Magie na vzestupu

Magie na vzestupu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188484/bmid_kate-daniels-magie-na-vzestupu-b4j-188484.jpg 5 470 60

Kate Daniels série

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo. Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout – v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky –, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Rises , 2013

kolacky
20.02.2020 5 z 5

Teď se mi ozvali z Alza.cz, že je skladem! Hned jsem si koupila!

Ondra45
04.01.2020

Nevíte někdo kde by se dala koupit jako e- kniha nebo kniha? Všude píšou že s prodejem skončili ale všechny ostatní díly jsou k dostání.

Leona91
28.04.2019 5 z 5

Panebože to byla neskutečná jízda. Oceňuji změnu prostředí, která knize jednoznačně prospěla. Musím říct že Hugh je pěkný hajzlík, ale já si ho okamžitě zamilovala. Z celé série je to má nejvíce oblíbená postava a kdybych byla Kate, tak bych značně přemýšlela o výměně partnerů. Nemůžu si pomoct, prostě jeho postava mě zcela dostala. Doufám, že nakladatelství vydá i knihu o něm. Curana jsem měla několikrát potřebu něčím praštit úplně mě téměř celou knihu neskutečně vytáčel. Postava Barabase se mi začíná čím dále líbit. Jsem ráda, že alespoň na chviličku jsme si odpočinuli od Julie a Jima a dostali i prostor nové postavy jako Eduardo nebo Keira. Taktéž se musím zmínit o Saimanovi, který mě nečekaně mile překvapil.

kklepkaa
28.03.2019 4 z 5

Já věděla proč si dát pauzu a nechat si Kate až ji budu nejvíc potřebovat...
Líbilo se mi, že jsme opustili známý svět Atlanty a přesunuli jsme se na neznámé území a hlavně u toho nechyběly nejoblíbenější postavy. Hugh je zlatíčko, pokud se tak ten parchant dá vůbec nazvat. Nejde si ho nezamilovat. Doufám, že Kate chvilku vydrží :-)) Vztah mezi Kate a Curranem by se mohl zdát už nudný, ale pořád mě to celkem baví. Hlavně asi i proto, že to naštěstí není hlavní téma knih. Co se týče mytologie apod... tak opět slintám blahem.

Lethania
03.07.2018 5 z 5

Další parádní díl, který změnil prostředí, což je dobře. Všechno zlé se přece nemůže odehrávat v Atlantě. Hlavní záporák Hugh se mi hodně zamlouvá. Doufám, že bude i v dalších dílech.

Turante
15.02.2018 5 z 5

Co dodat, je to čím dál lepší ;-)

Jimm1
31.12.2017 4 z 5

Tak další velmi pěkný díl této série a konečně o něčem jiném nežli jen: ona ho má ráda, ona ho nenávidí, ona ho zbožňuje. V tomto díle se vlastně i toto pořadí otočilo.

paprika75
29.11.2017 4 z 5

Změna prostředí určitě pomohla. Rozbořená Atlanta už začínala trochu nudit. Asi jsem divná, ale Hugh se mi líbí ... nevím, kam se to bude vyvíjet. Příběh je vždycky tak dobrý, jak "dobrý" je záporák. Celý spolek klaďasů opět nezklamal a bylo by opravdu divné, kdyby nebyla nějaká mrtvola ... ale ona to být nemusela. No co ... jedeme dál. Tady je to 4-5*

pejty
24.05.2017 5 z 5

Parádní jízda s Kate pokračuje a stává se lepší a lepší s každým dílem. Víc snad už ani nejde k této sérii dodat.

Tamten
04.05.2017 4 z 5

Změna prostředí knize v rámci série výrazně pomohla, aby to nebylo stále stejné. Jen trochu na škodu je, že spousta věcí je řešena tak trochu pomocí Deus Ex Machina a bez toho by byli všichni mrtví.

Ree
23.04.2017 5 z 5

Očekávala jsem od tohohle dílu to samé, co od těch předešlých. Kate mě od nějakého třetího dílu neskutečně baví, takže jsem do toho šla s tím pocitem, že tahle knížka bude stejná jako všechny ostatní. Byla a nebyla zároveň. Už když jsem zjistila, že Kate a Curran pojedou na výpravu do Evropy, došlo mi, že mě tenhle díl bude neskutečně bavit. Už jenom proto, že miluju jejich zamilované dialogy. Ach, jak moc jsem se v tomhle spletla. Věděla jsem, že Curran má pro své chování důvod, v tomhle jsem byla za jedno s Derekem, ale měla jsem chuť mu tak neskutečně nakopat zadek... Na druhou stranu se krásně projevilo, jak doopravdy Kate zapadla do Smečky. Derek ji zbožňuje od prvního dílu, to všichni víme, ale Barabáš, který Currana málem napadl; George, která mu nadávala, i její otec, který Kate jako alfu nikdy moc nebral, mi neskutečně zlepšili náladu.
Když ale pominu ty části, kdy jsem cítila stejné naštvání jako Kate a zároveň mi to lámalo srdce stejně jako jí, jsem tenhle díl milovala. Keira mě dostala hned prvním pozdravem směrovaným Eduardovi, který pak ze strachu shodil bednu do vody, George byla skvělá a Desandra bude určitě skvělý přírůstek do smečky. A dokonce jsem si zvládla oblíbit Tetu Bé... k mé smůle. Jenom Andrey a Rafaela mohlo být více.
Celkově se mi tenhle díl líbil asi nejvíc a jsem zvědavá, jak velkou roli bude v bitvě Kate a Rolanda ještě hrát Hugh...

Mark.
10.03.2017 5 z 5

Zápas s Hughem byl asi to nejlepší, co jsem prozatím z této série četla. Škoda, že se třeba nedočkám toho, že Katin skoro brácha ji pomůže proti Rolandovi.
Taky by mne zajímalo, kdy se dozvíme pravé jméno Rolanda. Bylo pouze zmíněno, že Hugh nepoužil jeho pravé jméno, ale nám ho již nikdo neřekl.
Postava Christophera vypadá zajímavě. A škoda tety Bé.

Evule114
06.12.2016 5 z 5

Prostě nemám co dodat... Skvělé... akorát kdybych byla Kate, tak toho parchanta Huga využiji, když se na Kate tak třese, tak bych ho svedla a v tom oblouznění mu vrazila kudlu přímo do srdce... to by už nepřežil zmetek jeden, ale těším se, jak to půjde dál :-)

Vampirosa
23.10.2016 5 z 5

Opět dokonalé! Byla jsem jako na trní a nedokázala od stránek odvrátit zrak.
!! SPOILER ALERT !!
Musím se přiznat, že i já na chvíli uvěřila, že by Curran opustil Kate (!) kvůli nějaké děvce. I ve mě to vřelo jako kdyby zradil mě samotnou a o to víc jsem s hlavní hrdinkou prožívala její emoce.
O Hughovi jsem nevěděla co si myslet a jakou špinavou hru to hraje. No však se po čase hošánek vybarvil.
To s Tetou Bé mě trochu mrzí, i když jsem ji v dřívějších knihách neměla zrovna za oblíbenkyni.
Z Desandry se vyklubala výborná postava a doufám, že v dalších knihách získala nějaké to místo i pro sebe. Byla by škoda od jejího příběhu opustit. Věřím, že s jejími děťátky si Smečka užije ještě spoustu zábavy. :)
Už už jsme si myslela, že konec bude zdrcující, ale naštěstí se záchrana té špinavé "obludy" (Christopher) ukázala jako dobrý nápad.. Díky za ty dary, všehomíre!

abelmoony
11.10.2016 4 z 5

Tohle bylo vážně skvělé.
Christopher a Hugh. Bože. Jeho Chlupatost se znovu chovala jako naprostý idiot. Může být rád, že Kate je taková jaká je.

len85hor
18.04.2016

úžasná kniha, není co dodat

Peti
26.10.2015

V další knize ze série Kate Daniels se vydáváme na dalekou plavbu přes oceán, aby dělali ochranku těhotné dceři jednoho alfa smečky, která ovšem čeká dvojčata s rozdílnými otci. Za odměnu má být lék, který je pro Smečku tak důležitý, že i když vědí, že se jedná o past - jdou do toho - pár obětí padne, ale nakonec úspěch.

Laf
01.10.2015 5 z 5

Super pokračování. Asi nejlepší díl zatím ze všech. Hodně zvratů, akce a napětí až do konce. A stále mnoho otázek, na které snad získáme odpovědi v dalších dílech.

gabriela3310
27.09.2015 4 z 5

super kniha

Samaret
05.08.2015 5 z 5

Další díl ze série opět uspěl při těžkých zkouškách. Výborně napsané a Hugh byla skvělá nová postava. Doufám, že se objeví i dále.