Střepy

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321713/mid_strepy-StD-321713.jpg 5 296 100

Joseph O'Loughlin série

Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph OLoughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shatter , 2008

Rade
21.12.2017 4 z 5

Vesměs se mi stává, že detektivka–thriller se mi hodně líbí tak do půlky, a pak se cosi zvrtne, a najednou už mi to přijde překombinované, nepravděpodobné, přitažené za vlasy… Je to asi můj problém, ale byl to případ i téhle knihy. A navíc mi dost vadila Josephova silně nesympatická sobecká manželka (nebo se to zdálo jen mně?), a vůbec, těch soukromých manželských peripetií tam bylo na mě až moc.
Tři až čtyři, nakonec čtyři minus, ale to trošku přidávám, protože se mi první část zdála hodně dobrá a Joseph O´Loughlin se svým zdravotním trápením a ne vždy stoprocentními zásahy mi vlastně docela přirostl k srdci…

intelektuálka
22.11.2017 5 z 5

Čím vyšinutější pachatel, tím zajímavější čtení. I když tento pachatel nenávidí hlavně sám sebe a od toho se odvíjí jeho zločiny. Zničit štěstí druhých, když on sám je nemá. Manipulace s mateřskými city a touha rozmetat na střepy to, co rodinu drží pohromadě. Sympatická postava psychologa, který jde až na dřeň, aby zachránil životy jiných. Doporučím.

soukroma
07.11.2017 4 z 5

Velmi dobré, velice napínavé, ale také značně drsné. Hodně dlouhé (přitom se jednalo jen o několik dní), ale nijak by se to asi nedalo zkrátit, vše mělo své místo, důležitost a plynulost. Hlavní hrdina, chlápek z masa a kostí, ovšem sužovaný chorobou a souvisejícími pochybnostmi o sobě, byl sympaticky a věrohodně zpodobněn, zatímco jeho žena byla čím dál tím víc nesnesitelná.
Přes množství překlepů a pár jazykových nesmyslů = 85% (lepší než Řekni lituji).

Šánka
17.10.2017 5 z 5

Výborná kniha, 560 stran čirého napětí.
A když jsem si tak v půlce říkala, co bude dál, už je to jasné, to by jste se divili, jak se vše ještě víc rozjede, ještě víc vystupňuje, psychothriller naši mysl rozloží na střepy, ze kterých se jen těžko budete znovu skládat!!!
Skutečně vynikající díl této série a jediná vada na kráse, jak je již níže zmíněno, že díly nevychází postupně a ta soukromá linka je trošku narušená.

Bruklinka
11.09.2017 5 z 5

To byla jízda :) Skvělá, napínavá, přečtená jedním dechem. Jediná piha na kráse byla, že série nevychází postupně. Kdo četl Řekni lituji, bude vědět, co se v druhé části knihy stane...

Zara
06.09.2017 5 z 5

Česká vydání autorovy série s psychologem Josephem O´Loughlinem nedoprovází mediální rozruch, ani bezpočet recenzí slovutných kritiků, takže z logiky věci nejdou zrovna na dračku...škoda.
Při překotně rychlé četbě jsem se několikrát přistihla při myšlence připsat téměř pětisetstránkový exemplář na seznam nezbytně nutných věcí při případné evakuaci.

bagel
04.09.2017 4 z 5

Čekala jsem trochu víc, dalo se předpokládat, jak vše dopadne.

keiko33
19.08.2017 5 z 5

Znovu skvely vykon, zatial druhy najlepsi po Rekni litiji. Autorov styl je navykovy, proste musite citat dalej a dalej. Milujem myslenie Joa, ako si dokaze dat vsetko dohromady, jeho zvlastny humor. Tentoraz, ale Joe nebol jediny s genialnou myslou, vrah mu dokonale konkuroval. Jedine co musim vytknut, je vydavanie knih v zlom poradi. Kedze som uz citala 6 cast, koniec nebol pre mna az takym prekvapenim.

Evka27
12.08.2017 5 z 5

Na 5* ne, ale kniha bezva.Proč knihy vycházejí nejdříve 6 a pak teprve od 1? A je fakt, že ty dvě se mi líbily zatím nejvíce Řekni lituji a V podezření.

JanaJane
11.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která neustále nutí čtenáře pokračovat ve čtení, dokud se nedopracuje až na konec.

jana3099
23.07.2017 5 z 5

Mám ráda psychothrillery, a tenhle opravdu stál za to přečíst....... už se chystám na další tvorbu tohoto autora ;-)

irva
22.07.2017 5 z 5

Vyplatilo se čekat výborná knížka. Ovšem sobota v háji, protože jsem musela číst a číst.

Peršanka
16.07.2017 5 z 5

Opět kvalita.

jonathan
14.07.2017 5 z 5

Výborný thriller, bez váhania za 5 hviezdičiek.

sramkovamichala
06.07.2017 5 z 5

Kniha výborná, stejně jako předchozí díly. Napínavý děj, který se neustále vyvíjí. Moc doporučuji!

kneslova
02.07.2017 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller, za mne 5 hvězdiček, nemám výhrady

Hella
19.06.2017 3 z 5

Za mě tenhle díl o něco slabší než-li ty předchozí. Ne, určitě to nebylo špatné, jen možná trochu zdlouhavé a občas nepříliš přesvědčivé. Ale ano, autor je to jednoznačně výborný. (A za ty gramatické chyby a chybějící či přehozená písmenka v českém překladu chudák nemůže.)

Luciecs
18.06.2017 5 z 5

Tenhle autor mne oslovil a když se na pultech objeví jeho nová kniha, - neváhám ani okamžik. Za mne zasloužených pět hvězd :)

rodak
16.06.2017 4 z 5

Po Amnézii která mi moc neseděla se toto četlo lépe.Stejně ale tak ubrat 100 až 200 stran by to mělo lepší spád.Pořád nechápu to vydávání knih u nás napřeskáčku.

DariDerek
06.05.2017 5 z 5

U tohoto autora to nejde ani jinak, než opět všechny hvězdy. Já ho zbožňuju, jeho příběhy jsou vytříbené a umí vtáhnout do děje. Jen je škoda, že u nás to vychází zpřeházeně. Tento díl je u nás čtvrtý, v originále třetí a trochu neplechu to teda dělá :(
Ovšem za to autor nemůže, ten je božský :-)