Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1960 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

Gabri-88
23.10.2022 5 z 5

Je až neuvěřitelné, kolik toho Bryndza zvládne nacpat na 300 stránek! Jeho poněkud úsečný, strohý styl popisů však právě čtenáři umožňuje soustředit se na důležité - tedy na vyšetřování, a následně zbyde čas i na poodhalení Tristana, který v prvním díle působil poněkud ploše. Navíc se nám dostane i víc Jakea, Petera a nechybí scénky pokoušení Katina odolávání alkoholu. Super to je! Rozhodně doporučuju

Emma27
18.10.2022 5 z 5

Opět skvěly díl.

stejsdan
08.10.2022 4 z 5

Kate Marshallová mě baví ještě víc než Erika Fosterová. Shodou okolností jsem četla první díl série až jako druhý, ale vůbec to nevadilo. Byla jsem pěkně napjatá až do konce a čtení jsem si opravdu užila.

Kateřina2612
17.09.2022 4 z 5

První kniha od autora a přečteno během jednoho dne, nedalo se odtrhnout, už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku, popisnost, dej, udržení napětí...

knihomolka_eli
08.09.2022 5 z 5

Kate Marshallová pri potápaní so svojím synom objaví telo mladého chlapca. Je očividné,že umrel násilnou smrťou. Polícia je nečinná, prípad rýchlo uzavrie ako nehodu, s čím Kate nie je spokojná. S Tristanom sa pustí do vyšetrovania tohto prípadu. Pri vyšetrovaní narazia aj na záhadu Hmlového fantóma, ktorý vraj unáša a zabíja ľudí. Je Hmlový fantóm iba miestnym mýtusom? Kate odhalí viacero tajomstiev, ktoré ľudia z okolia Temných pieskov skrývajú.

Dvojka Kate a Tristan ma veľmi baví. Obaja sú sympatickí. Občas sa ale fakt vrhajú do takých nebezpečných situácií, do ktorých by bez zbrane zrejme veľa ľudí nešlo (a sprej nepovažujem za nejaké extra bezpečnostné opatrenie).

V knihe sa vyskytne aj Peter. A Kate sa zas otvoria staré rany z minulosti. Okrem toho nás čaká viac info z Tristanovho života.

Mne sa táto séria páči a dokonca možno aj trošku viac ako tá s Erikou. Určite obe série odoporúčam.

May
05.09.2022 5 z 5

Při čtení této knihy jsem si musela již zcela oficiálně přiznat, že jsem asi zbabělec, strašpytel, bojínek ...., tohle všechno :). Série "Kanibala" se mi osobně líbí víc než "Dívka v ledu", i když jsou obě série skvělé. Možná dávám této sérii přednost, protože Kate je mi jako hlavní hrdinka sympatičtější. Každopádně skvěle napsané, minimum krve, minimum popsaného násilí (vzhledem k tomu že jde o detektivku, tak to aspoň vnímám já) a stejně je to jedna z nejděsivějších knih, co jsem četla ... Ano, přiznávám, nikdy jsem nečetla a nikdy ani číst nebudu žádný horor, já se spokojím s Robertem B. a na čtení před spaním si beru romantickou knihu:) Přece jen ... ráno brzy vstávám a v noci potřebuji spát a raději se budu zamilovávat do moderních pánů Darcyů než se stávat jednou z obětí vrahů mistrně popsaných R.B. :) Do konce knihy mi zbývá 76 stran, kdo je vrah netuším a kdybych nebyla strašpytel, přečetla bych knihu nejraději bez odkládání na jeden zátah :)

JoMia
30.08.2022 4 z 5

Za mě asi nejslabší kniha od tohoto autora. Všechny ostatní knihy se mi líbili o něco víc. Tahle neurazí a nenadchne.

zimolka
25.08.2022 5 z 5

Já nemůžu napsat ,jestli byl lepší první nebo druhý díl, za mě jsou oba super a odtrhnout se nedalo ani od jednoho.A hned beru další :) .

hannina
23.08.2022 4 z 5

Kate Marshallová bývalá policistka, při společném potápění se svým synem nalezne v hlubině vodní nádrže tělo utopeného mladého muže. Následně ji osloví jeho matka, nespokojená se závěrem policie, zda by okolnosti utonutí jejího syna neprověřila. Kate se do toho pustí a na konci je těch těl vynesených z hlubin celá řada ..... Prostě detektivka, bavila mě docela, ale klouzalo to jaksi po povrchu. Chyběl mi ponor do osobnosti mučitele a vraha i samotné Kate a i dalších zúčastněných.

Čand@
18.08.2022 3 z 5

Bavilo ma o chlp viac než 1. diel série. Ale neviem… asi sa v mojej hlave nezaradí medzi tie nezabudnuteľné. Proste “ďalšia detektívka”. Ak sa ma o pol roka niekto opýta, o čom to bolo, asi nebudem vedieť odpovedať. Také odpočinkové čítanie, len s veľa mŕtvolami :)

PolBara
09.08.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět se mi líbila. Je čtivá a docela napínavá. Fajn oddechovka, v rámci žánru asi takový průměr se sympatickou hlavní postavou Kate. Odhalení pachatele nebylo příliš nečekané nebo šokující. Jsem zvědavá na 3. díl série s Kate.

Chesterton
07.08.2022 2 z 5

[audiokniha]
Dostala jsem, co jsem čekala. Kdo máte načteno, asi vás autor příliš neoslní. Různá recyklovaná klišé, nebýt to uchokniha, neztrácela bych vzácný čas. Taková vleklá nuda s občasnými záblesky naděje, ani Martin Stránský nemohl příliš vylepšit skóre. Některé ženské hlasy mě trochu tahaly za ucha.
Mnozí tu zmiňují promarněný potenciál - vskutku je to tak. Snimcibdim a felis to vyjádřili dokonale. Snad někdy zkusím Eriku, ale moc tomu nedávám.
2/3

mekkejla
21.07.2022 4 z 5

Opět jsem ji zhltla jako malinu. Oproti prvnímu dílu jsem si víc užívala postavy Kate (přestala se mi plést s Erikou) a Tristana, ale příběh byl pro mě o něco slabší.

Toledo
18.07.2022 4 z 5

Druhý díl mě bavil o trochu více než první kanibal, akorát mě pořád udivuje, že si mohou s Tristanem takhle pátrat na vlastní pěst a většinou je všichni nechají. Možná v dalším díle už to bude "ucelenější".
Ale není to špatná série. Nezařadila bych mezi top, ale neurazí.

derminator
17.07.2022 4 z 5

Má druhá kniha od autora. Čte se dobře jen zápletka je aspoň dle mého trochu slabší než u Kanibala. Shrnutí knihu doporučuji dávám 75% a těším se na další díl.

Kami33
10.07.2022 5 z 5

Měla jsem ráda Eriku a mám ráda i Kate. Napínavé, čtivé, zábavné. Prostě super

Budida
27.06.2022 5 z 5

Prostě boží! Všechny knihy jsou skvěle, ale Do posledního dechu byla zatím moje Top, tahle se ji vyrovnala. Hned se vrhnu na třetí případ Kate.

majinka
25.06.2022 5 z 5

Opět nezklamal, kniha luxusní! Do poslední stránky napínavé, strhující.... Prostě úžasné. Miluji jeho styl psaní

Hermiona419
15.06.2022 5 z 5

Přečteno za dva dny! Strhující, napínavé, neuvěřitelné! Miluju Bryndzovy knihy, jeho styl psaní, Kate, Tristana a všechno ostatní. Ještě teď vstřebávám, děkuji za skvělý čtenářský zážitek.

le21nka
05.06.2022 4 z 5

Kniha, která má spád. Napínavé a snadno čtivé.