Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

gigi77
06.02.2022 5 z 5

Napínavá a čtivá od začátku do konce. Neplýtvá se zde detailními popisy násilných scén, což dává více prostoru detektivním zápletkám. Pro mě příjemné překvapení. Autor se vrací k zásadním dějovým linkám předcházejícího dílu, není tudíž potřeba číst postupně v sérii.

Nudlesmakem
30.01.2022 2 z 5

Oddechová detektivka čtená hlavně proto, abych do čtenářské výzvy mohla přidat Propast smeri a série mi dávala smysl. Neurazila, ale ani nenadchla.

bgott
28.01.2022 3 z 5

Řekla bych dobře řemeslně odvedená práce. U této knihy jsem si uvědomila, že Roberta Bryndzu čtu tak nějak ze setrvačnosti. Špatné to nebylo, to vůbec ne. Ale pro mě tomu chyběla ta jiskra, která mě dokáže ke knize připoutat. Tady jsem i na posledních 50 stránkách dokázala usnout....
Za "zlatý hřeb klišé" považuji poslední větu .... ta mě teda dost pobavila :-)

Katerina015
18.01.2022 5 z 5

Moc me to bavilo. Napinabe, ctive napsane. Bryndza je jistota

kikies
17.01.2022 4 z 5

Dobře napsané, lepší než Kanibal, ale pořád jsem větší fanynkou série s Erikou. Ale šanci dalším dílům asi dám.... ;)

nina3905
16.01.2022 5 z 5

Kniha sa čítala ľahko. Cením si aj to, že autor nevynechal Petra Conwaya. Veľmi som sa potešila, že sme nazreli hlbšie aj do súkromia Kate a hlavne Tristana. Som fanúšičkou tejto dvojice a teším sa na ďalšiu časť.

Timkim
08.01.2022 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha. Popravdě příběhy s Erikou mi sedí víc. Kate je "jen" bývalá policistka a až moc lidská. Jinak první příběh Kate a to kanibala považuji za lepší, u této knihy jsem neměl pocit zjezenych chlupů. Ale pasáže psané "ve sklepě" byly vážně dobré a realisticke. Rozhodně se pustím do další knihy.

Becca_books
05.01.2022

Jsem spokojená. Tento díl se četl jedním dechem od začátku do konce. Nevím, co se mi líbilo víc. Jednak miluju, když autor popisuje místa, která jsou poblíž a já je znám a taky mi tentokrát sedly všechny zápletky. Jen jsem se v jednu chvíli musela podívat na rok vydání, protože záležitosti z Tristanova života mi přišly jak z doby před docela hodně lety. Popis "ve tmě" byl jsem hltala. Až mi bylo líto, že je ten konec tak rychlý :)

ivousekk
05.01.2022 4 z 5

Dobré to bylo. Začátek měl pomalejší rozjezd, ale od zmizení Magdaleny to dostalo spád a četlo se to výborně. A jdu hned na třetí díl.

jejda.majda
02.01.2022 3 z 5

Druhý díl detektivní série s detektivkou Kate Marshallovou jsem si užila mnohem méně než ten první. Je pravda, že knížka se čte opravdu velmi zlehka a velmi rychle, ale tentokrát mi příběh celkově moc nesedl. Navíc jsem několikrát narazila na opravdu zvláštní a úplně doslovný překlad, který se mi nelíbil. Když už se to stalo dvakrát, začala jsem se na to moc zaměřovat a možná i kvůli tomu jsem měla z knihy horší pocit.

Nejedná se o žádnou detektivku, ze které bych se prosadila na zadek, byla to pro mě spíš taková oddychovka ve formě detektivního příběhu. Někdy ale neuškodí přečíst si něco oddychovějšího, takže si určitě hodlám přečíst i další díl nebo něco dalšího od Brynzy.

Dajine
02.01.2022 5 z 5

Fakt dobrý.

EvaApple
02.01.2022 5 z 5

Škoda, že se autor tolik vracel k příběhu z první knihy (kterou jsem ještě nečetla a teď už ani nemusím), jinak kniha měla vše co bych očekávala, napětí a spád, akorátní délku kapitol a jednoduše řečeno - doporučuji

Aya81
29.12.2021 4 z 5

Bryndza opět nezklamal :)

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Zlo začíná tam, kde ho nevidíš.
Druhý případ Kate Marshallové. Když v okolí vodní nádrže Shadow Sands padne hustá mlha, mizí mladí lidé..

Bryndzovy detektivky jsem si moc oblíbila, jsou neskutečně čtivé.. déle jak na dvě posezení mi ještě žádná kniha nevydržela ;)) Tady mě trochu mrzel rychlý konec, ráda bych se dozvěděla trochu víc o vrahově motivaci. Další díl si nenechám ujít!

pablito
27.12.2021 4 z 5

Netušil jsem, že se jedná o téma sadistického sériového vraha. Mám radši odlehčenější témata. Přesto mě knížka bavila. Autorův styl psaní mi sedl a určitě si ještě něco od něho přečtu.

Zelza
27.12.2021

Kniha se mi líbila, měla spád. Postava Kate mě bavila.

Fzuzik
25.12.2021 3 z 5

Tento díl byl lepší než první, ale ztrácela jsem se ve všech jménech.

Kate72
23.12.2021 5 z 5

No, začala jsem rovnou druhou sérií a musím říci, že se docela povedla. Vlastně jak bývá u Bryndzi zvykem, tak ti ty předchozí díly stejně 5x zopakuje, takže pohodička.
Trošku mi vadilo, že pomalu čtvrt knížky zaplnil svou reklamou na své již napsané knihy, takže za dva večery máte téměř dočteno. I tak se těším na další pokračování s Kate.

whiolet
22.12.2021 4 z 5

Oceňuji, že příběh byl dost uvěřitelný oproti jiným detektivním knihám, neboť tohle mi spíš připomínalo skutečný příběh než jen smyšlenou knihu.
Postavy mi byly sympatické a vrah se dal celkem snáz uhodnout, a přiznám se, že mi to v tomto případě ani nevadilo.
Rozhodně si další knihy od autora přečtu, jelikož mě jeho styl psaní dost baví.

Teniskaha
18.12.2021 odpad!

Nemůžu slíbit, že si nepřečtu další knihu od Roberta Bryndzy. Protože i když mi jeho styl psaní nesedí a vždy si říkám, že je to pro mě místy vlastně opravdu otravné čtení, tak stejně si pak jeho další knihu přečtu! Edit: Naštěstí jsem si zatím další knížku nepřečetla (: