Klekánice

Klekánice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509313/bmid_klekanice-645eb128b524c.jpg 4 379 379

V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?

katma
19.02.2024 5 z 5

Knížka je napsaná čtivým způsobem, přečetla jsem během jednoho večera a mohu vřele doporučit

kramlinka88
15.02.2024 5 z 5

Knížka se mi četla skvěle od prvních stránek, bylo to velmi napínavé :-) Líbila se mi o chlup víc, než Vodník.

Velmi se mi líbí, jak je v knize dán prostor i mírnému nadpřirozenu, až si člověk říká, na každém šprochu...

Ovšem opět se ukáže, že největší zlo jsou opět a jen lidé, i když by bylo mnohem jednodušší svést vše na nadpřirozeno...

Zápletka byla skvělá, i když jsem si říkala, ok ztracené dítě - už zase ? Klišé ? V tomto případě ani omylem, absolutně jsem nečekala rozuzlení, které nastalo a na pouhých 194 stránkách dostane čtenář vše, po čem jeho čtenářská duše prahne :-)

Velmi se těším na Dceřinu kletbu, která mě čeká opět ve společném čtení příští týden :-) A do budoucna i další autorčiny knihy, protože jsou skvělé a velmi je doporučuji :-)

kolacky
09.02.2024 4 z 5

Tak šeredný námět a tak skvěle zpracovaný... Takovou hrůzu bych nikomu nepřála. To se potom opravdu nechce žít.

Ale mimochodem - Erben napsal Polednici, nikoliv Klekánici.

viweb
05.02.2024 5 z 5

Moc pěkně napsané, děj má spád, postavy jsou sympatické. Z konce je mi smutno ale i toto je život. Četlo se to příjemně.

malýčtenář
04.02.2024 5 z 5

Kniha, která se četla velmi dobře. Napínavá až do konce. Krátké kapitoly, žádné zdlouhavé líčení. Zajímavý námět. Jen konec jsem čekala šťastnější. Bohužel i takové věci se dějí. Hrůza. Zkusím další knihu od autorky.

monushka
03.02.2024 4 z 5

Mé první setkání s autorkou. Píše o kraji, ve kterém jsem se narodila a který znám. Příběh byl zajímavý, neotřelý, rozuzlení bylo překvapivé a neočekávané. Ale konec byl takový strašně rychlý, za což ubírám jednu hvězdičku. Určitě se poohlédnu po další autorčině knize.

dana_vrana
29.01.2024 3 z 5

Velmi zajímavý nápad, který mě nadchnul a přiměl ke koupi. Detektivky inspirované Erbenovu Kyticí. Žel, výsledek je na hony vzdálený této předloze. Opravdu, sebemenší motiv z Kytice byste hledali marně. A to mě celkem zklamalo.
Nicméně! Kniha je čtivá, napínavá, útlá - tedy záležitost na jedno odpoledne, a konec je opravdu nečekaný.

sibumi
27.01.2024 3 z 5

Místy mi vadil použitý jazyk, používání přechodníků a podle názvu jsem také čekal asi trochu více mytologie a duchařiny - toho je ale v knize jako šafránu. Musím uznat originální námět a rozuzlení. Už mám ve frontě další autorčinu knihu.

6591
23.01.2024 5 z 5

První kniha, které dávám plný počet za tento rok (2024).
Normálně takovéto knihy nečtu,ale tahle mě velice zaujala. Postavy dost reálné, děj čtivě zpracovaný.
Jen ten konec byl dost naráz ... ale byl opravdu nečekaný.

Lena79
23.01.2024 5 z 5

Četla jsem až po Vodníkovi..Kniha se čte dobře, má rychlý spád, pořád se něco děje. Docela mě zklamal konec příběhu, ne tolik obsahem, jako zpracováním. Přišel mi takový rychle sepsaný, jen aby už to bylo za námi.

HH77
19.01.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Opravdu napínavá a konec překvapivý. Odehrává se zde hrozny zločin, který nedokážete pochopit a nikdy nechcete zažít.

Mamka_cte
18.01.2024 5 z 5

Žánr, který jde většinou mimo můj výběr četby. Knihu jsem četla ve výzvě u @knizni_tipy_od_tricitky a moc mě bavila.

Myslela jsem podle názvu, že mě čeká kniha, kde se toho objeví více o Klekánici, ale až na jednu báchorku od starý babky nic. Škoda. Ale to je jediné, co bych knize vytkla.

Příběh mě moc bavil a za jeden večer jsem měla přečteno.
Plně jsem soucítila s matkou, já bych se asi zbláznila.

Konec knihy mě překvapil a hrozně naštval. Nedokázala jsem pochopit, jak tohle někdo může udělat malé holčičce. A zvláště on! Já být matkou, tak ho utýrám k smrti.

Jednohubka, která nezklame a doporučuji.

abssint
18.01.2024 3 z 5

Taková krátká lehoučká víkendová jednohubka. Oceňuji překvapivý konec, nad kterým se chvíli zastavíte a popřemýšlíte...

TerkinKnižnySve
12.01.2024 5 z 5

Tereza Bartošová - Klekánice

Počet strán : 188
Vydavateľstvo: @nasevojsko
Žáner: #detektivka

Ani za mak by ma nenapadlo, že v tejto knihe s týmto názvom, bude ukrytý takýto príbeh.

To čo vyzeralo ako mysteriózny thriller skončilo ako monštrózna detektivka s takým odhalenim, že mi bolo na zvracanie.

O to horšie, že takéto veci sa "bežne" stávajú.

Musím pogratulovat autorke, výborné dielo, dokonalá zmätenosť čitateľa, dej, ktorý vás nenechá chladným a keby som ju nemala v spoločnom čítaní, tak ju dám na jeden nádych.

A musím povedat, že som sa trafila do mojej teórie aj keď sa mi to dej snažil vyhovoriť.

Za spolocne citanie dakujem dievčatám : @knihy_s_lussy @kniho_kniho_knihomol @ctenarka_lucy @mgettinova
@marta_and_books

A za knihu ďakujem @terka.bartosova.psani bola úžasná

Kniha č. 10/2024

#kniznarecenzia
#recenzieTerka #spolocnecitanie #klekánice #terezabartosova #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory

Obsah:

#stratenédieťa #pátranie

MichaelaS081
06.01.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Takový konec jsem nečekala. Šílené.

Tereziee
05.01.2024 3 z 5

Kniha mě nalákala svým názvem, ale čekala jsem možná trošku větší využití motivu Klekánice. Celý příběh mi přišel strohý a do samotného případu zmizení malé holčičky jsem se nedokázala naplno ponořit. Konec knihy byl zajímavý, ale jak je zmíněno v předchozím komentáři - do tohoto příběhu pro mě byl jako pěst na oko. Od autorky ale asi ještě něco v budoucnu vyzkouším.

marketa1860
03.01.2024 2 z 5

Za mě žádná velká věc, příjemná detektivka ano, ale strašně moc věcí mi přišlo nedotažených, skoro nelogických.
Rozuzlení na můj vkus příliš šokující, řekla bych americké a do českého rybníka se nehodí. Vodníka jsem nečetla, ale přestože si dám chvíli pauzu od této autorky, zkusím ho dát.

brabofka
10.12.2023 5 z 5

Barbucha12 to napsala velice stručně a výstižně. Pravda, četla jsem to 2 odpoledne ale i tak. Co se dá napsat. 7leté děvčátko, které zmizí beze stopy. Nikdo nic neví, nikdo nic neviděl. Teorie klekánice se rozjede na plné obrátky. Zároveň Vám začnou pomalu nabíhat další a další střípky. Finále je grandiózní. Sice tušíte, ale nevíte to nejdůležitější. Skvělé.

Barbucha12
28.11.2023 5 z 5

Děkuji, dnes jsem se vůbec nevyspala. Četla jsem do půl třetí do rána, nešlo přestat. Tolik hodnocení mé knihy :)

krevetka79
19.11.2023 5 z 5

Přečeno až po Vodníkovi, ale to vůbec nevadí .
Tohle byla vážně drsná jízda.
Knížka vypadá jako jednohubka , ale po dočtení na ní budu dlouho vzpomínat.
Hrůzný příběh, u kterého jsem až do konce doufala v dobrý konec.
Čte se úplně samo, přečteno za chvilku s pořádaným mrazením v zádech.
Doporučuji a jsem zvědavá na další knihy této autorky.