Korálky z klokočí

Korálky z klokočí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444514/mid_koralky-z-klokoci-NpP-444514.jpg 4 211 83

V rámci doktorandské práce přijíždí Eliška Fibichová uspořádat obecní archiv do místa svého dětství. Její prababička Klotylda byla porodní bába a před mnoha lety beze stopy zmizela. Zdá se, že Eliščin příjezd do vesnice probouzí k životu stará a téměř již zapomenutá tajemství. Eliška se navíc zamiluje do muže, který odporuje jejím dosavadním představám o princi na bílém koni. Pochází z místní bohaté rodiny a má pověst nezodpovědného floutka… Tajemný příběh s milostnou a detektivní zápletkou vykresluje na osudech několika postav spletité vesnické vztahy, které sahají hluboko do minulosti.... celý text

DomčaC
17.02.2021 4 z 5

Z pocatku cteni mi prislo, jako bych to psala ja - pribeh super, ale ty dialogy. Kazdopadne jsem se nedala a mam docteno. Uprimne byla to jizda. Cas od casu jsem cetla se zatajenym dechem. Rozhodne je to jedna z knih, ktera podniti zvedavost, takze se mi ji nechtelo odlozit. Take behem necelych 3 veceru nebylo co resit. Ma to spad, detektivni zapletku a je tam i kus romantiky. Za me je to parada. Jedine co mi tam vadilo byly preklepy a protoze to je ceska autorka, tak ma u me bezvyznamne minus.

Argony
15.02.2021 5 z 5

Fajn oddychové čtení. Jen by mě zajímalo, co se stalo s nalezenými kostrami.

sabca
15.02.2021 5 z 5

Ani jsem nečekala, že kniha se mi hodí do plnění čtenářské výzvy. Je to příběh z vesnice. Eliška přesto, že bydlí v Brně tráví čas ve vesnici Klokočí, kde pracuje v uspořádání obecného archivu a přitom pátrá po tajemství své rodiny. Částečně jde i o detektivní román. Doporučuji

Honzin
13.02.2021 5 z 5

Jsem rád, že opět začala autorka (po scénářích) psát knihy.
Závěr knihy je pro mě neskutečně prokombinovaný, tedy méně uvěřitelný.
Ale je to moje oblíbená autorka a rád ji to prominu :-).

zdehan
13.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stojí za přečtení.

gabra03
23.01.2021 4 z 5

První a určitě ne jediná knížka od této autorky. P5ečteno skoro jedním dechem...

Malina27
17.01.2021 2 z 5

Velmi čtivá a nenáročná kniha. Hezký příběh. Kniha mě ale moc nevtáhla do svého děje pro svou jednoduchost a obyčejnost. První polovina knihy trochu větší nuda.

kocickaofinka
15.01.2021 5 z 5

Úžasná knížka... určitě ta nej od mé oblíbené paní spisovatelky. Nadělila jsem si pod stromeček a vůbec nelituji.. četla se sama..

knihomolkadorfa
11.01.2021 5 z 5

Autorku jsem objevila díky doporučení kamarádů z Mutěnic. Už jsem četla Falešnou kočičku, která se mi líbila, ale Korálky z klokočí mě přímo nadchly. Moc hezký příběh z malé moravské vesničky, spletité rodinné vazby sahající do hluboké minulosti, trochu tajemství, trochu čarodějnictví a navíc nádherná obálka. Prostě 5/5.

Ivana11
10.01.2021 5 z 5

Pěkné, takové svěží počteníčko.

alzbeta4340
05.01.2021 5 z 5

Ani jsem nečekala, že mi Korálky z klokočí tak padnou do mé čtenářské noty. Knihu bych snad ani neoznačila za detektivku, spíš za vesnicko-společenský románek s detektivní zápletkou. V první půli se vlastně jen seznamujeme s vesnicí Klokočí a jejími obyvateli. Ovšem pak nám to autorka vynahradí. Najde se jedno mrtvé tělo, pak druhé... a u toho nezůstane. Bát se ale čtenáři nebudou, všechno je napsané v lehkém, svižném stylu, přesto jsem nic neprokoukla a vysvětlení mě překvapilo.
U čtení jsem si výborně odpočinula a pobavila se.
Nejlepší kniha paní Horákové, kterou jsem četla.

zvěřinec
03.01.2021 4 z 5

Tu a tam jsem se ztratila v postavách, ale jinak příjemné oddychové čtení.

Annannas
02.01.2021 3 z 5

Takové oddychové počtení. Ale úplně mě to nepohltilo.

rafan65
01.01.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha. Dobrý děj z nádechem tajemství a detektivní zápletka. Co dodat prostě super.

Jirikk
27.12.2020 5 z 5

U tehle knihy jsem tušil že bude zajima a čtivá. Hlavni hrdinka mne velmi bavila a prostredi maleho městečka a do toho trochu tajemna a trochu detektivky...
Ten pribeh je obyčejný ale originalně vymyšlen
A uzasna obalka..

Knižní střípky
27.12.2020 5 z 5

Toto bylo tak skvělé čtení, hned bych se do Klokočí rozjela. Zajímavé prostředí, skvělé postavy, originální příběh. Autorka perfektně zachytila atmosféru života na vesnici, vztahy mezi místními starousedlíky, které rozhodně nebyly křišťálově čisté. Kniha je pro mě takto na sklonku roku obrovským překvapením a jsem opravdu nadšená.

Henriette
17.12.2020 5 z 5

Tohle bylo opravdu famózní, skvělé a prostě – uau! Normálně takové superlativy do recenzí nepíšu, ale tady nemohu jinak. Korálky z klokočí mě nadchly snad nejvíc z autorčiných knih, a to jsem četla už skoro všechny. Rovnat se jim snad může ještě Hrob 13. panny, ale ani ten neměl tak dokonalou atmosféru. Tady mě učarovala ves Klokočí, stará kaplička sv. Rosalie, příběh točící se kolem čarodějnictví i vztahy mezi rodinami ve vsi, které se proplétaly složitě po celé roky.

Medvědářka
16.12.2020 5 z 5

Moje první seznámení s českou autorkou Naďou Horákovou proběhlo na výbornou.
Korálky z klokočí nás vezmou do malé vísky, kam přijíždí Eliška Fibichová, aby tu pomohla utřídit brigádně archiv.
Její příjezd nenápadně probudí stará tajemství, která se jako malé zatoulané korálky náhle vynořují ze tmy. Ať už je to objevení tajné chodby pod radnicí a s tím spojená další tajemství, nebo i rodinná tajemství, na která by někteří rádi zapomněli, ale nemohou. K tomu všemu se v obci stane vražda.
Tak jako Eliška s tetou a babičkou navrtávají korálky z klokočí, tak Eliška začne vrtat ve věcech v touze poznat, co se děje a jak je s tím vším spojená její rodina, kterou už od nepaměti označují někteří obyvatelé Klokočí za čarodějnice.
Já jsem s knihou velmi spokojená. Původně jsem si myslela, že je příběh zasazen do mého milovaného kraje kolem Klokočských skal a hradu Rotštejn, ale to nebylo a nevadilo mi to.
Postavy byli reálné a jejich tajemství uvěřitelná. Bavila mě linka kolem historie a bádání ve sklepích a přihelých lokací.
Kdo vraždil by mě vůbec nenapadlo a nedošlo mi to pořádně ani když to bylo řečeno a vyřešeno. Vůbec jsem si to v tu chvilku nespojila a musela si věty přečíst ještě jednou, aby mi vše seplo.
Rodinná tajemství byla taky moc zajímavá. Člověka by ani nenapadlo, že se to může táhnout tímhle směrem, jaký nám naše autorka představila. O to byl ten samotný závěr šokující.

knihomolka1197
11.12.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Tohle se hodně povedlo! Čtení přesně pro mně...Dávám plný počet hvězdiček.

kolacky
07.12.2020 4 z 5

Tahle knížka se paní Horákové hodně povedla!