Střepy

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321713/mid_strepy-StD-321713.jpg 5 296 100

Joseph O'Loughlin série

Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph OLoughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shatter , 2008

romana0733
02.12.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že to bude můj oblíbený spisovatel. Střepy mě opravdu dostaly, ač je pachatel znám skoro od začátku, tak to nic neubralo na čtivosti. Tuhle knihu jsem pořád měla v hlavě i v noci když jsem se vzbudila, tak jsem o ní přemýšlela, čeho všeho jsou lidé schoní udělat. Dokonale propracované postavy. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Má to přes 500 stran a vůbec se mi to nezdálo dlouho, nebylo to uměle natahované, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Za mě skvělé čtená.

elenk
09.11.2018 4 z 5

Očekávala jsem trochu více..kniha se táhla...ale číst se to rozhodne dalo. Robotham je výborný spisovatel,jen tady byl vrah jasný od počátku,což mi trochu vadilo.

kap66
31.10.2018 5 z 5

Nejlepší začátek z dosavadních tří dílů: stejně jako Joe okamžitě zabodoval u studentů v nové roli přednášejícího profesora psychologie, zabodoval vtipným začátkem Robotham i u mě. Charakteristika studia psychologie na VŠ (z dialogu Joea a jeho kolegy) se dá aplikovat na jakékoliv studium, především humanitní (humaniťáci, prosím, neurážejte se, mířím i do vlastních řad):
"Nemůžeme je naučit nic, co by jim mohlo být jakkoliv k užitku v reálném světě, starouši. Naším úkolem je poskytnout jim detektor kravin.
Cože?
Když budou tvrdě dřít a budou trochu používat zdravý rozum, naučí se poznat, když někdo kecá úplný kraviny."
Dál už to není vtipné, ale napínavé ano. Zápletka je celkem standardní, ale mě bavilo pozorovat, jak si autor pohrává s postavami (a čtenářským míněním o nich): Joe vzbuzuje sympatie, to je jasné. Ruiz je tentokrát už přítel, jak má být, jednoznačný klaďas. A milovaná Julianne, o které neřekne Joe křivé slovo? Jako morální opora naprosto selhává (souhlasím s Rade).
Robotham není pro mě úplně na špici anglicky psané detektivky, ale na stupínku vítězů stojí. Takže v létě 2019 si přečtu 4. díl, nevím kdy, možná někdy během roku 2020 i 5. díl a pak konečně dojde na 6. díl, který vyšel u nás v roce 2015...

Vesina
25.10.2018 5 z 5

Bomba !! Jak jinak.

loskatos
15.10.2018 5 z 5

Robotham nezklamal ani u 4 knížky, kterou od něj čtu. Opět skvěle napsané, vykreslené postavy, motivace pachatele, reálnost příběhu. Dávám plný počet *.

moni-zbuzi
15.09.2018 5 z 5

Opravdu skvělá kniha !!!

Jelen51
23.08.2018 5 z 5

Wau...super moc se mi to líbilo. Druhá půlka knihy jedním dechem. Vážně dobré. Takže rozhodně 5 hvězdiček. Moje třetí kniha od něj tusim, tak jdu hledat další.

Allena24
31.07.2018 5 z 5

Jo jo p. Robotham umí. Neváhám a dávám 5 hvězdiček.

putpuda
14.07.2018 5 z 5

Luxusní čtení! Jak níže uvedeno, propracované do posledního detailu, není co vytknout. Joe je sympaťák. Jedna z mála knih, u které by mi nevadilo ani kdyby těch stran bylo ještě o 100 více :D. Jen škoda, že nejsou k dispozici další díly, až ten šestý. Dost by mě zajímalo, jak se to bude dál vyvíjet mezi Joem a jeho ženou.....třeba se dočkáme...

JaKa1974
10.07.2018 5 z 5

Neskutečně do detailů propracovaný příběh, napínavý, až vás mrazí v zádech. Zcela vás pohltí.

BlackFun
04.07.2018 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha od Robothama! Rozhodně doporučuju všema deseti :) Od knihy jsem se fakt nemohla odtrhnout.

astra3
28.05.2018 5 z 5

Asi nejlepší kniha z celé serie. Už se těším na další knihu od tohoto autora. Čtivé, napínavé. Doporučuji.

Blondebookdevil
25.05.2018 3 z 5

Musím říct, že mě mírně zklamala, oproti ostatním dílům byla trochu táhlejší a ne tolik napínavá. Každopádně hrůzný motiv vraha mi do poslední chvíle nebyl jasný. Konec mě utvrdil ve třech hvězdičkách, jinak bych dala asi víc.

J.x
07.05.2018 5 z 5

Výborná knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Úplně člověka pohltí. Doporučuji. Moc se těším na další knížky tohoto autora.

ArwenAragorn
17.04.2018 5 z 5

Vynikající psychothriller! Skutečně vás rozloží na střepy a budete se z něj dlouho vzpamatovávat. Joe má proti sobě velmi chytrého, zvráceného a nebezpečného protivníka. Napětí je od začátku knihy hmatatelné a jak se blížíme k závěru, stupňuje se (pokud je to víc ještě možné).
Michael Robotham patří k mým oblíbeným autorům a tímto dílem opět dokázal, že ve svém žánru patří k nejlepším.

LeHor
06.03.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem, tyhle knihy můžu. Napínavé až jsem v noci přemýšlela, jestli není někdo ve skříni :-) Doporučuji

iška
12.02.2018 5 z 5

Ve svém žánru patří k nejlepším.

allyce
08.02.2018 4 z 5

Výborný psychothriller, vtáhne do děje a nepustí. Doporučuji, stojí to za to!

konicekbily
23.01.2018 5 z 5

Krimiromán, jak má být od autora, který to umí. Dokonale. Někdy to přehání s kombinatorikou a reálností, zda by se to mohlo takto stát. Ale což, je to fikce! A zatraceně dobrá! Piš, pisálku, piš, rád si zase od Tebe něco přečtu!

ufounek17
02.01.2018 5 z 5

Zajímavý děj, hezky napsáno,velmi čtivá knížka...moc se mi líbila.