Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2584 2584

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

_Brunetka_
19.11.2021 4 z 5

Robertovy detektivky s Kate u mě zatím bodují a vedou nad autorovou první sérií. Ke stylu psaní a plynutí děje asi nemám úplně co říct. To, co autorovi totiž nikdy nebudu moct upřít, je to, že jeho tempo je naprosto smrtící, protože píše velmi svižně a čtivě – knížku proletíte mrknutím oka. Celý příběh je promyšlený, zajímavý a doprovázený napětím. Neustále si bude udržovat vaši pozornost. Kate mi pro spoustu svých vlastností přirostla k srdci a to samé Tristan, který je přesně ten typ plachého a milého kluka, kterého byste nejradši v objetí schovali před celým světem. Moc se mi líbí taky Robertův smysl pro humor, který je provázaný se všemi jeho knihami. Jsem taky moc spokojená s charakterem hlavního padoucha celé série alias otcem Kateina dítěte. Konec jsem nečekala, vrah napodobitel i jeho motiv (který sem autor konečně byl schopný dát) mě překvapili.

Kniholapka
19.11.2021 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych tak obsáhlou knihu, přečetla za tak krátkou dobu. A že to bylo čtení! Naprosto skvěle napsané a moc se těším na druhý díl. Tento díl ve mně zanechal několik otázek, tak doufám, že si je v dalším zodpovím. Je vidět, že tento autor patří ke špičce v tomto žánru...

Mája777
12.11.2021 5 z 5

Už hodně dlouho se mi nestalo, abych se při a po čtení bála. Je to opravdu velmi sugestivní a dostane se pod kůži. Doporučuji a sama jdu číst druhý díl. Budu se bát?
(12. 11. 21 - 24 588 - 65)

Timkim
08.11.2021 5 z 5

Mistrně napsáno. Poslechnuto jako audiokniha s famózním přednesem. Nejdnou se mi stalo, že jsem měl husí kůži, což se mi nestává. Vážně perfektní. Plný počet hvězd a zasloužených.

Petra101
08.11.2021 5 z 5

Po delsi době jsem se vrátila k Bryndzovi a nové sérii. Erika byla super a byla jsem zvědavá,jaká bude knížka s Kate... a dočetla jsem teda jedním dechem až mě kolikrát mrazilo,jak to dopadne. Moc se mi to líbilo,hezky to ubihalo a jsou mi oba i s Tristanem sympatičtí. Závěr teda mazec.

klokan.1905
06.11.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms...
Tak jako jsem se dlouho vyhýbal sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, tak jsem se poměrně dlouho vyhýbal i sérii s Kate Marshallovou... Zřejmě i kvůli tomu, že jsme si na sebe s Erikou Fosterovou zvykli... ;-)
V knize na Vás čekají dvě dějové linky... Nejprve Vás autor zavede na pár stránek do roku 1995, kdy v té době policistka - Kate Marshallová pátrá po vrahovi, který byl nazván Kanibal z Nine Elms...
Následuje střih do roku 2010... V této době již Kate Marshallová přednáší na univerzitě, s prací u policie ji spojuje již jen minulost a vzpomínky... Jako asistent jí při práci vypomáhá mladík Tristan Harper... Právě v této době dochází k dalším vraždám mladých dívek, přičemž způsob provedení vražd je totožný s těmi, které prováděl Kanibal z Nine Elms...
Máte se nač těšit... Kniha je velice čtivá, nejen díky krátkým kapitolám... V knize je i pár míst, nad kterými jsem se pozastavil - prostě mi tam neseděli... Nechci nijak více prozrazovat...
Dal bych 85 procent... Tedy silnější čtyři hvězdičky... Troufám si však tvrdit, že si na sebe s Kate Marshallovou zvykneme... ;-)

Nefer
30.10.2021

poslouchala jsem jako audioknihu a za mě dobrý.

Landys
28.10.2021 4 z 5

První díl trošku slabší, ale zatím nemohu tvrdit, že příběh Eriky byl lepší. Těším se na další díly.

Pe3ček
28.10.2021 5 z 5

Další super knížka, jako už jsme u tohoto autora zvyklí. Čtivé, přímočaré, stručně, jasné, zábavné. K absolutní dokonalosti mi chybí snad jen moment překvapení při odhalení vraha. Těším se na všechny další knížky s Kate. :)

Kortez
24.10.2021 4 z 5

Audiokniha
Na detektivku výborný počin. Užil jsem si to sice ušima, ale můžu říct že jsem byl spokojen. Určitě budu pást po dalším pokračování. Styl vyšetřování byl zajímavější než u Eriky Fosterové.

ivoiro
21.10.2021 5 z 5

Hezký začátek nové série. Jdu i na další díly.

Mirin1349
15.10.2021 4 z 5

Já se tak bála, že se mi série s Kate nebude líbit tolik jako ta s Erikou. Strach byl zbytečný, byl to opět skvělý čtenářský zážitek. Je tam hodně podobných rysů, hlavní ženská postava, dobrý přítel forenzní patolog, dramatická minulost, která hlavní postavu stíhá i v současnosti… Na druhou stranu Kate je o dost sympatičtější, než mi kdy byla Erika, Tristan je vyloženě miláček. Opět se kniha pěkně svižně čte díky krátkým kapitolám a není tam vlastně žádné hluché místo. Druhý díle, těším se na tebe.

Hakate
08.10.2021 4 z 5

Skvělý začátek nové série, Kate i Tristana jsem si ihned zamilovala. To, že Kate je smutná a bojuje se svými démony, no.. upřímně, kdo by se divil, po tom, čím si prošla na tom nebyl stejně. Naopak líbí se mi, že výsledkem, je sympatická úplně normální postava, žádná extra super hrdinka, která narozdíl od aktuálního trendu, kdy každý hrdina musí mít nějakou tu sociální indispozici, Kate ji má opravdu oprávněné a v průběhu knihy jsem s ní často soucítila. Příběh sám osobě je poutavý, napínavý, pasáže nejsou překombinované, kniha výborně se čte a díky rozvíjejícímu příběhu nutí k dalšímu čtení.
Jdu se vrhnout na další případ.

Gabri-88
03.10.2021 4 z 5

dlouho se mi nestalo, abych měla takovou obtíž shrnout svůj názor na knihu do několika vět. Asi bych vypíchla zvláštní styl. Tedy poněkud úsečný, kdy některé věty jednoduše popisují slovesy, cože právě Kate dělá. A naopak v některých momentech se objeví postřehy, které jsou úplně zbytečné a až směšné.
Zápletka se mi líbila, a ačkoliv spoustě lidí příjde překombinovaná, já jsem zvyklá na Nesba a překombinovanější než Nesbo není nic :)) takže za mě v pořádku. Spíš mě zarazilo, jak moc ehm úchylné některé detaily byly :) hledání a vypátrání vraha mi však přišlo uvěřitelné a proto si tak říkám, že si asi ještě něco od Bryndzy přečtu... časem... možná...

manasx
01.10.2021 1 z 5

Nová kniha s Kate Marshallovou mě nebavila - nutila jsem se do toho, neutíkalo mi to. Dřívější knihy s Erikou Forsterovou mě bavilo mnohem víc, přečetla jsem vlastně všechny hned za sebou - opravdu mě to chytlo. Tohle nové nikoliv. Ani nebudu číst tu poslední.

polednice1705
28.09.2021 3 z 5

Asi jsem měla trochu jiné očekávání...Příběh je trochu nevěrohodný a překombinovaný,

kozisek1
27.09.2021 3 z 5

Tak přečetla jsem pouze ze zvyku nenechat knihu nedočtenou.
Děj hrozný, celkově téma drsné. Určitě nebudu číst další.

Vesmich
25.09.2021 3 z 5

Tento typ textů si vždycky ráda poslechnu jako audioknihu, když je někde ve slevě. Pěkně mi to pomáhá čistit hlavu, protože jak je to o ničem, tak to pěkně přetluče hlavu plnou práce a tak vůbec. A nejlepší na nich je, že uplynou třeba tři dny a já nemám nejmenší tušení, o čem to bylo! Takže to má naprosto univerzální nekonečné použití jako smyčka! Ekonomicky se to velice vyplatí. Nehledě na to, že autor rozhodně umí zacházet se slovy, text plyne, písmena si tančí, je to všechno nekostrbaté a hladké! V případě audioknihy i příjemně načtené. Vzhledem k tomu, že jsem to odposlouchala asi před 14 dny, už netuším vůbec o čem to bylo. Akorát si pamatuji, že ona ho ASI milovala, on ji ASI taky, celé se to ovšem nějak zamotalo a pak měli taky dítě. A to se taky zamotalo.

felia
22.09.2021 2 z 5

Když jsem četl thrillery od dvojice Lars Kepler, myslel jsem, že horší věci už číst nebudu, ale pak jsem narazil na pana Bryndzu. Přečetl jsem od něho vše a snažím se nalézt nějakou pozitivní věc, ale nejde to. Kanibala jsem právě přečetl s pocity hnusu i údivu. Je to kniha zároveň směšná, ale i hloupá. Zajímalo by mě, kdo tento jednoduchý příběh dokáže přečíst dvakrát. Opět počet mrtvol převyšuje zbývajcí postavy, které se předhánějí v neuróze, zbabělosti i ustrašenosti. Nemohl jsem se dočíst konce a prokládal jsem četbu jinými knihami. Vždyť paní Rowlingová píše rovněž v angličtině a její detektivky jsou skvělé

katynka78
16.09.2021 1 z 5

(SPOILER) Roberta Bryndzu miluju, jeho série s Erikou je pro mě srdcová.
Těšila jsem se tedy na jeho novou řadu a ještě jsem si říkala: "Jé, ta nová vyšetřovatelka se jmenuje Kate, to je jak já, to se mi bude určo líbit."
Mrzí mě to, ale tady je spisovatel trošku jiný, než jsem zvyklá. Změnil se - více se zaměřil na popisky a to já moc nemusím.
Nehledě na to, že se vydal tvrdší cestou, je drsnější a to mi nevyhovuje.

A samotná hlavní postava - Kate mi není sympatická, vůbec. Nemůžu si pomoct. Událost, díky které si zničila na dlouhá léta svůj osobní život, je sice otřesná, ale navíc je přitažená za vlasy. Jako wtf. Kanibal ji bodne do břicha, málem umře, ale ona nepotratí? To snad ani není možné, to je zázrak!!! A schválně je dlouho v umělém spánku, že jako pak už se nemůže ani rozhodnout, zda potrat či ne, když dítě má s takovou bestíí? Hm, na mě je toto moc nepravděpodobné, nedokážu to pobrat, jedině tak trochu to, že to dítě za to opravdu nemůže. Ale jinak to nedávám a opravdu jako nenene.
Zkoušela jsem tu knihu číst, nešlo to, ale dala jsem tomu naději v audioverzi a to už naštěstí zachránil pan Martin Stránský, který je skvělý a díky němu jsem to doposlouchala.