Vianočná koleda

Vianočná koleda https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70254/bmid_vianocna-koleda-f2T-70254.jpg 5 1993 1993

Táto skrátená verzia presláveného Dickensovho románu rozpráva príbeh o lakomom, sebeckom pánovi Scroogeovi a o premene jeho zatvrdnutého srdca. V celom príbehu je prítomný duch Vianoc s hodnotami, ktoré reprezentujú: láska k blížnemu, porozumenie, spolupatričnosť, obetavosť a pomoc druhým. Knihu dopĺňajú nádherné ilustrácie, fotografie, maľby a stovky faktov o vianočných zvykoch a ideáloch v minulosti i súčasnosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Perfekt

A Christmas Carol , 1843

vlkove
24.11.2017 5 z 5

Dokonalá knížka na nalazení vánoční atmosféry. Opravdu moc doporučuji, je to krásné pohlazení po duši.

Adelaide777
10.11.2017 5 z 5

Krásný vánoční příběh od Charlese Dickense, který zahřeje u srdce malé i velké čtenáře :-)

Lutzka
26.10.2017 2 z 5

Z Dickensových knih pro mě nejhůř čtivá. Nebyla jsem schopná se vžít do popisných scén a přečtení mi trvalo strašně dlouho. Závěr je milý, byť předvídatelný, ale děj z mého hlediska ubíhal strašně pomalu.

ladyfromskye
22.07.2017 5 z 5

Ne, není to nic světaborného. Je to prostě jen kouzelný příběh, který pohladí duši a který si přečtou se stejnou chutí jak děti, tak dospělí.

ajka91
03.07.2017 5 z 5

Na Vánoce ideální knížka ke čtení.

Monnyh
02.07.2017 5 z 5

Kniha, ke které se každým rokem ráda vracím. Knihu vlastním ve vydání aka první vydání v angličtině. V českém překladu mi dost vadí právě jméno Skruž. Kdysi jsem viděla někde překlad jako Vydřigroš a pro Marleyho překlad Vodral, což ke knížce patří více. Škoda, že se toho nakladatelství nedrží. Takto vlastním jen anglické vydání, i když bych to české ráda měla ve sbírce...

Ziara.Z
23.05.2017 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se k přečtení této knihy donutila, ač se mi popravdě nechtělo. Kouzelný příběh polepšeného lakomce.

urla
22.05.2017 5 z 5

Venku padá sníh, díváte se z okna a pak usednete do křesla, abyste se ponořili do příběhu o tom, že každý člověk, ať byl dříve jakkoliv zlý má šanci se změnit. Kdybych měl krb, četl bych nejraději právě tam:Chladný cynik ať nečte a nebo ať čte a třeba i on bude změněn:)
Ačkoliv to nedělám, chtěl bych se vyjádřit i k nejnovějšímu filmovému zpracování. I když pro malé děti možná trošku strašidelné, rád si každý rok dopřávám i nejnovější animovaný film, podle mě skvěle natočen.

Ketesh
20.04.2017 1 z 5

Možná kdybych to četla na Vánoce, mohla bych víc ohodnotit, tu celkem výtečně popsanou Vánoční atmosféru, takhle jsem spíše vnímala text a ten mi přišel mnohdy příliš zdlouhavý a dílo uměle natažený.

Lessana
22.03.2017 4 z 5

Vianočnú koledu sme mali pred rokmi (na gympli) ako tzv. povinné čítanie v rámci hodín angličtiny. Bola to vlastne moja prvá kniha prečítaná v tomto jazyku a v tom čase som ju musela čítať zároveň so slovenským prekladom, ešte som angličtine tak nerozumela. V každom prípade, príbeh je to krásny a rada sa k nemu vrátim.

StihOMam
14.03.2017 5 z 5

Každoroční zvyk a radost. Nesmrtelný příběh s ponurým dějem, smutkem, láskou, soucitem a hlavně pohádkovým napravením. Obzvlášť ke konci roku je příběh ještě silnějším. Jako nejpovedenější považuji edici s kresbami Roberto Innocenti z roku 1994.

babicka_amalka
17.02.2017 5 z 5

moje zamilovaná knížka - každý rok se k ní v předvánočním čase vracím a nikdy nejsem zklamaná, byť už ji znám téměř nazpaměť;

Kozel
14.02.2017 5 z 5

Nedovedu říct kolikrát jsem tenhle skvost už četl. Na Vánoční koledě je kromě poselství, vyprávění a překladu manželů Tilschových krásná i skutečnost, že nezáleží v jakém ročním období (v tomto případě polovina února) po ní čtenář sáhne. Její síla není ovlivněna roční dobou ani letopočtem. Vydavatelství Petrkov k tomu navíc vydalo nádherné zpracování s Innocentiho ilustracemi (obzvlášť obrázek na konci si zaslouží zvláštní pozornost), které tomuhle čarovnému příběhu ještě nasazují korunu, což bylo důvodem, proč toto vydání muselo skončit vedle ostatních (či před nimi) v mé skromné knihovničce.

fojtikjirik
06.02.2017 5 z 5

Knihu jsem záměrně přečetl během vánočních svátků. K dílu není snad třeba nic psát. Příběh je pěkný, ač zvláště část s duchem budoucích Vánoc měla nádech hororu. Místy se budete trochu bát.

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Není moc co hodnotit...Vánoční koleda je klasika. Moc krásný příběh, který si každoročně s blížícími se Vánoci ráda čtu. Vydání z roku 2010 od XYZ obsahuje moc pěkné ilustrace.
Škoda, že česká literatura se nemůže pochlubit podobnou vánoční perlou (Štědrý den od Erbena mi přijde trochu moc pro vytvoření příjemné atmosféry), a tak milovníci vánoční atmosféry musí utíkat do Anglie 19. století...

Blaufik
10.01.2017 5 z 5

Příběh nás přenáší do Anglie a z každého kousku této knihy na nás dýchá ta pravá Vánoční atmosféra. Skruž, protivný starý muž, který dostane druhou šanci se změnit a tu uchopí pevně za pačesy.
Duchové Vánoc, kteří mu umožní nahlédnout do svého nitra a zamyslet se nad sebou a v neposlední řadě poselství, které je v této knize ukryto - to všechno tvoří dohromady úžasný celek.

mika251
05.01.2017 5 z 5

Chuťovka na jeden večer. Nesmrteľný príbeh s krásnym posolstvom. Tak šťastné a veselé!

Pavlapila
04.01.2017 5 z 5

Na vánoční pohodu akorát. Vždycky mě čtení tohoto kouzelného příběhu vtáhne do děje natolik, že čekám, zda se tam také někde neuvidím... Kouzlo pravých Vánoc, morální hodnoty, čistota lidského srdce a "obrácení", to je to, co na tomhle příběhu miluji. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Nikki.Jukki
29.12.2016 4 z 5

Četla jsem tuhle knížku vzhledem k vánočnímu období, ale myslím si, že i kdybych ji četla uprostřed parného léta, vyšlo by to nastejno a měla bych pocit, že je kolem mě zima, sníh a vánoční atmosféra. I ta nálada starého Londýna na člověka přímo dýchá a můžete mít pocit, že tam opravdu jste nebo jste to někdy zažili. Příběh jsem už znala z filmového zpracování, které je také povedené, ale stejně to neubralo knížce samotné a užila jsem si ji. Morální ponaučení jsou jasná, co chtěl autor říci také. Příjemná pohádka s občasnými mírně hororovými prvky.

kamibe
28.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem si ji v nejnovějším vydání - Petrkov 2016. A bylo to pro mne příjemné čtení právě v této vánoční době. Dickensův styl je květnatý a nemusí každému sednout. Mně trvalo několik stránek, než jsem přestala mít potřebu číst některá rozvláčná souvětí několikrát, abych je správně pochopila.
Připadá mi, že ilustrace jdou s autorovým stylem ruku v ruce - měla jsem chuť se do obrázků úplně vnořit a prostudovat každičký detail. A to s patřičným oceňujícím údivem, když jsem se ze záložky dozvěděla, že Roberto Innocenti je ilustrátor - samouk.
A dostala jsem chuť znovu shlédnout film.