Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2568 681

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Olga8480
21.04.2022 5 z 5

Od začátku do konce kniha plná zvratů a děje který vás strhne svým napětím.
Už se těším, jak se za čtu do dalšího dílu a opět se ponořím do vyšetřování spolu s Kate a Tristanem.

MaKolar
20.04.2022 3 z 5

Po dlouhé době jsem chtěl zkusit nějakou detektivku, jako oddechovku. Příběh rychle plyne a celkem Vás vtáhne do děje, ale je to pro mě pořád takové stále stejné (celkem předvídatelné), jako v jiných knihách tohoto žánru.

Knižnítoulky
19.04.2022 4 z 5

Napětí děje se v průběhu stupňuje, což ocení nejeden čtenář, včetně mne. Bohužel ale musím říci, že konec mě vůbec neoslovil, naopak mi přišlo, že jím celou knihu kapku pokazil. I přesto se však těším na druhý díl.

le21nka
10.04.2022 4 z 5

Moje první přečtená kniha od RB. Kniha měla spád, přečteno za víkend. Určitě si přečtu další knihy.

Alienn
09.04.2022 5 z 5

Tento autor je pro mě sázka na jistotu a na jeho novou detektivní sérii jsem se moc těšila. A nezklamal mě. Nová vyšetřovatelka mi sedla od začátku, příběh je napínavý od prvních stránek až do konce. Velmi doporučuji a těším se na pokračování.

slyvuska
08.04.2022 4 z 5

Slusna detektivka, i kdyz kapitoly z pohledu Fanouska prozrazovaly trochu moc, takze zaverecna scena byla sokujici asi jen pro Kate, pro ctenare ne, ten to vedel uz davno...

Ivka14
03.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh Kate mě zaujal hned od začátku. Unikla kanibalovi, ale pořád ji to pronásleduje. Ne jen, že s ním má dítě, ale je jednou přeživší. Co se stane, když se začnou objevovat mrtvoly zabité způsobem, jakým zabíjel kanibal z Nine Elms?

Děj pěkně plynul a nebylo v knize moc postav, takže jsem se neztrácela, jak se mi u nějakých detektivek stává. Kapitoly byly krátké a líbilo se mi, že autor měnil pohledy. Bylo zajímavé číst o tom, co si myslí ostatní.

Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a co nás v dalším díle čeká. Jsem plná očekávání, tak snad mě to nezklame.

simaja
03.04.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, která vás udrží v napětí až do konce. Doporučuji.

Anette99
02.04.2022 5 z 5

Další sério od tohoto autora. A vypadá slibně. :)
Tentokrát sledujeme bývalou policistku Kate Marshallovou, která momentálně učí na univeritě, a jejího asistenta Tristana. Kate za sebou má ošklivou minulost, kdy ji málem zabil vrah přezdívaný Kanibal z Nine Elms. Ten už je pěknou řádku let ve vězení, ale přesto se začínají objevovat vraždy jako přes kopírák a Kate se po letech znovu vrhá do vyšetřování.

SaraB
02.04.2022 5 z 5

Děj velmi poutavý, strhující, docela i realistický. Skvělý příběh, který se dobře čte.
Doporučuji všem kteří mají rádi detektivky, protože tahle je velmi napínavá .
Kniha mě velmi zaujala a líbila se mi.

Johana
11.03.2022 5 z 5

V perfektním, energickém tempu napsaná detektivka plná akce a zvratů. Máme tu sériového vraha, který je na hlavu, což samo o sobě není nic neobvyklého - i přesto se příběh odvíjí zajímavě a udrží pozornost až do konce. Jednu hvězdičku odebírám za Kate a Tristana - novou vyšetřovatelskou dvojici pana Bryndzy. Eriku jsem měla daleko raději, tito dva sympaťáci jsou o trochu nudnějšími lidmi, nežli Erika. Jednu hvězdičku ale přidám za opravdu nadstandartní čtivost.
Poslední dva měsíce jsem trpěla čtenářským blokem, který mi způsobila kniha Musíme si promluvit o Kevinovi. Kdo četl, možná hned pochopí. Nu a tuhle Kanibal mne přinutil znovu se začíst do knihy a zhltnout ji na posezení (2dny), za což jsem panu Bryndzovi ze srdce povděčná. Děkuji.

Venny345
10.03.2022 4 z 5

Nelze se nevyhnout srovnání dvou detektivních sérií. Erika nebo Kate? I u mě nastalo toto hamletovské dilema. Miska vah se však přiklonila ve prospěch Eriky, neboť při čtení tohoto úvodního dílu série jsem měla pocit, že se stále něco opakuje. Nemělo to však vliv na perfektní dokonalou zápletku, které má Bryndza prostě v krvi. Uvídíme, jestli si mě získá díl druhý. :)

midloch
07.03.2022 4 z 5

První kniha od autora. Četlo se to poměrně dobře, příběh měl spád. Ovšem, podobný námět jsem v poslední době četl ve vícero knihách. K tomu pár věcí, které mi přišly krajně přitažené za vlasy. Je to lepší než standardní tři hvězdy, na druhou stranu nemám chuť si půjčit cokoliv dalšího od autora. Ve výsledku tedy horší 4 hvězdy...

JoMia
07.03.2022 5 z 5

Jako všechny ostatní knihy od Bryndzy mě Kanibal moc bavil. Kniha se hezky čte, příběh se nikde zbytečně nezasekáva.

kachnat
03.03.2022 5 z 5

Skvěle se četlo, příběh se nikde nezpomalil. Přestože čtu na přeskáčku, není to na škodu.

Patrik02
21.02.2022 4 z 5

Inspiraci Hannibalem Lecterem nelze popřít, hlavně v prvních kapitolách, což v tomhle případě vůbec není špatně. Bryndza uchopil příběh a vyždímal z něj, co mohl. Zápletka je slušná bez slepých míst, příběh je čtivý a čtenář se nenudí.

AlexandraBane
19.02.2022 4 z 5

Bylo to čtivé, ale podobně jako u Mlhy nad Shadow Sands (čtu trochu na přeskáčku) se žádné překvápko nekonalo.

orinka3
18.02.2022 4 z 5

Napínavý thriller ostrý jako břitva. Udržel mě v napětí a i když se mi podařilo vytipovat vraha, i tak to bylo zajímavé. Padouši opravdu hnusní a úchylní, Kate a Tristan ve svém vyšetřování neúnavní. Nebezpečí na každém kroku, unikající "fanoušek", který měl pocit nepostižitelnosti - a nakonec spadla klec. Na oba dva, vlastně tři. Bryndza nezklamal.

March
12.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, žádné velké WAU to nebylo, ale třeba v dalších dílech se to pořádně rozjede. Kladně hodnotím skvělý vypravěčský um autora, zajímavé pojetí Kate a Tristana, kratší kapitoly, přehledné postavy. A těch záporů nebylo tolik, jen některé části a ten konec byly trochu přetažené....ale jsem zvědavá, jak se dal bude děj odvíjet.

gigi77
06.02.2022 4 z 5

Četla jsem 2x, hvězdičkami hodnotím jen svůj první dojem.
Zprvu jsem si musela zvyknout na novou postavu Kate, kterou jsem si nakonec oblíbila. První díl odstartoval novou sérii vcelku dobře, avšak Eriku Fosterovou za mě prozatím nepředčil.
Podruhé jsem ji četla téměř po 2 letech, abych si před dalším dílem připomněla začátek série. Působivý efekt byl ten tam a nezbylo než vnímat literární počin z jiných úhlů, bohužel pro mě velké zklamání.