Keď sadá súmrak

Keď sadá súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480532/bmid_ked-pada-sumrak-uzC-480532.jpg 4 1518 368

Kate Marshallová série

Začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej sa rozbehne na plné obrátky, keď Kate a jej kolega Tristan Harper dostanú prvý veľký prípad. Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala. Ale Joannina matka sa nemieni vzdať. Keď Kate s Tristanom získajú prístup k pôvodnému vyšetrovaciemu spisu, preverujú rovnakých podozrivých a sledujú rovnaké stopy, ale na rozdiel od polície neuviaznu v rovnakých slepých uličkách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Lindeni

Darkness Falls , 2021

semmi
05.11.2023 4 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal. Předešlé příběhy se mi líbily přece jen o trochu víc.

pavčape
05.11.2023 4 z 5

Nová postava, nové příběhy, stále čtivé

Morfyk
02.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Poslechnuto jako audio kniha.

Této knize dávám pouze 4* a to z důvodu, že Robert neví, že aby se někdo mohl zastřelit a nebo se i snažit střelit brokovnicí do hlavy po vložení hlavně do úst, tak na to nelze ruce použít. Jsou moc krátké a na spoušť po vložení hlavně do úst nedosáhnou. To jediné mě v této knize zamrzelo :-D

Vím je to ode mě úplně jiný komentář, než na který jsem zvyklý, ale toto jako myslivec nedokážu prostě překousnout :-D a to stačilo tak málo si o tom něco přečíst, jedna věta v google hledání a hned první odkaz.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

I trojka se povedla. Pan Bryndza jede neskutečně. Zatím kvantita stíhá bez problémů kvalitu a to je moc dobře. I tentokrát je to originální, tajemné a baví to od začátku do konce - jen tak dál...

JoMia
29.10.2023 5 z 5

Na třetí díl ze série jsem se dlouho chystala a nebyla jsem vůbec zklamaná. Předchozí dva díly byly oproti případům s Erikou o dost slabší, ale Propast smrti byla z téhle série zatím nejlepší. Obecně všechny knihy od Roberta jsou napsané velmi čtivě a čtou se s velkou lehkostí.
Propast smrti má hezký námět, dej plyne tak jak má a má zajímavé rozuzlení, a proto je to za mě tentokrát 5 .

VěraČamková
28.10.2023 3 z 5

Autor má čtivé knihy, ale některé se mi líbily více, proto tentokrát jen čtyři hvězdy (za nápad).

ElleNora
27.10.2023 5 z 5

Nevím, jestli už si nevzpomínám na předchozí díly, ale tentokrát mě kniha opravdu bavila. Jsem ráda, že jsem byla zapletená hlavně to případu, a Kate se už také trochu posunula a neřešila úplně stejné problémy jako v předchozích dílech.

AnDyB
16.10.2023 3 z 5

Musím dát zde 3*. Nejsem si jistá zda je to tím, že jsem poslouchala audioknihu ale také jsem měla menší nepořádek v postavách ale jen občas. U předchozích knih se mi to nedělo. Jenže stále se musím vracet k porovnání s jinými detektivními knihami a prostě není to tak silné. Konec ale překvapil za to bych dala 1 takže tak 3*a půl.

PolBara
14.10.2023 3 z 5

Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, trochu jsem měla zmatek v postavách, jménech. Ale kniha nebyla zas tak špatná. Kate a Tristan jsou mi sympatičtější a závěr knihy docela povedený.

Satyrka
28.08.2023 4 z 5

Velmi zamotaný případ, který čeká, až ho rozlouskne skvělá Kate s Tristanem. Zajímavé, ale tentokrát mi něco chybělo. Ve světě Kate a Tristana jsem se cítila trochu... osamoceně. Nedokážu říct, každopádně Kate a Tristan mi sedli víc než Erika, ale sérii s Erikou Fosterovou mám asi raději. Tam jsem se fakt těšila na každý nový díl.
Z této série mám zatím nejraději ten druhý - Mlha nad Shadow Sands.
SPOILERy:
- Každý díl jsme o několik let dál a v tomto díle mě nemile překvapila smrt Myry.. Ale i o tom život je... Achjo.
- Scéna, kdy ohlásili, že ony ostatky v autě patří opravdu Joanně, a kdy Bev začala naříkat, tak ta mě docela dostala. Knedlík v krku a slzy v očích. To bylo dojemné.
- Kde se ostatky Joanny nachází, potažmo dalších obětí, mi začalo docházet, když bylo zmíněno, jak si Nick/Bill/Tom chrání ono místo. Každopádně takové rozuzlení jsem fakt nečekala.
- Už v předchozím díle bylo hodně gayů. Asi nás pan Brynza připravoval na tento případ :D
Do dalšího dílu se teď nepustím, protože ho nemám, a chvíli si na něj počkám.
"Co vaříš?" zeptal se Tristan. Vůně koření a masa způsobila, že se mu začaly sbíhat sliny.
"To je Delia Smithová."
"Hm, podařilo se ti ji rozsekat na opravdu malé kousky."

LivN
19.08.2023 5 z 5

Tento díl byl velmi zajímavý. Joanna zmizela a všechny důkazy ukazuji na stále stejnou skupinku lidí z jedné komunity, tak který z nich to je? Měla jsem svuj tip, ale nic není, tak jak se zdá. Ovšem druhý díl byl zatím z této série TOP!

HaHa11
14.08.2023 3 z 5

Bryndza jede ve známých kolejích, což mnohým čtenářům vyhovuje. Ani této detektivce nelze vytknout nedostatek čtivosti, napětí, spádu, ale chybí tam cosi, co z knihy dělá literární dílo! Námět mnohoslibný - odložené případy, neobjasněné zmizení nejdříve jedné, později dalších osob -neubránila jsem se srovnávání s Neklidnou krví Roberta Galbraitha. Bryndza z tohoto souboje nevychází zrovna vítězně; jak je jeho zvykem, věnuje až příliš mnoho textu popisu pachatelova zvráceného počínání, klouže po povrchu vztahů, snad jedině popisy přírodních scenérií získává slušné plusové body.
Autor se mým šálkem kávy asi už nestane....

Lucy
07.08.2023 4 z 5

Opět dobrá, napínavá detektivka RB, jinak asi neumí, trošičku slabší než minulé díly,ale určitě doporučuji.LK

ledu
06.08.2023 4 z 5

Detektivky Roberta Bryndzy jsou sázka na jistotu. Jsou napínavé, čtivé a dobře řemeslně zpracované.

Booky84
06.08.2023 4 z 5

Příjemná a čtivá detektivka, ve které netečou potoky krve a kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Tentokrát jsem dokonce odhalila i vraha, bohužel ale musím souhladit s tím, že oproti jiným autorovým knihám byla tahle nějaká slabší, taková nemastná neslaná, škoda. Uvidíme, jaký bude další díl ze série, spěchat na něj nebudu...

Duchoslp
04.08.2023 4 z 5

Měla jsem strach, aby třetí díl nebyl trošku slabší, ale laťka určitě neklesá. Kate a Tristan vyšetřují hodně vychladlý případ a jejich vyšetřování není snadné. Knížka se čte opravdu dobře a těším se na další díl

Safrika
19.07.2023 4 z 5

Paradne se cetlo od zacatku, rychlovka, tesne pred koncem jsem poznala vraha :). Fajne, Bryndza to umi :), tak hura do dalsich.

Sarrah
04.07.2023 5 z 5

Za mě super, Kate je sympaťanda a těším se na 4.

knihomolkadorfa
03.07.2023 4 z 5

Trochu zdlouhavé, ale dobré. Série s Erikou se mi líbí víc.

Hana62
30.06.2023 5 z 5

Tato řada se mi líbí víc, než s Erikou. Postavy mají lépe propracované charaktery, zápletky jsou uvěřitelné, děj slušně postupuje. Ale už chci normální detektivku. Sériové vraždy se mi už přejídají.