Korálky z klokočí

Korálky z klokočí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444514/mid_koralky-z-klokoci-NpP-444514.jpg 4 211 83

V rámci doktorandské práce přijíždí Eliška Fibichová uspořádat obecní archiv do místa svého dětství. Její prababička Klotylda byla porodní bába a před mnoha lety beze stopy zmizela. Zdá se, že Eliščin příjezd do vesnice probouzí k životu stará a téměř již zapomenutá tajemství. Eliška se navíc zamiluje do muže, který odporuje jejím dosavadním představám o princi na bílém koni. Pochází z místní bohaté rodiny a má pověst nezodpovědného floutka… Tajemný příběh s milostnou a detektivní zápletkou vykresluje na osudech několika postav spletité vesnické vztahy, které sahají hluboko do minulosti.... celý text

medlovice
17.02.2022 5 z 5

Rodinná tajemství, prokletí a pevná vazba mezi ženami. Lákavé téma , nádherný obal to bylo co mě bavilo a proč jsem se těšila na čtení. Těšila jsem se až budu mít chvilku a zase navštívím obec Klokočí a nahlédnu mezi lidi, co jsem si oblíbila. I když jsem si čtení užívala, je tu pár nelogických věcí, pár neoriginálních a jako detektivka je to slabé i přes množství mrtvol nebo koster ukrytých v lese. Přesto všechno Elišce závidím, Její zrzavé vlasy. Její netušené schopnosti, Její rodinu, pouto mezi ženami , to především a všem doporučuju její příběh přečíst.

Pavlina50
10.02.2022 3 z 5

Kniha s velice líbivou obálkou a s docela zajímavým prvotním nápadem – i když styl psaní trochu za nápadem pokulhával. Bylo to psáno až příliš jednoduše, některé situace by si zasloužily určitě jít do větší hloubky, takto to na mě kniha jako celek působila docela dost uspěchaně a nedotaženě.
Je to kniha obsahující dvě základní zápletky – jednu historickou – procesy s čarodějnicemi a vazba a propojenost na současné obyvatele obce a tu druhou ryze detektivní – vražda, zmizení, nález koster…To vše je zabaleno do stylu červené knihovny a nepochybně i tak trochu do knih „young adult“ – takže takový žánrový mišmaš a záleží na čtenáři, zda se dokáže povznést i nad ty styly, které běžně nečte.
Já jsem se snažila zaměřit jen na ty dvě základní linky a tolerovat tu omáčku kolem, i když osobně bych možná přivítala i tak, pokud by se autorka věnovala jen jedné zápletce. Pro mě by určitě byla přitažlivější ta historická a určitě by se mi líbilo, kdyby byla víc rozpracovaná a propracovaná.
Tajné chodby, tajemná dvířka ve sklepech, neznámá žena na prastarém obraze až příliš se podobající jedné ženě ze současnosti, to vše zkombinované s rodovou historií plnou čarodějnic, by mělo navodit pořádně tajemnou atmosféru, ovšem na mě se to díky stylu psaní bohužel zas až tak moc nepřeneslo.
I těch „zločinů“ - koster a podivných zmizení mi na tak malou obec připadalo nějak nepřirozeně moc. Bohužel toto všechno trochu knize škodí a znehodnocuje za mě dost zajímavý a nápaditý námět. Takže nakonec hodnotím jako průměr – nápadité, čtivé, ale zase nijak zvlášť výjimečné.
Navíc jsem zjistila, že se mi tato kniha parádně hodí do letošní čtenářské výzvy, protože káva se tam vařila a popíjela opravdu nadměrně.

MarieH
09.02.2022 1 z 5

Dočteno, několikrát jsem chtěla odložit, ale dočetla jsem a jsem zklamaná. Paní Horáková by měla zůstat u historických knížek, ty jsou dokonalé, čtivé. Korálky jsou povrchní a odbyté. Jak píše Kacatko86 možná kdyby mi bylo 15 let.

Kerberos
07.02.2022 3 z 5

Trochu moc zapletená rodinná historie, čekala jsem víc.

Len2očka
02.12.2021 4 z 5

Tak tohle mě bavilo číst,stala jsem se na pár večerů součástí Klokočí a pozvolna odkrývala tajemství místních obyvatel.Doma máme růženec z klokočí,ale zakoupený nebyl u Žofky,takže klokočí znám a je pro růženec jako stvořené.

Doubravka1975
21.11.2021 3 z 5

Oddechový a dost naivní příběh. V Klokočí se to mrtvolami a korálky z klokočí jen hemží. To by nevymysleli ani v béčkovém filmu. Tohle říká vševědoucí a všetečná Eliška na straně 255. a s tím musím bohužel souhlasit
Že je klokočí keř jsem si musela vygoolit, vůbec neznám

XenasChakram
08.10.2021 odpad!

Nic nudnejsiho jsem dlouho nečetla. Nikdo mi nebyl sympatický

Arwen777
06.10.2021 2 z 5

Prostředí moravské vesnice a téma čarodějnic bylo asi tak nejlepší na celé knize. Vcelku dobře vymyšlený příběh, tvrz s tajemnými zasypanými chodbami, několik neznámých vchodů do podzemí, starý záhadný obraz ženy, která se navlas podobá ženě ze současnosti, nevysvětlitelná zmizení několika osob, i současná vražda. To vše bylo ale zabito příliš jednoduchým stylem vyprávění, velkým množstvím neuvěřitelných náhod, komplikovaným podivným rodinným propletencem a jak tu mnozí zmiňují, příliš častým popisem kavárny a jednoho zákusku.
Dovedu si představit filmovou adaptaci, taková lehká příjemná česká kriminálka na čt1. Ale jako kniha to bylo slabé, bez hloubky.

llor
01.10.2021 3 z 5

Kniha mne velmi bavila. Esoterika, milované klokočí, dávné rodové sváry, kostlivec kam se jen podíváš, mnoho kávy a dezertu Pavlova. Kniha je velmi čtivá. Je to moje první kniha od autorky, plánují si přečíst i další.

Kacatko86
26.09.2021 3 z 5

Kdybych knihu četla jako náctiletá, tak by se mi asi líbila daleko víc. Připomíná mi to trochu L. Lanczovou. Takový slabší průměr.

katka.oo
26.09.2021 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale asi jsem čekala o malinko něco víc, nicméně i tak se mi příběh líbil, přečteno jedním dechem, taková víkendová jednohubka.
Česká autorka, česká detektivka, trocha té vesnické romantiky, zašmodrchané dávné rodinné vztahy a tajemství, vyřešení vraždy, dávám plné 4* a čteno i díky výzvě - děj z vesnice.

Kopretina_aku
11.09.2021 2 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu dívčí románek, který se později zvrtl v rádoby detektivku. Napsané velice jednoduše, vše naprosto neuvěřitelné, zápletka s tetou Žofií až absurdní a do toho všetečná a vševědoucí Eliška a zbytečně mnoho kostlivců. S touto knihou si autorka opravdu nedala moc práce a jedné, co si z toho beru je to, že zřejmě velice miluje kuřecí salát, Pavlovu, pije litry kávy a na dovolenou jezdí do Chorvatska. Přitom téma čarodějnic a znepřátelených rodů mohlo být tak zajímavé! Tak vysoké hodnocení mě velice udivuje.

Viopes
06.09.2021 2 z 5

Pro mne pozitivum - české prostředí, česká vesnice, téma příběhu. Kniha v globálu celkem dobrá. Ovšem musela jsem si zvyknout na text, trochu mi vadily rozhovory mezi postavami a opakující se scény. Konec na mne byl moc předimenzovaný, ale zajímavý. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla. Dávám ji šanci a přečtu si další.

Amneris
02.09.2021 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu nadchla. Začátek byl trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo tím správným směrem a já jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem vědět, jak to všechno dopadne. Trošku mi dělalo potíže zorientovat se v množství postav, ale všechny tam měly svoje místo, takže to bylo vlastně v pohodě. Pokud hledáte knihu, která nabízí záhady a trochu romantiky, tak tahle je ta pravá.

Pavlína197
26.07.2021 5 z 5

Tahle knížka mě prostě bavila. Začátek je pomalý, seznamujeme se s postavami a prostředím, a když to začíná vypadat na nudu, přijde první překvapení a pak další a další a děj se pěkně zamotává. Ke konci je ale vše vysvětleno a moje čtenářská zvědavost ukojena. Líbila se mi ženská rodinná pospolitost, prostředí středověké vesnice, i to, jak děj odsýpá a přitom nestresuje. Fajn čtení.

cérka
14.07.2021 3 z 5

Na můj vkus až příliš naivní příběh plný neuvěřitelných náhod a setkání. Od paní Horákové jsem zvyklá na vyšší levl.

Ps. mám náhrdelník z klokočí (památka na maminku) . Na holém krku se moc nosit nedá, hodně škrábe.

Sirina
04.07.2021 3 z 5

Udělala jsem tu chybu, že jsem si tuhle knížku přečetla po Haně od Aleny Mornštajnové. Možná bych potom hodnotila jinak. V tomhle příběhu bylo trochu od všeho a vlastně nic. A navíc ty naprosto neuvěřitelné náhody. Na druhou stranu musím uznat, že se mi kniha četla velice dobře a taky se mi líbila ta magie kolem klokočí.

Domka901
02.07.2021 2 z 5

Přiznám se, že mě knížka nebavila a dočetla jsem ji už jen tak z principu. Anotace vypadala moc zajímavě. Samotný příběh také, ale celé to podle mě ztroskotalo na snaze udělat román co nejzajímavější, i za cenu, že to sklouzne k červené knihovně.

tataboi
21.06.2021

Tak jsem dočetl. Všichni se vzali, nikdo za nic nemůže a všichni žijí zdravě a jsou šťastní. Moc sestřenic, tetiček a prababiček. Prostě krimičervená knihovna.

tataboi
15.06.2021

Ahoj, právě čtu, jsem asi v polovině. Podobné příběhy mám rád. Udivuje mě proč je většina postav černobílá, proč jsou všichni krásní, bohatí, žijí zdravě, pijí archivní vína atd. Vždy čekám kdy autorka doplní název výrobce nějaké potraviny a nebo nějakou reklamu. Ze začátku jsem myslel že je to krimi pro ženy a biomatky. Ale myslím že tohle se nemůže líbit většině normálních žen. Přečetl jsem od p. Nadi Horákové většinu její tvorby a tohle je zatím to nejhorší co jsem zatím nedočetl. Jsem ale zatím odhodlaný dočíst, nerad odkládám nedočtenou knihu. Vždycky dávám autorovi šanci. Přeji hezký den...