Koralina

Koralina https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1180/bmid_koralina-2Tg-1180.jpg 4 1410 241

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Polaris

Coraline , 2002

fellaZ
19.07.2013 3 z 5

Ano... Koralina je strašidelná pohádka pro děcka. Moc jsem se sice nebál, ale kniha je celkem vtipná. Zfilmování se mi líbilo víc :-/

Pavlína 13
11.07.2013

Strašidelná,někdy vtipná a odvážná Koralina.Kniha mi vyrazila dech,ale bohužel jsem před knihou viděla film a mám to teď v hlavě takové překroucené.

hlina
16.06.2013 2 z 5

Naprosto souhlasím s pet-kyval. Pro děti mi přijde, že je to drsná záležitost, ale mě nevtáhla. Knížku jsme četla jen po kouskách a nutila jsem se ji dočíst.
Je to první kniha Gaimana, kterou jsem četla a věřím, že další budou čtivější.

exitus
21.04.2013 3 z 5

Temné, vtipné, zajímavé - ale filmové zpracování se mi vyjímečně líbilo víc

Simuše
04.03.2013 3 z 5

Klasický hororový příběh okořeněný přetvořením tak obyčejné věci, jakou jsou knoflíky, v předmět strachu.

mynonka
28.12.2012 4 z 5

Tento příběh mě nadchnul jako filmová adaptace a bohužel v té knižní jsem už nebyla ničím překvapena, jen nepřítomností Huberta-Koralinina kamaráda, který se objevuje ve filmu. I přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla, Gaimanova vypsaná ruka tomuto příběhu dodává neuvěřitelný spád a originalitu.

bibi.r
28.11.2012 5 z 5

Takové něžné, ale i strašlivé.

Teii-hime
22.09.2012 4 z 5

Slavný příběh, který prý malé děti vnímají jak nevinný a dospělí z něj mají noční můry. Trochu nadsázky, trochu tajuplna, trochu neklidu a strachu. A tak to má být! Co mi ale vadí, že čtenář neví, kde a proč se vzalo to zlo, co vlastně představuje, o co mu jde a čeho chce dosáhnout, kam se podělo po zamčení dveří... asi mi na to chybí dětská fanatzie, ale já prostě nesnáším takovou prvoplánovost.

TessDragon
09.09.2012 4 z 5

Koralina se mi moc líbila,taky nesnáším když mě lidé oslovují jinak než mým křestním jménem.Jinak Koralina je spíše takový hororový dětský příběh s fantasy prvky.Doporučuji.Byl poutavý,originální a vtáhl vás do děje. ;)

Lea
06.09.2012 4 z 5

Příběh Koralíny je poutavý a originální, ale bohužel poměrně rychle vyprchává z paměti. Patrně ji můžu považovat za knihu, k níž se v budoucnu vrátím - pro ty mrazivé okamžiky, neotřelé dialogy a opravdu zajímavý nápad s "tím druhým světem". S atmosférou to autor rozhodně umí. Přečíst doporučuju.

Rooz
20.07.2012 2 z 5

Jednoduchá čtivá pohádka s náznaky hororu, kterak se malá holka ocitne ve světě utkaném prastarou zlou bytostí. Gaimana známe ovšem v lepších formách.

PS: Velmi doporučuji výborně, kouzelně a velmi věrně zpracovanou filmovou verzi této hororové pohádky z roku 2009: http://www.csfd.cz/film/105807-koralina-a-svet-za-tajnymi-dvermi/komentare/

Eneo
03.04.2012 4 z 5

Trošku mi uškodilo dřív se podívat na filmovou adaptaci - pokud se chystáte podniknout výlet do světa knoflíků, doporučuji mou kombinaci obrátit.

sabanka
31.03.2012

mocinky hezká horpohádka .

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Skvělá pohádkovohororová kniha pro odreagování i pobavení. Není moc náročná, přečíst a pochopit by ji měl každý.

Lemmenkukka
06.01.2012 5 z 5

"Koralina věděla, že v knoflících své druhé matky je jen vlastnictví, nic víc." :)

gabim
28.08.2011 4 z 5

Koralínu mám anglicky jako audioknihu, český překlad neznám. Jedna z opakovaně poslouchaných knih, kterou si ráda poslechu zase.

Addie
10.06.2011 4 z 5

Přiznám se, že se mi malinko více líbil Hvězdný prach. To ale nemění nic na tom, že jsem ráda poznala příběh svým způsobem výjimečného děvčátka Koraliny. Stejně tak mě zaujala postava kočky beze jména, která naprosto věrně kopírovala obecně známý kočičí charakter. Kniha nebyla nijak náročná, tím spíš se četla sama. Oceňuji i některé Gaimanovy prvky (ruka - porušený slib), které příběh udělaly netradičním.

pet-kyval
25.04.2011 2 z 5

[036/11] (ebook) Kombinace Alenky a Narnie funguje vcelku solidně a samotný autor má příjemně vypsanou ruku, ale mě nebavila jak Alenka, tak ani Narnie a proto mě nemohla nadchnout ‘Koralina‘. Jelikož film jsem neviděla a anotaci si nečetla, jen jsem letmo tušila a tak výsledek je takový, jaký je.

Spoléhám na to, že v ’Nikdykde‘ se Neil Gaiman ukáže v lepším světle, protože slýchám, až moc často, jak je to skvělý spisovatel. Mám ale takové tušení, že to dopadne podobně, jako s Pratchettem a mé nadšení opadne rychlostí londýnského metra. Zjistím, že kultovní záležitosti globální fantasy a science fiction jsou jen laciné kýče, které mě neuspokojí ani v nejmenším. Ale nemalujme čerta na zeď.

‘Koralina‘ je v dětském žánru do desíti let poměrně drsnou záležitostí, ale přiznávám, že mě nevtáhla a neupoutala. Neuvěřitelně často jsem od textu (možná to bylo tou formou ebooku) odcházela, někdo by to zveličil na prchala, a věnovala se jiným záležitostem. Asi 10x (na tak kraťoučký text je to síla) jsem se přistihla, že nedávám pozor, že některé řádky čtu vícekrát a nebo, že přemýšlím nad něčím dočista jiným a číst jsem úplně přestala. Vlastně si teď už ani nepamatuji, co se dělo od vysypání truhly s hračkami v “negativním“ pokoji, až po jakýsi záblesk o nalezení třetí kuličky. Pak mám zase okno a finální úprk do reality. No, číst to znovu rozhodně nebudu.

s-reader
31.01.2011 4 z 5

Nejsem typickým skalním stoupencem tohoto druhu literatury, občas si ji přečtu jako oddechovku, ale Koralina je velmi dobrá oddechovka a snad i trochu více.

Kermisee
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha je prostě kouzelná...
Všechny knihy od Gaimana mají prostě svoje vlastní kouzlo...
Možná že nejsou stylově až moc propracované, ale čtení je plynule nádherné...