Každé řešení má svůj problém

Každé řešení má svůj problém https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20707/bmid_kazde-reseni-ma-svuj-problem-Zj4-20707.png 4 251 70

Gerri plánuje spáchat sebevraždu, ale předtím ještě napíše dopisy na rozloučenou spoustě příbuzných a známých – a nezachází v nich s pravdou právě v rukavičkách. Shodou okolností jí ale sebevražedný plán nevyjde – a Gerriin život se ze dne na den stane opravdu napínavým dobrodružstvím. Neboť není snadné vypořádat se se svými blízkými, když vědí, co si o nich skutečně myslíte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Für jede Lösung ein Problem , 2007

Kamchaa
12.02.2019 4 z 5

Vtipná, čtivá. Neurazila, líbila se.

Zlatinka.Emilly
20.10.2018 4 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem od Kerstin Gier četla. Neříkám, že to bylo úchvatné, ale líbilo se mi to. Protože mě v poslední době začal zajímat minimalismus, líbilo se mi, jak Gerri řešila svůj plánovaný odchod z tohoto světa. Uklidila po sobě. Radost by z ní měla Margareta Magnussonová, která se touto problematikou zabývá. Co se týká samotného příběhu, tak jsem si myslela, že to takhle dopadne. Ten zubař byl přeci jenom pošuk.

Aquagirl
07.10.2018 5 z 5

Další skvělá věc od Kerstin Gier. I takový pokus o sebevraždu může být za určitých okolností vlastně celkem humorná záležitost... I když hlavní hrdince v jistých momentech asi do smíchu zrovna nebylo :-)

syskas
12.05.2018 5 z 5

Výborná oddychovka.

playada
14.03.2018 3 z 5

Taková ztřeštěná komedie ala prvorepubliková bláznivina s Mandlovou a Gollovou.

JitulHa
05.03.2018 5 z 5

Každé řešení má svůj problém, je první knihou, kterou jsem četla od autorky Kerstin Gier, jelikož se mi tahle knížka velmi líbila, pořídila jsem i další tituly od ní, včetně báječné série Drahokamy, která dodnes patří k mým nejoblíbenějším. K samotné knize musím říci, že byla velice čtivá a zábavná, ústřední hrdinky jsem docela litovala, její život totiž nebyl žádný med, ale to, co způsobila těmi svými dopisy, to byla teprve hrůza, vážně bych nechtěla být v její kůži, a muset čelit všem těm nevěřícným a naštvaným výrazům jejích příbuzných a známých. Ale jak už jsem zmínila, kniha je podaná s humorem a ironií, díky kterým je tohle životní drama hlavní hrdinky jaksi zjemněno, a čtenář se tudíž spíše pousměje nad ironií osudu, než aby proléval slzy.

Lil30
08.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, u které jsem se skvěle bavila a určitě si ji znova někdy přečtu. Netušila jsem, že autorka kromě knih pro YA píše i takové skvělé a vtipné knihy. Hlavní postava mi byla sympatická a v mnoha situacích mi jí bylo líto, načež to pak autorka v další chvíli rozbila nějakou vzpomínkou, nebo situací, u které jsem se válela smíchy.

Eleanor-ka
02.02.2018 5 z 5

Každé řešení má svůj problém je má již několikrátá zkušenost s Kerstin Gierovou, která si mě získala už před pár lety se svou sérií Drahokamy a obdivuji její jedinečný styl psaní, které vás zaručeně chytne a pobaví, ať už patříte do cílové skupiny tohoto nebo onoho. Typické romány pro ženy nečtu, ale výjimečné a jednoduché příběhy paní Gierové se čtou zkrátka samy.

Kniha byla podobně jako Nevinné lži velmi čtivá, vtipná a vzhledem k poměrně vážnému tématu a ději i brána s nadsázkou. Bylo milé číst životní příhody rebelské německé ženy, jejíž typicky německá striktní rodina dbala na tom, aby se přizpůsobila rodinným formalitám. V mnoha věcech jsem se s hlavní hrdinkou mohla i s úsměvem na tváři ztotožnit, neboť i já jsem se narodila pod stejnou hvězdou a dovolím si souhlasit s jistým výrokem: "My Panny máme skepticismus vrozený. Prostě nedůvěřujeme věcem z principu."

nani_nka
18.09.2017 5 z 5

Ak máte zlý deň, určite siahnite po tejto oddychovej knižke, ktorá vám nielen že vyčarí úsmev na tvári, ale vás aj niekoľkokrát nahlas rozosmeje. Nespomínam si, že by som sa niekedy toľko nasmiala ako pri tejto knihe.

PetK
07.08.2017 4 z 5

Německý humorně-milostný román pro ženy. Tak něco takového jsem opravdu nikdy předtím nečetla. :-) Nicméně to byla velmi příjemná a místy skutečně vtipná oddechovka, na dva tři letní večery jako dělaná. Asi se tomuto žánru nebudu věnovat pravidelně, ale byla to docela osvěžující změna mezi záplavou realistických detektivek. Oceňuji, že autorka dokázala s nadhledem a humorem psát o sebevraždě.

Kachorra
20.07.2017 5 z 5

Téma příběhu mi maximálně sedlo do nálady. Moc se mi ten nápad líbil a knížka mě bavila. Vůbec se mi nestalo, že bych pořád kontrolovala, kolik stran mi ještě zbývá do konce, jako je to u jiných knih. Hlavní postavu jsem si velice oblíbila, jinak to prostě nešlo.

Chytuš
27.03.2017 3 z 5

Milá Gerri,
děkuji Ti za chvíle, které mi Tvoje přítomnost zpříjemnila. Ten Tvůj sarkasmus byl úplně báječný, párkrát jsem se smála i nahlas :-) Tvoje rodina je sice mnohdy na zabití, ale zase máš bezva přátele, kamarádku jako Charly by si asi přál každý (no i když chodí s Tvým bývalým, to je teda trochu divočina :-) Matku prosím zatím na e-bay neprodávej, i když chuť bys na to možná občas měla :-) No a drž se rad tety Huldy, ta je zřejmě ve vaší rodině osvícenec (i když černá ovce)... No a nepřestávej psát ty knihy o ponících :-)), protože Tě to baví a taky Ti to zřejmě jde (podle hodnocení Tvého okolí).
Tvoje Chytuš

Daenerys
03.03.2017 5 z 5

Ach, tomu říkám vtipná milá oddechovka, jak se patří. Právě přečteno pro velký úspěch podruhé, bylo potřeba zlepšit si chuť po předchozím šlápnutí vedle a také zvednout náladu, což tahle knížečka rozhodně dokáže. Škoda, že se autorka v posledních letech věnuje spíše dívčímu fantasy, doufám, že se ta série drahého kamení brzy skončí a opět se dočkáme něčeho příjemného pro dospělé.

anavi2009
23.01.2017 4 z 5

Oddechova kniha. Nevěděla jsem co čekat,ale nakonec to bylo vtipné a u některých pasáží jsem se zasmála i nahlas - a toho si cením :)

Peťk@
19.09.2016 5 z 5

Výborná, lehká, krásně čtivá,...odpočinková..

evca7271
02.09.2016 2 z 5

dost velke zklamani cekala jsem mnohem vic

metyna
20.07.2016 4 z 5

Lehké humorné čtení. Kniha pobavila. Některé úseky mě rozesmály.

Daenerys
22.03.2016 5 z 5

To potěšilo! Mám takový hezký a lehký pocit po dočtení. Jako oddechovku (kterou je ale třeba brát lehce s nadhledem) mohu vřele doporučit. Šílená rodina - pobavila mě moc, ke konci jsem se leckdy smála nahlas.

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Velmi jsem se pobavila :), kniha je velmi čtivá

SBH
25.02.2016 3 z 5

Poněkud obtížné zadání napsat o sebevraždě vtipnou knihu splnila K. Gierová skvěle. Asi jsem čekala víc humorných hlášek. Realitě také nepříjemně odpovídal vztah Gerri a její příšerné matky. Hrdinka není schopná se od ní odpoutat, ačkoliv dobře vidí bezohlednost, snobismus a panovačnost. Pokusit se o sebevraždu a pak dostat vynadáno, když přežijete, je fakt soda. Líbil se mi westernový závěr, kdy hrdinové zvítězili a všichni padouši došli potrestání. Tak to sice ve skutečnosti nefunguje, ale proto přece čteme knihy!