Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1552 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Kopretinka784
21.11.2023 5 z 5

Další velmi povedený případ. Krásná domácí detektivka. A navíc z krásného prostředí Beskyd. Holt Klevisová umí. Nejen, že to bylo pohodové čtení, navíc mě ještě nalákalo udělat si do Beskyd výlet.

Mergirus
18.11.2023 2 z 5

Přiznám se, že tenhle román byl pro mě, co se týká zápletky, značně nečitelný. Nemohla jsem odhadnout, kdo je vrah, protože všichni byli podezřelí.
Možná zkusím ještě jeden román od této autorky.

VendulaB
09.11.2023 5 z 5

Výborný další díl série. Tentokrát jiné prostředí, které působí naprosto přirozeně, příchod pražských kriminalistů dává smysl, dobrá zápletka, překvapivé vyústění. Čtenář je vtažen hned na začátku a napětí ho nepouští až do konce.

mila2411
06.11.2023 4 z 5

Další pěkná krimi od autorky. To co jsem čekal a chtěl - toho se mi dostalo. Opět výborné postavy, popis prostředí, horké horské krimi MK umí!!!

Silwinka87
03.11.2023 5 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Děj krásně plynul, knížka se četla sama, postav, dle mého názoru, tak akorát, abych se v nich vyznala a pořád nepřemýšlela nad tím, kdo je kdo. To všechno zasazeno do krásné přírody Beskyd. Jsem spokojená..

santa1212
04.10.2023 5 z 5

Další super detektivka od autorky, která je fantastická v popisu celé atmosféry beskydské vesnice, charakterů jejích obyvatel, motivů jejich činů i celkové scenérie kriminálního případu. Kniha se čte skvěle, má spád, rozřešení bylo pro mě nečekané, ale přitom uvěřitelné. Palec nahoru, další skvělá knížka s detektivem Josefem Bergmanem.

jejda.majda
30.09.2023 4 z 5

Další skvělá detektivka ze série s detektivem Josefem Bergmanem. A tahle mi opravdu sedla. Příběh krásně plynul a hezky se četl, zápletka byla zajímavá a vrah pro mě byl překvapením. Co víc si přát!

Timkim
27.09.2023 3 z 5

Tak tento díl mě příliš neoslovil. Na můj vkus příliš rozvláčné s předvídatelným dějem v moc klidném prostredi. Evokovalo mi to knihy Jedlová samota, či Zmizelá osada. Navíc minimálně 30% knihy psáno v otázkách, kdy nám autorka podsouvá své myšlenkové pochody, se kterými se ne zcela stotožňuji. Dnes to byla slabá hra. 60%

Dajine
23.09.2023 4 z 5

Je mně líto všech těch zvířat zabitých pro potěchu kohosi, kdo k jejich životu nemá respekt. A asi ještě více všech těch zbabělců, kteří je zabíjejí.

Jiruka Kareru
17.09.2023 5 z 5

Náhodou je tento díl mým prvním setkáním s autorkou a jsem nadšený! S chutí se pustím do dalších.

Honey19
12.09.2023 3 z 5

Tahle kniha mne od autorka bavila zatím nejméně.

harena
09.09.2023 5 z 5

Další detektivní příběh M. Klevisové, který se odehrává v překrásné přírodě v Beskydech. Obyvatelé starých chaloupek už většinou nemají na řádné rekonstrukce, realitní makléři je skupují a z chaloupek se stávají nové a moderní penziony. Protože knížku čtu také v takové chaloupce, přesně dokážu soucítit s jejími obyvateli. Příběh je čtivý, tajemný, spletitý, ale uvěřitelný a jako bonus jsou sugestivní popisy chaloupek, lesa a přírody.

m.valova
09.09.2023 4 z 5

První polovina se mi zdála taková rozvolněná,ale i tak jsem se úplně viděla v Beskydské přírodě ať už v zimě či létě.Většina obyvatel mi připadala zvláštní a vlastně mi nejvíc sympatická byla naše vyšetřovací dvojice.Oceňuji že příběh není brutální a plný krve a je to taková příjemná detektivka zasazená do krásné přírody a to se mi u této spisovatelky moc líbí,díky ní už jsem v duchu procestovala mnoho krásných míst.

Květi62
18.08.2023 5 z 5

Další knížka od Michaely Klevisové, kterou jsem si náramně užívala. Opět hodně postav, idylická příroda, ale také pytláctví, honba za penězi a majetkem a hlavně vražda, nebo dokonce vraždy? A právě proto přijíždějí vyšetřovatelé Bergman a Sedláková. A protože se skoro všichni řídí heslem: "Nikdy neprozrazuj, na čem ti nejvíc záleží a čeho se nejvíc bojíš", jejich vyšetřování postupuje pomalu. Postupně, ostatně jak jsme si u Michaely Klevisové už zvykli, se stává podezřelým snad úplně každý.
A protože "Není správné, že vždycky vyhrávají ti arogantnější, drzejší, bezohlednější. Není správné, že ohleduplní a moudří jim ustupují a snaží se zůstávat nad věcí. Ve výsledku se prostě nechají převálcovat", odhalení vraha bylo opět velmi překvapující.

Edona
11.08.2023 4 z 5

Těšila jsem na další detektivku s Josefem Bergmanem. Tentokrát zpátky u nás a navíc v mých milovaných Beskydech. Čtivá detektivka vás tentokrát vezme do Kotlové, vesnice v Beskydech, kde dojde k vraždě realitní makléřky. Tato vražda možná může souviset s podobným případem, kdy před nedávnem zemřela realitní makléřka v Praze. Do Kotlové proto přijíždí pátrat Bergman a Sedláková.
Doporučuji k přečtení. Paní Klevisová prostě umí. A také jsem potěšena, že je Bergman zase zpátky doma.

terimila
09.08.2023 4 z 5

Klevisové klasika, tj. hodně dobré, ale ne úplná špička. Jako vždy skvěle vylíčené prostředí a věrohodné postavy. Kdysi jsem jezdívala k bývalému do podobné vísky (kdoví, zda dokonce ne do té, která je fiktivní Kotlové předlohou :) , takže jsem ty místní postavičky, zbohatlíky na rádoby úrovni a proti nim ty zemité místní samotáře, úplně viděla. Opět tu jsou silné a svérázné dámy, to u Klevisové snad ani nemůže být jinak. Hodně se mi líbila i linka s rysy a lovem.
Motiv vraždy mě trochu překvapil, čekala jsem něco jiného, ale fajn. Skoro bych řekla, že v tomhle díle mě zajímaly spíš ty okolní propletené drobné osudy lidí a míst, než samotné vraždy (možná to bylo i tím, že mi ani jedna ze zavražděných nebyla nijak zvlášť sympatická). Ale povedlo se to a skvěle se to četlo, takže dobrá práce.

mirinda973
09.08.2023 4 z 5

Detektivky paní Klevisové se mi líbí. Jsou napínavé a lehce uvěřitelné na rozdíl od autorů jiných národností.
Tady byl trošku pomalejší rozjezd, ale jak se do děje dostal Bergman, pěkně se to rozjelo.

Vatter83
08.08.2023 5 z 5

Druhá kniha této autorky a opět přečtená jedním dechem. U této autorky se mi líbí, jak rozehraje příběhy několika lidí, které se pak spojí v jeden. Rozhodně doporučuji.

postrach
05.08.2023 4 z 5

Oddechová česká detektivka.

pepa4081
05.08.2023 3 z 5

Knížka mne začala bavit až s příchodem policie. Začátek se mi dost táhl.
Uspokojivé.