Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

snimcibdim
16.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Ve stylu si druhý díl drží úroveň dílu prvního, v obsahu není nijak extra pozoruhodný.
Víceméně jen variace na obvyklá klišé tohoto žánru. Ploché a nerafinované.
Některé mysteriózně působící návnady (nečekané chování přítele patologa, potopené vesnice, provázání rodinného klanu šlechty s policií, únosy pouze v mlze) vyšly nakonec úplně vniveč. Kdyby si nějaký český XY chytal někde stopaře, chvilku je dusil na chalupě ve sklepě a nakonec házel do Slapské přehrady, vyšlo by to nastejno.
Poněkud nadbytečné jsou alkoholicko-abstinenční kapitoly ze života hlavní hrdinky, protože dopad na její přístup k případu/ům nemají žádný. Nevytěžený tentokrát zůstal i původně zajímavý nápad zapletení se Kate s Peterem a celá ta pseudomateřská linka je lehce citově vyděračská - což autor dochutil ještě Tristanovým coming-outem.
Nicméně jako oddechovou audioknihu s vynikajícím Martinem Stránským mohu doporučit, poslouchá se to dobře (číst bych to ale nechtěla).

Kerberos
16.01.2021 4 z 5

Předchozí díl se mi líbil víc,ale to neznamená,že si s chutí nepřečtu další pokračování.

Fixa08
16.01.2021 5 z 5

Líbilo se mi to moc, tahle série s Kate je snad lepší než ta s Erikou, každopádně se těším na další díl, ať už bude s Kate nebo Erikou!

Hanaluna
15.01.2021 5 z 5

Skvělé jako vždy, asi není co víc dodat.

koki.veru
15.01.2021 5 z 5

Wau, tak tenhle autor mě opravdu baví. Super pokračování jeho série s Kate a Tristanem. Doufám, že bude další pokračování.

Katania
15.01.2021 5 z 5

Robert Bryndza psát umí a tato nova série se mi moc líbí! Těším se na další díl.

MamaKnihomolka
15.01.2021 5 z 5

Druhý díl série Kate Marshallové a musím říct, že jsem nadšená. Moc jsem se na knihu těšila, protože tato série si mě získala, na rozdíl od Eriky Fosterové, která mi byla nesympatická ( ale zkusím ji dát letos ještě šanci).
Kniha je čtivá od prvních řádků, což mě překvapilo protože jsem se vážně nedokázala odtrhnout. Žádná omáčka, jste rovnou vhozeni do...mlhy. Případ, který Kate zaujal a chtě nechtě se do něj zapletla je vážně zapeklitý a záhadný.
Byla jsem ráda, že autor během konverzací mezi postavami vhodně nastíní co se dělo v předešlém dílu. Kate je skvělá postava. Už jen proto, že má stinné a světlé stránky tak je až reálně živá, žádný dokonalý superhrdina. Mimo to si autor vážně dal práci s vykreslením postav, které se stále vyvíjejí.
V každé kapitole se něco děje, takže kniha vás vážně nenudí. Text je psaný tak, že se mi hrozně dobře četl. Musím ještě vyzdvihnout skvělý popis mlhy a prostředí, které bylo místy hrozivé. Kanibal z Nine Elms mě moc bavil, ale tenhle díl byl ještě lepší.

Helenka657
15.01.2021 5 z 5

Kdo četl knihy R Bryndzy tak ví že ten chlap píše fakt skvěle! Přečteno za jeden večer. Je 5 ráno... jdu spát :-D

Dardos
14.01.2021 4 z 5

Od autora jsem přečetla zatím všechny knihy a ač mi tahle přišla asi nejslabší, i tak dávám vysoké hodnocení a ráda si počkám na další díl.
Erika mi seděla víc, ale myslím, že i na Kate a Tristana si zvyknu :)

Lenka.Vílka
14.01.2021

Pravdou je, že už nemám žádnou potřebu číst autora. Ale jak jsou zavřené knihovny, tak kam se čtením pospíchat, že? Takže jsem si půjčila knihu od mamky, která jí měla půjčenou z knihovny. Maximálně napíšu nějaký duchaplný komentář, který zapadne v těch kladných hodnoceních...

A jo, dopadlo to přesně tak. Tohle je vážně odpad. Mamce se to možná líbí, ale já u druhého dílu blinkala, leč u prvního mi zatím bylo jenom špatně. Tahle série vážně není pro mě a už na ní nemám sílu :(

Tahle detektivka pro ženy, je moc pro ženy a málo detektivka. Nějak je to taková nuda a pro začínající detektivkáře. Nebo pro někoho, kdo toho nemá moc načteno :/

Navíc je v knížce moc povedené zpracování textu:

Velké písmo a velké okraje. Na to už jsme zvyklý. Ale...

Kniha končí na straně 343.
Následuje "Dopis od Roberta".
Následuje "Poděkování".
Následuje "O autorovi". Stejné jako z chlopní obálky. Což bych ještě brala (stejně jako na začátku se opakující černobílou obálku, tyto dvě věci si vysvětluji kvůli převodu do ebooku). Ale je tam velká fotka, tak si ji třeba vystřihněte do deníčku. K tomu se ještě dostanu...
Potom prázdná stánka.
Tři stánky o předchozím díle.
Prázdná stránka.
Sedm stran reklama na Eriku.
Pět prázdných stránek. Asi na poznámky či deníček.

A hele, máte skoro 400 stran a můžete prodávat za 399 kč podle pravidla koruna za stránku... ;)

Ale protože jsem přeskakovala, nebudu hodnotit. Odpad si tedy jenom představte ;)

Mike99
13.01.2021 5 z 5

Uplynuly 2 roky, KM a její pomocník mají další případ. Kate stále učí na univerzitě, synovi je 16, TH je v úvodu zatím nepřiznaný gay. Při hledání pravdy se vynořují zásadní nevyjasněné informace, které jsou ze strany policie zpochybňovány, kromě toho se ztratila profesorka z univerzity. Vše je promícháno, napětí se stupňuje. V závěru vše vysvětleno, vyústění lze akceptovat.
Žádné zbytečné odbočky v příběhu, díky menšímu počtu řádků, než jinde, se jedná o rychlé čtení, příběhy nejsou tak hutné. Uvidíme, co se bude dít po založení detektivní agentury.

Mermaida
13.01.2021 5 z 5

Mé druhé setkání s autorem, a opět jsem byla vyšetřováním pohlcená. Bavil mě zajímavý příběh, kolem zmizelých lidí v mlze a nádrže. Četlo se to dobře a rychle. Bryndzův styl psaní mi sedí a vyšetřovatelka Kate je mi sympatická.
Budu se těšit na její další případ. (A snad se jednou knižně setkám i s jeho první vyšetřovatelkou Erikou).

čef
13.01.2021 4 z 5

Tolik jsem si nepochutnal jako na jiných knihách autora, některé scény mi připadaly nevěrohodné, bez patřičného napětí a někdy až naivní. Přesto je tento příběh k přečtení, aspoň autor příliš nenudí se svým zaměřením a zápletka je možná jakž takž dobrá zejména některé scény ve sklepě mají grády. Celkově tedy bez nadšení nelituji.

iveta3689
12.01.2021 4 z 5

Nenáročné, svižné. Jen tu nemuselo byt tak okatě a v takovém rozsahu vysvětleno vše z prvního dílu.

Pája699
12.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě přečteno jedním dechem. Kate a Tristan se stali mými oblíbenci a už teď se těším na další jejich případ. určitě lepší jak první díl. Moc jsem byla potěšena, že tam byla zmínka i o bývalém manželi Kate, Petera Conway. To tomu dodallo více napětí a doufám, že se s ním budeme setkávat i v dalších dílech. Bryndza je sázka na jistotu. Perfektní příběh s tajuplným odhalením.

Julinka679
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Kate a Tristana jsem si zamilovala už v prvním dílu a tady se moje "platonická láska" prohloubila, karamelovou "kávu" s "tunou" cukru mu ale pravděpodobně nikdy neodpustím! :D
Opět zajímavý případ, který mě hodně bavil, zakomponování mlhy, zámožné rodiny a jejich policejních přátel bylo zajímavé a dodalo to příběhu patřičnou hutnou atmosféru.
Magdalena se mi zpočátku moc nelíbila ale nakonec jsem ráda, že Stephena postřelila a podařilo se jí přežít, s přispěním naší dvojice.
Trošku mě zarazilo, že se Jake chtěl setkat s Peterem ale jednou to přijít muselo, snad ho to moc nepoznamená.
Další skvělý díl, který jsem si náležitě užila. Za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

4xbabča
11.01.2021 5 z 5

Pokaždé se moc těším na novou knihu Roberta Bryndzy, a to proto, že jeho nový příběh vždy
překvapí, ale nikdy nezklame. A tak tomu bylo i tentokrát, celý děj nového případu Kate Marshallové udržuje napětí od začátku až do konce.

Petraxxx
11.01.2021 2 z 5

Nenadchne ani neurazí. Autor má lepší knihy. Žádné napětí.

Kocourek
11.01.2021 5 z 5

Zase přečteno jedním dechem.

amcb
10.01.2021 5 z 5

Včera jsem knihu dočetla a ještě dnes se mi po příběhu a jeho hrdinech stýská. Četla jsem hned po sobě Kanibala a Mlhu a mrzí mě, že teď musím na další osudy Kate čekat. Jestli bude Robert B. pokračovat v nastaveném vývoji, nebudou mi stačit hvězdičky ????