Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4 1558 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Dada077
30.04.2019 5 z 5

Nesklamala ma. Dej z českej dediny sa dal doslova prežívať. Nella v starom mlyne na samote, stajne a tréning koní na dostihy, krčma s bustou Lenina :) A samozrejme mŕtva žena, vyšetrujúci Bergman a do samého konca knihy tipovať a kombinovať, kto to asi bol... :)
S určitosťou už prečítam všetko, čo kedy Klevisová napíše.

misa8153
29.04.2019 5 z 5

Michaela Klevisová je pro mě jistota, že se nebudu nudit. Oblíbila jsem si Josefa Bergmana a jeho kolegy, líbí se mi zajímavé a vždy originalni prostředí příběhu a propletené a komplikované osudy.

DavidKeller
20.04.2019 5 z 5

Druha kniha od Autorky , pani Klevisova by mohla z fleku konkurovat jinym matadorům v detektivnim "rybničku" nemalo třeba těm severskym ;) kterých jsem teda už přepapán ale od autorky je to ještě o něco lepši že se jedná o tuzemsky skvost :) Kniha mě dokazala přikovat, přečtena opravdu v rekordnim čase, dnes na pařezu v lese par stranek při prochazce taky padlo. Jedine co mi tam chybělo bylo ješte rozluštit jedno tajemstvi ale to se asi nikdo nedozvi tak jako obyvatele Smrčiny ;)

iva2111
18.04.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře a lehce. Moc se mi líbila i v tom, jak kromě detektivního příběhu probírá složité a propletené osudy všech postav.
A musela jsem se smát sama sobě, že se mi oči zadrhly na autorčině kratičké zmínce o odkvétající moruši, ze které se snáší sprška bílých kvítků jako když sněží - jedna moruše nám už pár let roste a plodí v zahradě a žádné takové padající "sněhové" kvítky nemá.

brabofka
08.04.2019 3 z 5

Zde bych čekala, že když autorka nakousne minulost, tak jí dořeší. I odhalení vraha je jaksi vyřešeno kdesi na pozadí. V hlavním ději se neustále řeší problémy a starosti postav ze Smrčiny a to že tým kolem Josef Bergmana něco vyšetřuje a řeší je jaksi mimo.... ale i tak se to dalo číst.

josska
07.04.2019 5 z 5

Spisovatelka a celá serie mě dost baví,poutavě napsané,napínavé,teším se na další díl.....se spisovatelkou jsem se setkala osobně

KatkaZ
01.04.2019 5 z 5

Velmi dobrá detektivka z oblíbené série s detektivem Bergmanem. Do poslední chvíle jsem neodhalila vraha. Na konci není dořešeno několik dějových linek, je tedy prostor pro fantazii.

MakiMel
25.03.2019 5 z 5

Bravurně vyskládaný děj, napínavý až do posledních stránek. Vřele doporučuji.

LenkaGonn
25.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Velice mě zaujala. Byla velice čtivá. Děj ubíhal a už jsem ji četla alespoň 3x.

Zuzanka46
21.03.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem měla ve čtečce velmi dlouho a vůbec mě nelákalo si ji přečíst. Nezajímavý název, nezajímavá obálka... Ale nakonec jsem se k ní přece jen dostala a jsem za to ráda. Spíš než detektivka je to sonda do života lidí na malé vesnici. Zajímavý příběh zasazený do netypického prostředí dostihů. Zmizela v mlze se mi vůbec nelíbilo, ale tohle se vážně povedlo.

rlupinek
14.03.2019 4 z 5

Další z poměrně jednoduchých a oddechových detektivek ze série Josef Bergman. Docela bych si uměl představit tyto detektivky přenesené do televizní podoby ve stylu majora Kalaše (ztvárněného Rudolfem Hrušínským). Zejména tento Dům na samotě v černobílé syrové podobě podbarvené psycho hudbou by mohl mít tu správnou atmosféru chátrajícího mlýna na samotě.
Snad bych měl jednu výtku - je s podivem, jak je snadné v těchto detektivkách dostat se někomu do mobilu nebo počítače, jakoby majitelé neznali kouzlo zamykání displeje...

Princezna_V
09.03.2019 4 z 5

Za mne zatím nejlepší ze série, jen škoda, že není zmíněno, kam se poděl syn Indyho.

Jordyz
04.03.2019 4 z 5

Prostě skvělá kniha. Nevím, jak nejlépe popsat - příběh byl takový "plný", všechny postavy měly své životy perfektně/uvěřitelně vykreslené. Já jsem nadšená. Česká tvorba na vysoké úrovni.

i.stefany
17.12.2018 5 z 5

Tak já jsem zase moc spokojená. Dům na samotě je výborně zamotaná detektivka, kde na scénu nastupuje plejáda typických českých vlastností. Závislost, vydírání, sex, nevěra a to vše je zakomponováno do prostředí koňských dostihů. Autorka umí velmi reálně vystihnout povahové rysy jednotlivých postav a to mě na jejích knihách prostě baví.

Kyri
12.12.2018 4 z 5

Na detektivce se mi líbilo prostředí, v jehož vykreslení je autorka silná. Její styl, kdy dá většině podezřelých věrohodný motiv, láká z rychlému čtení. Uhádnout vraha je ale dost problém, protože se na konci vždycky objeví nový motiv, který vedl k vraždě. Knížku jsem začala číst po jiných, trochu "výraznějších", takže jsem se trochu pomaleji začetla. Lze říct, že je to ženská detektivka, která je spíš než na akčnosti založená na vztazích. Slabší stránka je, že i mužné myšlení je občas tak trochu ženské. Přesto od ní ráda přečtu další a jsem ochotná ji doporučit.

Radka1911
10.12.2018 4 z 5

Česká detektivka z českého prostředí. Dílo se mi líbilo a bavilo mě.

Prateri
07.11.2018 4 z 5

Začátek knihy mi moc detektivku nepřipomínal, i když oběť tam byla. Všechny knihy paní Klevisové na mne tak působí - nejdříve se projdu okolím, seznámím se s obyvateli, dovím se, kdo má jaké myšlenky - a pak už to jede, začneme hledat pachatele.
Ano, bavilo mě to.

kap66
04.11.2018 1 z 5

Ajajaj, tady se tedy zásadně rozcházím s většinou.... Co se dá dělat, říznu do toho.
Autorka je vševědoucí vypravěč, ve 3. osobě popisuje ale i myšlenky postav. Navíc do nich vkládá často otázky; otázky jsou v textu dobrá věc, mám chuť hledat na ně odpovědi. Ale nemělo by jich být tolik, protože to naopak ubíjí. Troufám si tvrdit, že v této knížce je nejvyšší výskyt otázek na dm²:
"Nela potěžkávala mobil v dlani. Dostal se Martin do problémů kvůli tomu, co zapříčinilo jejich rozchod? Jak daleko v tom vůbec zašel? Jak daleko ještě v budoucnu zajde, když se teď nemá kvůli komu přetvařovat, když ho nikdo neusměrňuje? Vlastně je nemocný, napadlo ji. Neměla se mu spíš snažit pomoct, než ho od sebe odehnat? Není nakonec ona ta špatná?"
Občas jsem postřehla nelogičnost:
"... někdo, kdo se chtěl projít po lese, ale po několika krocích objevil tělo, a místo aby nález ohlásil, v hrůze ujel. Právě on mohl zavražděné sebrat z kabelky doklady a cennosti." (Buď v hrůze ujedu, nebo bez hrůzy mrtvolu okradu.)
Autorka si přeje, abych i já, čtenářka, s ní držela krok, občas mi tedy něco zopakuje. O několik řádků dál - pro jistotu: "To spíš mrtvolu v lese ještě před paní J. objevil někdo, kdo hrůzný nález neohlásil a místo toho se na úkor zavražděné obohatil."
Nemohla jsem si oblíbit žádnou z postav - jejich myšlenky kvůli použité 3. osobě jako by nebyly jejich, ale patřily autorce. Nemohla jsem sama dedukovat a klást si otázky - dělala to za mě autorka. Tento způsob psaní je zřejmě pro ni typický, předpokládám. Pro mě je ale tak čtenářsky nestravitelný, že dávám jednu hvězdičku za dialogy (pouze v nich se mě autorka nesnažila vodit jako loutku) a ke své lítosti se s ní loučím.

Miky88
31.10.2018 5 z 5

Skvělá česká detektivka, která byla velice zajímavá a poutavá. Upřímně, vraha jsem neodhalila hned a byl pro mě docela překvapením. Bergmana, Daneše i Sedlákovou už jsem si stihla oblíbit tak, že se těším na další díl.

Janča089
10.10.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, jako ostatní od této autorky. U této by se mi jen na konci líbilo více informací o některých hrdinech, jak to s nimi vlastně dopadlo.. Přesto dávám plný počet hvězdiček, výborně se mi četla.