Vražedná temnota

Vražedná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521603/bmid_vrazedna-temnota-MRs-521603.jpg 5 481 122

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná... Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Heart Creek , 2019

nada3314
28.11.2023 5 z 5

Opět parádní jízda. Jedna z mých nejoblíbenějších detektivních sérií. Lisa Regan mě ještě ani jednou nezklamala a i tento sedmý díl byl naprosto skvělý! Autorka je studnice nápadů a její fantazie nezná mezí. Každý díl je něčím jiný, originální a plný akce a napětí.

Josie Quinnová je sympatická detektivka, která ač se jeví jako tvrďák tak si nese z minulosti – hlavně z dětství nepříjemné temnoty, se kterými se učí bojovat a vypadá to, že se jí to tentokrát povedlo a může se od minulosti odprostit a začít žít klidnější život bez nočních můr. Její parťák Noah je prostě miláček, kterého by si přála nejedna žena. Pozorný, milý – za každé situace se na něj dá spolehnout a je pro Josie velkou oporou. Moc bych si přála, abych se v dalším díle, kromě parádního vyšetřování, dočetla i nějakou pozitivní zprávu o Josie a Noahovi. No uvidíme.. Každopádně, doporučuji a závidím všem, kteří se sérií teprve začínají.

krevetka79
27.11.2023 5 z 5

Skvělé pokračování série s Josie a jejím týmem...
Kniha mě "vcucla" hned na začátku a nešlo jí odložit, dokud jsem nebyla na konci.
Zamotaný případ s několika mrtvými a pohřešovanými .
Záhadný Poustevník...
Tajemná a děsivá Svatyně
Za mě opět skvěle napsaný, napínavý příběh.
Budu netrpělivě vyhlížet další případ tohoto oddělení.

Becca_books
26.11.2023 4 z 5

Jedna z mých oblíbených sérií a oblíbených hlavních hrdinek. Sedmý díl série s Josie Quinnovou. Na nejnovější díl jsem se moc těšila a slupla jsem jej jako malinu. Čtenář je rychle uveden do děje plného napětí. Někde v půlce mi to přišlo dost zamotané a trošku přitažené za vlasy ale konec byl super. Sekta mi přišla děsivá sama o sobě a když k tomu přidám ještě Josie ve Svatyni...

sassenkka
20.11.2023 3 z 5

Série s Joise je bezvadná, ale tentokrát snad poprvé přišlo zklamání. Na nový díl jsem se těšila, zajímal mě další nervy drásající případ i vývoj v životě hlavních hrdinů. Bohužel, dostavil se za mne nemastný neslaný případ, který měl sice super rozjezd, ale pak jakoby se to celé zastavilo a další pátrání se neslo ve znamení nudy a nezajímavých postav. Pár světlých napínavých momentů vzbudilo moji pozornost, ale to bylo málo.
Nevím, ze všech stran slyším chválu, mě to tentokrát prostě nechytlo. Škoda...

Sanny_happ
20.11.2023 3 z 5

Další případ detektivky Josie mě nemohl minout. Celou sérii zbožňuju a je to v podstatě jediná série, kterou mám celou přečtenou. I v tomto díle můžeme počítat se čtivostí. Líbilo se mi, že se v tomto díle Josie vypořádala s minulosti a jsem zvědavá, kam se její osobní život posune v dalším díle. V tomto díle se mi také líbilo, že je v příběhu zahrnutá sekta (i když mi to chvílemi přišlo trochu přitažené za vlasy). Ale příběhy týkající se sekty mám ráda
Bohužel mě ale tento díl až tolik nebavil. Sice nechybělo napětí, ale já se u čtení bohužel tentokrát trochu nudila. Konec byl ale skvělej a posledních 70 stran jsem hltala Kvůli tomu dávám hodnocení 3,5 V této sérii mám oblíbenější díly.

Evule *
19.11.2023 4 z 5

Čtivé a napínavé, na závěr možná trochu neuvěřitelné. Sekty nejsou mé oblíbené téma a já už se těším na další příběh z tohoto oddělení.

MamaKnihomolka
19.11.2023 5 z 5

,,Ten konec mi přišel takovej uťápnutej."
,,Babi, to je světovej bestseller, ten nemůže mít uťápnutej konec."
Názor mé babičky po dočtení :D

Sedmý díl série s Josie Quinnovou a nesmírně mi sedl. Stejně tak jako Matčin hrob. Zajímavý námět mě ihned vtáhl do děje a krátké kapitoly tomu dodaly ještě větší gradaci.

V knize se toho děje dost. Smrt dvou taborníků, nezvěstná žena, nalezení jiné nezvěstné ženy, vyšetřování ve Svatyni, které odhaluje znepokojivé věci a Josiin život se také nevyvíjí podle jejích představ.
Případ byl chvílemi opravdu zapletený s hodně informacemi, ale ne a ne je dát dohromady. Vždycky nějaký dílek chyběl.
Svatyně mi upřímně přišla divná už od začátku. Bylo mi jasné, že v tom něco bude.
Později jsem tušila, kdo za vším stojí a to se mi nestává.
A ne, ten konec mi nepřišel uťápnutý. :D

Každý díl série se dá číst samostatně, ale přijdete o vývoj postav.
Celkově sérii určitě doporučuji a hlavně těm, kteří mají rádi detetivky, ale nemusí moc krev, nechutnosti apod.

iskrizka
19.11.2023

Josie Quinn a jej prípady sú mojou najobľúbenejšou krimi sériou. Vždy sa veľmi poteším, keď výjde nový diel a doteraz som ešte ani raz nebola sklamaná. Som preto rada, že ma sa tak nestalo ani pri siedmej časti, a za seba môžem povedať, že sa mi páčila asi najviac od Matkinho hrobu, čo je z zatiaľ môj najobľúbenejší prípad.

Vo Vražednej temnote pred nami však autorka Lisa Regan postupne rozplieta ďalšiu veľmi zaujímavú zápletku, ktorú som s napätím a zvedavosťou hltala stranu za stranou. Tentoraz sa podarilo ma na plnej čiare dojať aj linkou z Josiinho súkromia a jej rozuzlením.

Kniha má, tak ako aj jej predchodkyne, dynamické tempo, je pútavo napísaná a dostanete od nej presne to, čo od dobrého krimi thrilleru očakávate. Bonusom sú, samozrejme, obľúbené postavy Josie, Noaha a ostatných z dentonskej polície.

Neviem, či príde deň, keď sa mi Josiine prípady omrzia, no keď budú aj všetky nasledujúce diely takéto nadupané, tak o tom pochybujem.

ArwenAragorn
19.11.2023 3 z 5

60%

Pěkný thriller, ale zdál se mi slabší, než předchozí díly.
Já hlavně nemám ráda ty sekty, takže téma se mi moc nelíbilo a ani z rozuzlení jsem nebyla nijak nadšená. Navíc se v textu často objevovalo moje neoblíbené sloveso "hádám" místo třeba myslím.
Knize se ale určitě nedá upřít čtivost a napětí.
Ti, kdo čtou moje komentáře vědí, že tři hvězdičky jsou pro mě pořád vysoké hodnocení a já thriller doporučím.

astra3
19.11.2023 5 z 5

Napínavé, zamotané. Příšerná sekta.

VeruHoráková
18.11.2023 5 z 5

Tak tohle byla sakra dobrá detektivka! Kniha mě chytla hned od počátku a hltala jsem každou stránku, protože děj tohoto příběhu je poměrně pestrý.

Na začátku se řeší vražda dvou mladých lidí. To vyšetřovatele zavede na statek zvaný Svatyně, kde žije pospolu kult lidí, o kterém by se dalo říct, že to je rádoby sekta, která se do příběhu skvěle hodila a v žádné knize jsem na to ještě nenarazila. Přestože se lidé na statku tváří, že jsou tam všichni dobrovolně, a mohou kdykoliv ze statku odejít, něco tam nesedí a člověk si furt říká, že to musí nějak souviset s tou vraždou. V průběhu vyšetřování do příběhu dále vstupuje žena, která byla několik let pohřešovaná, načež se zjistí, že byla unesena mužem, který žije několik let v místních lesích v jeskyních a ženu tam celou dobu držel.

Několik linek, jedna záhada větší než druhá a je to právě Josie, která musí vyřešit, jak je tohle všechno propojený.

Můžu říct, že já jsem teda byla hodně zvědavá, jak tohle dopadne a byla jsem napnutá až do konce. Příběh byl opravdu chytře vymyšlený a perfektně sehraný, takže tady není co vytknout.

Kniha se dá číst samostatně, ale pokud budete chtít sledovat vývoj hlavních postav, tak bych začala s celou sérii od začátku. Sama si doplním některé předchozí díly, které jsem nečetla, protože tahle série mě baví!

lucakuca
18.11.2023 5 z 5

Přečteno za jeden let z dovolené.
Líbí se mi způsob vyšetřování, rozmotávání klubíčka důkazů a lží a nacházení pravdy...
Dost děsivý moment, kdy Josie měla takřka holčičí povídání s majitelkou svatyně o způsobu nalézání své temnoty...

Petra00
17.11.2023 4 z 5

Řekla bych že trochu slabší než ostatní díly série, ale i tak skvělá povedená kniha a pro mě jistota, která nezklame. Vždy mi je líto, že už jsem u konce knihy a doufám, že další díl vyjde co nejdříve! Neskutečně čtivé, miluju postavy, děj je vždy zamotaný, zahrnuje zajímavé téma a překvapí mě.

lena.o.knihach
17.11.2023 4 z 5

Detektivní série s Josie Quinnovou je aktuálně má jediná, kdy každý další případ, který vyjde, musím přečíst ihned, co se objeví na pultech knihkupectví.

Ráda se vracím za mými oblíbenými postavami a vím, že knihu budu mít přečtenou za chvíli, protože mě jinak nenechá spát.

Vyšetřování ve Vražedné temnotě nepatří k těm nejnapínavějším, protože jsem byla na správné stopě už od začátku, ale i přesto se mi nestalo, že bych se v nějaké části nudila.

U série s Josie Quinnovou u každého dílu vypnu, skvěle si odpočinu a uklidňuje mě to, že v zahraničí je ještě spoustu pokračování, které čeká na přeložení.

#spoluprace @grada_cz

snehule04
14.11.2023 5 z 5

Opět parádní jízda. A v dnešním, šíleném světě bych snad i dokázala uvěřit, že něco jako Svatyně může existovat....

rodak
14.11.2023 4 z 5

Tento díl mne také moc nepotěšil. Poustevník,Svatyně to mi moc nesedlo. Těžko se tomu dalo uvěřit.Ale stále nadprůměr.

zuzana2599
09.11.2023 5 z 5

Do temnoty lidské duše mě zavedl další případ Josie Quinnové a jejího parťáka i přítele Noaha. I tento díl byl skvělý, četl se báječně, nechyběla mu svižnost i jiskra. Naše hrdinka Josie dostane na konci příběhu krásný dárek. Docela mě potěšilo, že si Trouta tak oblíbila a zamilovala. I kvůli němu se těším na další díl. A také jsem ráda, že se Josie konečně vyrovnala se svou děsivou minulostí.

uzivatel42014
09.11.2023 5 z 5

Dnes k ránu dočteno další skvělý díl všem doporučuji moje top série

michaela5515
06.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělý díl. Dlouho jsem tápala, kdo je vrah. Neztrácela jsem se v postavách, děj byl svižný. Josie je mi sympatická a stejně tak celý tým. Jsem ráda, že Josie mohla uzavřít jednu kapitolu svého života a uvidíme, co nám přinese pokračování.

Didi15
06.11.2023 4 z 5

Celkem dobrá kniha, ale ve srovnání s Angelou Marsons o hvězdičku slabší.