Korálky z klokočí

Korálky z klokočí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444514/mid_koralky-z-klokoci-NpP-444514.jpg 4 211 83

V rámci doktorandské práce přijíždí Eliška Fibichová uspořádat obecní archiv do místa svého dětství. Její prababička Klotylda byla porodní bába a před mnoha lety beze stopy zmizela. Zdá se, že Eliščin příjezd do vesnice probouzí k životu stará a téměř již zapomenutá tajemství. Eliška se navíc zamiluje do muže, který odporuje jejím dosavadním představám o princi na bílém koni. Pochází z místní bohaté rodiny a má pověst nezodpovědného floutka… Tajemný příběh s milostnou a detektivní zápletkou vykresluje na osudech několika postav spletité vesnické vztahy, které sahají hluboko do minulosti.... celý text

cornetka
08.06.2021 3 z 5

Zajímavé téma, ale zpracování mě moc nezaujalo. Někdy se mi zdál děj až moc zamotaný a hrozně rychle odvyprávěný.

evelýny
05.06.2021 1 z 5

Kouzelná Valpružina noc zrodila dívku, jež nesmírnou má moc."

Eliška, ta rusovlasá kouzelnice,
při svitu měsíce láká na světlo
archivní záznamy, tajemství rodu
a kostlivce.
Záhady opředeny mystikou, kouzlem magie, rodovým prokletím.
Historie skoro detektivní.

Moje okouzlení tímto příběhem se rozplynulo pod rouškou naivity, jednoduchého neohrabaného stylu, laciných vtipů a spousty chyb v textu.
Ani jsem se nesnažila pochopit a rozplést zamotanou klubka nit příčin a důsledků.

A tak jediné posvátné na konci příběhu pro mě bylo po babičce klokočí, jehož semena se v pergamenových tobolkách ve větru klokotají...
Nicméně, jestli někdy zavítám do Klokočí, dám si velký pozor, aby mi zrzavá Peliška nezkřížila krok...

P.S.: Na Pavlovu já chuť neměla. Možná proto, že nepocházím z novozélandského Welingtonu a ani jsem nikdy nebyla baletkou.

Jana.Kuc
02.06.2021 4 z 5

Mně osobně se Hrob třinácté panny líbil víc. Ale velmi pěkná knížka. Určitě se k této spisovatelce ráda vrátím.

aralka
24.05.2021 1 z 5

Nechápu, jak takovýto "literární" výtvor může mít hodnocení téměř 90%.... něco tak špatného a opravdu pitomého jsem dlouho nečetla, těžkopádné uměle šroubované dialogy, asi rádoby vtipné výrazy /už se mi klepotá jazyk po kafi/, téměř žádné vykreslení charakterů postav, kterými tedy paní autorka skutečně nešetřila, nejapný přihlouplý a překombinovaný děj, neustálé opakování těch samých scén - capuccino + Pavlova - je v celé knize asi 18x! a celkově velmi amatérské zpracování, množství překlepů a chyb v textu tomu všemu taky moc nepomohlo... jsem velmi zklamaná, dočetla jsem jen s velkým sebezapřením a s paní Horákovou jsem skončila nadobro :-(

úryvky z knihy:

"Netušila jsem, že umíš být romantický, Romane", dělala si z něho legraci, ale tím postojem ji překvapil. Neřekla by to do něho.
"Jsem romantik, i když by to do mě lidi neřekli", odpověděl, jako by jí četl myšlenky.
"Pragmatická Ela" zasmála se Radka "Na co si nechytne, tomu nevěří".

"Budete mít nádhernou holčičku"
Podíval se na ní překvapeně: "Jak víš, že budeme mít děvčátko? Nikomu jsme to neřekli".
"Nikdo, intuice"
"Tuším jsem nedocenil tvé kvality" řekl nyní už vážně.

uf a takových rozhovorů je plná kniha

Buchtičkajani
11.05.2021 5 z 5

Příjemná odechovka, přečtena jedním dechem, za jedno krásné slunečné odpiledne. Detektivka propojená historii, romantikou, létem...Doporučuji

lucakuca
01.05.2021 5 z 5

To bylo asi hezký.... Když jsem dočetla, koukám zmateně, že jsem dočetla. Nečekaný skvost. Jemné, čtivé, detektivní, romantické i nenásilně vzdělávací (tušil tu někdo o tom dekretu, kterým musela zasáhnout Marie Terezie, kvůli ...?). Od všeho trochu a příběh je na světě.

Gibis
26.04.2021 4 z 5

Mám moc ráda české detektivky a od Nadi Horákové to byla má první, ale můžu říct, že určitě ne poslední. Teda ta ze současnosti, ty historické už znám a moc se mi líbí. Tady jsem se i trochu vzdělávala, protože výraz klokoč sice znám, ale vlastně jsem netušila, co to je a tak jsem hledala a učila se :) Detektivka psána takovým jednoduchým způsobem, kraťoučkými větami, ale velmi poutavě. Hlavním detektivem se zde stává velmi zvědavá studentka Eliška a pátrá po záhadách nejen v nedávné, ale také ve velmi vzdálené minulosti, která je spjatá s její rodinou víc, než by se jí líbilo. Snad jen ten konec mi přišel až příliš překombinovaný. Určitě ale vyhledám další knížky autorky a ráda se do nich začtu.

raty
21.04.2021 5 z 5

Na další českou detektivku z pera paní Horákové jsem se moc těšila. A vůbec nejsem zklamaná. Příjemné prostředí, pěkně zamotané rodinné vztahy, zajímavé dějové zvraty, pátrání v historii, čtení jsem si opravdu užila. Jediné, co mě trápilo, byla neustálá chuť na kafe a dort :-)

zuzana2599
16.04.2021 4 z 5

Ráda jsem pobyla v Klokočí. Detektivka z českého prostředí mě vždy potěší a osvěží.
Eliška Fibichová, která přijíždí do Klokočí k tetě, zde probouzí dávno zapomenutá tajemství... A netýká se to jenom její rodiny.
Čtení je to oddechové, ale nepostrádá dávku napětí či překvapení. Dokonce jsem si musela vyhledat slovo klokoč - vůbec jsem nevěděla, že se jedná o okrasné dřeviny, z jejichž semen se v minulosti vyráběly růžence. Takže tato knížka mě i poučila !

intelektuálka
13.04.2021 5 z 5

Konečně zase doma - na jižní Moravě ....

A pěkný rodinný román několika generací žen - s tajemstvím a detektivní zápletkou ....

Jak mi byla blízká ta moravská vesnička s kamenným podloubím a krámkem s minerály a bylinkami a samozřejmě s klokočím ....

A podzemní chodby, skrývající dávnou rodinnou historii ....

"Nezhyne rod, jenž věřit neustane :
Dědictví otců zachovej nám, Pane ...."

Veškeré pátrání po záhadných úmrtích a v genealogii rodu přináší překvapivý závěr ....

Líbilo se mi - a doporučím.

zazvorka
03.04.2021 2 z 5

Po přečtení mám smíšené pocity. Koupila jsem Korálky, protože mají skvělé hodnocení a jsem nadšená autorčinými historickými romány z Brna. Korálky se mi ale tak nelíbily. Přeslazené - mj. příliš mnoho Pavlovy a kapučína. Příliš mnoho kostlivců- aspoň loupežníka mohli nechat tiše spát v zemi. Příliš šťouravá Eliška. Příliš mnoho postav a propletenců na tak jednoduše napsanou knížku. Nějak mi to nesedlo, ale to bude tím, že Pavlovu opravdu nemusím, což neznamená, že je špatná. Většině lidí ale asi chutná.

Marika Vanova
25.03.2021 4 z 5

Dobrá oddychovka, až na některé výrazy. A ještě si jednou přečtu, že se někomu klepotá jazyk na kafe, ta mě trefí.

slamenka
23.03.2021 3 z 5

První od této autorky a vcelku mě to překvapilo, jen jsem dle přebalu doufala, že děj se bude ubírat trochu jinam. Je tam od každého trocha. Příjemná odpočinková četba.

josska
14.03.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a bomba,,líbila se mě moc,bavilo mě vše,,postavy,zápletky,prostředí,,děj,,,moc doporučuji,,,,

alnahu
14.03.2021 5 z 5

Detektivní příběh z vesničky Klokočí -příběh je velmi čtivý. Eliška se vrací po letech do míst kde se narodila .Její babička jí předá rodinnou kroniku a ona začne díky ní rozkrývat dávno zapomenuté rodinné tajemství. Opět příběh ,který vás vtáhne nenásilně do děje.

Zuzulinka
07.03.2021 5 z 5

Za mne moc hezky a poutavě napsaná kniha. Krásný příběh plný lásky, běžného života ale i historie. Paráda!

Ossisa
28.02.2021 4 z 5

Za mě fajn oddechová četba. I když je na té knížce snad všechno špatně - ploché postavy, spousta zápletek a náhod navršených na jednu hromadu i jednoduchý styl psaní, tak stejně jsem měla po dočtení dobrý pocit. Příběh dobrý, konec dobrý, ale jo, byla to příjemná oddechovka. :-)

Boby17
26.02.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem si vybral, protože se odehrává na vesnici, tedy splňuje 12. úkol ČV 2021. A vůbec nelituji, četla se mi velice dobře. Příběh měl detektivní zápletku i rodinné tajemství a také přesah do vzdálené minulosti. Včera jsem začal a dnes jsem spokojený skončil. Za to celkově příjemné počtení dávám pět hvězd.

ikess
25.02.2021 1 z 5

Asi jsem výjimka, ale mě se knížka nelíbila. Četla se mi hrozně špatně, věty byly těžkopádné, postavy velmi jednoduché a vůbec jsem se nemohla začíst. A těch koster a zápletek tam na jeden příběh bylo drobet moc...

nero 13
18.02.2021 5 z 5

Už z předchozích knih od paní Horákové vím že jejím koníčkem musí být genealogie, a tato detektivka mi to jen potvrdila. Čím zamotanější rodinné vztahy, tím více si v tom libuje, kdyby měli Korálky z klokočí o takových sto stran více, musel bych si začít dělat poznámky kdo je kdo, protože ke konci už jsem se v tom začal ztrácet, ale jinak zajímavý a pěkný případ.
Musel jsem si zjistit co je to Klokočí, do teď jsem nevěděl co to vlastně je i když ten název jsem už předtím slyšel ve jménu jedné obce v našem okresu.