Dům na samotě ekniha

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4.3655

Josef Bergman 3.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Motto

Kniha Dům na samotě

Evule *

Skvělé, za mě velmi povedená série. Na konci příběhu jsem byla dojatá :) Už mám vypůjčený další díl a moc se těším.

veronika9761

(+ SPOILER) Trochu mene uryvku ze spolecenskeho romanu a vice vysetrovani, a hnedle to pribehu mnohem vic svedci. Chtěla sem dat 5*, ale zklamalo me, ze vsechna tajemstvi odhalena nebyla.

Cajda

Bezva, bezva, bezva - jdu na další :o) Tohle se dá číst vlastně pořád, paní Klevisová píše vážně příjemně. I když ne úplně příjemné věci.

slaska77

Paní Michaelu obdivuji a čtu již roky, někdy jsem měla pocit, že detektivce něco chybí, ale tahle se mi opravdu zase líbila hodně, přestože je již staršího data vydání. Inspektora Bergmana bylo tentokrát méně, což ale vůbec nevadilo, protože autorka opět krásně vystavěla všechny postavy, že každá z nich mohla být otevřeně či skrytě vrahem. Hlavní zápletka sice byla trochu klišé, ale bohužel takto to v životě chodí. Závěrečný epilog byl takové pohlazení na duši a to mých 4,5 hvězdiček zaokrouhlilo matematicky, tedy nahoru:-) PS. Kniha opět poputuje do místní knihovny, proto věřím, že jí mohu splnit téma darované knihy (i když splnila by i téma práce se zvířaty)

Briv

Dům na samotě mi půjčila sousedka a to ho ještě ani nestihla přečíst. Přiznávám se, že české detektivky nečtu nijak často, tak jsem neměla ani přehnaná očekávání.
Text se čte dobře, příjemně "utíká".
V knize se pohybujeme u dostihových stájí a zamotáme se do vztahů lidí převážně z jedné menší vesnice. Místy dokáže spisovatelka vystupňovat napětí a strach, kdy někdo tajemně obchází starý mlýn, kde je sama mladá žena.
Pro mě to bylo příjemné, rychlé oddechové čtení, zřejmě ale další knihy od p. Klevisové číst nebudu.

Klára90

Ooo to bylo velmi milé překvapení. Má první kniha od autorky a jsem ráda, že jsem ji objevila. Příběh byl uvěřitelný a napínavý po celou dobu. A líbí se mi i české prostředí - vše je hned více představitelné - vesnice a nátury místních obyvatel, rozhovory, uvažování postav. Tohle mi prostě sedlo

Vlaďkaa4

Další podarená detektivka, kde jsou paralelně dva vrazi. Je zda trefně popsané soužití na malé vesnici. Všichni vědí všechno, ale nikdo nemá takový charakter, aby to řekl nahlas.

1predseda

Určitě nezklame, chvílemi nadprůměr - klasická detektivka . A Radim ? A´t se z té Ameriky ozve :-)