Vražedná temnota

Vražedná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521603/bmid_vrazedna-temnota-MRs-521603.jpg 5 481 122

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná... Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Heart Creek , 2019

mirinda973
06.11.2023 4 z 5

Tento díl jen potvrzuje kvalitu této série. Jen sekta a její "léčivý" efekt mi přišly přehnané a těžko uvěřitelné. Takže o * méně.
Každopádně opět skvělé napínavé čtení.

veruptackova
04.11.2023 4 z 5

Série s Josie Quinnovou patří k těm krimi sériím, se kterou stíhám držet krok a její nové díly čtu vždy hned po vydání. I když mám i oblíbenější autory, kteří mě umí více šokovat a vtáhnout, jsou pro mě knihy Lisy Regan vždy jistotou, když si chci u nějakého detektivního thrilleru prostě odpočinout a vypnout.

Hlavní hrdinka je tak trochu nezničitelná a zcela upřímně si myslím, že je až neuvěřitelné, co všechno se jí stane a ona jde stále dál bez nějaké větší újmy na duši. Stejně tak místo, kde detektiv Quinnová působí by se počtem vražd mohlo směle vyrovnat anglickému Midsomeru a doteď nechápu, proč v Dentonu ještě někdo zůstává. Ano, je tu jistá dávka neuvěřitelnosti a náhod, ale také super čtivý příběh, po kterém vždy s chutí sáhnu.

Tento případ hodnotím jako lehce nadprůměrné krimi a stále pro mě v rámci této série vede třetí díl Matčin hrob. Pokud hledáte něco čtivého, u čeho se odreagujete po náročném dni, určitě bude série Lisy Regan dobrou volbou. A já už se těším na další díl, protože mě zajímá, kam se osobní život hlavní hrdinky posune dál.

3,5*

BlaV.
03.11.2023 5 z 5

Za mne naprosto skvělá, stejně jako předchozí díly.

Danago
01.11.2023 5 z 5

Mě osobně kniha nezklamala. Naopak děj mi připadal napínavý hned od začátku. A myslím, že děsivé sny z dětství byly důležité k dokreslení celé zápletky. Konec byl jako vždy dost šokující. Osobně jsem nečekala takový závěr.

Ajina76
31.10.2023 3 z 5

Zatím jsem přečetla celou sérii a za mě tato kniha byla nejslabší. Až na závěr dostala kniha spád, na který jsem byla zvyklá u předchozích dílů. Nicméně za přečteni určitě stojí.

Zahradnice19
30.10.2023 3 z 5

Sérii čtu od prvního dílu, vždy se těším na další, ale tentokrát to vidím bohužel jen na tři hvězdy, dlouho jsem se nemohla začíst, noční můry Josie zbytečně odváděly od zápletky, která byla pro mne docela nezáživná, překombinovaná, místy se vyprávění hodně vleklo, spousta věcí nebyla dotažená do konce. V závěru konečně nějaké napětí, i když některé okamžiky těžko uvěřitelné ..

eva3992
29.10.2023 5 z 5

Sedmý případ Jose Quinnové. Tentokrát bude mít na starosti opět pekelně zamotaný případ. K rozuzlení budou přibývat stále nové a nové indicie a vypadá to, že možná vraha vypátrají pozdě.

Já osobně moc série nevyhledávám, ale tato je výjimka a těším se na každý nový díl. Josie mi je sympatická, můžu jí tak fandit a pátrat společně s ní.

Jako obvykle je kniha napínavá, krátké kapitoly přidávají na čtivosti. Prostě to nejde odložit. Patřilo tam každé slovo, každá nová zápletka. Celé je to skvěle promyšlené a autorka nám přidává napětí přesně tam, kde je potřeba.

Pokud jste snad ještě nečetli nic z této série, rozhodně vám ji můžu doporučit.

martineknatasa
28.10.2023 4 z 5

Tentokrát ubírám jednu *. Chvílemi se kniha čte skvěle ale místy se děj zbytečně vleče. Ze série mé oblíbené spisovatelky se mi zdá tento díl nejslabší.

Zdenas5
28.10.2023 3 z 5

Sérii mám moc ráda, ale tento díl mi nějak nesedl. Četl se dobře, ale občas jsem se do čtení musela nutit, chytilo mě až asi třicet posledních stránek.
Souhlasím s komentářem od Pazdi.

Arsi
26.10.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka, Lisa prostě nezklame.

chrudas
25.10.2023 5 z 5

Tato série je dokonalá, napínavé počteníčko od první do poslední stránky, Josie a spol jsou sympatické postavy a jejich dějová linka třešnička na dortu.

BlaV.
25.10.2023 5 z 5

Za mne jako vždy výborná kniha.

Adinlea
25.10.2023 4 z 5

Lisa Regan nikdy nezklame, na kazdou jeji knizku se tesim.
Tato pro me byla ale nejslabsi z cele serie. Zapletka zajimava, ale rozuzleni odfklanute
I pres to, ze z knizky nejsem tak nadsena jako normalne u teto autorky, tak se stale jedna o vynikajici cteni.. Cte se to jednim dechem :)

Pazďa
23.10.2023 2 z 5

Na jednu stranu je tohle kniha s velmi kvalitním závěrem, ale případ jako takový je až do rozuzlení relativně nuda. 300 stran člověku přijde jako práce, aby se dočkal finále, které je uspokojivé. V celku je to za mě ale zatím nejslabší kniha ze série.

Hope80
23.10.2023 5 z 5

Na tuto sérii ať řeknu cokoli tak nevyjádřím přesně to jak bych se vyjádřit chtěla, takže... Angela Marsons je jednička, ale Lisa je snad její sestra. Prostě další super díl se skvělou Josii a jejím týmem. Přesně tyhle knížky bych mohla číst pořád a vždy se neuvěřitelně těším na další a další díl a přeju si, aby jich bylo ještě desítky a byly stejně dobré. Skvělý další díl.

alexis818
22.10.2023 5 z 5

Opět skvělý,napínavý díl.

Jane2016
22.10.2023 4 z 5

Stejně jako všechny předchozí příběhy i tady se jako čtenáři ocitáme ve velmi zamotaném a děsivém příběhu. Prostředí lesa, márnice a statku mimo civilizaci Vás rozhodně nenechá chladnými a garantuji Vám, že během čtení Vám nejednou naskočí husí kůže. Knížka se čte sama, nejsou zde žádné natažené části a kratičké kapitoly Vás nakopnou ke čtení. I to zapříčinilo fakt, že jsem sama knížku přečetla za pouhé dva dny.

Pokud někdo z Vás tuto sérii s Josie Quinnovou nezná, tak Vám jí opravdu vřele doporučuji. Čtení v tomto ročním období bude mít pořádné grády!

Jsem opravdu moc zvědavá s čím přijde autorka příště! Rozhodně se ale máme na co těšit!

Ada0004
21.10.2023 5 z 5

Miluji detektivky od Lisy, jak to ta ženská dělá, že Vás kniha přitáhne jako magnet a nepustí dokud nezhltnete poslední písmenka?! Člověk by se bál, že se v sériích vyčerpá a bude se opakovat, ale naštěstí se zatím tak nestalo. Opět skvělé, napínavé a další nahlédnutí do soukromí nám- fanouškům - tak blízkých a milých postav. Doporučení pro spřízněné duše - kdo neznáte Camillu Läckbergovou, můžete si zkrátit čekáním na pokračování Josie, řadou od této švédské královny detektivek podobou super řadou začínající Ledovou princeznou.

Kekik
20.10.2023 5 z 5

Opět skvělá záležitost.
U detektivních sérii mám ráda ten pocit, že se v každém díle vracím mezi přátelé, které mám ráda. A postavy napsané Lisou Regan tam rozhodně patří. Těším se, až se s nimi znovu setkám.

edith79
18.10.2023 4 z 5

Tato série se pro mě houpe na vlnách. Některé díly se mi líbí moooc a některé jsou trochu slabší, přesto však vždy skvělý čtenářský zážitek.
Tentokrát pátrání zavádí Josie a její kolegy do zvláštního společenství, které se snaží tvářit, že není sektou. Avšak Josie brzy zjistí, že všechny stopy v případě vraždy mladého páru se sbíhají právě sem a že ne všichni obyvatelé tohoto společenství mluví pravdu. A tak si jde jak je jejím zvykem tvrdě za svým. Do toho ji opět pronásleduje minulost. Nevím proč, ale výsledky pátrání, motivy a závěrečné rozuzlení mě tentokrát nepřekvapili, tak nějak jsem to z předchozího děje čekala. Přesto skvělá série a další díl uvítám.