Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187754/zlodejka-pribehu-187754.jpg 4 1578 1578

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost - lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Eicherik
31.03.2018 5 z 5

Výborná česká detektivka ze současnosti. Děj je promyšlený, postavy se nepletou a prostředí velmi dobře popsáno. Knihu mohu jen doporučit a už se těším na další díl.

katy87
26.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila dokonce více než předcházející díl! Je tam spousta postav, ale člověk se v nich neztrácí. Čtivě napsáno, dobrá zápletka i rozuzlení. Líbilo se mi vykreslení pozadí natáčení seriálu. Jediné co bych vytkla je to, že postava vyšetřovatele Bergmana, podle kterého je pojmenována tato série, nemá dostatek prostoru - vlastně téměř žádný, zapadá do plejády dalších vedlejších postav, což je škoda.

Leniii
26.03.2018 5 z 5

Pěkná česká detektiva, dobře čtivá, promyšlený děj a příběh mě moc bavil. Odpočinkové čtení. Postava pana Bergmana mě moc baví :)

Modrina
25.02.2018 4 z 5

I u druhé knížky této autorky mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla. Ale pak jsem se zas nemohla utrhnout. :) Zápletka je vymyšlená moc pěkně, zvlášť vysvětlení druhé vraždy. Rozhodně jdu na další příběh. :)

SimonaP
22.02.2018 3 z 5

Čtivá detektivka, vraha jsem neodhalila. Kniha Kroky vraha byla ale čtivější a napínavější. Další díly si ale také určitě přečtu.

harena
16.02.2018 3 z 5

Pěkná čtivá, česká detektivka, děj pomalu a klidně plyne, dobrý promyšlený příběh, ale myslím, že vraha můžeme jen těžko uhodnout. Příjemné odpočinkové čtení, ale Kroky vraha se mi líbily víc. Jsem zvědavá na třetí díl.

mirka71
14.02.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala, současná česká detektivka s dobrým námětem, napínavá až do konce.

ctenarkaEva
06.02.2018 4 z 5

Čtivá česká detektivka, ve které se postupně rozmotává příběh ze současnosti, který má kořeny i v minulosti. To se mi na knihách M. Klevisové líbí. Už mám rozečtenou další.

Knižní střípky
05.02.2018 3 z 5

Druhý díl ze série o inspektoru Bergmanovi se mi líbil o něco méně než jednička. Přiznám se, že kromě Bergmana mi zde nebyl nikdo sympatický, což se mi v poslední době stává velmi u knih velmi často. Nicméně budu číst i další díly. Autorka umí dobře vystavit děj, většinou se ukáže, že současná tragédie začala někde hluboko v minulosti a tento styl psaní mě vždy bavil.

radus
04.02.2018 4 z 5

Pěkná česká detektivka, kde je podezřelý snad úplně každý, ale všechno má svoji logiku a dobře do sebe zapadá. Klevisová mě opět přesvědčila, že umí psát velice dobře.

Hanilelai
30.01.2018 4 z 5

Výborná ceska detektivka. Propracovane postavy i dej. Vypraveni vas vtahne doslova do děje.

Pdede
29.01.2018

Skvělý příběh

Terezita
29.01.2018 4 z 5

Knížka byla krok do tmy, dostala jsem ji k Vánocům a moc nevěděla co od autorky čekat. Začátek byl dost vláčný a trochu roztahaný. Líbil se mi pohled do životů, zdánlivě nedůležitý příběh Agáty. Druhá polovina knihy se četla dobře, přečetla jsem ji za dva večery. Ale ten konec? Nevím, jestli je to mojí nevšímavostí, ale vážně mě dostal. Všechno do sebe najednou zapadlo a dohromady to dávalo smysl. Super. Myslím, že autorka má ocenění oprávněně.

Chesterton
24.01.2018 4 z 5

Mám slabost pro české detektivky (největší pro Michaela Exnera:)) i pro Agathu Christie. "Slovní spojení jednoduchá až sloh gymnazisty", s tím musím souhlasit.
Přesto mě autorka baví natolik, že ji mám celou přečtenou. Jen Ostrov šedých mnichů mi přišel, že by se měl trošku zestručnit nebo "učesat". Jinak se ráda nechávám vést každým příběhem, ne jinak ve Zlodějce příběhů.

Bustedka
22.01.2018 3 z 5

Přiznám se, že jsem zprvu byla poměrně na rozpacích. Stylisticky mě kniha vůbec nezaujala. Slovní spojení dost jednoduchá a chvílemi jsem si připadala, jak kdybych četla sloh gymnazisty. Na druhou stranu v půlce se kniha docela dobře rozjela, obsahově to nebylo vůbec zlé, ale pořád jsem měla pocit, že čtu nějakou béčkovou detektivku, která mi v mnohém připomínala příběhy ze sešitů detektivek.
Každopádně příběh hezky poskládaný, vraha jsem netušila

ilčidlo
19.01.2018 5 z 5

Čtivá česká detektivka, líbila se mi víc než první knížka Kroky vraha

ddkk
14.01.2018 4 z 5

Příjemné nekomplikované počtení, nejlíp do postele s chřipkou, což se mi právě stalo. A ještě jsem si mezitím stihla pospat :-)

Adelajda_4
11.12.2017 5 z 5

Další díl, na který jsem se velmi těšila. Tahle autorka mě prostě baví, obdivuju, jak na začátku každého příběhu vidíme pouze klubko zamotaných, zdánlivě na sebe nenavazujících příběhů a v průběhu je autor spolu s detektivy pomalu rozmotává, geniální!

Pavlnka
10.11.2017 4 z 5

Velmi dobré, čtivé. Těším se na další knihy této autorky.

pavčape
09.11.2017 4 z 5

O něco lepší než Kroky vraha.