Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2600 2600

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

EmillyT
15.09.2021 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá detektivka,ráda si přečtu i další díl z této série. Je příjemná změna, že vyšetřovatelka není policistka, ale soukromý detektiv, který se na případ dívá z jiného pohledu. Těším se jak se bude vyvijet postava Tristana.

stanislav0373
10.09.2021 3 z 5

Vskutku jsem byl zvědav, kam se Bryndza posune s novou sérií... A teda nic moc. Celé mi to přijde jako kdyby Hery Hole od Nesba začal vyšetřovat Pana Mercedese od Kinga... Krom pár zajímavých kousků celkem nuda. Ale dáme šanci druhému dílu...

Teri_P
05.09.2021 2 z 5

Jsem fanouškem Roberta Bryndzy, resp. jeho stylu psaní. Umí skvěle zacházet s jazykem a čtenáře do příběhu vtáhnout jakoby se mu příběh odehrával přímo před očima.
Bohužel tato nová série mě nezaujala, vlastně ani nevím proč, nápad sám o sobě moc fajn. Myslím, že to bude novou hlavní hrdinkou. Erika mi lezla na nervy, ale Kate mě nebavila a to je mnohem horší.
Bryndza pro mě tedy jako autor zatím končí, protože druhý díl ani žádný další z této série v mé knihovně určitě nebude.

Sammy.Boy
01.09.2021 5 z 5

Pekelně dobré čtení! Což je ale u mistra Bryndzy takovým nepsaným pravidlem. Nijak zvlášť složitý příběh, avšak s jeho darem pro vyprávění, vystihnutí atmosféry a celkovou gradaci, je jeho surový KANIBAL Z NINE ELMS opět na jedničku. Charakterově mi Kate sedla stejně jako Erika z minulé série (obě poznamenané osudem), takže jsem nesmírně zvědavý na další knihy s ní a Tristanem.

raty
27.08.2021 5 z 5

Protože mě první díl předchozí série s Erikou úplně nepřesvědčil, abych v jejím čtení pokračovala, zkusila jsem tuto novou. A jsem spokojená. Kniha se velmi dobře četla, napětí se dalo krájet, dvojka vyšetřovatelů mi sedla. Tentokrát si další díl ujít nenechám.

jefff
24.08.2021 3 z 5

Vlastně jsem to čekal horší. Brynzu načteného nemám, ale jeho portfolio na mě dobrý dojem nedělalo. Zkusil jsem napoprvé jeho novější sérii s Kate Marshallovou a ač nejde o bůhvíjak vysokou literaturu, číst se to dalo. Děj napínavý, docela poutavý. Postavy trochu plošší, než bych si představoval a detektivní práce tu je spíš zmatená, nic neříkající. Určitě jsou lepší i horší krimi.

Emberas
24.08.2021 4 z 5

Knize předcházela dost velká reklamní kampaň. Kvůli tomu jsem možná očekával mnohem víc. Bryndza se čte obecně velmi dobře, přesto mi to v této knize přišlo trochu stereotypní.

lenkavildomcova
22.08.2021 5 z 5

Hodně dobré. Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout.

juliesze
18.08.2021 4 z 5

V první řadě musím říct, že to bylo skvělé zejména zápletkou. A také tím, že hlavním vyšetřovatelem není policista jako nějaký superhdina. Ale naopak autor vystihuje, že někdy zcela třetí osoba zainteresovaná více (tedy nějaký soukromý detektiv) pronikne k podstatě věci mnohem lépe. Víc se vyptává, víc si všímá. Policie jen odškrtne, udělá nezbytnosti. Ale ty drobné niance a detaily mohou být právě klíčové. Skvělé a těším se na další díl vyšetřovatelky Kate jako soukromé detektivky.

NADEI
16.08.2021 5 z 5

Hned v prvním případu Kate Marshallové je laťka nasazená hodně vysoko, takže se máme na co těšit, protože s Kate se život opravdu nemazlil. Nyní žije poklidným životem ale po letech vše začíná znova - kanibal vstupuje na scénu.... Super, těším se na další díl

Atlantis
16.08.2021 4 z 5

Hodně přemýšlím, jak tuhle detektivku ohodnotit. Protože Kanibal z Nine Elms se čte skvěle. Prostě sednete a jedete. Děj je dostatečně zajímavý a napínavý, aby udržel vaši pozornost, hlavní postava je vzhledem ke spojení s vrahem také vítané oživení. Ale jinak je to vše taková standardka, klasika. Bryndza píše dobře, ale tak nějak tuctově. Četl jsem od něj už Dívku v ledu a pamatuji si jednu postavu a jednu scénu. Vše je prvoplánové - od rádoby šokujícího názvu až po podtitul "První případ Kate Marshallové." Aha, dobře, chápu, takže se vlastně o hlavní postavu nemusím vůbec bát. Navíc mám rád, když si můžu vraha sám odhalit, což tady prostě nešlo, protože čtenář nemá stejné informace jako postavy knihy.
A ještě jedna poznámka k českému vydání. Nevím, jak velké zkušenosti má paní překladatelka, ale je vidět, že jí unikají drobnosti. Kate neznámkuje papíry, ale referáty, seminárky. Junk food nutně neznamená, že je jídlo hnusné a policistovi nechutná. "My, my..." je zvolání a ne "moje, moje". No a nechybí klasika, kdy sladká (fresh) voda je vlastně čerstvá. V poslední třetině si také všimněte toho, že přibývají sekce kurzívou, které ale takto zvýrazněné být nemají, nedává to smysl. Asi únava nějaké korekce? Normálnímu člověku tohle vadit nebude, ale osobně jsem dříve překládal, angličtinu dodnes učím a tyhle věci prostě nejsou správně. Pokud potřebuje nakladatelství Cosmopolis posilu do překladatelského týmu, ozvěte se! (a to myslím jako vtip jen částečně)
Shrnutí: Kanibal z Nine Elms je čtivá, dobrá detektivka, kterou ale brzo zapomenu. 3,5*

o_mega
03.08.2021 2 z 5

Pripad bol dost hnusny. Zaver strhujuci. A za to tie 2 *. Inak je to neskutocne natahovane otravnym a nudnym opisovanim zbytocnosti. Velmi zle sa mi to citalo. Ked knihu odlozim a musim sa nutit k docitaniu, tak to veru e-e.

Ráčkajda
27.07.2021 5 z 5

Naprostá pecka.... Robert Bryndza nezklamal. První sérii s Erikou jsem zhltla, druhé jsem se trochu bála, jestli bude aspoň tak kvalitní jako první....a předčila moje očekávání. Bylo to naprosto perfektní a hned jdu na druhý díl.

Michaelabla
22.07.2021 5 z 5

Úžasný úžasný úžasný! Tyto knihy nelze odložit!

Mininka
14.07.2021 5 z 5

Pan Bryndza nezklamal! S novou sérii a postavou jsem měla menší obavu, abych nebyla zklamaná, protože u některých autorů se mi to už stalo. Nicméně toto ten případ není! Kate je bývala inspektorka se špatnou minulostí, je samotářská a neodbytná a minulost se jí snaží dostihnout (podobně jako Erika) a to já mám takové silné ženské postavy ráda. Některé úseky se mi dost těžko četly, protože pro mě byly až moc nechutné :D Nicméně se těším na pokračování a další případy Kate :)

Listonožka
11.07.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek na odchodnou do jiného zaměstnání a musím říct, že se kolegyňkám výběr neskutečně povedl. Čtivý děj udržoval neustále v napětí, reálnost tak akorát, scény výborně vykreslené. Těším se na další díly ze série.

michaelaaa5
07.07.2021 4 z 5

Přečetla jsem všechny dosud vydané knihy Roberta Bryndzy a myslím, že přestože je nová postava Kate Marshallová úplně jiná než Erika Fosterová, bude tato série stejně tak dobrá jako ta předchozí. Erika přišla během policejní razie o manžela a Kate má dítě se sériovým vrahem. Každá má svou minulost a každá je tedy úplně jiná, přesto doufám, že autor jejich životy někdy spojí..
Ačkoliv je kniha opět napsána velmi čtivě, měla jsem ji rozečtenou opravdu hodně dlouho. Těch brutálních a nechutných detailů bylo totiž až moc a připadá mi, že autor každou novou knihou přitvrzuje.

ElikaS
07.07.2021 5 z 5

Bryndzovi jsem se poměrně dlouho vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Teď když jsem se do něj konečně pustila, musím říct, že to byla chyba, protože se mi knížka opravdu líbila. Má spád, napětí. Krátké kapitoly přidávají na čtivosti a stránky vyloženě mizí pod rukami. Knížka některými popisy celkem brutální, ale s tím jsem počítala a nevadilo mi to.
Kate je typickou vyšetřovatelkou - tíží je děsivá minulost, se kterou se snaží vyrovnat. Bavila mě její spolupráce s Tristanem, který je naopak ničím nevázaný sympaťák.
Bavila mě provázanost hlavních postav a úvahy Kate nad budoucností jejího syna. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

biairicia
27.06.2021 3 z 5

Takový průměrnější začátek nové série, řekla bych. Nevadilo mi to, a ani vyloženě nenadchlo. Případy s Erikou se mi asi pozdávaly zatím více.

Simstr
26.06.2021 3 z 5

Na severské krimi typu Nesbo, Adler či na Mankella to nemá ani z rychlíku. Hodně průměrně tato série začíná...