grafoy
25.04.2015 2 z 5

Jsem z toho taková rozpačitá.
Potenciál to má dobrý, originální pozadí příběhu, ale přijde mi, že je toho na málo stránek příliš. Je tam spousta slangových slov, ale to se mi četlo dobře, protože jsem většinou znala. Co mi dělalo problém spíš, byli názvy různých vlastností (jediné, co mi utkvělo je orákulum, fúrie a krajinochodec). Stejně tak jsem se naprosto ztratila v tom, jak vlastně došlo k celému tomu Scionu, kde se vzali Refájci a alespoň trochu charakteristika... Přijde mi, že by Kostičas potřeboval nějaký nultý díl, kde by všechny tyhle věci byly vysvětlené.
PŘÍLIŠ VĚCÍ NA MÁLO STRAN. A to jich má kniha téměř pětset.
Taky mě trochu zarazilo (ještě si nejsem jistá, jestli je to špatné nebo dobré), že tam vlastně chybí popis věcí i osob, jak vypadají, jak mluví, jak se pohybují. Hrozně to ubírá na charakterech, čtenář si pak zapamatuje jen jméno, a to pouze, pokud se pod lavinou pojmů neztratí.
Přesto musím ocenit nápad. Má to potenciál, jen se zdá, že autorka počítala s tím, že jsou všichni zasvěceni do okultních věd a duchařských historek. Přeci jen je to prvotina mladé autorky.

Nagadir
17.04.2015 5 z 5

Neuvěřitelně originální svět. Paige byla zajímavá hrdinka, ale víc mě upoutal Strážce a rozhodně si nenechám ujít pokračování...
9/10

KachnaN
01.04.2015 5 z 5

Než jsem se zorientovala v těch nových slovech, dala mi knížka docela zabrat, ale jak jsem je všechny pochopila.. No páni! Úžasná, strhující knížka! Dokonalý příběh, skvělé postavy.. :) Rozhodně už se nemůžu dočkat čtení dalšího dílu a všem knížku moc a moc doporučuji :)

Liiiii
24.03.2015 4 z 5

Super! Už se těším na pokračování. Jen teda - prokousat se na začátku novými a originálními pojmy, slovíčky a postavami, chvilku trvalo. A trochu mě to štvalo. Ale je třeba to nevzdat, protože pak už to stojí za to. Napínavý a tajemný příběh.

VČJKR
19.03.2015 4 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Tedy, prvních padesát stránek bylo utrpení, ale potom jsem se nemohla odtrhnout!

Podrobnější recenze zde:

May
08.03.2015 4 z 5

Naprosto mě nadchla obálka knihy a s troškou nadsázky se dá říct, že jsem kvůli ní knihu koupila :-) Příběh je zajímavý a originální, kniha se dobře čte,ale mně osobně přišla hlavní postava trošku nepříjemná a obrovské množství vidoucích a jiných neobvyklých postav bylo díky jejich množství spíše ke škodě příběhu....
Moje hodnocení by bylo (bylo by-li to možné 3,5 hvězdičky)

Bledý-snílek
01.03.2015 3 z 5

Kniha mi přišla moc zdlouhavá

anishta
25.02.2015 5 z 5

Uf, to byla jízda, přečteno během 14 hodin s přestávkami na jídlo a další, ehm, potřeby. Příběh byl poutavý, čtivý, i když jsem se občas v novotvarech ztrácela (ale věděla jsem o slovníčku na konci knihy). Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu, skvělá kniha a budu ji doporučovat vřele dalším.

Barbastelle
18.02.2015 3 z 5

Jestli jsem si něčím jistá, tak tím, že tato kniha má zatraceně dobře udělanou reklamu - kdybych do ní nahlédla v knihkupectví, určitě bych po ní nesáhla. Ovšem ta přirovnávání k Rowlingové nepochopím, ovšem byl to úspěšný tah, který zahrál na moji harrypotterovskou strunku.
Co se pozitiv knihy týká - je originální, v druhé části ohromně čtivá, napínavá, má hezky vymyšlený a vykreslený svět, bavila mě.
Co se negativ týká - rozjezd zbytečně zatěžkaný spoustou nejasností ohledně termínů a tajemství, který nevyvolával zvědavost, ale zmatek a znuděnost z toho, že nerozumím tomu, co čtu, zbytečně uspěchaný konec ve chvíli, kdy to autorce začalo fakt dobře jít - nepochopila jsem, proč tam byl tak radikální střih k té konečné události.

Navíc bych přivítala o krapítek propracovanější postavy, jejichž charakteristikou bude něco jiného, než amaurotik/senzibil a něco málo navíc.

ALE! Bavilo mě to a navzdory všem chybičkám, které připisuji tomu, že jde o prvotinu, se těším na další díly a velmi ráda si je přečtu, když už jsem se ve Scionu zorientovala.

MisuleB
05.02.2015 5 z 5

Kniha, která mě naprosto dostala. Pravděpodobně se i stala mojí nej knihou.
Svět tak nějak jiný, ale zároveň podobný tomu, jak ho známe. Minorita lidí, které společnost vyloučila, protože jsou jiní a "jiných" se všichni bojí a snaží se jich zbavit. Řekla bych, že autorka věrně vykreslila a svět tak, jak ho známe, jen k tomu přidala pořádnou hrstku nadpřirozena a vytvořila úžasný, propletený a propracovaný příběh, který dokáže zaujmout. Opravdu se těším na pokračování.

kacenka2001
30.01.2015 5 z 5

napínavá a plná děje i když prvních 200 stran se moc neorientujete v názvech je úžasná. Po dlouhý době zase knížka od který jsem se nemohla odtrhnout :) zamilovala jsem si ji. určitě všem doporučuju

mijala
29.01.2015 5 z 5

pro mě je to výborná knížka. autorka dokázala vymyslet hodně propracovaný svět, až jsem si někdy řikala, jak to mohla vymyslet. sice nevím, co se bude dít v dalších dílech, ale jedno je mi jasné, jedna postava se určitě vrátí, i když si hrdinka na konci myslí něco jiného.

Disease
19.01.2015 3 z 5

Solidně napsaná holčičí fantasy. Termín "nová Rowlingová" je poněkud nadsazený.

Neverdin
18.01.2015 4 z 5

Chvíli trvá, než se začtete a zorientujete. Což je asi největší oříšek celé knihy a tohoto precizně vymyšleného světa. Když už myslíte, že se orientujete, tak stejně zjistíte, že se neorientujete. Pak už vám to začne být jedno a pohybujete se po tomto světě intuitivně. A ono to stačí. Příběh samotný je velmi čtivý, napínavý až vzrušující. A jak se začtete, už ji nepustíte. ... a když už jí pustíte, je dočtená a vy trpíte čekáním, protože ještě nevyšel další díl !!!!!
Ovšem do srovnání s Rowlingovou bych se opravdu nepouštěla, protože to zkrátka nejde.

Jonny
08.01.2015 4 z 5

Čtivé, pěkně promyšlený svět.
Korektura (mistička mi utkvěla v hlavě asi na věky) mě občas rušila. A některá slůvka (kdoví zda je za tím sama autorka, nebo překladatel...) mě tahala za uši, nejvíc asi amarant (česky též laskavec). Je to prachobyčejná rostlina a v knize je vzácnější nad zlato.

Ale to jsou drobnosti, celkově mě kniha těší a nemůžu se dočkat dalších šesti dílů :-).

Pakuna
29.12.2014 3 z 5

Nechala jsem se zlákat nadšenými recenzemi ostatních. Autorka vymyslela nový svět, používá slang i argot. "Romance" byla docela průhledná, šlo odhadnout velice brzy, kdo bude onen vyvolený.

Netuším, čím může naplnit plánových 7 knih, myslím si, že trilogie by bohatě stačila. Druhý díl si ze zvědavosti přečtu.

BubuRybova
08.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha!
Určitě doporučuji!
Klaním se mlaďounké autorce!

Co na to říct, nedalo mi to spát, musela jsem číst neustále. Už se těším na další díly, i když 7 dílů mi přijde trochu moc :D
Je to úžasná kniha plná cizích slov!
Začala jsem číst a řekla si "Tak ok, nebuď vystrašená. Ono to časem přejde.." No.. A ono ne :DD
Byla jsem totálně v koncích, ale nakonec jsem se začetla, hodně významů konečně asi tak po 300 stránkách pochopila a zamilovala jsem se do té knížky :3
Ale když jsem knížku dočetla a tam na mě najednou vykoukl nápis "SLOVNÍK CIZÍCH SLOV"... Málem jsem vyletěla z kůže :DD