Karibské tajemství

Karibské tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15543/bmid_karibske-tajemstvi-omn-15543.jpeg 4 424 66

Slečna Marplová série

Slečna Marplová tráví prázdniny na ostrově St. Honoré u Karibského moře. Nikoho z fanoušků oblíbené hrdinky detektivních příběhů Agathy Christie jistě nepřekvapí, že nádherné počasí a překrásná přímořská scenérie jejímu zvídavému duchu nepostačují. Ani historky jejího společníka majora Palgravea ji příliš nezaumou. Zpozorní až v okamžiku, kdy se major pochlubí, že vlastní fotografii domnělého pachatele neobjasněné vraždy. Den nato je major nalezen mrtev. Od té chvíle si stará dáma věru nemůže stěžovat na nudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Caribbean Mystery , 1964

kap66
17.08.2018 5 z 5

Zažívám tak trochu marplovské léto (rozumějte - čtu jednu za druhou); Karibské tajemství se k létu hodí ve všech ohledech.
Slečna Marplová je vytržená ze St. Mary Mead. Až tak, že ona, nejlepší posluchačka všech vyprávění, pouští historky budoucí oběti tak trochu jedním uchem tam a druhým ven a - začne dokonce sama o sobě pochybovat!
"Jsem hloupá - ano - vím, že jsem tupá. Pravda přece musí být docela prostá! Jen ji najít - jen si umět udělat pořádek v myšlenkách jako doma při úklidu..."
Ono "doma" aplikuje, jako vždy - a výsledek je jasný, jako vždy. A tak to má být.

Dajda
05.08.2018 5 z 5

Moje první zkušenost se slečnou Marplovou a musím přiznat, že pro ni mám slabost :-)

pip11
30.06.2018 5 z 5

Slečna Marplová na dovolené. Nevěděla jsem, jestli tropické prostředí bude oproti Anglii to pravé ořechové, ale vůbec mi to nevadilo. Vraha jsem neuhádla a o to překvapivější bylo odhalení.

konicekbily
13.06.2018 5 z 5

Asi se v St. Mary Mead tenkrát na chvilku přestalo vraždit - tak Agatha vyslala slečnu Marplovou na "pracovní cestu". Na pracovní cesty obvykle jezdil Hercule - a ten měl asi dovolenou. Každopádně si slečna Marplová počínala výtečně a další detektivní bonbónek byl na světě!

Alizon
01.02.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, ačkoliv mezi moje top se slečnou Marplovou nepatří. Poirotovi cestování podle mého svědčí, slečna Marplova se mi lépe vyjímá doma. Ale určitě stojí za přečtení.

bleska
16.10.2017 3 z 5

Klasická oddechová krimi.

85098211
25.08.2017 5 z 5

Paní Agatha Christie je moje absolutně nejoblíbenější spisovatelka a pokaždé, když si přečtu nějakou další knihu od ní, taky vím, proč to tak je ;-). Také tato kniha je podle mého názoru výborná, k tomu navíc zajímavé a exotické prostředí Karibiku - prostě paráda! :-)

Majdule
25.02.2017 4 z 5

Slečna Marplová v akci - to je Karibské tajemství. Zbavena obvyklých výhod známého prostředí se probíjí případem netypicky tápavě, ale nakonec ji vrah samozřejmě neunikne. Jen mě mrzí, že přeci jenom jedné vraždě nedokáže zabránit, i když je to oběť, které nikdo neželí a která se sama provinila. Motiv skleněného oka je malinko „jednoduchý“, jindy slečna Marplová vyřeší případ na základě mnohem důmyslnějších postřehů, ale příběh se čte lehce a příjemně. Navíc jedna z postav připraví slečně Marplové ještě jeden pozdější případ, a to je určitě bod plus.
75 %

natkaf
28.02.2016 5 z 5

Jako vždy, skvělá kniha. Agatha nikdy nezklame. Od začátku dokonce jsem nebyla schopná určit, kdo je vrah. Napínavé od první po poslední stránku.

Meme
11.02.2016 4 z 5

První půlku knihy jsem četla nekonečně dlouho, vždy jsem ji odložila a vrátila až za nějaký čas. Když jsem se však dopracovala k druhé půlce, začalo to být velmi zajímavé a moc mě to bavilo. Druhou půlku knihy jsem přečetla velmi rychle, a moc překvapující a napínavý konec mě nadchl :).

evca7271
10.01.2016 5 z 5

Moc pekne cteni

astroweb
08.10.2015 4 z 5

Opět jedna čtivá, zajímavá a oddychově příjemná.

Owain
01.07.2015 4 z 5

Dobré počtení, tipovala jsem zase špatně =)

kiki11
18.01.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem dosud od Agathy četla. Troufám si říct, že téměř srovnatelné s Deseti malými černoušky. Skvělé počtení.

evasamankova
03.07.2014 4 z 5

Další výborná detektivka od A. Christie. Pachatele jsem jako vždy neuhodla-)

me.odstiny.knih
24.06.2014 5 z 5

Ta slečna Marplová je, ale hlavička.....

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Zajímavé, napínavé, čtivé. :)

Zdenda20
28.04.2014 3 z 5

Knížka je čtivá, ale podle této knihy chápu proč se vraždí starší zvědavé dámy.

Kurka
14.04.2014 5 z 5

Pro mě kniha za 4 *, ale pátou musím dodat za to, že snad poprvé za nějakou tu desítku přečtených knížek jsem neměl žádný tip na zločince.

Katy007
25.12.2013 5 z 5

Opět skvělá Agatha Christie. Pěkné a čtivé. Rozhodně doporučuji!