Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187754/zlodejka-pribehu-187754.jpg 4 1578 1578

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost - lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

ArwenAragorn
29.10.2017 4 z 5

Čtivá česká detektivka s dobrou zápletkou a překvapivým koncem.

jankaander
25.10.2017 5 z 5

Super,závěr překvapující.....

ODINEK
19.10.2017 3 z 5

Příliš dlouhý úvod, ale v okamžiku, kdy jsem chtěla knihu odložit došlo k vraždě. Knihu jsem nakonec dočetla. Bylo to jako dívčí román s detektivní zápletkou. Dala jsem autorce šanci a nejsem si jistá zda bude i druhá. V anotaci bylo, že případ vyšetřuje "charizmatický" inspektor Bergman, podle mě byl nudný a nezajímavý.

Toňula
17.10.2017 4 z 5

V záplavě severských krimi potěší čtivá česká detektivka, kterou přesně tato kniha je. Promyšlená zápletka, napínavý příběh a překvapivý konec.

rubit
17.10.2017 4 z 5

Pěkná česká detektivka. I když je zde stále propletenec lidských osudů, na kterých jsou knihy M. Klevisové založeny, je zde více detektivního příběhu, než v první knize Kroky vraha. V Zlodějce příběhů mě autorka přišla vyzrálejší, než ve své prvotině, líbila se mě více.

konicekbily
07.10.2017 5 z 5

Nová neotřelá detektivka s propletencem vztahů se snad musí líbit i mně. Styl se mi líbil - různé pohledy na stejnou situaci naznačují, kudy se blíží řešení. Ale vše nakonec je trochu jinak. Navíc jsem byl vpraven do pozadí seriálu "Ulice", aspoň něco o jeho tvorbě vím, i když ho vůbec nesleduji. Další díl série mi neunikne.

i.stefany
06.10.2017 5 z 5

Za mě skvělá česká detektivka ze současného prostředí. Příběh je psán velice čtivě a až do konce jste v napětí co se vlastně stalo, proč se stalo a kdo to udělal. Určitě si zaslouží 5* :-)

Analady
05.10.2017 2 z 5

Autorka píše čtivě. To však bylo pro mě jediné plus na této knize. Do první vraždy se mi kniha moc líbila. Pak se to zlomilo. Pořád jsem čekala nějaké zlepšení, které bohužel nepřišlo. Největším zklamáním pro mě byl samotný závěr.

ivanaci
28.09.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, pachatele jsem netušila a velmi dobře zpracované charaktery postav. Těším se na další, toto je má první této autorky.

Len04
05.09.2017 4 z 5

I tato autorcina kniha se mi velmi libila. Napinave, pachatele jsem neodhadla a motiv uz vubec ne. Bavi me, jak autorka popisuje postavy, i kdyz sympatie ke komukoliv z protagonistu je slozite ziskat, vsichni jsou takovi sedi, trochu protivni, nebo vyslovene nesnesitelni, zkratka jako ze zivota :-) Rozhodne si prectu i dalsi dily.

Silmarien
01.09.2017 4 z 5

Musím povedať, že som príjemne prekvapená. Prostredie Prahy (to mestské i to vidiecke), sympatickejšie i nesympatické postavy, zaujímavé detektívne trio a príbeh, ktorý je založený na láske i nenávisti (koniec koncov, ktorý nie je). A neuhádla som vraha v polovici, páčilo sa mi, ako autorka rozohrávala možnosti na všetky strany a hoci sa napokon riešenie dalo uhádnuť skôr, ako sa k nemu reálne detektív dostal, to postupné odhaľovanie bolo zaujímavé.

Myslím, že dám Klevisovej aj ďalšiu šancu a s Josefom Bergmanom sa rada znovu stretnem :-)

Welinie
26.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem ani nevěděla co si o tm mám myslet. Nějak mě to nezaujalo, Ale dala jsem tomu šanci a nakonec jsem byla mile překvapena. Okolo sté strany mě to začalo bavit a zbytek už jsem dočetla jedním dechem.

Anasa
16.08.2017 3 z 5

Dobrý detektivní příběh se zbytečně dlouhým rozjezdem. Zhruba prvních sedmdesát stránek tvořilo předehru k vraždě a uvádělo do děje. Celkem zbytečně, protože spousta údajů o postavách se v průběhu knihy několikrát připomínala, stejně jako byla neustále uváděna jejich celá jména. Nebylo ani třeba postavu detailněji představovat hned, jak přišla na scénu, vadilo mi to. Jedna drobnost mě částečně popuzovala, částečně rozesmívala: Postavy často bubnovaly prsty do stolu - a hned také byla příležitost dodat, zda to byla ruka s krátce ostříhanými nehty, nalakovanými nehty, ...
Škoda, celkový dojem byl průměrný.

Ninie
25.07.2017 4 z 5

Taková jednoduchá česká detektivka s prvky thrilleru... velmi umně napsána, příběh je velmi čtivě napsaný. Do poslední chvíle netšíte, kdo je vrah, je to překvapivě člověk, kterého bychom nečekali. Za mě skvělé oddychové čtení :)

ritz
17.07.2017 4 z 5

Pěkné, čtivé.

beruska
14.07.2017 5 z 5

Skvělá česká detektivka, tato byla už druhá od autorky, co jsem četla a musím říct, že paní spisovatelka Klevisová opravdu umí :-) ...Já dávám 5 hvězdiček a doporučuji !!! :-)

Hanulka25
09.07.2017 4 z 5

Česká detektivka, která určitě stojí za přečtení.

orinka3
08.07.2017 4 z 5

Na pět hvězdiček tomu něco chybí, ale jinak se mi detektivka docela líbila. Čtivá, vyvážená, chytře načrtnuté postavy, takže čtenář nemůže jen tak lehce odhalit, kdo je vrah. Psychologie osob je taky dobrá a uvěřitelná - zkrátka jde o dobré čtení na léto i jindy.

druzickaster
14.06.2017 5 z 5

Poslední dobou mám celkem štěstí na detektivky. Tato mě jako předešlé bavila stejně dobře, dokonce jsem ve stavu, že už umím odhadnout i pachatele a o to větší radost jsem měl, že jsem se trefil. Můžu jen doporučit.

Půca4
27.05.2017 3 z 5

Jako na českou a vcelku mladou autorku to nebyla špatná knížka, ale moc mě nebavila .. celkově ani ten případ. Když to srovnám s prvním dílem, tak ten mě bavil mnohem více. Každopádně dám šanci ještě ostatním detektivkám od ní.