Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187754/zlodejka-pribehu-187754.jpg 4 1560 384

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost - lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Evik30
23.02.2016

Jedna z českých autorek detektivek která mě opravdu baví!! Je to už pokud počítám dobře její 3 kniha kterou jsem teď dočetla. Řekla bych že z těch které jsem zatím četla je tato nejlepší. Napětí, osamělý penzion a spousta potenciálních vražedkyň. Prostě ideální kniha na večer před spaním. Ke knihám této autorky přistupuju když už jsem přehlcena severskými krimi. Je to taková oddechovka plná napětí i když občas je motiv teda pořádně překombinován. Ale jinak nic proti autorčiným knihám.

Misa.K1
05.02.2016 5 z 5

První detektivka, kterou jsem od autorky četla, a popravdě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc mě baví její styl psaní a vykreslení postav.
Zlodějka příběhů mě zatím bavila nejvíc z detektivek od Michaely, možná i proto,že byla první. Za mě doporučuju.

Alienn
17.01.2016 4 z 5

Výborná detektivka, která se dobře četla. O to více mě těší, že z pera české autorky. Určitě zkusím i některou z jejích dalších knih.

3nitka
16.01.2016 3 z 5

Určite si od nej ešte niečo prečítam, keď bude príležitosť. Blízke prostredie, dynamický dej. Osobne som tipovala iného páchateľa.

Tiffany
02.11.2015 4 z 5

Po delší době jsem objevila českou autorku, která mě oslovila. Píše záživně , barvitě…. . Baví mě její opisy prostředí a postav. Navíc…, do poslední chvíle, jsem si mohla tipovat, kdo je pachatel, protože možností bylo několik. Jen je pravda, že mě taky rušila některá často opakující se slovní spojení ... Za mě to bylo „netrpělivé mlasknutí“ :)

Rocker007
07.10.2015 5 z 5

Vlastně to byla má první ryze česká kriminálka a mohu s čistým štítem říct - paní Klevisová je skvělá. Možná jsem čekal trochu hlubší poznání inspektora Bergmana, což snad v některém díle je/bude. Pachatele (nebo pachatelku?) jsem celou dobu znal... no a pak to byl někdo jiný. A to mě baví.
Kniha se mi líbila. I když se některé fráze opakovaly. Ve smyslu: No víte ... ale nic, vlastně to není důležité. Taková věta se tam opakuje několikrát u různých postav. Jako charakterový rys v poho, ale občas to rušilo. Což... ono to je vlastně jedno, jenom to je takový postřech. A dostala mě věta na konci: "Který kocour by zůstal u potrhlé vegetariánky..". To mě pobavilo.
Těším se na některý z dalších dílů a určitě si paní Klevisovou řadím mezi oblíbené autory.

HDosoudilová
24.09.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v jedné soutěži, sama bych po ní nesáhla. To by byla ale velká škoda, protože příběh mě chytl od začátku až do konce. Moc pěkně se mi kniha četla, děj nebyl přehnaný ale překvapující. Jsem zvědavá na další autorčiny příběhy.

alexis818
03.08.2015 5 z 5

První kniha od této autorky a moc se mi líbila,přečtu si od ní i ostatní detektivky.

vyvodka
12.07.2015 4 z 5

Čtu ráda detektivky, hlavně ty severské. Ale přece jen jsem jimi někdy přesycena a proto jsem hledala něco jiného. Pátrala jsem po nějakém českém autorovi napínavého čtení a objevila jsem Michaelu Klevisovou. Knížka se mi moc líbila, zajímavé bylo prostředí, hlavní postavy i samotná zápletka. Rozuzlení pro mě bylo nečekané. Prostě jsem si tuhle českou detektivku užila. A určitě si přečtu i ostatní, které tato autorka napsala.

RadkaKabát
26.05.2015 4 z 5

Nemohu se zbavit pocitu, že by jí líp seděly romány pro ženy než detektivky. Čtenáři jsou namlsaní zápletek a komplikací a to mi u ní chybí. Všechno ostatní je skvělé - postavy, prostředí. Píše dobře, ale vybrala bych jí jiný žánr

TereziaH
28.03.2015 5 z 5

Překvapení roku 2015. Krásná jednoduchá zápletka. Něco jiného než pořád číst o brutálních vraždách. Od české autorky prostě WOW. Skvělá, první dil si určitě koupím a už se těším až ho přečtu. Bravo

Boudika
31.03.2014 5 z 5

Opět perfektní česká detektivka,která nabídne spoustu napětí a nenechá vás knihu odložit. Podezření na vraha jsem měla hned,jen motiv byl objasněn až ke konci knihy....

Lenka4
02.01.2014 4 z 5

Příběh splňuje všechno, co od české detektivky očekávám. Není drastický. Napínavý je však tak, že knihu sice lze odložit, ale ne na dlouho, neboť láká k brzkému dočtení. Myslím, že žádný čtenář nemá šanci vraha odhalit a jeho totožnost tak vyjde najevo až v samotném závěru. Líbila se mi záhada mrtvých myší. Naštěstí se autorka včasným objasněním vyhnula lacinému hororu, ke kterému událost přímo vybízela.

sabca
21.10.2013 4 z 5

Tak jako předešlé kriminálky této spisovatelky se mi líbila. Do poslední chvíle nebyl alespoň pro mně znám vrah. Doporučuji k přečtení.

evickakyticka
16.10.2013 2 z 5

Po předchozí dobré zkušenosti s ženskými spisovatelkami jsem si na doporučení přečetla tuto detektivku. Sice je moc nevyhledávám, proto mi snad prominete, když jsem u knihy měla i zapnutou televizi. A to se ještě číst dalo. Pak jsem si knihu chtěla vychutnat a ponořit se do ní i bez TV. Ale už to tak hezky nešlo. Pořád samé co by kdyby, otázky a podezírání každé z postav. Konečné hodnocení pouhé dvě hvězdy za snahu....

mh.mail
10.09.2013 4 z 5

Po prvním díle jsem si vzápětí přečetl druhý. Zatímco poprvé jsem se ani nesnažil tipovat, kdo je vrah, tady jsem měl cca od jedné třetiny svého hlavního favorita, ačkoliv motiv jsem tušil jen matně. Nakonec mi to stejně bylo houby platné, protože vrahem byl někdo úplně jiný.
Kniha hladce navazuje na svoji předchůdkyni, je napsána stejně čtivým stylem, zápletka není překombinovaná, s překvapením na konec, zatím se mi to stále líbilo. Uvidíme, jak dopadne třetí díl.

Heyhey
19.08.2013 4 z 5

Příjemné a zábavné čtení na prázdniny. Napsané tak, aby zaujalo a nutilo číst dál. Doporučuji.

simonabr
06.07.2013 4 z 5

Na můj vkus trochu překombinované a přitažené na vlasy, důvod k vraždě ne moc pravděpodobný, ale musím ocenit autorčino umění udržet čtenáře v napětí a touze číst dál, jak jen naznačí, že se v minulosti něco stalo a co kdyby to byl ten vražedný motiv...

Lidka
09.11.2012 3 z 5

Když já mám prostě radši knížky u kterých musím víc a jinak přemýšlet než jen nad tím, kdo je vrah. :-)
Ale zase na druhou stranu muselo to být asi důmyslně napsané, když jsem u toho vydržela a dočetla to až do konce, ač detektivky moc nečtu:-)).

fablen
02.03.2012 5 z 5

Opět skvělé, bomba....už na mě v naší knihovně čeká k vyzvednutí i poslední kniha této báječné české spisovatelky. Vraha se mi odhalit nepodařilo :-).