Vražedná temnota

Vražedná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521603/bmid_vrazedna-temnota-MRs-521603.jpg 5 481 122

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná... Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Heart Creek , 2019

putpuda
11.01.2024 5 z 5

Tato detektivní série je prostě jedna z nej. Další díl opět skvělý a jsem moc ráda, že se Josii snad už povede dobře v jejím osobním životě. Mám radost z nového "přírůstku" ;)
Jsem zvědavá, co bude dál. A doufám že brzy!

kolacky
10.01.2024 5 z 5

Zase výborný příběh. Josie v nebezpečí, celé oddělení pracuje na 120 procent, nebezpečná sekta, miminko... Ale co mě dostalo, ten závěr v hospicu. Josie se projevila jako silná a empatická osobnost.

viki77
09.01.2024 5 z 5

Moc pěkný a poutavý román

Ferda43
08.01.2024 4 z 5

Začala jsem paradoxně 7. dílem, ale myslím, že to celkem nevadí:)) Jako čtivé to docela je, napínavé místy taky, ale přijde mi to dost vyumělkované. Prostě překombinované. Nicméně dám Josie ještě šanci a to pěkně od začátku - prvním dílem. A uvidíme, jestli se ještě nezamiluju :)))

tracey9
07.01.2024 5 z 5

Moje oblíbená vyšetřovatelka Josie Quinnová je zpět a v knize Vražedná temnota ji čeká opravdu zajímavý případ! Spolu se svým týmem je povolána k vraždě páru tábořícího v lesích. Na místě činu je zjevné, že zde byla i třetí osoba, po které ale není ani vidu ani slechu. Je to vrah? Další oběť? Vyděšená osoba na útěku?

Celý příběh je obestřený tajemstvím a něčím strašně divným. I když Josiin tým najde svého podezřelého, víte, že něco nesedí. Stejně jako v případě Mayi Bestlerové, která se po letech pohřešování vynoří těhotná z lesa. Její vysvětlení je naprosto logické a zároveň je jasné, že nám něco uniká. Stejně tak, když se spolu s Josii vyskytneme na půdě Svatyně, podivné sekty, sídlící v lesích, s ještě podivnější Charlotte v čele...

Lise Regan se opět povedlo to, co mám neskutečně ráda. A to je právě to hledání toho, co nesedí, co uniká. Bavilo mě to i tentokrát, stejně jako veškerá odhalení. Propojení s Josiiným osobním příběhem bylo za mě výborně vymyšlené a celkově téma, které kniha přinesla bylo výborné. Sama jsem se zamýšlela nad svým životem a také nad životy lidí kolem mě. Co se musí stát, že se člověk rozhodne stát členem sekty? To by mě vskutku zajímalo, ale důvody budou určitě různé :)

Za knihu na recenzi v rámci #spoluprace moc děkuji @grada_cz @cosmopolis_cz a @bunburistka moc jsem si ji užila :)

Knihu hodnotím 4,5 z 5 :)

sd1992
05.01.2024 5 z 5

Kdyz jsou v lese nalezena tela dvou mladych lidi, kteri zemreli za zvlastnich okolnosti, je vic nez jasne, ze Josie stoji pred dalsim slozitym pripadem. Vse se navic zkomplikuje, kdyz cestou Josie a Noah malem srazi rodici zenu, ktera vybehla na dalnici z lesa jen nedaleko mista cinu.. ukaze se, ze je pres 2 roky pohresovana a nese na sobe znamky starych zraneni.. Josie se se svym tymem pusti do horliveho vysetrovani cele oblasti lesa a objevi soukromy pozemek, na kterem zije urcite “spolecenstvi lidi.. pri blizsim patrani se Josie nemuze zbavit pocitu, ze se jedna o sektu.. ackoliv se tam zda byt vse v poradku, stopy z mista cinu zavadi neustale detektivy prave sem.. co ma spolecneho vedouci Svatyne s pripadem? Dokaze Josie opet vyresit pripad, nez si vyzada dalsi obeti?

Urcite se neda poprit, ze jsou v serii lepsi dily.. ale ani to, ze to opet byla skvela jizda :)) ja zkratka miluju styl psani autorky - knihy nemaji hlucha mista, porad se neco deje, jsou zde kratke kapitoly.. = ctivost zarucena!!! Josie jako hlavni hrdinku mam rada uz od prvniho dilu - je to rozhodne jedna ze silnych zenskych postav, ktere si umi poradit v kazdem pripade a to ja muzu :)) Za me opet velke doporuceni.. nejen na tento dil, ale i na celou serii samozrejme !!

4,5*

studentice
05.01.2024 4 z 5

Tato knížka se četla úplně sama, užívala jsem si každou stránku. Další skvělý díl, už se nemůžu dočkat dalšího.

TaLu
04.01.2024 4 z 5

Zajímavě vystavěné charaktery postav, osudy těch, kteří odešli žít své životy do prostředí sekty. Ale jak už to tak se sektami bývá, nic není tak, jak se na první pohled zdá. Co kdo ukrývá musí zjistit Josie a její tým dříve, než zemře někdo další.

Rosse
02.01.2024 5 z 5

Nejenže se v tomto díle honíme za dalším případem, ale také sledujeme Josie a její noční můry, kterých se jí nedaří zbavit. Navíc aktuální případ se jí dostává hodně pod kůži.

Hodně se mi líbilo téma, do kterého byl tento díl zařazen. Nechyběl nám tu ani střípek z života Josie a potýkání se se svými démony.

Vyšetřování bylo napínavé a rozhodně si zde najdete nejednoho člověka, kterého byste nejraději zardousili.

Za mě se tento díl opravdu povedl a budu se těšit na další, protože se rozhodně máme na co těšit! :-)

Marla
01.01.2024 5 z 5

Temný a velmi zamotaný díl. Dočítala jsem za /letos/mírného rachotu petard a ohňostrojů a prahnu po dalším díle. Prosím, kdy bude j k mání?

alzbeta4340
01.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota se čte opravdu snadno, není to jednoduchý příběh, ale čtenář se zde orientuje velmi dobře. Jedná už o 7. díl s Josie Quinnovou, myslím ale, že se dá číst i bez znalosti předcházejících knih. Pocitově bych tuto detektivku hodnotila jako vysloveně odpočinkovou četbu, "dobro" a "zlo" bylo jasně odděleno, Josie jsem jako vždy držela palce, ale nijak jsem se o ni nebála.

Belanna
31.12.2023 5 z 5

Letošní poslední kniha a také zatím poslední kniha série.
Opět zajímavý případ a série úmrtí, které musí Josie a její tým vyřešit. Zavede nás do odloučené komunity, která cosi skrývá.
Tento díl se mi opravdu líbil a jsem ráda, že se Josie konečně dokázala vyrovnat s minulostí a na závěr knížky také "najít" nového kamaráda.

martineden
30.12.2023 2 z 5

Série s touto vyšetřovatelkou je návyková. O kvalitě ale stále nejsem přesvědčena, připadá mi to příliš černobílé - dobro, zlo, temnota... A Jossie jako superžena, která vše vyřeší, skoro všechny zachrání, i když skoro nespí...

lucky_ideas
29.12.2023 4 z 5

Venku řádí pochmurné počasí, tak je ideální čas na pořádný thriller! .
Rozmanitost a jiskra příběhu rozhodně nechyběla, takže vás kniha chytne a nepustí.

Vynikající atmosféra a vykreslení charakterů postav bylo opět zvládnuté na jedničku, takže v tomto ohledu autorka rozhodně nezklamala.

Jelikož jsem se v tomto díle vlastně nedozvěděla o Josie nic moc nového, spíše nám byly připomínány informace, které jsme se již dozvěděli ve třetím díle a zároveň ve mně tolik negradovalo napětí jako tomu bylo v předešlých knihách, tak strhávám jednu hvězdičku.

I když Vražedná temnota není mým nejoblíbenějším dílem ze série, tak určitě strhla mou pozornost a skvěle se četla.

Zatím se jen potvrzuje, že pokud na obálce uvidíte jméno Lisa Regan, tak se můžete těšit na kvalitní thriller. Nemohu se dočkat dalších dílů!

Kaja1
24.12.2023 4 z 5

Zajímavý příběh ze života komunity žijící v hlubokých lesích Ameriky. Snad teď už Josie najde klid i ve svém osobním životě. Člověku vrtá hlavou jak někdo může krýt zlo, ale lidé se někdy chovají nevyzpytatelně a nemusíme chodit daleko.

Leniiis
18.12.2023 4 z 5

Čtivé jako vždy. Autorka je skvělá. Za mě ale tentokrát malinko nudnější díl.

Maky806
11.12.2023 5 z 5

Skvělý příběh, jako vždy.

dikobraz
05.12.2023 5 z 5

Dufam, ze este bude pokracovanie. Bola by skoda to teraz skoncit.
Tato cast bola skvela, zo zaciatku nic do seba nepasovalo a vyzeralo to na 2 pripady. Ale na konci to vsetko do seba zapadlo ako lego. K tomu vsetkemu Josie prenasledovala jej hrozna minulost.
No, dobra seria. A teraz idem pokracovat s Kim Stone a jej dalsimi pribehmi.

INCOGNITOREADER
04.12.2023 4 z 5

Už sedmý! díl série. V tomto díle Josie a její tým začne vyšetřovat vraždu a zmizení dvojice, která tábořila v lesích. To co se z toho vlastně všechno vyklube je až neuvěřitelný. Tak moc zamotaný příběh. Moje výtka směřuje k zatím nejpomalejšímu rozjezdu v celé sérii a to mě ze začátku od poslechu odrazovalo. Když se to, ale konečně rozjede tak je to jako vždy super čtení. Přidám jen poznámku, že tuto sérii je třeba číst od začátku. Jinak vám budou unikat dost důležité souvislosti.

Katulinka69
03.12.2023 5 z 5

Jsou knihy,které mají prostě cenu pokračovat