Karibské tajemství

Karibské tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15543/bmid_karibske-tajemstvi-omn-15543.jpeg 4 424 66

Slečna Marplová série

Slečna Marplová tráví prázdniny na ostrově St. Honoré u Karibského moře. Nikoho z fanoušků oblíbené hrdinky detektivních příběhů Agathy Christie jistě nepřekvapí, že nádherné počasí a překrásná přímořská scenérie jejímu zvídavému duchu nepostačují. Ani historky jejího společníka majora Palgravea ji příliš nezaumou. Zpozorní až v okamžiku, kdy se major pochlubí, že vlastní fotografii domnělého pachatele neobjasněné vraždy. Den nato je major nalezen mrtev. Od té chvíle si stará dáma věru nemůže stěžovat na nudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Caribbean Mystery , 1964

kokrokr
04.08.2022 3 z 5

Babču Marplovou mám rád a dávám tři a půl bodu. Čteno znovu po třiceti letech.

Čmeláček
22.05.2022 5 z 5

Mám rád Karibik, i když jsem tam zatím ještě nikdy nebyl. A detektivka je to výborná, moc dobře se četla.

katy87
30.03.2022 4 z 5

Ten konec byl na mě příliš rychlý, ale jinak výborné... Autorka nepotřebuje psát sáhodlouhé romány, i na pár stranách zvládné vymyslet výbornou zápletku i rozpracovat psychologii a profily různých postav.

Christie2020
09.03.2022 4 z 5

Oblíbená autorka, napínavá kniha, i když od A. Christie znám i lepší příběhy.

aninaji
09.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Od Agathy Christie jsem už dlouho nic nečetla, a proto jsem zase po jedné Jane Marplové sáhla. Případy, které vyšetřuje slečna Marplová, mám ostatně nejraději.
Prostředím a atmosférou mi tento příběh připomínal Zlo pod sluncem. Autorka čtenáře celou dobu udržuje v napětí a navádí k tomu, aby chvilku podezříval jednu postavu, později zase jinou.
Jediné, co mě možná trochu zklamalo, bylo nakonec vcelku jednoduché rozuzlení. Na to nejsem u Agathy Christie zvyklá.

babystar
28.11.2021 4 z 5

Odjakživa jsem měla ráda příběhy se slečnou Marplovou. Vyzařuje z nich obrovská životní moudrost. Mohu je číst a poslouchat stále dokola. Tentokrát Jane Marplová opouští svou rodnou vísku a prožívá dovolenou ve slunném Karibiku. Samozřejmě je svědkem vraždy, jedné vraždě zabrání a vraha odhalí - opět díky svým životním zkušenostem a znalosti lidských povah. Hned jsem se podívala i na film, který se docela povedl.

Martin2009
01.10.2021 5 z 5

Tohle je moje úplně nejoblíbenější detektivka od Agathy Christie.

vodovodnice
07.09.2021 4 z 5

Detektivka byla skvělá, od začátku až do konce, ke konci se dalo napětí krájet.
Tentokrát jsem z několika tipovaných strefila vraha, ale favoritem nebyl. O to větší překvapení to bylo.
Moc hezky se četla.

Vesmich
20.07.2021 5 z 5

Slečna Marplová, stejně jako komisař Maigret nebo jeho nástupce komisař Dupin, se o dovolené nudí, protože není zoufale do čeho píchnout. Naštěstí jsou vrazi všude doma, a ti už vědí do koho co a jak zapíchnout, koho otrávit nebo ho nechat sejít ze světa nějakým jiným nezáviděníhodným způsobem. Vedro k zalknutí, slunce pere, ale slečna Marplová je jako ohař a svého lotra/lotryni dostane spolehlivě!

NannyOgg24
11.07.2021 5 z 5

Asi se opakuji, ale Agatha nikdy nezklame a vždy překvapí.

renefer
08.07.2021 5 z 5

Moc pěkně zašmodrchaná vraždička od mé oblíbené ACh, v hlavní roli s Jane Marplovou. Ostrůvek s omezeným počtem podezřelých a vražd pěkně přibývá, dokud se Jane nespojí se stařičkým a mrzoutským milionářem odkázaným na kolečkové křeslo a za jeho vydatné pomoci nepřijde všemu na kloub.

vladislav6610
25.12.2020 5 z 5

Je jedno, kde jste, všude jsou si lidé podobní a někdy jsou i vraždy jako přes kopírák. Ještě že jsou na světě všímavé dámy.

ddkk
23.11.2020 5 z 5

Ta slečna Marplová je ale fikaná! Člověk by řekl zvědavá seniorka, která si při pletení ráda zdrbne, sem tam trochu intrikuje a občas fušuje do řemesla orgánům činným v trestním řízení...

Ale ona je to přitom neuvěřitelná osoba, která si v ničem nezadá se svým belgickým kolegou Herculem! Její logické myšlení a všímavost v případu, který se tentokrát výjimečně odehrává v Karibiku, jsou brilantní. Skvěle vypointovaný příběh, jeden z nejlepších geniální ACh, kterému uděluji pět hvězdiček. A doporučuji.

Jessica007
15.11.2020 5 z 5

Výborná detektivka. Agatha Christie prostě nezklame. V sychravém podzimním počasí mě navíc přenesla do tepla a krásného prostředí Karibiku. Skvělé.

m_martina
31.05.2020 5 z 5

Další vynikající případ s milou slečnou Marplovou, který se odehrává v krásném prostředí Karibiku. Čte se dobře a já mám paní Agathu a její knihy moc ráda.

knihomolka27
25.01.2020 5 z 5

Od Agathy sem zatím přečetla jen dvě knížky včetně týhle. Ale viděla jsem nespočet filmových zpracování. Hodně z nich nasadio ladku fakt vysoko tak sem si říkala, že si knížky nepřečtu, protože se mi už fakt hodně líbily ty filmy. Ale měla jsem chut si přečíst nějakou dobrou detektivku, a tak jsem šáhla po tomhle příběhu, který jsem neviděla ve filmové podobě. A bylo to skvělý, hned jsem dostala chut přečíst si něco dalšího. Příběh se vůbec netáhl, i ve scénách kdy se nic nedělo se toho dělo hodně. Slečna Marplová si mě získala už ve filmech , ale tady dostala ještě víc prostoru. Děj byl napínavý, prostředí úchvatné, postavy zajímavé,příběh jak jsme od Agathy zvyklí pěkně zamotaný a zapeklitý asi nemusím dodávat, že vraha jsem zase neuhádla. Tématem tohohle příběhu bylo, že člověk nemá věřit hned všemu co slyší , a má se ovšem radši přesvědčit sám. Protože i to co pokládají za pravdu, kterou slyšeli od lidí , kterým věří může být jenom lež a nebo neúplná pravda. Z knížky jsem byla nadšená jak to jen jde být z knížky nadšený, souhra mezi panem Rafílem a slečnou Marplovou dávala příběhu prvky komična a nadsázky a také nečekaného přátelství.Pozor spoiler O to víc mě potěšilo, když jsem zjistila, že pan Rafíl byl i onen přítel , který ve filmu Nemesis poslal slečně Marplové dopis s tím , aby vyřešila vraždu, která se nestala , protože věděl , že slečna Marplová je na to ta pravá. Vida jak jsou i tyhle příběhy propojené. O to víc jsem samozřejmě byla zklamaná z filmu, který jsem si pustila hned po dočtení knihy. Film opravdu nedoporučuju......postavy se chovají jinak, málo vyšetřování, drastické změny v ději, nechápu proč páni režiséři chtějí opravovat díla zrovna někoho jako je Agáta, těmi předělávkami to naprosto potopili. Co to mělo jako bejt, ten příběh pak byl skoro úplně o ničem jinym, tohle bych klidně stanovila jako trestnej čin. vážně.
Tak třeba postava starého faráře má v knize minimální roli, a ve filmu je to mladý farář s komplexy, který malujea miluje Molly a ještě k tomu z něj udělali hned tři postavy z knihy najednou, postava černošského číšníka , která ve knížce vůbec nebyla tady vystupuje skoro víc než ostatní a co ta smrt Viktorie, ze které ve filmu udělali úplně nelogický paskvil, nebo to , že pan Rafíl přijel na ostrov jen proto aby koupil ten hotel. Fakt se mi u toho chtělo brečet utrpením. I když si na druhou stranu myslím , že kdybych viděla film jako první asi bych tak kritická nebyla. Ted se bojím, že ty příběhy ve filmové podobě co sem viděla a byla jsem z nich nadšená jsou úplně jiné než knižní předlohy.Takže zatím otálím jestli si ty předlohy mám vůbec přečíst.

twigxi
14.12.2019 5 z 5

Uzasna, poutava detektivka! Moje prvni setkani s pani Marplovou a jsem z ni nadsena.

Termina
14.11.2019 5 z 5

Já jí prostě zbožňuju !!! DÍK !

Lolila
15.04.2019 5 z 5

Mám veľmi rada detektívky A.CH. Jednoducho sú milé, nenásilné (aj keď samozrejme vraždy sú na dennom poriadku v každej časti:-), ale spôsob rozprávania je vlastne daný obdobím, kedy spisovateľka písala. Keď sa potrebujem odreagovať od "náročnejších tém", prečítam si jej knihy, ešte šťastie, že ich tak veľa napísala:-).
V tejto časti opäť prejaví svoje nadanie slečna Marplová, tentokrát na dovolenke v Karibiku.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Slečna Marplová je připravená vždy a všude.