Klekánice

Klekánice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509313/bmid_klekanice-645eb128b524c.jpg 4 379 127

V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?

Marthas
18.08.2023 2 z 5

2/5 Kniha se mi nelíbila, vůbec mi nesedla do nálady. Styl psaní byl poměrně kostrbatý. Mnohdy se mi stávalo, že jsem nevěděla, o kom se mluví, protože mi jednotliví vyšetřovatelé splývali. Postavy ploché, neprokleslené. Co bylo cílem knihy? Šokovat? To se v některých ohledech opravdu povedlo, ale bohužel ne na správných místech. Většina podezření, která jsem měla od začátku se mi potvrdila. Neskutečný slepenec náhod, slepých odboček a případů. Použití balady od K.J. Erbena i v textu knihy prvoplánové. Vyvedlo se maximálně jako dobrej háček, doufám, že ho má autorka právně ošetřeno. Protože, i když byl nápad na sérii detektivek spojených Erbenovými básněmi opravdu zajímavý a neotřelý, tak v rukách začínající spisovatelky mi to vyznělo spíše jako parodie, což by nemělo. A to vyústění bylo nerealistické a hlavně nedovysvětlené.
K pozitivům patří neutrální obálka, ta ale není dílem autorky, a anotace, která opravdu dokáže navnadit na příběh, za to jedna hvězda a abych autorku nepohřbila hned, protože se musí vzít v potaz, že se jedná o PRVOTINU, tak jsem ještě jednu přišoupla za námět, který ale byl dle mého promrhán.
Zavání mi to naturalismem, takovou spoustu kruťáren v tak tenké knížce, za mě ne. A dalším knihám autorky se projistotu vyhnu úplně.

Jessybelle
15.08.2023 5 z 5

Taková krátká ale čtivá detektivka, dá se sfouknout za jeden večer. Ona vás vlastně ani nepustí. Ne vždy musí téct potoky krve. Možná je to ještě horší, když se jedná o zmizení dítěte, to každému rodiči zatrne.
Rozhodně doporučuji.

Dagmar58
13.08.2023 4 z 5

Poprvé jsem četla tuhle autorku, pro mě velké překvapení a spokojenost. Přečte se rychle, nechybí napětí, a ten závěr... Určitě sáhnu po její další knize.

zsykorova
10.08.2023 5 z 5

Neskutečná jízda. Příběh mě pohltil hned od první stránky, měla jsem několik teorií, co se Adriance stalo, ale ani jedna nebyla správná. Je mi z toho zle, jak tohle někdo může udělat. Přečteno za jeden večer.

Jurfinka
05.08.2023 5 z 5

Super, čtivé, nepředvídatelné... K neuvěření, co člověk může udělat svému blízkému.... Bere jako matka se modlim, aby mě to nepotkalo....

Marekh
05.08.2023 4 z 5

V malé vesnici na Příbramsku se ztratila sedmiletá holčička ADRIANA. Policisté vyšetřují tento případ. Co se stalo? Utekla? Byla unesena, a pokud ano, kým byla unesena? Má s jejím zmizením něco společného Klekánice? To už se dočtete v této knize.

Jedná se o první knihu, kterou jsem od této autorky četl. Je to kniha na jedno posezení. Celkově se kniha četla dobře. Závěr byl překvapivý.

Kniha obsahuje Prolog, Epilog a Dodatek.

Kniha má pěkný přebal.

Autorčino motto: Neberte život příliš vážně, stejně z něho nevyváznete živí!

marekB78
04.08.2023 5 z 5

Zajímavá kniha od české autorky. Celkem příjemně mě tato kniha překvapila. Jen ten smutný konec... Určitě si přečtu i druhou knihu od autorky

MisakCZE
03.08.2023 3 z 5

Přečteno za jeden den.
Taková příjemná čtivá krimi s pěkně nepěkným koncem.
Další knihy od autorky si nenechám ujít.

ivzu77
30.07.2023 4 z 5

Ráda objevuji nové české autory detektivek a trihlleru a TB se u mne přiřadila po boku Březiny, Klevisové, Hanišové a Stručovskeho.
Klekánice přečtená za jeden den, bylo to super. Stejně tak mne nadchl Vodník. Děkuji

Alena1957
29.07.2023 4 z 5

Zajímavá detektivka s prvky mysteria, konec jsem netušila. Smutný příběh.

hlenicka
23.07.2023 4 z 5

Jednu * seberu za ( pro mě ) až zbytečně moc detailní popisování myšlenek,pocitů,že to clověk musel až odkrajovat od hlavního děje a málem se v tom ztrácel. Taková jednohubka na jedno odpoledne,ale jako krimi a už vůbec thriller mi to nepřislo. Spíš psychologické drama a některé myšlenky mi přišly,že nebyly domyšlené do konce. Ale na prvotinu skvělé!

SSTknihy
20.07.2023 3 z 5

Musím přiznat, že i mé pocity jsou poněkud rozporuplné. Jako bych četla dvě samostatné detektivky. Ta první byla skvělá, perfektně budovala napětí, naháněla strach, splétaly se tu nitky minulosti a přítomnosti a nad vším se vznášelo děsivé tajemství s nádechem mysteria.
No a ta druhá spíš připomínala americké kriminální seriály, kde víc, než o dopadení pachatele jde o to, co nejvíc šokovat diváka a hodit závěrečné titulky dřív, než mu dojde, co že je to vlastně za blbost
Proto zůstává i moje hodnocení kdesi uprostřed. V každém případě autorka píše velmi čtivě. Určitě si přečtu i Vodníka.

adrianna0305
16.07.2023 2 z 5

Nechala jsem se obelstít hezkým přebalem knihy :( ale dějově hodně slabé.

WaN635
12.07.2023 5 z 5

Co napsat k samotné knize? Snad jen, že to bylo opravdu čtivé čtení, pro mě s neuvěřitelně šokujícím koncem. Normálně jsem na konci měla otevřenou pusu s nevěřícím výrazem na tváři. Autorka se s tím rozhodně nepáře, naopak to do nás sype opravdu pod tlakem.
Těším se na další pokračování a ještě abych nezapomněla ......musím vyzvednout obal knihy, ten je hodně silný.

katasukivasukim
10.07.2023 4 z 5

Tak začátek takový nějaký.
Po polovině knihy to začalo být zajímavější.
Bylo to takové,ještě trochu neohrabané dílko.Ale nebylo špatné.Věřím,že další kniha už bude v jiném levlu.
A já si ji určitě nenechám ujít.

edith79
09.07.2023 5 z 5

Pro mě velmi zvláštní kniha, která mi bude v hlavě ležet ještě velmi dlouho. V žánru už mám celkem dost načteno a u spousty knih se mi podařilo odhadnout nastávající děj, někdy dokonce pachatele, ale tady ne. Tápala jsem celou dobu a na konci zůstala s otevřenou pusou. Hodně povedené, autorka se s tím rozhodně nemazlí. Těším se na Vodníka.

knihomolkadorfa
04.07.2023 4 z 5

Četba na jedno odpoledne, zajímavý námět, smutné čtení. Další autorčiny knížky si ráda přečtu.

kikina28
03.07.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila, byla to taková nenásilná detektivka na jedno odpoledne. Mám doma i Vodníka, už s na něj těším.

Val
29.06.2023 5 z 5

Myslím, že tu máme další výbornou autorku detektivek z českých luhů a hájů .
Knížka utlá, velmi čtivá, s příběhem, jehož závěr jsem nečekala ani ve snu . Každopádně závěr knihy byl jedinou malou chybičkou - za mě mohl být propracovanější a rozhodně by si zasloužil o pár stránek víc. Nicméně i tak je tato detektivka s lehkým závojem tajemna a jasným odkazem na Erbenovu Kytici výborná.

Katania
11.06.2023 4 z 5

Smutné čtení, ale zajímavé. Kniha se mi líbila a autorku si píší na seznam budoucí četby.