Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/bmid_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4 541 173

Kocour Bob série

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Hanina61
11.07.2015 5 z 5

Mám doma kočky, miluju Londýn a mám blízký vztah k člověku, který si taky prošel peklem drog a dokázal se z toho dostat - byť bez pomoci kocoura. Knížka jako stvořená právě pro mě. Vřele doporučuju k přečtení.:-)

Kalina
09.06.2015 4 z 5

Přátelství člověka a kocoura, kteří se potřebují a pomáhají si, je v knize pěkně popsáno. Ovšem děj plyne podle mého názoru trochu ploše. Přesto mohu knihu doporučit.

st.me
27.05.2015 5 z 5

Na tuhle knížku a vlastně autora Jamese Bowena a jeho kocoura mě upozornila mamka asi měsíc před odletem do Londýna. A protože mám ráda kočky, chtěla jsem Boba vidět na vlastní oči.
James a Bob už na ulici prý neúčinkují, tak jsem si dovezla aspoň knížku.
Během jejího čtení jsem se mohla společně s nimi procházet ulicemi Londýna, sledovat jak hrají na ulicích a prodávají časopis.
Knížka je psaná nenáročně, krásně plyne a tak nějak jednoduše bez příkras a kudrlinek popisuje setkání a společný život hlavních hrdinů. Číst ji mě bavilo a hodně.
Jasných 5 hvězd.

Jekysek
01.05.2015 5 z 5

Pro mě dost silná kniha o tom, že člověk občas potřebuje trochu popostčit aby udělal velký krok, že se musí mít k čemu upnout, nějaký důvod, proč to vůbec dělá.
(Spoiler) Moc nevěřím tomu, že by se James ze závislosti bez Boba dostal.
Další knížka, která mě ujišťuje v teorii, že vše co se děje, má nějaký větší smysl =)

monika6772
20.01.2015 5 z 5

Velmi poutavá a krásná kniha,nechtěla jsem aby příběh nikdy skončil ale bohužel po 4 hodinách čtení skončil.Kdo miluje kočky určitě to přečte jedním dechem jako já :D

čertina
27.12.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení a nejen pro milovníky koček,zvláště těch zrzavých !!Bob určitě stojí za přečtení i za shlédnutí na Youtube.

Lacerta.j
09.11.2014 2 z 5

Knížka se mi četla dobře, ikdyž jsem až někdy v půlce zjistila, že jednotlivé zážitky nemají žádnou pointu. Dvoustránkové čtení o nákupu vodítka je opravdu jen o nákupu vodítka. Nic jiného v tom nehledejte. Kniha mě moc nebavila. To ale nemění nic na tom, že je kocour opravdu výjimečný. A jsem ráda, že se tihle dva setkali a navzájem se dostali z toho nejhoršího. Doma mám také rezatého kocoura, když jsem knihu četla, vrněl mi na klíně.

morticia175
06.10.2014 5 z 5

Silny pribeh, ktory ma dostal. Nadherna ukazka toho, ako moze prichod stvornoheho priatela zmenit zivot k lepsiemu. Knihu som zltla a viem, ze patri medzi tie, po ktorych clovek v zivote siahne velakrat.
Davam 5 hviezdiciek a dala by som aj viac keby to bolo mozne :-)

Adria Orici
05.09.2014 5 z 5

Kniha mě pohltila, příběh je plný zajímavého děje. Kočky miluji a sám vlastním tři. Popsané kočičí povahy jsou psané věrohodně. Knihu mohu doporučit všem, kteří mají pocit že jejich život je těžký.

Káča Máča
19.08.2014 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto dostala! :) Absolutně jsem si ji zamilovala a jak nečtu jednu knížku dvakrát, tuhle bych si někdy ráda přečetla znovu. Dojemný příběh o soužití člověka se zvířetem a pevným poutem mezi nimi. Je až neuvěřitelné, kam se hnul Jamesův život s příchodem Boba, nejednou mě to dostalo a dojalo :). Knížku bych doporučila kterékoli věkové kategorii + videa na youtube (a že jich není málo) celý příběh jenom dokreslí a ucelí :).

Boboking
16.01.2014 4 z 5

Dočteno a jako spolubydlící koček už cca 22 let (majitelem kočky nelze být, to je termín nesmysl, každý kdo žije s kočkou, to musí potvrdit :-) ) můžu konstatovat, řže je to pěkná kniha. Můj syn, který se na ni vrhnul hned po mě, by knihu navrhl na povinnou četbu. Já to spíš viděl jako motivační příběh ve stylu románů P. Coelha. Kocour Bob je jednoznačně klaďas, autor, James, mi sympatický nebyl. Jinak super je o nich video na youtube.com - A Street Cat Named Bob - short documentary .

babyboar
10.12.2013 5 z 5

Jako kočkomilka nemohu hodnotit jinak. Musím se přiznat, že mě Bob úplně očaroval. Pokud se jedná o skutečný příběh a videa na Youtube jsou pravá, tak se řadím do zástupu Bobových fanynek :) O tom, že kočky mají schopnost léčit a obohacovat život, jsem přesvědčená již dlouho, ale tato kniha mne v tom ještě víc utvrdila.

Radůz
12.10.2013 4 z 5

Neobyčejný příběh o přátelství člověka a kocoura. Dva nerozluční kamarádi, které osud svedl dohromady, aby si navzájem pomohli. Kniha ukazuje jak těžký je život na ulici, když pro ostatní nic neznamenáte a někteří lidé ještě dovedou být navíc zlí. Přesto však díky spřízněné duši v podobě čtyřnohého kamaráda dokážete zvládnout všechna příkoří a strasti. Krásná kniha.