Kniha apokryfů

Kniha apokryfů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425739/mid_kniha-apokryfu-FLX-425739.jpg 4 300 48

Příběhy filozoficky traktované, v nichž autor dává biblické, historické či klasické literární látce soudobé vyznění.

1871
11.01.2015 5 z 5

Když se někdo pustí do takto klasické látky a postaví se k ní naprosto odlišně než původní autor, tak to chce hodně odvahy a ještě více umu. A jak je vidět, umu bylo opravdu hodně, čte se to dodnes.

wooloong
22.11.2014 5 z 5

K téhle knížce se pravidelně vracím. Vtipné, půvabné, nápadité, inteligentní.

Míša Molko
20.11.2014 5 z 5

Úžasně ironické, sarkastické a filozofické. Jsem tou knížkou nadšená! Čapek u mě stoupá výše a výše ;)

čef
22.08.2013 5 z 5

Z knihy je cítit velké porozumění pro běžné lidské starosti, úsilí něco dokázat a neměnnost principů soužití. V krátkých doplňcích historických událostí je jasné, že obecné principy lidského konání ať dobré nebo špatné se v běhu času nijak nemění.

martin č.
30.04.2013 5 z 5

Čím jsem starší, tím více objevuji genialitu Karla Čapka. Myslím, že byl jedním z největších, nejmoudřejších spisovatelů, Čechů a lidí vůbec. S takovým nadhledem, vtipem ale i vší vážností obnažit a prohlédnout lidskou povahu, lidské jednání, nejrůznější pohnutky či zájmy, to dokáže v dějinách jen málokdo. Veliký člověk, spisovatel a novinář, jakého v dnešní generaci asi úplně nenacházím.
Krásné jsou biblické apokryfy (O pěti chlebích, Pilátovo krédo, ale i starořecké a strořímské – Císař Dioklecián, Prometheus, Agathon čili o moudrosti, ale i další.

Tyyynab
10.01.2013

Přepracování historických či literárních příběhů je skvělý nástroj k tomu, jak poukázat na různé lidské nešvary. Čapek to však dělá s jakousi laskavostí, že se nedá dělat nic jiného, než se tomu zasmát. Navíc může vyvstat otázka, zda se všechny ty příběhy opravdu staly tak, jak nás učí ve škole. Výborné, humorné, zajímavé slovní obraty.

maryzka
12.05.2012 2 z 5

zajímavá filozofie, historie

janacheca
29.09.2011 5 z 5

Při každém delším pobytu v zahraničí se mnou jely dvě knihy - mrňavá kapesní Bible a Kniha apokryfů v sešitovém vydání. Co dodat?