Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

Listonožka
18.12.2021 4 z 5

Napínavé čtení, stejně jako ostatní od Bryndzy.

111moni
15.12.2021 5 z 5

Zlo číhá, vrazte tam několik podivných týpků a čtenář přemýšlí, který z nich to bude. Dobře se to čte, trochu mě rušila odbočka s návštěvou "taťky", ono nic nebývá jen tak, obzvlášť v knize, kde se mučí a zabíjí a dlouhodobě to někomu prochází. Mlha, nemlha, děj má směr a autor k němu směřuje, byť si se čtenářem krapet pohrává a nenaservíruje mu to jen tak, velmi dobře se to četlo a místy člověk zapomněl na čas.

Ketrin.TR
13.12.2021 4 z 5

Tak jsem se postupně dopracovala k Robertově sérii s Kate, první díl jsem bohužel nějak přeskočila, ale nevadí. Erika a její vyšetřování nasadila laťku hodně vysoko, možná proto mi chvilku trvalo se začíst. Pak už ale Bryndza rozbalil svůj typický, detektivní thriller a oči mi po stránkách jen svištěly. Jeho styl psaní má spád a drží v napětí do poslední chvíle. Mlhou zahalená vodní nádrž byla fantasticky popsaná, úplně se hodila do našeho chmurného, podzimního počasí. Za mě super, těším se na další!

Kyri
13.12.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc, než Kanibal z Nine Elms. Příjemné je prostředí. Má to prvky hororu, ale jen takového lehkého. Opravdu příjemné odpočinkové čtení.

barusa.s
12.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá. Byla to pro mě první kniha tohoto autora a určitě ne poslední.

Opatov
11.12.2021 5 z 5

Kate už nevyšetřuje, syn už je velký a tak se spolu potápějí... a pořád je tu ještě jeho otec.
Nový příběh, který odhaluje dávné zlo, kterému vše prochází.
Na novou sérii jsem si rychle zvykla. Audio, opět skvěle načteno.

KatkaK13
01.12.2021 5 z 5

Jedním dechem přečtená detektivka. Napětí od začátku do konce. Téma zajímavé, příběh nepřekombinovaný. Novou vyšetřovatelku Kate jsem si oblíbila, i když její životní příběh je trochu přitažený za vlasy. Ale autor si za jejím životním osudem stojí, tak proč ne.
Rozhodně doporučuji.

Havrnka
30.11.2021 5 z 5

Tato kniha s Kate Marshall outdoorové byla o 100 % lepší než první díl. Napětí se postupně zvyšovala a nedalo se od knihy odtrhnout. Už se chystám na další pokračování.

Janadvorackova
30.11.2021 3 z 5

Kate je starší, nepije, kluk jí roste, a když si jdou jednou takhle spolu zaplavat, tedy potápět se, najdou mrtvolu - pod vodou. Potkat mrtvolu pod vodou, sežeru tu dýchací část masky a připojím se k ní... To nechcete.

A když vyplavou, zdá se, že se rozjede nějaké to vyšetřování. Jenomže zatímco někdo má mrtvoly ve skříni, jiný si je schovává takhle všude možně. Zdá se navíc, že to policii ani moc nezajímá... hlavně když se objeví znepokojující množství starších zmizení a svědectví, která zapadla.

Některé situace byly k zamyšlení. Zajímalo by mě, poté, co podouch unesl děvče, jestli bych se také dokázala takhle pěkně zorientovat jako ona - ve tmě a tak rychle... nevím, ale zkoušet to nechci.
Jako jednohubka neurazí.

gordon13
28.11.2021 5 z 5

Knihy Roberta Bryndzy jsou neskutečně dobře čtivé, jeho styl psaní mi hrozně sedí. Příběh mě od začátku chytil a nepustil do konce. Hlavní hrdinka Kate je mi určitě bližší a příjemnější než věčně chladná, nepřístupná Erika bez humoru, z předešlé série. Nic to ovšem nemění na tom, že pan autor je vážně moc šikovným spisovatelem a přeji nám od něho ještě spousty dalších prima knih :-)

Bustedka
26.11.2021 4 z 5

Hodnotím dohromady Kanibala a Mlhu - knihy s Erikou se mi líbily asi mnohem víc. Bryndza ale psát umí, takže výběrem tohohle titulu nešlápnete vedle. Mlha mi ale přišla lepší - čtivější, chytlavější, napínavější.

Kubajzz
26.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že Bryndza opět boduje. Navíc mě audioknihy i docela chytly :-)

Kortez
20.11.2021 4 z 5

Audiokniha.
Druhý případ Kate Marshallové a druhá trefa do černého. Příběh mě držel v napětí od začátku do konce, stejně jako předchozí díl. Bryndza se stává mojím oblíbencem... Nebo tím oblíbencem je vlastně Katy a Tristan?

Mirin1349
16.11.2021 3 z 5

O fous slabší než předchozí díl s Kate. Ani neumím popsat proč, na první pohled mi na příběhu vlastně nic nechybělo, jen to možná nebylo tolik napínavé jako předchozí autorovy knihy, pachatel mě nešokoval tolik jako dříve… Na druhou stranu se mi líbí vhled do životů Kate a Tristana, vždycky mě baví vidět trochu víc pod pokličku. Na chviličku si dám od autora pauzu, ale věřím, že mi to dlouho nevydrží a pokračování si brzy přečtu.

Mája777
13.11.2021 5 z 5

Tak tohle mi nedělejte. To nešlo přestat číst. Zajímavá zápletka. Kate s Tristanem vše vyřeší. Jenom ti policisté jsou trochu mimo:-)
(13. 11. 21 - 24 972 - 66)

klokan.1905
09.11.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands...
Jedná se o druhý díl ze série Kate Marshallová, od Roberta Bryndzy... Určitě bych Vám doporučil přečíst si nejprve díl předchozí, tedy Kanibal z Nine Elms, protože už v něm se seznámíte s bývalou policistkou - Kate Marshallovou, nyní přednášející na univerzitě... Asistenta jí tam dělá Tristan Harper, který společně s Kate vytvoří mimo zaměstnání i zajímavou dvojici soukromých vyšetřovatelů... V tomto pokračování bude i dost míst, ve kterých se budete vracet zpět k událostem z prvního dílu...
K samotnému pokračování...
Kate Marshallová společně se svým synem Jakem potápějí v umělé nádrži zvané Shadow Sands... Při potápění však objeví mrtvé tělo mladého muže... Jedná se o vraždu, nebo o tragickou nehodu? A tak se rozbíhá zajímavé soukromé vyšetřování...
Na Kate Marshallovou a Tristana Harpera si pomalu začínám zvykat, ale policistka Erika Fosterová a její vyšetřovací tým jim nasadili laťku hodně vysoko...
Dal bych čtyři a půl hvězdičky...

juliesze
09.11.2021 5 z 5

Perfektní detektivka. Líbilo se mi netradiční pojetí postav policistů, nástrah, osobních problémů hlavních hrdinů. Vše ve vyvážené míře, s trochu dramatickým koncem, kdy opravdu do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je skutečným pachatelem!

Pe3ček
09.11.2021 5 z 5

Nemůžu z toho. Vždycky když si myslím, že lepší detektivku už nejde napsat, vydá Bryndza další knížku a vyvede mě z omylu. Každá jeho kniha je ještě lepší než ta předchozí a tohle byl prostě parádní díl! Bylo to suprově zamotané, přesto se Bryndza drží jasného, stručného a svižného stylu vyprávění bez zbytečné omáčky. Až mě trochu štve, protože obdivuji, že někdo může napsat takhle dokonalou knížku. :) Doufám, že Bryndza nikdy nepřestane psát, protože na těchto detektivkách jsem závislý. Těším se na další díl.

adela2230
07.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha, poutavý příběh, který pohltí a nepustí, dokud se nedostanete na konec.

Landys
07.11.2021 5 z 5

Druhy dil super super super!