Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2605 2605

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

saryk93
22.06.2021 5 z 5

Stejně jako z knih ze série s Erikou Fosterovou, i z této jsem nadšená. Je velmi čtivá, vyhovují mi krátké kapitoly, svižný a napínavý děj, sympatické postavy, propracovaný závěr. Líbí se mi, že si autor vybírá pro své knihy hlavní hrdinky s pohnutým životním osudem, na které si nejdříve musíte zvyknout. Zhruba v půlce knihy jsem si Kate oblíbila stejně jako Eriku z minulé série a už se těším na další knihy s touto postavou. Robert Bryndza píše knihy šité přesně mně na míru :)

tereza1198
05.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorem. Nemám načteno moc thrillerů, protože nesnáším detailní popisy divných a úchylných vražd (proto se bojím severských krimi), takže se dám ještě snadno zblbnout a hodně věcí mi přijde nových. I když téma sériového vraha a jeho fandy je dost omílané téma i na mě. Líbil se mi Tristan, který je psán jako gay, ale ještě se k tomu nevyjádřil. Snad příště. Scénka kdy ho balí polo senilní dědoušek byla fakt dobrá. Děj dobře ubíhal a celkově to bylo takové odpočinkové čtení. Pár věcí mě trochu zarazilo. Policie mi přišla docela stupidní a všechny důkazy jim vlastně sehnala Kate. A přišlo mi divné, že ani jedna oběť znásilnění nic nehlásila. A nemyslím si, že by svědkyně měla být přítomná tomu, jak vykopávají mrtvolu její známé. Těch traumat už pro ni bylo dost. Taky ten Tristan byl všude u vyšetřování a zjevně to nikomu nevadilo. A to nechtěli Kate původně pustit ani za pásku v prvním případu. Ale přes to všechno se brzy pustím do dalšího dílu.

Jordanka9
05.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Nová série s vyšetřovatelkou Kate Marshalovou je úplně jiná než ta s Erikou (přečetla jsem zatím 4).
Čtivý, napínavý děj. Téma masové ho vraha napodobitele zajisté není originální, v této knize je tu však mrazivé propojení hlavní protagonistky s originálem předloh hrůzných činů. Slabším náturám nedoporučuji, drastické popisy plné kousanců a krve mě nutily přeskočit stránky, pokud jsem knihu četla v nočních hodinách. Můj problém - měla jsem si přečíst pár komentářů , než jsem se do čtení pustila.
Tristan , mnohem mladší z té zdánlivě nesourodé vyšetřovatelské dvojky, si brzy získá naše sympatie svými bystrými úsudky a analýzami .
Na rozdíl od Kate, není emočně
svázán, je to čistá , zlem ještě nezasažená bytost.
Tak trochu pohádka s dobrým koncem.
Autorovi nelze upřít schopnost přesedlat a oprostit se od ducha série s Erikou. Chvílemi jsem při čtení měla pocit, že vychází z osobních zkušeností svých či někoho velice blízkého - ta atmosféra zla, ve které se nedá uniknout v prostoru a času......

EliskaD
04.06.2021 4 z 5

Kniha je psána lehkou rukou, je přímočará a nekomplikovaná. Autor v krátkých kapitolách dávkuje obsah bez zbytečných odboček od hlavního děje, ale neochuzuje čtenáře o útrapy hlavních postav.

Samotný námět mi však připadal neoriginální (příběhů sériových vrahů i jejich obdivovatelů je hodně, i když způsob provedení vražd je zde dost bizarní).

Tato kniha není zrovna ten typ detektivky, kdy čtenář může spolu s vyšetřovateli pátrat, odhadovat a tipovat kdo, jak a proč za vším stojí. Chybí podezřelí, nad kterými by čtenář mohl uvažovat. Zkrátka čekáte, až vyšetřování přinese klíčovou informaci, která pachatele odhalí. Aha moment zde trochu chybí.
Kniha však věstí slibnou sérii.

Kyri
23.05.2021 3 z 5

Co říct? V předchozí řadě stále stoupala kvalita a teď skočila dolů. Rozhodně se to přečíst dá. Autorův nový svět nevytváří dojem, že všichni jsou homosexuálové, což je příjemná změna. Vlastně když přemýšlím, co se mi na tom nelíbílo, zjišťuji, že příběh je celistvý, nápad s pašováním zpráv do vězení je vlastně docela originální, popis vztahu syna a matky také z méně obvyklého úhlu.
Přemýšlím, proč jsem se nezačetla a vlastně se mi to až zas tak moc nelíbílo? Myslím, že je to hlavně proto, že mě neoslovila postava hlavní hrdinky a vlastně mi tam nikdo nebyl nijak zvlášť sympatický. Je to takové ploché, předvídatelné, průměrné.

VerczaV
05.05.2021 3 z 5

První setkání s autorem a nejsem si jistá, zda půjdu do dalšího dílu. Začátek a konec dobrý, prostředek - něco mi tam chybělo. Vadila mi role ne/vyléčené alkoholičky.

tess.de.veles
30.04.2021 4 z 5

Musím říct, že jsem si nebyla jistá, zda se do ní pustit, po tom, co jsem si přečetla poměrně dost negativních hodnocení ...Že se prý Kate nevyrovná Erice.....no, a protože mi Erika zas nepřipadala nic moc extra, váhala jsem... Ale nakonec jsem udělala dobře, že jsem po knize sáhla a za tři dny ji přečetla....Kate mi připadá asi tak o 1000% lepší než Erika.....Příběh svižný...občas až nechutný....Nejsem fanda tohoto žánru, ale autor je mi tak sympatický, že se u jeho knih "přemůžu" :-) Zatím to nejlepší, co jsem od autora četla....Jen tak dál !!!!

Nixa
25.04.2021 5 z 5

Byla jsem zklamaná, že nová kniha není s Erikou, ale zklamání mě brzy přešlo! Tohle bylo stejně skvělé a čtivé jako předešlé Bryndzovi knihy.

ava.s
22.04.2021 3 z 5

2,5/5
Můj první Bryndza. Trošku zklamání. Asi jsem měla vysoké očekávání, které však nebylo naplněno.

Kniha rozhodně není úplně špatná, je celkem čtivá, ale v podstatě je to taková ta komerční průměrná detektivka, kterých jsou teď mraky. Hlavní hrdina alkoholik s traumatem...a Kate mi byla o dost méně sympatická než např. Havran, Backstorm nebo třeba Harry Hole. Myslím, že mi i víc sedí detektivky severských autorů než tato od pana Bryndzy, přijdou mi poutavější a ne tak povrchní, i když jde v podstatě o to samé.

Určitě sáhnu po dalším knize (série s Erikou), přestože žádné wau se u mě zatím nekonalo.

Lmslaver
18.04.2021 3 z 5

Začátek vypadal hodně slibně, pak se ale děj posune asi o patnáct let a z nadějné policistky Kate Marshallové je přednášející na univerzitě a léčená alkoholička, která nedokáže vychovávat vlastního syna. Její asistent a parťák při soukromém vyšetřování připomíná pro změnu pouhou karikaturu muže, který když může uplatnit v případu chlapskou stránku, vyjde najevo jeho panický strach z výšek, zvrací při pohledu na mrtvá těla a celkově působí pravděpodobněji jako přívěšek, se kterým Kate pouze v dialozích probírá aspekty případu. Oba dva mi přirostli k srdci stejně, asi jako pracovní pondělí po prodlouženém víkendu. Vyšetřování a pátrání probíhá vcelku logicky, případ není postavený špatně, ale závěr se bohužel zvrhne v podivnou, nepravděpodobnou grotesku. Většinou nemívám autorům za zlé, když použijí svou fantazii, malinko překombinují nebo zdramatizují zápletku, ale tohle? Abych ale jen nekritizoval. Že to není úplně špatné čtení svědčí to, že jsem knihu dočetl až do konce, přibližně čtyři sta padesát stránek docela uteklo (taky proto, že jsou velké mezery mezi řádky). Autor už má něco odepsáno, takže ví, čím zaujmout čtenáře/čtenářky. Já už si ale další případ Katky Marshallové asi nedám.

Niu
18.04.2021 5 z 5

Kate si mě získala hned, na rozdíl od série s Erikou, tam mi to trochu trvalo. Detektivku jsem četla jedním dechem (jojo, taky dvěma očima :o)). Trochu ve stylu filmu Vraždy podle předlohy. Perfektní. Dobře promyšleno. Tristan je další sympatická postava.

KatkaK13
14.04.2021 4 z 5

Změna hlavní postavy u mě vyvolává skepsi. Ale nové hrdince Kate přicházím postupně na chuť i když její minulost je na mě příliš přitažená za vlasy. Příběh je trochu na Bryndzu netradičně napsaný, což jsem kladně uvítala.
Trochu mě mrzel překotný a rychle uzavřený konec. Celou knihu vázne vyšetřování, všichni se trápí a konec se jako mávnutím kouzelným proutkem vyřeší za vteřinu. Škoda, kniha by 20 stran napětí na konci ještě snesla. Knihu doporučuji, nezklame.

KatkaK13
13.04.2021 4 z 5

Nemám ráda změnu hlavního hrdiny a knihu jsem začínala číst se skepsí. Ale Kate není až tak špatná, i když životní příběh má na mě až moc přitažený za vlasy. Detektivka je trochu jinak napsaná, není to klasický Bryndzův model, to je příjemná změna. Není tam milion drastických vražd u kterých člověk při čtení musí zavírat oči :D. Za mě dobrá detektivka, trochu méně napínavá než předchozí knihy, ale zase příběh více "stojí na zemi" a nečtvrtí se tam těla každou kapitolu. Doporučuji.

š.m.i.k
10.04.2021 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě tato detektivka nějak fascinovala nebo překvapila, žádné "Wow" se nekonalo, ale v podání Martina Stránského se to poslouchalo velmi dobře. Kate mi jako postava byla sympatická, vlastně všichni zdejší "klaďáci", záporáci mě odpuzovali, místy to bylo i napínavé, takže všechno v pořádku, 4* si to zaslouží.

Lucie311
10.04.2021 5 z 5

Tak to byla naprosto úžasná jízda.

Allla9
06.04.2021 5 z 5

Nová série s Kate Marshallovou mě zaujala. Určitě budu číst i další pokračování.

markinho962
06.04.2021 2 z 5

Nuda, nuda, nuda.... Sorry půl knihy a nuda pokračuje

preny
04.04.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé, prostě Robert opět nezklamal a hurá na další knihu.

sissque
29.03.2021 5 z 5

Tak dlouho jsem si říkala, že mi bude chybět Erika, až jsem se k nové sérii s Kate Marshallovou dostala až nyní.

Ale stejně jako u předchozích knih, i tady jsem se hned po otevření nemohla odtrhnout a s novými postavami jsem se rychle sžila.

Já vím - Bryndzu buď milujete nebo to není váš šálek kávy.
Vždycky se, ač mám autora ráda, snažím být objektivní a hodnotit knihu dle kvality.
Píšu to, myslím, ke každé jeho knize.

Ve mně to vyvolalo zájem, emoce, vztah s hlavními postavami... A to je to něco, co v knihách hledám.
Asi jsem četla z toho detektivního pohledu lepší případy (i když tenhle byl skvělý!), ale mě to uspokojilo.
S Kate jsem se těšila na každé setkání s Jakem, pousmála jsem se, když byl Tristan na sebe na konci hrdý - já jsem byla taky. Takže ano, nedá mi to a dneska je to za pět, ale tahle "koule" snad potěší. :-)

Mimochodem, líbilo se mi, jak Robert přitvrdil.
Od Dívky v ledu to je obrovský posun. Druhý díl této série si budu ještě chvíli šetřit.

kiraa
28.03.2021 4 z 5

Co si budem povídat, Bryndza je čím dál tím větší divočák. Rozjel si příběh neuvěřitelný, dá se říci ze šuplíčku “detektivní science fiction”. Roberto nám naservíroval opět slušný psychopaty, kteří maj v hlavě bramborovej guláš a ještě ke všemu rádi koušou. Jako králíci tvrdej chleba :) Ale protože kousat se nemá, dostanou nakonec pěkně za uši. Pohádka, jak civilistka Kate rozlouskne jeden patnáctiletej pomníček a namaže si na chleba celou britskou kriminální policii, která už do toho dávno hodila vidle. Tak jako že lehce abstraktní, ale jinak cajk :)