Magie na vzestupu

Magie na vzestupu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188484/bmid_kate-daniels-magie-na-vzestupu-b4j-188484.jpg 5 470 60

Kate Daniels série

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo. Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout – v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky –, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Rises , 2013

Jass
21.06.2015 5 z 5

Další skvělý díl této série. K často opovrhovanému chování Curana bych řekla jen to, že bych sice nechtěla být na místě Kate, ale jeho plán byl chytrý a logický...

sona3865
08.06.2015

Nechci pět jen ódy, protože tahle série je opravdu dobrá. Za mně jediné, co vytýkám, je Curranova neochota cokoliv naznačit...

Vlčice.N
06.06.2015 5 z 5

Dost jsem uvažovala nad tím, že tuto sérii přestanu číst. Po přečtení tohoto dílu však měním názor. Velice chválím změnu prostředí, v němž se děj odehrával, čtenář se tak mohl o tomto světě dozvědět zase o trochu víc. Navíc mě tentokrát většina scén opravdu bavila, a měla jsem většinou i pochopení pro pocity všech zúčastněných, postavy jsou vážně dobře vykreslené. Jsem zvědavá na to, kam se bude příběh dál ubírat.

rafej
19.05.2015 4 z 5

Musím pochválit kvalitního padoucha, ten mě opravdu potěšil. ;-) Myslím, že se bude na co těšit.
Záblesk budoucnosti byl rozhodně zajímavý a zase jedna věc k zamyšlení. Škoda jen, že Kate při nabírání svých schopností nepostupuje trochu většími kroky.
Curran trochu zklamal, rozhodně ve vztahu s Kate není nejpevnější v kramflecích a když vezmu v úvahu události i nalejvárnu od zloducha, kterou Kate zažila, možná se v dalších dílech dočkáme ještě překvapení.

MisuleB
09.05.2015 5 z 5

Co říct? Prostě to je Kate a Curran. A kde jsou ti dva, tam je i kopec zábavy. Až na smrt jedné skvělé postavy to byla opět nezapomenutelná jízda.

Aaron Lewis
17.04.2015 5 z 5

Zase dávám pět a zase to bylo zatraceně dobré. Tuhle sérii bych dala klidně nekonečnou, protože každý díl je super. a není slabého dílu:).

tigrislinda
03.04.2015

I tento díl neztratil na akci a vtipu. Prostě dokonalost. Moc mne to baví....

Scharks
10.03.2015 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju!! :o) Je úžasná, napínavá, plná emocí a zvratů a je naprosto nekonvenční - prostě paráda :o) A jsem opravdu zvědavá kdy konečně vyjde další díl, když na tento jsme čekali tak dlouho... Už aby to bylo :o)

Bee
23.02.2015 5 z 5

Ano, opět tady budu pět ódy na spisovatelské duo, které stojí za touhle sérií - která, abych se opakovala dostatečně často a hlasitě, je mojí nejoblíbenější spolu s Mercedes Thompson. Dokonce mě ta série baví tak, až mě kompletně přešel strach, že by se kvalita knih mohla snižovat jejich kvantitou, protože už jsem se tolikrát přesvědčila, že to prostě není možné.
Kate s Curranem tady čeká velká věc - aby zachránili děti kožoměnců před proměnou v lupy, musí jet do Evropy a už předem ví, že to je past. Už to samo o sobě udrží čtenáře ve střehu a co se děje týče, je to vyšperkovaný a plný akce, takže jsem četla do dvou do rána a dneska do práce se mi vstávalo fakt těžko. Blažil mě ale ten pocit, že jsem to dočetla a bylo to boží.
Postavy jsou tu propracované naprosto všechny a všem jim věřím. Nechybí tomu humor, který mě baví a vyloženě mi sedne a hlavně je tu několik zlomových okamžiků, u kterých mi lezly oči z důlků, takže skvělá práce :)

Iliss
12.02.2015 5 z 5

Kate a spol opět nezklamali! :-)

odinka
06.02.2015 5 z 5

Super, super Kate a Curran opět nezklamali. I když mě Curran chvíli štval a ostatní postavy byly taky super, hlavně mě zajímý co příště Hugh zase vymyslí. Doufám, že pokračování bude velmi brzo :-).

Janičta
17.01.2015 5 z 5

Kate to prostě umí! :-)
Akce, vtip, intriky a nějaká ta krev.. bez ní by to nebylo ono :-D
SPOILER
Nemyslím si, že se Curran choval jako úplný pitomec. Jeho plán měl logiku. Kdyby Kate věděla, co potřebuje Chlupaté veličenstvo sehrát, tak si opravdu myslím, že by se jí to divadlo moc nepovedlo. Nežárlila by dost, nevrhala ty správné vražedné pohledy, nebyla by správně vnitřně napjatá... zamračila by se o vteřinu později, tvářila by se chápavěji a supi kolem by si toho rychle všimli. Hrála by dobře, ale bylo by to dost dobře...?
Dokážu tohle "blbnutí" Curranovi docela odpustit :-)

NeliQ
13.01.2015 4 z 5

Zo zaciatku mi tento diel prisiel slabsi a Curran ma neskutocne stval. Od pana seliem som cakala nieco viac. No poslednych cca 70 stran bolo skvelych. Celkom ma zaujima, co sa z Christophera vykľuje. A zacinam zboznovat Barabasa, ten proste nema chybu. Samozrejme humor bol skvely, miestami som sa naozaj dobre zasmiala. Uz sa neviem dockat dalsej knihy, rozhodne som zvedava, co ma Hugh v plane, aj ked nejaku predstavu mam.
Rozhodne tuto knihu odporucam.

kyklop123
09.01.2015 5 z 5

Podle mojeho názoru nejlepší díl. Pozor SPOILER.
Už to nebylo jako předchozí dílu, kdy z toho většinou vyšli všichni (nebo skoro všichni) bez úhony, nebo zemřeli postavy, které zas tak nevadili. Byla tam vidět větší brutalita, bylo to zamotanější a člověk chvílema netušil co si má myslet o různých postavácha tak se mi to líbí! Boje super, škoda mrtvé postavy, ale nedala jim to zadarmo a bylo to hrdinský jak se patří :). Největší frajer Mahon v tomhle díle pro mě (nejen po stránce bojové, ale i kvůli názorům) . Člověk z klece bude v dalších dílech taky doufám zajímavá postava.
Těšim se na další díly, začíná to vypadat, že by mohla bejt slušná mela :).

ciniminisek
03.01.2015 5 z 5

Autorka za pomocí svých hrdinů a také českého překladatele, který opět předvedl mistrovskou práci, nám nabídne znovu skvělé dílo, u kterého se nebudete nudit. Titul slibuje smích, strach, napětí, brutalitu, ale také i něžnost a svůj slib splní, jelikož Magie na vzestupu, je toho všeho plná. K tomu do balíčku byla zabalena i perfektní čtivost a z knihy to dělá příběh, který nedáte z ruky.

Misa25
03.01.2015 5 z 5

Zase jednou super díl, Kate je prostě normální holka :))) až na tu krev no :))) těším se na další díl :))) snad bude brzy :)

*Pájuše*
25.12.2014 4 z 5

Na jednu stranu jsem zklamaná na stranu druhou bych samou radostí skákala. Důvod pro tohle rozpoložení je prostý. Strašně moc postav - *SPOILER* Toho Pastýře s tím pidimužíkem si pletu doteď. Na druhou stranu mě pobavilo přirovnání pidimužíka k malému kovboji, který si osedlá pinče! :D *KONEC SPOILERU* - a tolik nových tvorů, že jsem se v nich pomalu nedokázala vyznat. Na druhou stranu ten "danielsovský" humor je úžasný. Miluji ho! :D
Kniha rychle utíkala, ale oproti předchozím dílům tam bylo x-desítek bojů, kde jsem nevěděla, kdo ke které straně patří. Což mi trochu vadilo. Nevím proč, ale představovala jsem si při těch bojích Erru *SPOILER* a nakonec se jí ukáže vize jí samé, jak kráčí v jejich šlépějích! *KONEC SPOILERU*

A teď ke Curranovi a Kate! No co ten chlap vyváděl... jedna větší bota než druhá! Přímo jsem cítila Kateinu nevraživost a touhu zabíjet pokaždé, když se od svých "dětiček" dozvěděla něco, co by každou rozumnou ženskou vedlo k násilným sklonům. Byly chvíle, kdy jsem opravdu doufala, že se Kate neudrží a začne propichovat břicha ;-)
Co se týče konce... nevycházela jsem z údivu. Někdo umře, někdo nový v knize přibude. Ale IA jako jediná autorka má opravdu zajímavý způsob, jak utnout knihu. Vždycky to skončí nějakou perlou a ani tady nezklamala! Co dodat? Moje krev volá po dalším díle! ;-) :D

Lorrainee
11.12.2014 4 z 5

Currana bych zabila, tady hnojil co moch, ten parchant ma takovy stesti! Jinak knizka strasne rychle utece a mate chvilh pocit ze vlastne nic novyho nevite, ale omyl. Tesim se na to co se vyklube z jedne z novych postav a poplakala jsem si nad malem umretou jednou postavou a nad druhou vazne mrtvou. To me fakt nastvalo.
Na konci si to alespon ten Curran vyzehli no... uz aby byl dalsi dil!

adeka9966
11.10.2014 5 z 5

Četla jsem to v angličtině (strašně mě štve to zpožděné vydávání knížek u nás!). Začínám čím dál víc a víc mít ráda Hugha, takovej pěknej padouch:). Jinak zápletka trochu předvídatelná, ale je to Kate :))). Mrzí mě ta osoba co umřela :/ + Bombastickej souboj!!! I to Hughovo ,,vylévání " srdce! - musím se přiznat, že slzička ukápla :D

wladka.peters
27.02.2014 2 z 5

Citala som to v aj a zda sa mi, ze je to najslabsia kniha zo serie. Prilis vela novych postav, debilna zapletka, hned som zistila kto je tu "zloduch", povedala by som, ze z velkej casti je to aj zbytocny diel, za take max tri hviezdicky, ked privriem obe oci a poviem si, ze Kate milujem privelmi, aby som jej dala menej ako tri hviezdicky!