Klub rváčů

Nové vydání již kultovního románu, který proslavilo neméně úspěšné filmové zpracování. Příběh mladého muže, odkojeného televizí a opuštěného Bohem, je hlubokou sondou do nitra člověka, který jednoho dne zjistí, že hněv nad tím, že zdědil svět plný lží, přetvářky a proher, neutlumí život k prázdnotě konzumní společnosti. Nekonvenční vyprávění s rychlým spádem, místy prostoupené černým humorem, končí deprimujícím vyvrcholením, které je ovšem jen logickým vyústěním dané situace v dané době, dnešnímu čtenáři tak známé......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2008/klub-rvacu-2008.jpg 4.51355

Klub rváčů (1.)

Fight Club (1996)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Volvox Globator

Kniha Klub rváčů

MadamC

Skvělé dílko, zatím první od tohoto autora, ale stoprocentně není poslední. Autor umí naprosto vtáhnout čtenáře do děje a pokud si poslechnete audioknihu v podání Ivana Luptáka, bude napjatí od začátku do konce. Občas trošku drsnější, ale pořád to ještě jde. A filmové zpracování je též výborné! Nevím, jestli si dám ještě někdy polévku v restauraci....

rudeblood

keby sa dalo dam tych hviezd 6

motovidlo

Nevedela som sa naladiť na tú knihu, možno som pri čítaní málo pila ???? Na mňa veľmi zmätočný štýl, problémy a správanie sa postáv mi bolo cudzie... nedočítala som, bohužiaľ.

Habana

Je těžké dostat se k autorovi, tak, aby z toho byl jeden moudrý. Ale když už se to stane a jeden se začne orientovat, je tohle dílo vážně něco.

tereza1198

Rozhlížím se po svém nábytku z IKEA a je mi dost úzko. Koukat na svět a život tímhle způsobem bolí. Protože je to všechno pravda. Je to pravda, protože Tyler ví, že je to pravda.

oneironaut

Tak zpočátku mě to hodně bavilo, ale pak jsem to měl problém dočíst. Občas nuda.

krevetinka

Tyler Durden. Všichni ho známe. Bodejť by ne. Je to náš dobrej kámoš.
Spasitel.
Zkurvysyn.
Všichni ho známe. Ale nikdy o něm nemluvíme.
Ale kdo že to ten Tyler Durden vlastně je?
My.
My všichni.
My všichni jsme Tyler Durden.
Vím to, protože to ví Tyler.

Tahle kniha má potenciál měnit životy. Po přečtení tohoto si uvědomíte, jak moc vlastně milujete své nudné životy, oddané materiálnímu světu. A zároveň je v hloubi duše nenávidíte.

Naprosto mě dojal epilog. Dojemný, nádherný.
Chtěla jsem zde přidat nějaký výrok, který by vystihl tu nejlepší myšlenku celé knihy, ale bylo jich tam tolik, že to prostě nejde. Nejde přidat jen jeden. To bych zde musela přepsat celou knihu.
Mohu říct jediné: přečtěte si to!

moira2912

6.8.2018 - 4,5*
Rozhodně to není vhodná kniha do nepohody. Člověk by pak mohl letět pro žiletku a udělat něco ukvapeného.
Sobě.
Jiným.
Intenzivní.
Temné.
Tyler. Total mindfuck.
Všechny ty detaily a random střípky informací.
Citáty, které si chcete vyvěsit na zeď, jelikož fuck. Není to pravda?
A pak přijde scéna, z které mrazí.
Atmosféra a fakt, že mě to úplně vtáhlo do sebe, i když je to kaleidoskopická břečka a pouze napůl racionální výklad.
A když už si myslíte, že víte, co se děje, zaskočí vás to.
Pět to má pro zpracování. Fakt, jak mě to vtáhlo.
Jelikož se tam objevují aspekty, nad kterými mi často zatrnulo.
Bloody hell. Co jsem to právě dočetla? @.@