Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 4 2395 289

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

Jury
06.11.2015 2 z 5

No...kdyby ta kniha byla z vetsi casti o dobrodruzstvich Mloka Scammandera, byla by to pecka...ten uvod o nem byl hrozne malo ale na druhou stranu to pro fandy sveta HP ma plus vtom, ze jim to doplni informace ohledne nekterych zvirat , ktere se objevovali v 7 knihach...zrekapitulovano to pusobi stejne jako povidky Barda Beedleyho jako uctyhodny datadisk :) ...tesim se na film !

Lenka-knihy
27.10.2015

Kniha nebyla až tak dobrá jako třeba Famfrpál v průběhu věků ale fajn byla. Nejvíc mě bavilo to, co tam Harry dopsal. (Tady v komentářích se objevilo, že tato kniha bude zfilmovaná.. Nevíte někdo prosím kdy?) O 2* horší než samostatný Harry Potter a o 1* horší než Famprfál. Dávám 3*.

Narissa
07.10.2015 3 z 5

Oceňuji hlavně úvod, předmluvu a pasáž o autorovi, ty jsou vážně povedené. Seznam zvířat není špatný, jen bych chtěla víc obrázků a tak... ale to je můj problém:)

kendllajf
15.09.2015 4 z 5

Velmi zabávné. Hlavně když tam Ron a Herry připisují poznámky.:)

Jacob123
12.07.2015 4 z 5

Super kniha, díky které si aspoň trochu dokážeme představit všelijaké kouzelné tvory. Jediné mínus, které tato kniha má, že má málo stránek než aby se dala považovat za opravdovou učebnici, ale pro fanoušky Harryho je to naprosto nezbytný dodatek celého příběhu.

Nombeko
13.06.2015 5 z 5

Nedokáži se rozhodnou, zda se mi více líbila tato kniha nebo Famfrpál v průběhu věků, ale opět oceňuji jako doplněk celé série o Harry Potterovi. Je to taková třešnička na dortu.

zuzana13
29.05.2015 5 z 5

Líbila se mi. Bude zfilmovaná. Vtipné poznámky.
Vícekrát přečteno. Doporučuji.

Ddaannddaann
10.05.2015 5 z 5

Pro mně, jako fanouška Harryho Pottera samozřejmě naprosto super. Ale když si to uvědomím, co bych dal za to abych se učil z takovéhle učebnice. Délka mě trochu mrzí ale i tak dávám za 5

kacenka7206
22.04.2015 2 z 5

Nic moc zajímavého, 2*

Byxy123
07.04.2015 4 z 5

Kniha spíše zaujme fanoušky Harryho Pottera, než čtenáře, kteří Harryho moc nemusí. :D Pro mě jsou Fantastická zvířata zpestřením celé ságy. :) Ikdyž Famfrpál mě bavil víc.

natalie2171
06.03.2015 4 z 5

Možná jsem čekala něco více, možná ne, sama nevím. Každopádně jsem se pobavila na vtípky okolo popisů a snad jsem se něco naučila :-) Uvidíme, jaké bude filmové zpracování. :)

Knihomolkaa
26.02.2015 4 z 5

Skutečně obdivuji fantasii paní Rowling. Kniha mě moc bavila, především poznámky Rona a Harryho dodávaly knize tu správnou rozpustilost. Je škoda, že kniha je tak krátká, uvítala bych i nějaké rozšířené vydání :)

Denis.V
15.02.2015 5 z 5

Popravdě, pro mě, jakožto pro houževnatého encyklopediofila a nahrabinformacefila, je tato bonusovka nejzábavnější ze všech tří. Protože, na sporty jsem zkrátka a dobře nikdy moc nebyl a Bardova pětka "dětských" příběhů mě sice příjemně potěšila, ale rozhodně ne tolik, jako například lascivní kluběnka, nebo unikátní smrtiplášť. Kniha je příjemně čtivá (stylizace do školní učebnice jí zaručeně prospěla), plná fascinujících výplodů fantasie paní Rowlnig a ještě k tomu doplněná, o nejapné (a zábavné) poznámky Rona a Harryho. Snad jediné co zamrzí, je délka, která je u doplňkových knih pochopitelná, přesto mi však nedá spát...

SmallLucia
07.02.2015 4 z 5

Další skvělé doplnění Harryho Pottera. Krátká knížka, místy vtipná, doplněná poznámkami od Harryho, Rona a Hermiony. Doporučuji těm, kteří mají kladný vztah k této kouzelné záležitosti.

koMaty
12.01.2015 3 z 5

jako fanynce HP mi nemohla knížka chybět ve sbírce.. při čtení této "učebnice" jsem obdivovala Rowlingovou, jak to všechno promyslela, jak je to vše krasně propojené a dokonané k dokonalosti.. nejvíc mě bavily vepsané poznámky slavné trojice.. :)

Turambar
11.01.2015 4 z 5

Túto knihu ťažko hodnotiť, keďže je to akoby encyklopédia zázračných zvierat, ale fanúšikovi Harryho Pottera nesmie chýbať a bude sa určite veľmi páčiť. :)

jana5962
07.01.2015 5 z 5

Když jsem si jí půjčovala nevěděla jsem co čekat, ale moc mile mě překvapila a pobavila. Harryho, Ronovy a i Hermioniny poznámky jsou k nezaplacení a rozhodně mě pobavili tak jak slíbil sám Brumbál :D. Všem fanouškům HP tuhle knihu vřele doporučuji

eliska3246
19.11.2014 4 z 5

Pravému fanouškovi Harryho Pottera tahle kniha rozhodně nesmí chybět. Je psaná ve stylu učebnice, ale to rozhodně neznamená, že jde o nějaké nudné čtení. Naopak. Člověk se při čtení dozví spoustu novinek a doplňkových informací jak o samotných zvířatech, tak o autorovi a jeho působení v kouzelnické historii. Perličkou jsou vtipné komentáře psané Harrym a Ronem. Plný počet to ode mě nedostane jen z důvodu, že kniha je příliš krátká na to, aby se dala vydávat za učebnici pro péči o kouzelné tvory.

vlkove
17.11.2014 5 z 5

Pro milovníky HP jako stvořené, vepsané poznámky jsou vtipné a dají celé knize zvláštní nádech. A díky této knize jsem se konečně dozvěděla jak některá zvířátka vypadají.

Anne Leyyd
08.09.2014 5 z 5

Pokud tuto knížku berete spíše jako atlas než něco jako "příběh", tak nemůžete dát jinak než 5 hvězd, protože fantazie J. K. Rowlingové je prostě fenomenální :-)

I když musím říct, že bych ocenila (a užila si knihu ještě více), pokud by v ní bylo více ilustrací zvířat, než jen těch pár, ale to je detail... :-)

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít je v

Přečtených3 769x
Knihotéce1 337x