Dům na samotě ekniha

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4.41029

Kniha Dům na samotě

Majto

Prvýkrát sa mi zdá všetko v knihe pekne vyvážené. Je tu aj ženské cítenie a pohľad na život, je tu napätie, je tu viac vyšetrovania ako v predchádzajúcich dvoch knihách, je tu aj dostatok pekne popísaných krajiniek... Autorka ponúkla svoje (dovolím si povedať/napísať) typické postupy, ktoré na mňa zaberali od prvej knihy a ešte ich vylepšila. Musím zohnať ďalšie knihy z tejto série.

zdenaR

Dobře se čte, celkem napínavé, tentokrát se mi líbilo i filmové zpracování.

DenisaMue

Tohle je moje bezkonkurenčně nejoblíbenější česká autorka krimi příběhů a tohle je její moje nejoblíbenější kniha. Inovativní, dobře napsaná, ale víc neprozradím, ať si to užijete stejně, jako já.

martineknatasa

Krása, krása, krása.... Nevím jak jinak knihu popsat, těším se na čtvrtý díl. Styl psaní, popis osob a jejich chování - vše za všechny hvězdičky. Přečtěte si, nebudete litovat.

martini.ce

V poslední době jsem neměla štěstí na výběr knih a jedna za druhou končily po pár stránkách v nedočtených. Až do této, která mě chytila od samotného začátku. Moc se mi líbil popis života na vesnici, prostředí stájí a života u koní. Bavily mě jednotlivé postavy a jejich osudy. V knihách většinou přeskakuju popisy přírody, kdy "se nic neděje". Ale ne u paní Klevisové. Když postava sedí s kávou v ruce a kouká na stráň a voda tiše šumí... Tak mě to vtáhne do děje, umím si to představit a téměř tu vůni kávy cítím a potok slyším. Nečekaná zápletka i rozuzlení. Výborná kniha.

twigxi

Dalsi skvely dil serie s J. Bergmanem. Libi se mi, ze pani autorka ma perfektne vystaveny pribeh, presne podle pravidel, jak by spravna detektivka mela vypadat. Podezrelych je vzdy hned nekolik, postavy nejsou cernobile a tim padem se jako vinik muze zdat celkem kdokoliv a autorka tak ctenare nechava neustale s hlavou plnou otazniku. Ale nebojte se, vchchno se vysvetli a to bez nejakych nelogicnosti! Vsechno proste dava smysl a tak to ma byt. Rekla jsem, ze vsechno se vysvetli, ale tady v teto knize zrovna jedna vec vysvetlena neni. Co se stalo s Radimem?
Jedine minus pro me je, ze Bergman mi zatim stale nijak neprirostl k srdci. Ne, ze by mi vadil, ale je tam spis mimochodem. Spis je mi trochu lhostejny. Dalsi vec jsou opakujici se popisy, ktere jsem cetla v predchozich knihach a protoze je ted ctu jednu za druhou, tak to bije do oci (napr. v kazde knize ma nekdo kozene tenisky, pije cerny caj s mlekem, vlastni kocky atd). Rozhodne to ale neni na odebrani hvezdicky :)
Davam zase plny pocet hvezd, jen premyslim, ze bych si ji ted pred dalsi ze serie mela prolozit necim jinym. Rozhodne si ale chci precit vsechny autorciny knihy a muzu ji jedine doporucit. Zejmena zenam, protoze se tam hodne probiraji vztahy, coz mozna nekterym muzum nemusi uplne sednout.

chrudas

Ten to díl se mi líbil zatím nejvíce. Zaujal mě více vývoj jednotlivých postav než celé vyšetřování. Škoda, že není pokračování, by mě zajímalo jak některé postavy vyřešily své životy.

Linda007

Vraha jsem neuhodla, takže spokojenost. Jako vždy krásné popsání přírody a lidských povah.