Klub divných dětí

Mila, Petr, Katka a Franta jsou divní. Nebo si to o nich aspoň ostatní myslí. Desetiletá Mila má ráda zvířata - zvlášť hmyz a ze všeho nejvíc pavouky. Taky se umí „ztratit ze světa“. Když se na něco soustředí, všechno ostatní pro ni přestane existovat. Petr chodí do čtvrté třídy, ale vypadá na prvňáka. Umí skvěle kreslit a v noci nemůže spát. Bojí se totiž tmy nebo spíš toho, co se v ní skrývá. A když už usne, zdají se mu hrozné sny. Katka nemá žádné kamarády, připadá si tlustá a ošklivá. Bojí se mluvit s lidmi a šťastná je jenom tehdy, když si čte. Franta má nemocné nohy a musí chodit o berlích. Je naštvaný na své postižení a bývá na lidi zlý. Baví se natáčením videí na YouTube, kterými rád provokuje ostatní. Tihle čtyři se náhodou potkají. Na začátku nejsou ani přátelé, spíš divné děti, co spolu tráví čas. Pak ale společně zažijí něco, na co se nezapomíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422847/big_klub-divnych-deti-7xv-422847.jpeg 4.4494
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Host

Klub divných dětí, 2019

Kniha Klub divných dětí

Kerberos

Poslouchal jsem audioknihu - skvěle namluveno. Velmi poučné pro rodiče, kteří řeší podobné problémy. Sama jsem byla dítě s poruchou pozornosti a děkuji za skvělou učitelku ,která vše skvěle zvládla.

EvikU.

Já ty český autoři a autorky mám fakt ráda!!!

Další skvěle napsaná kniha. Ano každý jsme jiný, jenže, když jsme jiný trochu víc než ostatní, jsme divný. Ale kdo je vlastně normální?

Kdo má patent na to, jak se mají lidé a děti chovat? Užila jsem si všechny ty divné děti a v mnohém se i našla. Já jsem naštěstí měla kolem sebe také "divné kamarádky" a nebyla jsem sama.

Všechny jsou to milující děti se svými chyby nebo nedostatky. Nesoudí druhé, ale jsou. Dělají věci tak, jak je cítí a ne jak by se měli chovat podle ostatních lidí.

Paráda, knihu moc doporučuji.

Ladislav73

Nejsme jiní, jsme prostě divní!

Každý byl jednou dítětem a každý se někdy cítil divný a jiný. Jenže co to vlastně znamená být divný? A proč je vybočení z hlavního proudu stále považováno za něco špatného a vzbuzuje podezření, soucit, útočnost, pohrdání…? Být sám sebou je někdy dřina, ale je to mnohdy to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Každý člověk je totiž jedinečný.

Audiokniha v podání Patricie Pagáčové, Matyáše Valenty, Kristýny Podzimkové a Roberta Hájka je naprosto skvělá. Přednes těchto inerpretů je tak úžasný, že si vůbec neuvědomíte, že to jsou už dospělí herci. Obzvláště hlas Patricie Pagáčové jako Mily mě naprosto uchvátil a nejvíce bavil.

Ač je to zařazeno v kategorii pro děti a mládež, knihu si užijí i dospělí.
Doporučuji.

marketa3815

(+ SPOILER) Poslouchaly jsme se sedmiletou dcerou. Poslouchá se bezvadně. Příběh se jí líbil ze začátku, nelíbilo se jí, jak zabili ptáčka a jak se pořezali, to už bylo na ni moc divný a špatný.

werick

Zajímavá kniha, která se mi opravdu líbila...četla jsem ji do čtenářské výzvy, jinak bych se k ní asi nedostala. Zajímavý děj a hlavně ze života...všichni jsme svým způsobem pro jiné divní :-) Od autorky je to moje první knížka a určitě ne poslední, její styl psaní se mi opravdu líbí

Leat

Autorčin styl je mi extrémně sympatický. Žasnu, jak umí vystihnout cítění, myšlení a chování postav - muž, žena či dítě. Ale u této knihy jsem se nenadchla ani jsem se nedokázala dojmout. Kniha rychle skončila a já jsem čekala mnohem víc.

Monika1717

Kde je hranice mezi normálností a divností. Každé dítě je jiné. Do klubu by mohl patřit každý z nás. Já jsem se strašně bála tmy a zdály se mi hrozné sny. Četla jsem tak ráda, že mi to rodiče zakazovali a odhlásili mě z knihovny. Přečetla jsem všechno,co bylo doma. A někdy to opravdu nebyly knihy pro děti. Kdo je divnější, ten, kdo čte nebo ten, kdo číst nechce? Kniha je skvělá, myslím, že se v ní najdou nejen děti, ale i rodiče.

VěraČamková

Kniha vyprávěná očima dětí, které na okolí mohou působit divně, se četla úplně sama. Psané lehce, jednoduše, srozumitelně jak pro děti, tak i pro dospělé.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta