Klekánice

Klekánice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509313/bmid_klekanice-645eb128b524c.jpg 4 379 127

V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?

Hanina61
18.11.2023 4 z 5

Dobře vystavěný napínavý příběh, který jsem "zhltla" na jeden zátah. Konec je šokující a přišel mi dost neuvěřitelný, nicméně jsem si dané téma vyhledala na netu a byla jsem docela překvapená. Líbilo se mi zakomponování motivu z Erbenovy Kytice, stejně jako předtím u Vodníka, který mi přišel o maličko lepší, a jsem zvědavá, s čím přijde autorka příště. Z jazykového hlediska mi trošku vadila přemíra přechodníků, ale to je jen detail, který neubírá na kvalitě příběhu. ;-)

Alaglesia
17.11.2023 4 z 5

Velmi čtivá a svižná kniha, která začíná nádechem tajemna mystiky a končí upozorněním na hrůzné zločiny, které se dějí, ale není jim věnována přílišná pozornost. Líbil se mi odkaz na Erbena. Líbil se mi přímočarý styl autorky. Líbí se mi nečekané rozuzlení.

Len2očka
17.11.2023 4 z 5

Knížka se četla svižně,obsah zajímavý,závěru jsem se moc bála,ač jsem do poslední stránky doufala,ale......

Yunnan
10.11.2023 4 z 5

No, tak to teda byla jízda! Příběh začíná menším nočním dobrodružstvím, na které se vydává malá slečna Adrianka, aby se stejně starým kamarádem Filipem, pozorovala srpnové Perseidy.
Téma docela těžké a závažné. Četlo se mi to velmi dobře, děj rychle ubíhal a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Ale teda, ten závěr a vysvětlení, za to ubírám jednu hvězdu. Ale jsem zvědavý na autorčina Vodníka, který má i lepší čtenářské hodnocení.
Moc se mi líbila obálka knihy i její menší formát.

Bagrowitz
07.11.2023 4 z 5

Nejdříve jsem přečetl Vodníka a až přes něj se dostal na Klekánici. Knihu jsem zvládl skoro na jeden zátah, nedalo se přestat. Po dočtení jsem měl dlouho husí kůži. Krátká detektivka s jasným příběhem, ta bezmoc ze stránek přímo kape a závěr šílený. Těším se co dalšího autorka o okolí Příbrami napíše (co třeba Březnice?).

m2056
06.11.2023 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a promyšlená není zbytečně natažená děj plyne hodně rychle najdeme tam emoce i pocity hlavních osob závěr je hodně překvapivý a možná i pravdivý to musí každý posoudit sám.

aishimizu
22.10.2023 2 z 5

Zas a znovu jsem dala na vysoké hodnocení knihy a zas a znovu jsem z četby zklamaná. Nenašla jsem v celém příběhu ani jednu jedinou spojitost s klekánicí, nedokázala jsem pochopit, proč kniha nese takový název. Celkově celý příběh na sebe vůbec nenavazoval. Všechny události se děly tak podivně nahodile. Pravé téma knihy, které bylo lehce poodkryto snad až na posledních 50 stranách knihy, by rozhodně mělo potenciál - ten se však během psaní knihy pohřbil.
Škoda, čekala jsem něco jiného.

knihomolka27
20.10.2023 1 z 5

(SPOILER) Evidentně půjdu proti proudu...ale mě kniha vůbec nezaujala a už vůbec se mi nelíbila. Příběh v jehož názvu je osoba, která hraje v příběhu až nějaké dvacáté housle a marně jsem hledala jakoukoli spojitost s ní a tímto příběhem. Detektivní linka mi chvíli připadala jako od Kateřiny Trpkové. Velmi čtivá, ale trochu to zavánělo policejní telenovelou v tom laciném slova smyslu bohužel.

Nejdřív jsem si říkala, že jedna hvězdička je možná málo, ale čím víc jsem se příběhem prokousávala, tím víc jsem se utvrzovala v tom, že knize alespon za sebe nedokážu dát lepší hodnocení. Extrémně moc věcí tam nedávalo smysl, postavy se chovaly divně a nelogicky. Nejvíc mi vadilo, že všechny věci tam přišly jakoby odnikud...díky čemuž policie vypadala strašně neschopně. Najednou když bylo potřeba objevil se nějaký doktor svědek, když bylo potřeba vyhrabala autorka jakéhosi taxikáře, jen aby se Kateřina dostala k pistoli. Už samotné tyhle zápletky a jejich řešení byly hloupé, ale nejvíc mi vadilo, že tam nebyla vůbec žádná výstavba a ani zmínka o těchto lidech dopředu. Působilo to na mě jako prvotina, která vlastně neví čím má být - jestli svědectvím manželů o jejich extra toxickém vztahu, zda-li má mapovat jakousi strašidelnou pověst a její vliv na mentalitu lidí, jestli náhodou nemá řešit dětskou pornografii nebo radši překupnictví s orgány. Bylo tam toho moc a nic z toho nebylo dotáhnuto úplně do zdárného konce. A k tomu tam byli policisté, kteří se snažili vyšetřovat, a chovali se přitom jako otravní pubertáci, kteří neví co je to profesionální chování, všechno je pro ně prdel.

Od knihy jsem očekávala něco na způsob Karikovy tvorby. To že sem to nedostala, ale je až ten vůbec poslední problém, který s knihou mám. Mě kniha nepřesvědčila a být delší tak jí možná ani nedočtu. K autorce a všem spisovatelům mám ale velkou úctu a i tato kniha si jistě najde čtenáře, kteří jí ocení.

Doubravka1975
19.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivá i když trošku divná, ale naštěstí krátká detektivka, odehrávající se v současnosti na Příbramsku s hodně drsným, překvapivým až šokujícím koncem.
Moc jsem nepochopila motání do příběhu Klekánici, přijde mi to zbytečné.
I když odkaz na Erbenovu Kytici tam asi je, že vina ( matka ) je krutě potrestána. Jsem zvědavá na Vodníka

jirina3500
11.10.2023 4 z 5

Velmi čtivě napsaná detektivka,s několika osobami,bez vedlejších zápletek s překvapivým a děsivým rozuzlením.Rozhodně stojí za přečtení.

mončičák42
04.10.2023 4 z 5

Velice povedená detektivní jednohubka, bavila mě po celou dobu, ani chvíli jsem se nenudila. Závěr velmi překvapivý, ani ve snu by mě nenapadnul a mám s ním trochu problém. Každopádně i tak tleskám a těším se na další autorčinu knihu.

jitka9251
02.10.2023 5 z 5

Uf, námět těžký, brrr ale napsáno velmi dobře! Četla jsem i autorčinu druhou knihu, Vodníka, taky zdařilá, ale Klekánice mi přišla lepší, napínavější... Doufám, že se paní Bartošová ještě do nějaké zajímavé detektivky pustí

Marika Vanova
20.09.2023 5 z 5

Klekánice je ještě napínavější a drsnější než Vodník. Těším se na další. Doporučuji.

Natty
09.09.2023 4 z 5

Četlo se to velice dobře, ale od toho konce jsem toho čekala trochu více. Přišlo mi to najednou takové.. uspěchané, zvláštně ukončené a špatně uvěřitelné. Četla jsem hned po vodníkovi, který se mi líbil o něco více, možná to bude tím.

janina66
08.09.2023 4 z 5

Tak 70%
Minihubka je velmi čtivá. Libilo se mi napětí a pátrání po ztracené holčičce.
Ztotožnuji se názorem čtenáře SSTknihy, že bohužel poslední třetina knihy sklouzla do špatného závěru.
Myslím, že autorka mohla uchopit závěr trochu přiměřeněji české detektivce.

zazvorka
04.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Klekánice se mi sice dobře četla, ale konec mi zkazil pohodové chvíle. Detektivky pokládám za pohádky pro dospělé a ráda je zavírám s tím, že zlo dostalo na frak.
Nevím, proč autorka sáhla k tak temnému, tragickému závěru. Možná usoudila, že kniha bude hodnotnější, když vyústění příběhu bude děsivé a v závěru ještě zalité krví? Erbenova balada Klekánice končí neúmyslnou smrtí jednoho dítěte. V novodobé Klekánici autorka takto netroškaří, bohužel.

Radulinka1
03.09.2023 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé, nedalo se odložit, ale smutný konec.

Tamirai
20.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Fuu. Úprimne? Čakala som nejakú
pohodovú detektívku od českej autorky a téma Klekánice je mi známa - strašili ma ňou doma, tak som bola zvedavá, o čom kniha bude.

Téma ťažká, silná, šok. Aj záver knihy aj jej priebeh. Mrazí z toho a je to také otvorenie pandorinej skrinky.
Pretože toto sa deje a často už len koľko nezvestných osôb je u nás (SR, ČR) hlavne detí a žien a nikdy sa neobjavia.

Som z toho celého tak nejak v šoku a zároveň, pred týmto sa oči zatvárať nemajú.
Mám zlosť na tých hnusákov v knihe, ale takéto indivíduá a zloba je tu medzi nami aj bežne, nielen v knihách a ružové okuliare na očiach, tie pred nimi nikoho neuchránia.

Kniha stojí za prečítanie, ale je to silné kafčo.

Lenka_S
19.08.2023 3 z 5

Tak nevím, jestli je to tím, že jsem četla napřed Vodníka, ale tenhle příběh mi přijde takový neúplný, uspěchaný .... Pravda je, že vás děj okamžitě vtáhne a vy s napětím hltáte každou stránku, ale po dočetení ve vás zůstane prázdno, jako by se příběh vůbec neuzavřel. Prostě tomu něco chybí.

Anonymkahink
18.08.2023 5 z 5

Jen tak pro úvod, tenhle příběh je pro mě srdcová záležitost.
Četla jsem ho již na Wattpadu, kde mě zaujal a i v papírové podobě se mi líbil. Ano, má pár chyb, nedokonalostí a dalších detailů, ale to není zásadní pro celý děj. Mně se líbil i vedlejší příběh, který sice nesouvisel s hlavním vyšetřováním, ale dodal větší význam samotné Klekánici. Na prvotinu za mě povedené a dle mého nezklame detektivním duchem. Normálně bych dala možná jen4 hvězdy, ale jak jsem psala, je to srdcovka, takže proto ta pátá.

Jinak ti, co znají Příbram a její okolí, tahle knížka je zasazená tam, tak jen tak pro zajímavost.