Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1820 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

ka.dudk
14.09.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Líbila se mi a určitě sáhnu i po nějaké další z jejích příběhů.

Janina82
11.09.2023 4 z 5

Pohodové letní čtení. Neurazí žádného milovníka, milovnici klasické české detektivky. Četla jsem jako oddechovku po nervy drásající knize

harena
09.09.2023 5 z 5

Výborná čtivá a napínavá detektivka. U knih paní Klevisové člověk nesáhne vedle. A opět jako bonus jsou tu sugestivní popisy chaloupek, lesa a přírody.
"Jakoby se jí zbystřily smysly, vnímala vůni mlhy zvedající se z luk, vzdálené zvířecí skřeky z lesa, všímala si pootevřených oken, stínů za závěsy, šepotu nesoucího se zpoza živého plotu. Cítila se ve střehu a našponovaná jako šelma s pachem kořisti v nozdrách, svaly jí hrály touhou skočit. Ten člověk je někde tady, kousek od ní, nejspíš celých těch čtrnáct let."

Emberas
27.08.2023 3 z 5

Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube za překvapení, a ono nakonec nic. Pěkně navozená tajemná atmosféra nakonec vyšla vniveč.

Iva0406
06.08.2023 4 z 5

Opět skvělá kniha od Michaely Klevisové. Není to jen detektivka, ale i zajímavé životní osudy hrdinů knihy.

kkouzlo
02.08.2023 4 z 5

Léto s Bergrmanem :)
léto skončilo, poslední díl dočtený, Vraním okem jsem začínala. Příběh pěkný, poutaný, první část knihy vždycky spolehlivě vtáhne do děje. Rozuzlení jako vždy, pro mě nečekané.

simona8022
31.07.2023 5 z 5

Tak ta se povedla! Nanešla jsem žádné mezery v příběhu, zhltla jsem ji jedním dechem. Na styl autorky jsem si už zvykla, s žádnou z postav se nesmím moc sžívat, protože nikdy nevím, na koho přijde řada.

helenkan
30.07.2023 4 z 5

Pěkná detektivka. Líbilo se mi to.

Nifredil
30.07.2023 4 z 5

Je to čtivé, je to milé, má to fajn atmosféru. A přijde mi, že je paní spisovatelka lepší a lepší. Už mi to nepřišlo tak hodně jako psaní pro ženy, ale spíš jako opravdová detektivka. Užila jsem si to a nakonec to byla fajn detektivka, což bych při četbě prvních děl Klevisové nečekala. Jinak jsou to spíš 3,5 hvězdy, na pět to úplně není, se čtyřmi váhám.

Linkapes
28.07.2023 5 z 5

Skvělý příběh. Miluji autorčino navozování atmosféry v první části. Za mě asi nejlepší ze série.

Vatter83
24.07.2023 5 z 5

Velmi čtivá a dobře napsaná česká detektivka. Autorka se odprostila od zbytečné přemíry postav. I z těch málo je těžké rozluštit, kdo je vrah. Podezřelý je každý a nikdo. Po dlouhé době opravdu dobrý příběh.

Fazolecek
24.07.2023 5 z 5

Vraha jsem tipovala někoho jiného, autorka překvapila =) Příjemná detektivka, co víc dodat

Francisella
10.07.2023 5 z 5

Za mě jedna z těch lepších detektivek od autorky. Až do konce si člověk nebyl jistý, kdo je vrah. Skvěle napsané!

Radka1911
03.07.2023 4 z 5

Další pěkná česká napínavá detektivka, stejně jako všechny knihy ze série.

olca1983
28.06.2023 5 z 5

Knihy ze série s vyšetřovatelem Bergmannem čtu postupně a buď si zvykám na autorčin styl anebo mají stále lepší a lepší kvalitu. Stejně jako předchozí hodnotím i tento sedmý díl plným počtem hvězdiček.
Kniha byla přehledná, vystupovalo v ní jen pár postav, přesto si se mnou autorka mistrně prohrávala a já z vražd(y) podezírala postupně skoro všechny.
V závěru vše do sebe krásně zacvaklo.

katka134
16.06.2023 4 z 5

Jako vždy byl vrah a jeho motiv utajený do samého konce. Hororový úsek v lese mě bavil. Spisovatelka pěkně vykreslila prostředí děje.

Evina74
14.06.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha - pěkně namluvená Kristýnou Kociánovou. Zajímavý děj i rozuzlení.

Booksaddict
12.06.2023 2 z 5

Ano, taky jsem přečetla ze série o JB více dílů, a vždycky vlastně hodnotím podobně. Autorka rozhodně umí psát. Ale otázkou je, jestli umí psát detektivky. Mě by daleko víc bavilo, kdyby to byl román, s (ne)obyčejnými osudy. Tu detektivní severskou příchuť tyhle knížky prostě nemají. Motiv vraha jak z blbého krimiseriálu, mnoho linek, které nebyly nijak dokončeny. Škoda.

sweeney
10.06.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí díly, i tento případ detektiva Bergmana se mi velmi líbil. Možná, že i nejvíce :) Po velkém množství zahraničních krimi příběhů, které se na mě sypou z polic knihovny, se velmi ráda začtu do knížky z prostředí českých luhů a hájů :) Jako vždy napínavé čtení s překvapivým koncem, za mě není co vytknout :)

March
05.06.2023 4 z 5

Žánr detektivní povídky se u mě nezměnil,
tento díl bych tam také zařadila. Skvěle vykreslené prostředí, detektovniho vyšetřování moc nebylo, ale to u povídek bývá:-). Četla jsem knihu poměrně dlouho, ne, že bych se nemohla začíst, ale nebyl čas. A pokaždé, když jsem se ke knize vracela, jsem si pamatovala, co jsem již přečetla, muselo mě to tedy zaujmout. Jindy se musím vrátit nekolik stránek zpátky, aby si osvěžila paměť. Asi bych si znovu knihu nemusela přečíst, ale detektivní dvojice mě bavila a možná je to ta kniha co neurazí/nenadchne.