Katova dcera a černý mnich

Katova dcera a černý mnich https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510866/bmid_katova-dcera-a-cerny-mnich-63e73d48c1e14.jpg 4 292 68

Katova dcera série

Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdalena a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Kalibr

Die Henkerstochter und der schwarze Mönch , 2009

Thalin
21.04.2024 4 z 5

První díl mě bavil, takže jsem se samozřejmě brzo pustila do druhého. V jedničce mě ke konci trošku zklamalo to odhalení, které mi přišlo takové nijaké, ale tady to už bylo o kapku lepší. I když mi čtení trvalo o něco déle než u prvního dílu, tak jsem se vážně bavila a pustím se určitě do dalšího.

elenai
28.11.2023 4 z 5

Druhý díl byl ještě o kapku lepší než ten první. Osud katovské rodiny a mladého medika se hezky rozvíjí. Kniha má zajímavou zápletku, šílené mnichy, loupežnické bandy, femme fatale... Nechyběl ani vhled do katova řemesla. A úplně miluju, jakou roli hrají v příbězích byliny. Takže kromě napínavého příběhu se čtenář dozvídá zajímavé informace. Rozhodně se časem pustím do dalšího dílu. 85%

martin8550
09.11.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě více než předchozí. A to i přesto, že rozuzlení bylo celke předvídatelné. Ale to vyprávění Olivera P. je mistrovské. Zejména cit pro stupňování napětí je téměř geniální, 400 stran nemá hluchá místa. Hlavní postavy si musíte zamilovat, a to i ty ne zcela kladné (písař Lechner) a vlastně i ty největší zrůdy mají v sobě něco lidského. Vlastně všichni pachatelé nakonec neskončí až tak zle, některé dokonce těsně před smrtí potká vyvrcholení jejich životů.

rodak
26.03.2023 5 z 5

Druhý díl mě ještě více nažhavil sehnat celou sérii.Otrava faráře je zapeklitá situace i v roce 1660.A ještě se nám z toho vyvrbí honba za pokladem a boj o život naší zvláštní party.Napsáno opět s vtipem a velmi čtivě.

Fuckenbrau
16.02.2023 3 z 5

Sérii jsem začal kupovat díky zdejšímu hodnocení hlavně pro matku, která má detektivky (i historické) ráda. Ona je se sérií spokojena, za mě první kniha ok, ale tohle už bylo až moc překombinované a poměrně, alespoň pro mě, předvídatelné. Ale určitě si ze zvědavosti daší knihu přečtu.

Ív688
30.01.2023 5 z 5

Myslím že kat Kuisl, jeho dcera Magdalena a Simon mne uchvátili...díky pane Pötzschi že jste napsal další knihu, prožívala jsem se všemi tu nebezpečnou hru a bála se o jejich životy..určitě si přečtu další knihy, doufám jen, že přece jenom budou ti dva, tedy Simon a Magdalena, spolu...

heavy66
04.01.2023 4 z 5

Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da Gloriam!
Hledání templářského pokladu je věc složitá až zapeklitá, která vyžaduje plné nasazení osvědčeného detektivního tria! Opět čtivý příběh z raného novověku v Bavorsku. Zajímavý je autorův doslov o současném stavu lokalit jmenovaných v knize. Na závěr potěšil Simon objevitel, předchůdce Alexandra Fleminga!

Aileena
31.12.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil minimálně stejně, ne-li o kapku víc, než první. Takže přes veškerá předsevzetí na větší žánrovou rozmanitost to vypadá na další oblíbenou knižní sérii a dalších šest dílů přede mnou... Nedostatkem knížek na seznamu "chci se přečíst" tedy v příštím roce opět trpět nebudu. ;-)

konicekbily
11.12.2022 4 z 5

Dvě linky příběhu: hledání pokladu - údajně po Templářích a likvidace vlezlých loupežnických band narušujících obchodování ve středověkém Bavorsku. A tři vyšetřovatelé - každý pátrá na svoji pěst a v závěru vše autor propojí a spojí - a vysvětlí!

borufka
24.11.2022 4 z 5

Mám sérii Olivera Pötzsche moc ráda, líbí se mi, jak je v knížkách vidět jeho láska ke kraji, k příběhům, jeho úcta k lidem, ať už jsou na společenském žebříčku kdekoliv. A moc se mi líbí jeho doslov s tipy na výlety. Celkovou náladou mi připomíná Mela Starra a jeho Paměti Hugha de Singleton.

Didi15
10.10.2022 5 z 5

Já jsem se do této série naprosto zamilovala a víc k tomu nemusím nic dodávat:)

tygřík2
10.09.2022 4 z 5

Taková malá Šifra Mistra Leonarda po německu.

ivoiro
11.07.2022 5 z 5

Druhý díl série je opět výborný. Když se člověk zahloubá do čtení, tak se ocitne v 17. století v malém městečku na předhůří Alp.

Cheynn
16.04.2022 5 z 5

Naprosto dechberoucí příběh, který jsem přelouskala za dva dny. Vykreslení 17. století a života kata a jeho rodiny, jak žili, jak se léčili, co zažívali - super. "Honba" za pokladem templářů má spád, někde jsem až tajila dech, co se stane dál s Magdalenou. Ke konci jsem už tušila, jak to dopadne, ale to mi na zážitku z knihy nic neubralo.

netopýrek1985
20.03.2022 5 z 5

No prostě paráda. Asi další série kterou bych brala. Tenhle Kuisl jeho dcera Magdaléna i Simon mi hodně přirostli k srdci. Líbí se mi to prostředí rok 1660. Jak se žilo jak se lidi na sebe koukali hodně bylo zakázáno prostě super.

LucieT
28.02.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o trochu méně, než první - proto ubírám hvězdičku. Často jsem se v ději ztrácela, zejména v závěru. Také pořád tápu, proč se série jmenuje "Katova dcera", když ona sama tolik prostoru v knize nemá... třeba se to dozvím příště, další díl si určitě ještě přečtu.

ještěrka38
05.11.2021 4 z 5

Templáři mě baví vždy, ale tentokrát to bylo na mě moc překombinované a zdlouhavé..

Petrasuvicka
28.09.2021 4 z 5

Na 4,5*
Něco z dravosti prvního dílu tady chybělo, přesto je i pokračování Černých mnich super dobrodružnou podívanou. Loupežnická linie mi připoměla Hospodu ve Spessartu, templářská zase posledního Indiana Jonese.
Nicméně, jako čtenáři mi přijde docela vtipný fakt, jak téměř všechny postavy do jedné mají vždycky tušení, že už to či ono někde slyšeli, četli, viděli, a nemůžou si sakra vzpomenout kde! A je to tam tak často, že už se musím smát. Stejně jako Simon a káva. Na to, že je to exotický artikl, co stál nemalé peníze, ji rozlévá poměrně často :D

Marcik7
30.08.2021 5 z 5

Super, okamžitě si půjčuji další díl!

keselylenka
22.08.2021 5 z 5

Skvělé čtení, za mě dokonce lepší než první díl.