Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/bmid_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4 541 173

Kocour Bob série

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

BabsV
18.07.2016 4 z 5

Jakožto kočkomil jsem naprosto spokojená. Příběh byl jednoduše podaný tak jak se ve skutečnosti stal a vůbec nevadil nedostatek vyumělkovatelnosti. Dovede člověka donutit se zamyslet a určitě to není pohádka o kouzelném uzdravením, kterým si autor prošel. V průběhu děje snad není možné nefandit těm dvěma... Už se nemůžu dočkat až se mi pod ruce dostane další díl.
(doporučuji i sáhnou po anglické verzi díky jednoduchosti textu)

sabanka
25.06.2016 2 z 5

Hodně slabá knížka. Mě teda vůbec nebavila.

luba65
10.06.2016 4 z 5

Knížka krásná, dojemná,ale dost roztahaná.

Záhadný
30.05.2016 5 z 5

I když se možná nejedná o literárně dokonalé dílo, kniha je psána ze srdce a nerozpakuji se dát pět hvězdiček. Někdy právě knihy ze skutečného života bývají ty nejlepší. Žádné tahání čtenáře za nos, prostě podání příběhu tak, jak se odehrál. Příjemné počtení o člověku, který díky novému příteli dostane novou šanci - každý po ní touží, ale ne vždy ji dostane...

Gibis
15.05.2016 5 z 5

Kolem Kocoura Boba jsem už nějaký čas kroužila a k přečtení mě trochu pošťouchla čtenářská výzva. Vždyť, které přátelství je ryzejší, než přátelství zvířete? Obyčejné vyprávění o trochu neobyčejném kocourovi, které chytne za srdce. Občas jsem se neubránila dojetí a i já se musím připojit k lidem, kteří oběma klukům drží palce :)

Evus
19.04.2016 3 z 5

Když jsem začínala číst, bála jsem se, že půjde o nějakou odporně pozitivní pohádku, jak kocour zachránil feťáka. V podstatě to tak bylo, ale celkem kvituji, že autor neměl sklony trpět sebelítostí nebo sváděním svého osudu a chyb na druhé (většinou a je pravda, že pro "nás běžné lidi" jsou bezdomovci a pouliční nabízeči čehokoli opravdu neviditelní). Zároveň se v knize dost prostoru věnovalo původnímu tématu, tedy zrzavému kocourovi, který by si zasloužil 4****, i když samotné zpracování příběhu ne

Adieles
25.03.2016 5 z 5

Krásný čtivý příběh, který mne chytnul hned od prvních písmen. Oba sleduji i na youtube a moc ráda... už mám přečtený i druhý díl - "Svět podle Boba."

katy238
13.03.2016 5 z 5

Podmanivý příběh o přátelství kocoura a narkomana na "odvykačce." Oběma jsem fandila od začátku až do konce a přeju jim do společného života už jen samé štěstí. Bolesti si oba vybrali už dost.

anita27
10.03.2016 5 z 5

Po dlouhé době něco, co mi dokázalo vykouzlit úsměv na tváři. Kocour mi hrozně připomíná kocoura, kterého jsem jako malá holka měla. Též jsme spolu trávili všechem možný čas. Též kluky budu sledovat na internetu.

Mišíí
23.02.2016 5 z 5

Původně než jsem se do knihy pustila jsem si myslela, že se mi nebude líbit a bude nudná. To jsem se, ale spletla! Kniha byla velmi čtivě napsaná a vůbec jsem se při čtení nenudila. Nejvíce mě pobavil Bob na záchodě :D.

May
30.01.2016 5 z 5

Z knihy: "Pro mě je Bob moje dítě, je to moje miminko." Tento citát vystihuje krásu knihy a mně osobně mluví z duše .... Přesně stejně jako James, to vnímám i já osobě se svými kočkami. Cituplný a současně realistický, nic hezkého ani ošklivého neskrývající, příběh o lásce a přátelství. .. Potřebovala bych mnohem více hvězdiček pro hodnocení této knihy!!!

Cisuna
07.01.2016 3 z 5

Pokud bych měla hodnotit knihu jako literární dílo, tak palec dolů ale životní příběh těch dvou je neskutečný..

Jirinamac
20.11.2015 5 z 5

Poutavá knížka, přečteno za jeden den, ještě že jsem mohla hned pokračovat druhým dílem. U nás by se na něj sesypali ochranáři za zneužívání zvířat.

wooloong
21.10.2015 5 z 5

Knížka o tom, kterak jeden zraněný, nemocný a podvyživený kocourek, vlastně odrostlejší kotě, s nefalšovanou kočičí elegancí, nadhledem a nezpochybnitelným sebevědomím - takovým, jaké mají jen kočky, zachránil život jednomu zmatenému dvounožci.

Nečekejte žádnou hóch literaturu. Knížka je zajímavá spíše svou bezprostředností, upřímností a pokorou.

krtek6
12.10.2015 5 z 5

Velmi roztomilá knížka, která se dobře čte.přečetla jsem si i pokračování příběhu a musím říci, že Jamesovi i Bobovi moc fandím.

rarášek
08.09.2015 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila. James zachránil Boba, uzdravil ho a staral se o něho. Bob se mu za to odměnil svou oddaností a přátelstvím. Chci si přečíst další příběhy Boba a jeho páníčka Jamese. :)

Peace
06.09.2015 5 z 5

"Říká se, že každý z nás denně dostává druhou příležitost. Šance jsou tady a čekají, až si jich všimneme, ale my je obvykle nevyužijeme:"

Milá knížka, která pohladí po duši. James i Bob jsou velcí sympaťáci, které si určitě oblíbíte a zažijete s nimi spoustu zajímavých příhod ;o)

kneslova
25.08.2015 4 z 5

Dobře se čtoucí a reálný příběh. Já ani nevím, co k tomu dodat. Bob i James jsou sympatičtí hrdinové a já jim fandím.

Hesiona
18.07.2015 4 z 5

Dostala jsem k vánocům v originále a moc dobře se mi četlo. Fandím Jamesovi a doufám, že se jemu i Bobovi bude i nadále dařit. (Sleduju je na FB :D )

sona3865
13.07.2015 5 z 5

Pěkně a poutavě napsaný příběh